17 ağustosta binlerce insanımız kobay mı oldu?

Hayalet

Kayıtlı Üye
Daha sonra farklı bilgiler ortaya atıldı. Bende okuduklarımı iletiyorum.

Dünya'nın merkezinde bulunan çekirdek ve mağma tabakasının sürekli faaliyette olduğunu hepimiz biliriz. Bu merkezi çekirdek sayesinde yerçekiminin oluştuğununda...Yanan ateş topu, zaman zaman oluşturduğu gazları (metan vs..) dışarı atmak için çeşitli yollardan geçmesi gerekiyor. Kullandığı damarlar üzerinden yerkabuğunu çatlatarak dışarı çıkar. Bu sızma esnasında sarsıntılar meydana gelerek zelzele ve deprem gibi afetleri meydanı getirir.
Metan gazının yeryüzene çıkması esnasında ışık topları meydana gelebilir. Şiddetine ve gücüne bağlıdır.

Bilimsel açıklama olarak verilen ifadeler budur sevgili arkadaşlar...

Teşekkür ederim.

zeroyy

Kayıtlı Üye
ben o ateş toplarını duydum ama en garibi ben antalya da ailemle tatildeydik depremin olduğu gün bir gariplik vardı belki inanmıycaksınız ama elektrikler yoktu ve durmadan ambulan ve askeri araçlar görüyorduk sonra gece saat 2 civarlarında annem çağırdı cok sıcak oldugundan orda yatıyordu bana oğlum yıldızlara bak dedı kocaman nasıl anlatsam bılmıyorum ama elimi uzatsam tutacak gibiydim sonra yattım tam deprem anında bir çığlık ile uyandım ve annemin yanına kostum bır kadın çığlıydı çünkü balkona cıktıgımda gökyüzü kızarmıstı resmen sonra sabah abımden ögrendık depremı kotu bır deneyım dı ama hep dıyorum bu deprem bılınıyordu saatı dakıkası ......

scorpion1

Banlı Kullanıcı
Belkide bir deprem deilde gerçekten çok aile ler gözyaşı döktü çok aile lerin ocagı söndü umarım deremdir...

yağmur82

Kayıtlı Üye
ben her türlü kötülüğü beklerim onlardan, ama pes doğru gölcük depremiyle de bağlarının olacağı aklıma gelmedi doğrusu.başka toplumları böyle hunharca katletmeleri nereye kadar devam edecek.bunlara müsade eden zatı muhteremler kendi vatanlarını kendi milletini satmayı ne zaman bırakacak.insan görünümünde hayvanlığı bile yakıştıramadığım bu canilere ALLAH TEZ VAKİTTE CEZALARINI VERSİN İNŞALLAH.

leyl

Kayıtlı Üye
Gerçekliği belli olmayan bir durum bence.Malum her konuda milletlerin efsaneleri fazlaca vardır..Hele bizim toplumumuzda bu daha fazlaca var.
Ama gende gerçekte olabilir bunu zaman su yüzüne çıkaracaktır elbette..

paranoise

Kayıtlı Üye
Merak ediyorum bütün bunların kaynağı nedir? Olayları ve gizli askeri bilgileri sanki oradaymışcasına bilen aktaran kim? Bunca zamandır niye kimse bunu anlayamadı ya da böyle tartışmalar ortaya atılmadı? Birileri bana kaynak hakkında bilgi verebilir mi? Gerçekten ilginç senaryolar..

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Bu deprem makinesine komplo diyenlere sesleniyorum kesinlikle yapılabilir hemde çok basit bişey kaldıki o makine daha bişey değil.
Ya birileri planlıyor yada benim kafamdaki bi proje aradaki farkı anlayamıyorum ama sonuçta ortada bi proje var ben ona MiKAİL diyorum hani şu doğa olaylarını kontrol eden melek makinede o işe yarıyor deprem yapmaktan tutunda aklınıza gelen her türlü doğa olayını oluşturabilir.
Ama MİKAİL daha yapılmadı yapılmasınıda kimse istemez unutmaya çalışıyorum ama inşallah başkası böyle bişey düşünmüyordur.
Bide chillout'a katılıyorum çünki zamanında tübitaka yarışma için 2 tane proje yolladım ikisinide reddettiler biriyle elin yabancısı 3 sene sonra nobel ödülü aldı birinide şuan Türk vatandaşlarımız yapmaya çalışıyor bizim vatandaşımız helal olsun ama diğer adamın benim projemle nobel ödülü alması çok koydu böyle satılmışlar varken düşmanı dışarda aramayın.

