500 Yıldır Okuyabilen Çıkmadı.

lost66

Banlı Kullanıcı
Kuzey yarım kürede esen rüzgar yönü,gezegenlerdeki soy dağılımı,ölü hücreyi canlandırma,güneş sistemi,güneş ışığındaki ışınlar katmanları,vb.

Osiris

Kayıtlı Üye
Astroloji ve gezegenlerle ilgili.

Astralll

Banlı Kullanıcı
Doktor yazısına benziyor.Tıbla iligli yada bitkisel ilaç tarifleri olabilir.

cilema

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar kitabın rahat okunabilen sayfasını yükleyin, ben size okuyayım. Ne olduğunu şu 500 senelik muhabbeti de çözelim yani 5 saniyede.

artenas

Kayıtlı Üye
İş
üniversite ögrencisi
ben size kita hakında bilgi vereyim kitabın yazarı ünlü bir italyan mimardır ayrıntılı bilgi hatırlamıyorum merak edip soran olursa acıklamak için bilgilere ulaşabilirim kitap yazıldıgı dönemdeki mimari sırlar aynı zamanda o döneme ait olan ve ülke dısına cıkartılması yasak olan cam yapma sanatıyla ilgili şifreleri içermketedir bu sırlarla yakalananalar öldürüldügü için böyle bir yönteme basvurulmustur dönemiş şifre sistemleri birbirine cok benzedigi için yazarı özel bir sistem olusturmus ve şekillerle süslemiştir gördügünüz ve bitki sandıgınız bazı resimler aslında camların yapısı ie alakalı olup bazılarıda mimari dengeyi anlatan görüntülerdir bu sırlar dönemde calınıp osmanlının da dahil oldugu bazı ülkelere satılmıstır ayrıntılı bilgi için mesaj atın eseri yazann adı dahil bilgileri bulp vereyim hemen

sezur

Kayıtlı Üye
adı voynich el yazmalarıdır.bir ya da iki sene önce çözüldü diye biliyorum ama içeriği açıklanmadı.