Acil yardım istiyorum arkadaşlar hepinizden lütfen bakar mısınız?

sakura293

Kayıtlı Üye
Kur-an'ı Kerim'dr her şeye çare bulunur. Başka yollara tevessül etmeyin.
Biraz sabır gösterin ve tevekkül edin(Allah a dayanın).
Dua ile Allah tan yardım dileyin.
Musibet ilk geldiği anda çok can yakıcı olabilir ancak sabırla tatlılaşır. Siz sadece başınıza gelenden haberdarsınız hayatınızın geri kalanından bi habersiniz. Yaşadıgınız bu hadisenin içersinde saklı olan sırları yalnız bilen Allah'tır. Allah ise sabreden ona el açan ve ona güvenen kulunun kalbine ferahlık verir.
Acele ediyorsunuz. Tohum ektiniz fidan olmadan meyveye durmasını beklemeyin. Beklediğiniz yardım gelmez.

Ben ne demek istediğinizi anladım ama ne yaladığımdan ayrıntılı olarak bilginiz yok ben bir anda birkaç günün acısıyla istediğim bir şey değil ve yardımın geleceğine inanıyorum kusrs bakmayın

Derman Baba

Kayıtlı Üye
Ben ne demek istediğinizi anladım ama ne yaladığımdan ayrıntılı olarak bilginiz yok ben bir anda birkaç günün acısıyla istediğim bir şey değil ve yardımın geleceğine inanıyorum kusrs bakmayın
Haklısınız @DAİMON o kadar o kadar çok şey bilirki biraz Israr ederseniz size hakaretler bile etmeye başlar o kadar saygısız ve terbiyesizdir çünkü o doğruyu söylemek gerekirse bir halt bildiği de yok anca öyle boş boş konuşuyor forumlarda işte Hatta biraz daha ısrar ederseniz sizi dinsiz olmakla ve Allah’a inanmamakla ve sizi kafir olmakla suçlar dikkat edin böyle insanlara da

sakura293

Kayıtlı Üye
B
Haklısınız @DAİMON o kadar o kadar çok şey bilirki biraz Israr ederseniz size hakaretler bile etmeye başlar o kadar saygısız ve terbiyesizdir çünkü o doğruyu söylemek gerekirse bir halt bildiği de yok anca öyle boş boş konuşuyor forumlarda işte Hatta biraz daha ısrar ederseniz sizi dinsiz olmakla ve Allah’a inanmamakla ve sizi kafir olmakla suçlar dikkat edin böyle insanlara da
Kötü niyetle konuştuğunu düşünmüyorum sizin de ne demek istediğinizi anlamadım.Ben gerçekten sorgulamadan yardım edecek arkadaşlardan bekliyorum

lesco

Kayıtlı Üye
yanlıs yanlıs yanlıs her tarafından YANLIS. yapmayın

sakura293

Kayıtlı Üye
Yardım edecek arkadaşlardan yanıt bekliyorum lütfen doğruluğu ya da yanlışlığı tartışılsın diye açmadım konuyu

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Reiki uyumlaması alıp enerji temizliği yapın. Hatta büyülere karşı etkili reikiler var, Spell Clearing, Magic Reiki, ama onun için master olmak lazım usui reiki yada kundalini reiki de.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Ben onları bilmiyorum
Reiki ile ilgili epey konu var forumda, araştırın. Büyüye umut bağlamaktansa kendiniz reiki öğrenip uygulamanız daha kolay olmaz mı, hem büyü işler epey masraflı olur bildiğim kadarıyla, hem de çok büyük günah, eğer yapılan büyüyü bozmaksa amaç onu herkes başaramıyor maalesef.

D

DAİMON

Şu konuşmalarından benden başkası rahatsız olmayıp sana iki cümle bir şey söylemiyorsa içimden bir şey yazmak gelmiyor, kendimi savunasım yok.

İstediğini yazmakta özgürsün @Derman Baba

Derman Baba

Kayıtlı Üye
Şu konuşmalarından benden başkası rahatsız olmayıp sana iki cümle bir şey söylemiyorsa içimden bir şey yazmak gelmiyor, kendimi savunasım yok.

seninle o kadar muhatttab olmak istemiyorumki ama beni çıldırttın hırsımı alamıyorum senden !!!!

D

DAİMON

seninle o kadar muhatttab olmak istemiyorumki ama beni çıldırttın hırsımı alamıyorum senden !!!!

Aynı yazıyı buraya da kopyalıyorum.

