14:53

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zona

Kayıtlı Üye
3 yıldır genelde her saate baktığımda 14:53. ilk başlarda bu durum haftada 2 kere olurken 2.yılda her gün muhakkak olmaya başladı. Son yıl fark ettim ki asıl rakam 53 neredeyse her saat başı denk gelmeye başladı. İnatla saate bakmamaya başladım bu seferde bir arkadaşım saati sorduğunda rast geldim yada bir mesaj geldiğinde elime telefonu alınca gördüm. Saatleri hayatımdan çıkardım bu seferde her yerde 53 görmeye başladım. Otoparka girdiğimde 53.araç olarak girdim tabelada öyle yazdı. Bankada sıra beklerken fişe rastgelen rakam 53 oldu. Daha bir sürü tesadüf durumun sıklaşması sonucu gerçekten canım sıkıldı son olarak doğduğumda bana hediye edilen bir kolyenin arkasında minicik 53 yazdığını gördüm kolyeyi son 2 yıldır hiç çıkarmamama rağmen bunu yeni gördüm bu olayın üzerine gerçekten sinirlerim bozuldu ve yazmak istedim. Herhangi bir fikri olan varsa lütfen yazsın. Nedir bu 14:53 nedir bu 53 herhangi bir anlamı var mı? Bir anlamı olduğunu biliyorum ama ne olduğunu çözemiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Olay şu, beynine saat 14.53ü söylüyorsun. Sonra normal hayatına devam ediyorsun. Ertesi gün, beyin saati sana haber veriyor. Bak saat 14.53 oldu. Beyin, insandan öndedir. Yemek yerken, otururken, uyurken sürekli çalışır, sürekli hatırlar. Durduğu bir an bile yok. Benim normal hayatına devam ediyor olman, beynimin düşğnmesini engellemiyor, o düşünüp zamanı gelşnce hatırlatır. Çok sırlı bir olay değil mi? İnsan beyninin gizemi henüz çözülmüş değil, hakkında bilmediğimiz çok şey var.
Saatin14.53 olmasının büyük ihtimal bir anlamı yoktur. O senin seçtiğin ve beynine haber verdiğin zamanlardan biri, anlamı varsa sen bilirsin neden seçtiniz 53 ü??
Hergün beyninize 53 ü bul diye emir veriyor, normal hayatınıza devam ediyorsunuz. Sonra 53ü bulup size haber verildiğinde şaşırıyorsunuz?
İnsan beynine güvenin biraz :D

Örneğin yarın bende ayni saati düşünsem, eminim beynim bana zamanı gelince haber verir.
Yada akşam yatmadan önce, sabah 7 de uyan diye emir versem beynime, o civarda uyanırım.
Belki gün boyu gördüğüm tüm 7 leri bana haber verir, plakalardan, saatlerden, levhalardan şeçer.
Benim ne kadar şiddetle 7 yi arattığıma bağlı.
Herkes ilgilendiği düşündüğü şeyleri seçer. Gün içinde binlerce sayı görüyorsunuz ama bunlardan sadece 53 ü seçip, beyninize aratmanızın sebebi o sayısa özel bir ilginizin olması. Belki sebebi bile yok, belki unuttunuz.

Kolyedeki 53 sayısını daha beyniniz görmüştür ama unutmuşsunuzdur. İnsan ömrü boyunca gördüğü her şeyi hatırlarmı?
Bir günde aşağı yukarı 18 saat göz denilen kamerayla film çekiyorsun. Hergün, yıllar boyunca. Film kasetleri beynimşzde saklı, o unutmuyor ama biz hatırlayı beynimşzib derinlijkerindeki tüm bilgilere ulaşıp kontrol edecek kapasitede değiliz. Gördüğümüz duyduğumuz her şey, beyinde kayıtlı asla kaybolmaz. Sadece insan, çekip çıkaramaz. Bunun için hipnoz seansları bile yapılır.
Bir ihtimal bu diye yazıyOrum,.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
23 numara diye bir film vardı aklıma o geldi adam sayıyı inanılmaz olaylarla bağdaştırmıştı ama sonu üzücüydü o kadar düşünmeyin derim ;)

zona

Kayıtlı Üye
Sizin bu dediklerinizi daha önce düşündüm. Ama beynime bir şartlandırma yaptırdığımı düşünmüyorum çünkü gün içerisinde son 5-6 ay hariç aklıma gelmiyordu bazen yine öyle etrafta aramıyorum. Elime telefonu aldığımda görüyorum ve fark ediyorum ki görene kadar unutmuşum. Ama dediğiniz gibi beynim kendini o saate programlamış olabilir. Bu ihtimali son yıl düşünmeye başladım çünkü ilk zamanlar öyle olmadığına emindim. Şimdi her şey çok üst üste gelmeye başladığında yine bir anlamı olduğunu düşünmeye başladım. Emek verip yazdığınız için çok teşekkür ederim.

