3.göz çakrasının kapatılması hakkında niçin hiçbir yerde bilgi yok ve kimse bilmiyor?

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Amin.Bunlar herkes de olabilecek durumlar.Ama psikiyatri metafiziğe hayal olarak yaklaşıyor.Doktorlar ilaç şirketlerinin memurları.Küreselcilerin sağlık sektöründeki etkileri...

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Psikayatride bir çözüm değil.Verdikleri ilaçlarin çoğunun yan etkileri var.Annem vefat etti dediniz.Aileme ben bakıyorum dediniz.Yikimlar metafizik kanalların açılımıdir.Yikim olur çünkü metafizige guvenemenizi isterler.Doktora isterseniz gitmeye bilirsiniz.İlaç iyileştirmez zaten.Sadece kanalı kapar.

CilekSarisi

Kayıtlı Üye
Amin.Bunlar herkes de olabilecek durumlar.Ama psikiyatri metafiziğe hayal olarak yaklaşıyor.Doktorlar ilaç şirketlerinin memurları.Küreselcilerin sağlık sektöründeki etkileri...
Önemli olan gerçekten üçüncü gözü kapatıp kapatmamaları gerisi umurumda değil.
Psikayatride bir çözüm değil.Verdikleri ilaçlarin çoğunun yan etkileri var.Annem vefat etti dediniz.Aileme ben bakıyorum dediniz.Yikimlar metafizik kanalların açılımıdir.Yikim olur çünkü metafizige guvenemenizi isterler.Doktora isterseniz gitmeye bilirsiniz.İlaç iyileştirmez zaten.Sadece kanalı kapar.
Aileme ben bakmıyorum şu anda ileride sorumluluk hissediyorum dedim. Yan etkileri önemli değil bu durum geçmezse ses duymalar vs esas ben ben olmayacağım.

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Ses duyuyorum derseniz ağır ilaç verir kesilsin diye zaten.

CilekSarisi

Kayıtlı Üye
Ses duyuyorum derseniz ağır ilaç verir kesilsin diye zaten.
Bir de eklemeyi unutmuşum.Işıkların parlaklıkları aşırı derecede arttı. Güneş ışığının bir arabaya çarptığında bile oluşturduğu ışık bembeyaz parlak bir şey oluyor.Bunun dışında konumu okudu iseniz sana verdiğim mühür yeşil dedi bana ve ben mesela bir yere bakayım yastığım olsun giysim olsun bilgisayar ekranındaki herhangi bir şey olsun farketmez kafamı çevirdiğim an veya bakarken yeşil renk görmeye başlıyorum.

CilekSarisi

Kayıtlı Üye
Bir de eklemeyi unutmuşum.Işıkların parlaklıkları aşırı derecede arttı. Güneş ışığının bir arabaya çarptığında bile oluşturduğu ışık bembeyaz parlak bir şey oluyor.Bunun dışında konumu okudu iseniz sana verdiğim mühür yeşil dedi bana ve ben mesela bir yere bakayım yastığım olsun giysim olsun bilgisayar ekranındaki herhangi bir şey olsun farketmez kafamı çevirdiğim an veya bakarken yeşil renk görmeye başlıyorum.
Yani duvara baktığımda yastığımın yansıması yeşil çıkıyor örneğin mesela hepsinde böyle düşünün.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Biraz da yaşadığınız travmanın etkisi. yaşadıklarınız. Bilinçaltı temizleme müzikleri dinleyin.

Retro

Kayıtlı Üye
Çakraları açmak ya da kapatmak kavramları üzerinden değerlendirmek aslında isabetli bir yaklaşım değil.

Denge eksenini bulmak ve oynama payı bırakmak gerek.

3. Gözün açıldığında göreceğin tüm varlıklar, aslında geri kalan 6 çakranın seni ileri seviye 3.göz deneyiminde destekleyememesinden kaynaklanır.

Yoksa açılsın yani kim istemez 3.gozunun alabildiğine açılmasını.