Bak! Yalan yanlış şeyler yazıyorsun sırf buna cevap vermek için son kez seni muhattap alacagım @Derman Baba

Şu yukarıda koyu renkli olan kısmı yanlış anlamışsın günlerdir sarfettiğin sözlerin haddi hesabı yok.
Orada senin inancından degil vefke olan inancından bahsediyorum, bir daha oku!
Ve ortaya bir laf atmadan öncede iki defa düşün.
500 tane msjım meydanda. Bugüne kadar kimsenin dini inancıyla işim olmamış senle mi uğraşacağım, bu kadar mi basitsin?
Hiç işim olmaz, inan olmaz. Bana başka bir şeyle gel ama şöyle basit meselelerle gelme.

taroh

Kayıtlı Üye
* Buyu tuttuysa zaten Allahin dilemesi ile tutmustur. Buyu kaderin onune gecemez.

* Kader son tahlilde yazilan bir yazgi degildir, vesileleri meydana getirecek olan vesileleri de Allah yaratir.

* Buyuyu yaptiran kisi de, yapan kisi de Allahin gizli elidir. Simdi sevdiginiz kadin/erkek buyuye karsi dayanikli olsaydi da, icinde bulundugunuz sartlarda bir ayrilik vesilesi zuhur edecekti. Buyu Allahin kaderinde yaratacagi neticeler icin bir vesile zenginligidir. Onun haricinde buyuyu bozarsaniz Allahin o ayrilik taktirinin onune nasil gececeksiniz ? Zengin koca buldu gitti dersiniz, hastalandim vefa etmedi dersiniz, genc kadin buldu gitti dersiniz vs vs.

* Baslarina gelen tum felaketleri buyuye baglamak Kurana gore ahmakca bir tutumdur. Buyu ise yarar. Kesin olarak ise yarar. Ama Kaderinizdeki yok haritasi ile paralellik gosterecek sekilde ise yarar. Ayet acik : Buyucu bunu kendinden bilir ve tamamen bosu bosuna kaziklanmis olur. Kendi kendini kaziklatarak malini heba eden kisilere benzer Buyucunun durumu.

* Biri sizden gorur gormez kaciyorsa, ask bitmistir. Askin kendisi bile buyu. Burda herkesin asktan gozleri kor olmustur eminim. Ama sonra ben bu kisiyle nasil beraber oldum diye sasirmisizdir da. Buyu zannettiginiz sey belki de sizin kendi zihninizle kendi kendinizi buyulemis olmaniz olabilir.

* Kendiniziz sorgulayin. Aklinizi acin. Kayiplar vermeye alisin. Olgunlasin. Yoksa sizi kukla gibi oynatirlar.
Bende sizin gibi düşünüyorum.mesela benimde ayrılmama büyü dediler.kocam büyü etkilerine açık bir yapıdaydı diyelim.ama yaptırana zararı olacak. Şekilde kadere paralel gelişiyor herkes onlarda üstlerine varlık yada vesvese çektikleri ile kalıyorlar.

FouR ≛

Banlı Kullanıcı
İş
Sıradan

Bu mabette sevdiğim sayılı kişilerdensiniz
lütfen üzülmeyin, derman baba adlı kullanici baya saçmalamış
Biz neyin ne olduğunu görüyor ve biliyoruz
Herkese sevecen sicakkanli saygılı yaklaşıyorsunuz
Bence sizi saydığı hakaretler kendisini yansıtıyor.
:) Sallayın gitsin

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Bu hadsizliği yeni gördüm. DAİMON ile henüz tanışıklığım bile yok,ama hiç bir paylaşımında öne çıkan bir "ene" yok,saygısızlık,terbiyesizlik yok. Hatta bazı paylaşımları benim düşüncelerime o kadar yakın olur ki o yazmışsa benim onunkinin üstüne yazmama gerek kalmıyor. Derman baba sizide tanımıyordum ama bu hadsiz ithamınızdan sonra karakterinizi, çapınızı kestirmek zor değil artık. Hazmedememezlik kokuyor yazdıklarınız. Ağır konuşmuş, kötü yakıştırmalarda bulunmuşsunuz. Dediğim gibi, ikinizide tanımıyorum ama göz var, akıl var, izan var.

Ü

Üye silindi 58480

Bende sizin gibi düşünüyorum.mesela benimde ayrılmama büyü dediler.kocam büyü etkilerine açık bir yapıdaydı diyelim.ama yaptırana zararı olacak. Şekilde kadere paralel gelişiyor herkes onlarda üstlerine varlık yada vesvese çektikleri ile kalıyorlar.

