Affedilmek için

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Semar

Kayıtlı Üye
Yapılmaması gereken birşey yapmak ve 20 yıllık dostlarımı kaybetmek. Neden yaptim bilemiyorum, daha kötüsü de olabilir duyulacak diye cok korkuyorum. Korkumun geçmesi, bu konunun kapanması, duyulmaması ve affedecekleri keşke bir yol olsa herhangi dua herhangi başka birşey yardimlarinizi fikirlerinizi rica ederim.

Mylob

Kayıtlı Üye
Eğer belirttiğiniz gibi uzun ve sağlam arkadaşlığınız varsa samimiyetle özür dilemek yeterli olacaktır:) ama elbette bunu nasıl yapacağınız size kalmış. Ben olsam yemeğe davet eder ve ne kadar üzgün olduğumu gözlerine bakarak söylerdim. Yakın arkadaşım olduğu için o an tepki verse bile mutlaka değerlendirecektir. Kendinizi olumsuz duygularla sarmalamayın, güzel ve içten duyguları yansıtırsanız alacağınız tepki de o derece güzel olacaktır. Üzülmeyin, aranız düzelecektir bunu bütün kalbimle hissediyor ve inanıyorum:)

godsadsmoke

Kayıtlı Üye
Lütfen bu kadar korkmayın ve endişelenmeyin. Hayatta hallolmayacak şey yoktur diye düşünüyorum. Özür ve pişmanlığınızı dile getirirseniz eminim dostlarınız sizi affedecektir.

Sheriff

Kayıtlı Üye
İş
President of Big PimP AÅž
Senin yaptığın bir hataysa konuş derim ama yok olmaz diyorsan katlan bence, sana kalmış dostum. 20 yıllık demişsin: karşına alıp '' 20 yıldır arkadaşız, herkes hata yapar, özür dilemek değil affetmek erdemliktir, yaptığım hatayı telafi etmek istiyorum lütfen, sadece affet beni'' diyebilirsin. tabii dostlarım dediğin için toplu özür konuşması yapman gerekir :) yaptığın hatanın ciddiyetinede bir göz at bence. Sağlıcakla...

hopefull06

Kayıtlı Üye
Konu ne bilmiyoruz, anlatmanızı istemek doğru olurmu bunuda bilmiyorum belliki hassas bir bir konu.. Örneğin yaptığınız hatayı arkadaşlarınız biliyormu? Bilmiyorsa önünde sonunda duyulacakmı diye korkuyorsunuz? Kısacası neden yardım etmemiz gerekiyor bunu bilmeden tek diyebileceğimiz arkadaşlarınızdan af dileyin, affetmezlerse oluruna bırakıp yolunuza bakın..

kıvep

Banlı Kullanıcı
Bence gercekten pişman olmamışsınız, ben gercekten pişmanlık yaşadım ordan biliyorum. Pişmanlık öyle birşeydir ki, tüm dünya ne kadar kötü olduğumu bilsin dersin konu kapanmasın herkes yüzüme gülmesin istersin. Affediomekte istemessin, kendini hiş affetmez hiç unutmazsın. Hata yaptığıj dostların seni affetse bağırlarına bassa bile, affetmeyin beni diye bağırmak istersin. Pişmanlık insanı kendinden nefret ettirir, yaptığın hatanın cezasız kalmasını istemeyecek kadar vicdan sızlatır. Konu kapansa sanki hatam yanıma kar kalıcak gibi hissetmiştim. Arkadaşkarım beni affetti ama ben hiç affetmedim kendi hatamı.
Konu kapansa, bilinmese, duyulmasa yaptığın yanına kar kalıcak, peki sen affedebilecekmisin kendini??
Hatanın sorumluluğundan kaçıp, herşey unutulsun demek en kolayı. Ama pişman olmak çok farklı. Herşey unutulabilir, ama affedilmek daha ağırıdr.
Hatanın sorumluluğunu al, içtenlikle pişmanlığını göster, hatanı telafi etmeye çalış. Saklama cezanada göğüs ger.
Kimsenin yaptığı yanına kar kalmaz, erteleyebilir kaçabilirsin unutulsun yanıma kar kalsın diyebilirsin ama birgün karşına çıkar. Bence cidden pişman olup, hatani itiraf et, sonuçlarını yaşa, arkadaşlarını hayat düzenini kaybedebilirsin belki ama önemli olan temiz kalbini kaybetmemektir.

Semar

Kayıtlı Üye
.. '' Üzülmeyin, aranız düzelecektir bunu bütün kalbimle hissediyor ve inanıyorum '' .. olumlamanız için teşekkür ederim. umarımm inşallah ..

Semar

Kayıtlı Üye
@kıvep , gerçekten pişman olmak belki şuan çok taze ama biliyorum ki kaybettim 2 candostumu kendi ellerimle öldürsem bu kadar suçlu olabilirdim.. boğazımda bir düğüm hiç geçmiyor,ne onlar inanabiliyor ne ben bir an olsun aklımdan çıkabiliyorum. üç ayrı köşede ağlaşıp duruyoruz. bu kadar ne yapmış olabilirim dimi ama en kötüsünü yaptım.. oysa iyi bir insan olduğuma inanırdım ve öyle yaşardım. bir anlık kızgınlığım belki birikmişliğim belki nefretim sırf aldatmak için gidipte arkadaş çevremizden anlaşmalı biriyle birlikte olmam ve o kişinin bunu herkese anlatması 10 ay sonra da arkadaşlarımın bunu duyması.. dahamı kötüsü; evli olmam eğer herkes duyarsa çocugumu bir daha göstermezler, belki daha kötüsü.. ben kendimi arkadaşlarımı kaybettiğim için hiç affetmeyeceğim. onların içine biraz rahatlaması biraz su serpilmesini isterdim. yüzüm yok ama gene eskisi gibi olmak istiyorum bu da benim yüzsüzlüğümü gösteriyor sanırım. arayıp nasıl anlatırsın anlaşmadık mı demeliyim? hayır daha fazla egosunun yükselmesini istemem- ben önüme bakıyorum ayaklarımdaki pisliği sürüye sürüye devam ediyorum . şu an tek isteğim ufak bir sihir geçmişi onlara unutturmak keşke olabilse :(

Sheriff

Kayıtlı Üye
İş
President of Big PimP AÅž
2 yolun var dostum :) :

1. Hiçbir şeyi umursamayıp hayatına devam edeceksin ve canını hiçbir şeye sıkmayacaksın.

2. Yada gerçekten onları karşına alıp konuşursun ve özür dilersin, affetmek onlara kalmış dersin elinden geleni yaptığını düşünürsün.

Ve ayrıca yaptığını inkar etme :) eğer inkar edersen ve bununda yalan olduğu ortaya çıkarsa işin tamamen biter ve tüm şansını tamamen kaybedersin. Gönlünüzce olsun :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...