Ama alttan ilk 3 çakran, bütüncüllünü korumada yetersiz kalırsa da gerçeklikten kopar, savrulursun. Gerçeklik kayması yaşarsın. Kök çakran, 3. Gözünün açıldığı aleme karşı arza tutunmakta geri kalırsa fizik alemi umursamayacak hale gelebilir, bunu da kendine yeterli görebilirsin. Ama psikolojin de ona göre gelgitli seyreder.

Bize dünyada da ahirette de iyilik ver (mealen)

Fizik bedeninizi de meta-fizik bedenimizi de dengede tut diyor.

AhlakiDeğer

Kayıtlı Üye
Tersine mühendislik yapın...Yanlız kalmayın acıları umursamayın değerler peşinde koşun hayvan gibi yaşayın kapanır.
Bu arada herhangi bir şey kullandınız mı trans için?
Üçüncü gözle kalp gözü aynı değil mi?

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Kalp gözüyle üçüncü göz aynı şey değildir.Kalp gözü hakkını perdesidir.Gerci kalp gözü açılınca otomatik üçüncü gözde açılır.Ucuncu göz madde vesaire şeylerle kapanır.Kalp gözünde böyle bir durum yok.

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Aşağıdakileri açmadan.Ve yükseltmeden Direk tepeyi açarsan.Görecegin şeyler negatif olur.
IMG_20230830_130757.jpg

CilekSarisi

Kayıtlı Üye
Tersine mühendislik yapın...Yanlız kalmayın acıları umursamayın değerler peşinde koşun hayvan gibi yaşayın kapanır.
Bu arada herhangi bir şey kullandınız mı trans için?
Üçüncü gözle kalp gözü aynı değil mi?
Hayır siz benim ilk açtığım konumu okumuştunuz bir paganla ilgili orada yaşadıklarımdan kaynaklı.

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Hepsi aynı farklı yorumlamışlar yaklaşmışlar sadece.

mişaro

Kayıtlı Üye
Maalesef her yerde açmakla ilgili destanlar yazılan bu konuda tamamen kapatabilmek için kimsenin verdiği bir bilgi tecrübe çözüm yok.Belki bu forumda bilenler vardır diye düşünüyorum?

Merhaba,

İlk mesajım olacak, bir kaç gündür forumu sessizce mümkün olduğu kadar okuyup bitirmeye çalışıyorum ve gördüğüm kadarıyla buradaki insanların nacizane bilgilerinin yanında benimkiler denizde kum kalacaktır. Yine de kendi bildiğim kadarıyla bir şeyler söylemeye çalışayım;

Bahsettiğiniz deneyimler sadece üçüncü gözün açık olması ile alakalı değil ama psişik yeteneklerinizin de açık olmasıyla ilgili. Şayet hiç psişik konularla uğraşmayan ama üçüncü gözü açık biri, sadece kendi ve yakın çevresiyle ilgili (görsel veya hissiyat olarak) bir takım durugörüler, öngörüler görebilir sadece.

Belki bir süre psişik konulara ara vermekle başlayabilirsiniz ama bu hızlı bir çözüm sunmayacaktır. Esas önerim enerji balonu imajinasyonu tekniğidir. Ben hissetmek istemeyeceğim bir şey hissettiğim zamanlar, tepe çakramdan açılarak vücudumu sarmalayan bir enerji topunun içinde olduğumu ve bunun beni koruyacağını imajine ediyorum. Herhangi olumsuz bir şey (bu bir varlık da olabilir, enerjimi çeken bir insan ile kaçamadığım bir sohbet de olabilir,) bu balona çarpıp bana ulaşamadan geri gittiğini imajine ediyorum ve hızlı bir şekilde yardımcı oluyor. Yalnız uzun süredir parapsikolojiyle ilgili hiçbir şeyle uğraşmadığım için bu tür şeylere başvurmama da neredeyse hiç gerek olmadı. Gece meditasyonlarında kullanıyorum sadece, mümkün mertebe meditasyonlarımı da hava kararmadan önce yapmaya çalışıyorum.