Aynen Katiliyorum.

Kaderin isleyis prensibi : A B C D E planlari ile orulmustur. Kaderde bir olay tezahur edecekse , hali hazirda hangi vesile, bir hikmete binaen ise yarayacaksa o vesile yururluge konur.

Bir bayan sigarasini yakmak istediginde etrafinda ona 20 tane adam cakmak tutar ! Kadin sigara icmeyi murad etmistir ve erkeklerden birini secerek onun cakmagindan cikan atese yonelir. Buyu bahsi, o 20 cakmakli erkekten sadece biridir. O Erkek olmasaydi da, geri kalan 19 erkek degisik sifatlar ile o sigarayi yakacakti. NEden ? Cunki asil isi buyu yapmiyor , kaderdeki yol haritasinanin operatoru yapiyor.

Allah vesilelerin Sultanidir. Oyle guzel kullanir ki vesileleri insanlar vesileler uzerinden ayriyetten sinanirlar. Her vesileyi ilah edinenler olur. Her vesileyi lanetleyenler olur. Her vesileyi mutlak zannedenlker olur. Ama bilmezler ki Kader ustunde kader vardir ! Bu hakikati kavrayan insan vesileler duvarini asar ve vesileler ona hizmetkar olur. KAinatin yeryuzu halifesine boyun egmesi ancak kainati gerektigi gibi taktir edebilen kisi icindir.

Ademe ancak bu sekilde melekler secde etti.

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Senin olmayana sahip olamazsın. Senin olmayan senin olamaz. Örneklemem gerekirse 2 kolun olduğunu biliyorsun bu sahip olduğun. 3. aramakta tercihin başka bir yöne bakabilir olduğunu da düşünebilirsin yada hayal edebilirsin. Lakin insanoğlu varolan aklını biraz kullanmayı akıl etse yaşadığını sorunları sorun olarak görmekten çıkacak. Ancak bu işine gelmiyor. Büyü yüzünden ayrılmış yüzüne bakmıyor. Bu hikaye çok tanıdık değil mi? Sadece bugün bu yaşadığını yaşayan milyonlarca insan olduğunu düşünüyorum. Dünü, yarını da eklersek sayı bir hayli artacak. Peki tüm bunu yaşayanlara büyü mü yapıldı? O çok büyücü varmış. Tanrı büyü yapıyor ve bozmak ne mümkün. Bu bir sorun. Bizim türk insanlarının bir hastalığı var. Tıp okumadan tıpçılık oynuyorlar. Bir hastalık hakkında google vasıtası ile 1 sayfa yazı okumuş insana doktor gözüyle bakıyorlar. Bir hikaye anlatana bir hoca sıfatı takıp uyduruk muska yazana büyücü diyorlar. Ben şunu fark ettim aptallık yapana mantıklı bir çözüm sunarsan anlamaz ve yapmaz. Aptala aptallık ilaç olur. Bu yanlış ancak yanlışı sever insan.. Sana bu kulvarda bol şans diyorum sonraki eş adayında daha başka problemler yaşaman da muhtemel bu problemi aştıktan sonra. Tek tavsiyem varolan aklının farkına varmandır.

radark

Kayıtlı Üye
Sayın Derman Baba, hâletirûhiyenizi çözemiyorum yorumları okuyorum birşey çıkaramıyorum.Size bir itham bir hakaret yok ortada.Forumun dört bir yanına şahsi hırslarınızı yaymanızdan mütevellit âciz,fevri bir karakter olduğunuzu çıkarmak mümkün.Sayın @DAİMONun üslup,edep çerçevesinde yaptığı eleştirileri ne şekilde anlayıp ne hakla ortalığı velveleye veriyorsunuz?
Eleştiriye açık olacaksınız,açık değilseniz paylaşım yapmayacaksınız.Kendi fikri,hissi yapınıza uymayan görüşleri yargılayamazsınız.Herkes inançları çerçevesinde kendi yorumlarını koyarak bir eleştiri çıkarır meydana.Aksi takdirde yalın,çıplak kimliksiz bir eleştiri benliğini kaybeder,anlamını yitirir.
Hırs,kin beslediğiniz kişinin yazdıklarını bir de kendi yazdıklarınızı tekrar okuyup iletişim,anlama kâbiliyetinizi gözden geçirmenizi tavsiye ederim.