mehmet970

Kayıtlı Üye
Van Depreminin'de bu olaydan kaynaklandığını düşünüyorum zaten forumda da kendi açmış olduğum bir başlık var ..
Van depremi aslında saldırımı .. - "Gizlimabet Parapsikoloji Platformu"
Ama konuyu açalı iki sene olmuş nerdeyse ve en son yorum da 21-06-10 tarihin de atılmış ve istanbul da hala bişey yok .. Demek istediğim neden İstanbul değil de Van ? Bu konu şuan itibariyle aklıma takıldı .. Açıklayacak arkadaşlar elbet olacaktır saygılar ..

mehmet970

Kayıtlı Üye
Van Depreminin'de bu olaydan kaynaklandığını düşünüyorum zaten forumda da kendi açmış olduğum bir başlık var ..
Van depremi aslında saldırımı .. - "Gizlimabet Parapsikoloji Platformu"
Ama konuyu açalı iki sene olmuş nerdeyse ve en son yorum da 21-06-10 tarihin de atılmış ve istanbul da hala bişey yok .. Demek istediğim neden İstanbul değil de Van ? Bu konu şuan itibariyle aklıma takıldı .. Açıklayacak arkadaşlar elbet olacaktır saygılar ..

Ama konuyu açalı iki sene olmuş nerdeyse ve en son yorum da 21-06-10 tarihin de atılmış derken ''17 ağustosta binlerce insanımız kobay mı oldu?'' konusundan bahsettim kendi açmış olduğum konudan değil

blodeangel

Kayıtlı Üye
İş
y.koruma.ama ÅŸimdilik sadece annelik.
sevgili yule böylesi güzel bir konuya değindiğiniz için teşekkürler.ben bu depremin doğal bir deprem olmadını söylediğimde bana inanmadıkları gibi birde dalga geçip gülmüşlerdi alınan bulgulardan bunun doğal bir deprem olmadığı belliydi ama çok çabuk örtbas edilip insanların ilgilerini başka yönlere çekmeyi başarmışlardı her zamanki gibi.Saygılarımla.Işık her zaman aydınlatıcınız olsun.

Clavery

Banlı Kullanıcı
İş yerinde calıştığım ustam bu depremle ilgili bir şey anlatmıştı bana.Aklımda kalanları anlatmak istiyorum.

Gölcükde deniz piyadelerinin bir okulu varmış herhalde.Ertesi gün öğrenciler mezun olcakmıs.O günün akşamında komutanlar felen yani üst düzey kişiler öğretmenler vs.. alkol içiyorlarmıs ve Atatürk resmini koyup yanına Kuran-I Kerim'i koymuslar.Hangisi daha büyük diye konusmaya başlamışlar.İşte atatürk daha büyük gibi.Tabi deprem olmus bu olaydan sonra.Sabah denizin altında olan cesetleri kurtarmak için denizine dalmıs dalgıclar ve dalgıcın teki yukarıya cıkmıs.Komutan ona " insanlar nerede asker " diyince asker : " ne insanı komutanım aşağıda bir sürü domuz var demiş. " Yani o gece gemide ki karşılaştırma yapan kişilerin suratları domuz suratı olmus ya da benziyormus.

Dediğim gibi arkadaşlar bu sadece duyduyum bir şey doğruluğu nedir bilemem.Bu arada bu olayla ilgili hiç bir şey habere yansımamış demeişti ustam.Bilemiyorum ne kadarı doğru.

pentagle

Kayıtlı Üye
İş
Yazar
ayy tüylerim ürperdi Allahım bu ne ya?

albus

Kayıtlı Üye
Arkadaşlarıma anlattığımda inanmamışlardı

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Kim ne yaparsa yapsın isterse dünyada sadece bir tane müslüman kalsın sorun değil tanrının bize sözü var son sözü biz söyleyeceğiz kıyametten önce müslüğmanlar hükmedecek dünyaya kıyamet koparken onlarda inanacak ama bir önemi yoktur artık o saatten sonra ALLAH yolundan ayrılmayın sabredin yeter bunlar sınav o silahlar bizde olsa cana kıymazdık ve birgün çok daha güçlü silahlarımız olduğunda elimizde onları koruyacak tek şey yok etmeye çalıştıkları şey olacak islam düşmanlarını o gün bizden koruyabilecek tek şey iman ve ALLAH korkusudur bugünde olduğu gibi.

nostalgıa1

Kayıtlı Üye
İş yerinde calıştığım ustam bu depremle ilgili bir şey anlatmıştı bana.Aklımda kalanları anlatmak istiyorum.