Sorunuza değil de sorununuza dönecek olursam.
Çakraları açmak ya da kapatmak kavramları üzerinden değerlendirmek aslında isabetli bir yaklaşım değil.

Denge eksenini bulmak ve oynama payı bırakmak gerek.

3. Gözün açıldığında göreceğin tüm varlıklar, aslında geri kalan 6 çakranın seni ileri seviye 3.göz deneyiminde destekleyememesinden kaynaklanır.

Yoksa açılsın yani kim istemez 3.gozunun alabildiğine açılmasını.

Ama alttan ilk 3 çakran, bütüncüllünü korumada yetersiz kalırsa da gerçeklikten kopar, savrulursun. Gerçeklik kayması yaşarsın. Kök çakran, 3. Gözünün açıldığı aleme karşı arza tutunmakta geri kalırsa fizik alemi umursamayacak hale gelebilir, bunu da kendine yeterli görebilirsin. Ama psikolojin de ona göre gelgitli seyreder.

Bize dünyada da ahirette de iyilik ver (mealen)

Fizik bedeninizi de meta-fizik bedenimizi de dengede tut diyor.

%100 katılıyorum. Enerjinizi dengelerseniz yaşadıklarınızdan daha az etkilenir, daha az etkilendikçe de daha az rahatsız edilirsiniz. Yaz mevsimindeyiz. Eğer denize yakın bir yerde yaşıyorsanız bol bol denize girin vücudunuzdaki enerjinin dengelenmesi için. Mümkün olduğu kadar çıplak ayakla toprak üstünde yürüyün, sevdiğiniz insanlarla, sevdiğiniz şeylerle daha fazla ilgilenin. Geçmişten affedemediğiniz, aşamadığınız anılar varsa bunları aşmak için psikoterapiye başvurabilirsiniz ama lisanslı bir terapist olarak, Türkiye'de psikoterapinin üfürükçülükten çok ayrışamadığını ve doğru terapistleri bulup o doğru olanlar arasında da size uygun olanı bulmanın artık gerçekten zor olduğunu söylemek zorundayım.

Bu öneriler basit gibi görünebilir ama, siz yaşadıklarınızın verdiği rahatsızlık düzeyinden dolayı üçüncü gözünüzü kapatmak istiyorsunuz. Yani aslında sorun üçüncü gözün açık olması değil, yaşadıklarınızın size verdiği rahatsızlığın düzeyi. Bu tür küçük adımlarla (çıplak ayakla yürümek, içinizi sevgiyle dolduracak şeyler yapmak, tuzlu suyla arınmak vb.) kendi iç benliğinizi güçlendirirseniz, yaşadıklarınıza karşı daha güçlü durursunuz. Korkudan beslenen şeyleri uzaklaştırmak için üçüncü gözünüzü değil korkularınızı azaltmak daha sağlıklı olur bence.

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Ben, üçüncü gözünüzün açık olduğunu düşünmüyorum.

Diğer konunuzda belirttiğiniz hayat hikayeniz ve şu anda olduğunuz kişi de yetersizlik duyguları var. Öz değerlendirme yapamıyorsunuz. Sizde ki kazanım ; başkalarının fikirlerine açıklık hali. Entellektüel yetenekleri olan her kişi sizin duygusal zekanıza etki edebilir. Deneyimle öğrenmeye kapalısınız.

Ailenizi güvende tutmak istiyorsunuz, onlara bağlısınız. Haliyle kök çakranızda istikrarsızlık var. Hayatın gereksinimlerini karşılamak isterken, kendi ayaklarınız üzerinde duramamak size belirgin depresyon getirir. Bağışıklığınızı etkiler, kilo sorunları yaşarsınız gibi gibi..

Bunları yerme, üzme amaçlı yazmıyorum. Tamamen gözleme dayalı fikir sunuyorum.
Duyduğunuz seslerin başka bir anlamı olabilir fakat üçüncü göz açık yargısı kullanmak, şimdilik yanlış geliyor.