Gölcükde deniz piyadelerinin bir okulu varmış herhalde.Ertesi gün öğrenciler mezun olcakmıs.O günün akşamında komutanlar felen yani üst düzey kişiler öğretmenler vs.. alkol içiyorlarmıs ve Atatürk resmini koyup yanına Kuran-I Kerim'i koymuslar.Hangisi daha büyük diye konusmaya başlamışlar.İşte atatürk daha büyük gibi.Tabi deprem olmus bu olaydan sonra.Sabah denizin altında olan cesetleri kurtarmak için denizine dalmıs dalgıclar ve dalgıcın teki yukarıya cıkmıs.Komutan ona " insanlar nerede asker " diyince asker : " ne insanı komutanım aşağıda bir sürü domuz var demiş. " Yani o gece gemide ki karşılaştırma yapan kişilerin suratları domuz suratı olmus ya da benziyormus.

Dediğim gibi arkadaşlar bu sadece duyduyum bir şey doğruluğu nedir bilemem.Bu arada bu olayla ilgili hiç bir şey habere yansımamış demeişti ustam.Bilemiyorum ne kadarı doğru.

Bu nasıl bir hayal ürünüdür...Yazık

• Beğendim
Tepkiler: ikk

ikk

Kayıtlı Üye
İş yerinde calıştığım ustam bu depremle ilgili bir şey anlatmıştı bana.Aklımda kalanları anlatmak istiyorum.Gölcükde deniz piyadelerinin bir okulu varmış herhalde.Ertesi gün öğrenciler mezun olcakmıs.O günün akşamında komutanlar felen yani üst düzey kişiler öğretmenler vs.. alkol içiyorlarmıs ve Atatürk resmini koyup yanına Kuran-I Kerim'i koymuslar.Hangisi daha büyük diye konusmaya başlamışlar.İşte atatürk daha büyük gibi.Tabi deprem olmus bu olaydan sonra.Sabah denizin altında olan cesetleri kurtarmak için denizine dalmıs dalgıclar ve dalgıcın teki yukarıya cıkmıs.Komutan ona " insanlar nerede asker " diyince asker : " ne insanı komutanım aşağıda bir sürü domuz var demiş. " Yani o gece gemide ki karşılaştırma yapan kişilerin suratları domuz suratı olmus ya da benziyormus.Dediğim gibi arkadaşlar bu sadece duyduyum bir şey doğruluğu nedir bilemem.Bu arada bu olayla ilgili hiç bir şey habere yansımamış demeişti ustam.Bilemiyorum ne kadarı doğru.
Bu haber Türk silahlı kuvvetlerine yapılan saldırılardan bir tanesi.TSK.' nın gözbebeği deniz kuvvetlerine atılan iftiralar yalnızca bununla sınırlı değil. kulaktan kulağa değişerek artan iftiraları ne yazık ki Türk düşmanlarına fayda sağlamaktan ileri gidemiyor. 17 Ağustos 1999 depremi için doğal bir deprem olmadığı artık tartışma üstü bir konu oldu. Artık HARRP teknolojisinin doğa olaylarını bir silah olarak rakiplerine ve düşmanlarına kullananlar hariç herkes kabul ediyor. Şimdi bu tür iftiralara destek vererek kötü güçlerin yanında olmaktansa Allahın ordusu kelamlarının koruyucusu (bunu pek kimse bilmez - kozmik oda baskınları yapanlar hariç) Türk Silahlı Kuvvetlerinin yanında olmak bana göre en iyisidir diyorum.

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci

Konuyla çok ilgili gerçekten. Ayrıca sırf insanları Atatürk düşmanı yapmak için uydurulan bu hikayede, Allah'ın dini ve gönderdiği kitapla, Allah'ın yarattığı bir kulu kıyaslamıyorlar mı, asıl melun o tür insanlardır. Askerler ve askerliğe mensup insanlar da dinsiz değillerdir, böyle bir inanç topluma oturmuş ve oturduğu gibi kalmış. Benim yedi sülalem askerden oluşuyor, büyük dedelerim Çanakkale şehitleridir, dedem, babam, tüm akrabalarım asker ama dini inançları da sağlam. Bu yaptıklarınız ayıp gerçekten. Daha birşeyler söylemek isterdim ama zaten banlanmışsınız, gerek yok.

• Beğendim
Tepkiler: ikk