zona

Kayıtlı Üye
Olay şu, beynine saat 14.53ü söylüyorsun. Sonra normal hayatına devam ediyorsun. Ertesi gün, beyin saati sana haber veriyor. Bak saat 14.53 oldu. Beyin, insandan öndedir. Yemek yerken, otururken, uyurken sürekli çalışır, sürekli hatırlar. Durduğu bir an bile yok. Benim normal hayatına devam ediyor olman, beynimin düşğnmesini engellemiyor, o düşünüp zamanı gelşnce hatırlatır. Çok sırlı bir olay değil mi? İnsan beyninin gizemi henüz çözülmüş değil, hakkında bilmediğimiz çok şey var.
Saatin14.53 olmasının büyük ihtimal bir anlamı yoktur. O senin seçtiğin ve beynine haber verdiğin zamanlardan biri, anlamı varsa sen bilirsin neden seçtiniz 53 ü??
Hergün beyninize 53 ü bul diye emir veriyor, normal hayatınıza devam ediyorsunuz. Sonra 53ü bulup size haber verildiğinde şaşırıyorsunuz?
İnsan beynine güvenin biraz :D

Örneğin yarın bende ayni saati düşünsem, eminim beynim bana zamanı gelince haber verir.
Yada akşam yatmadan önce, sabah 7 de uyan diye emir versem beynime, o civarda uyanırım.
Belki gün boyu gördüğüm tüm 7 leri bana haber verir, plakalardan, saatlerden, levhalardan şeçer.
Benim ne kadar şiddetle 7 yi arattığıma bağlı.
Herkes ilgilendiği düşündüğü şeyleri seçer. Gün içinde binlerce sayı görüyorsunuz ama bunlardan sadece 53 ü seçip, beyninize aratmanızın sebebi o sayısa özel bir ilginizin olması. Belki sebebi bile yok, belki unuttunuz.

Kolyedeki 53 sayısını daha beyniniz görmüştür ama unutmuşsunuzdur. İnsan ömrü boyunca gördüğü her şeyi hatırlarmı?
Bir günde aşağı yukarı 18 saat göz denilen kamerayla film çekiyorsun. Hergün, yıllar boyunca. Film kasetleri beynimşzde saklı, o unutmuyor ama biz hatırlayı beynimşzib derinlijkerindeki tüm bilgilere ulaşıp kontrol edecek kapasitede değiliz. Gördüğümüz duyduğumuz her şey, beyinde kayıtlı asla kaybolmaz. Sadece insan, çekip çıkaramaz. Bunun için hipnoz seansları bile yapılır.
Bir ihtimal bu diye yazıyOrum,.

Sizin bu dediklerinizi daha önce düşündüm. Ama beynime bir şartlandırma yaptırdığımı düşünmüyorum çünkü gün içerisinde son 5-6 ay hariç aklıma gelmiyordu bazen yine öyle etrafta aramıyorum. Elime telefonu aldığımda görüyorum ve fark ediyorum ki görene kadar unutmuşum. Ama dediğiniz gibi beynim kendini o saate programlamış olabilir. Bu ihtimali son yıl düşünmeye başladım çünkü ilk zamanlar öyle olmadığına emindim. Şimdi her şey çok üst üste gelmeye başladığında yine bir anlamı olduğunu düşünmeye başladım. Emek verip yazdığınız için çok teşekkür ederim.

Az önceki yorum yanlışlığından dolayı özür dilerim.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Sizin bu dediklerinizi dnce düşündüm. Ama beynime bir şartlandırma yaptırdığımı düşünmüyorum çünkü gün içerisinde son 5-6 ay hariç aklıma gelmiyordu bazen yine öyle etrafta aramıyorum. Elime telefonu aldığımda görüyorum ve fark ediyorum ki görene kadar unutmuşum. Ama dediğiniz gibi beynim kendini o saate programlamış olabilir. Bu ihtimali son yıl düşünmeye başladım çünkü ilk zamanlar öyle olmadığına emindim. Şimdi her şey çok üst üste gelmeye başladığında yine bir anlamı olduğunu düşünmeye başladım. Emek verip yazdığınız için çok teşekkür ederim.
Evet, sürekli düşünmüyorsunuz sadece beyin çalışmaya devam ediyor. Siz düşünmediğinizi sanırken, beyin düşünmeyi asla bırakmaz. Normal hayatınıza devam edin, film izleyin, yemek yiyin, ama beyin unutmuyor durmuyor işte :) düşünce hızı en büyük hız, beynimiz saniyede milyonlarca milyarlarca şey düşünür, ama insan bunun 1 tanesini bile hatırlayamaz. Zamanı gelince yada filitreye uyan bilgiyi bulunca haber verir, arama emrini iptal edene kadarda durmuycaktır :D herkesin başına kısa süreli olarak gelmiştir, ama yıllar süren uzun vadelisi sorunlara yol açabilir sonradan... çok uzun emek verip yazdım gercekten, rica ederim :)

zona

Kayıtlı Üye
Evet, sürekli düşünmüyorsunuz sadece beyin çalışmaya devam ediyor. Siz düşünmediğinizi sanırken, beyin düşünmeyi asla bırakmaz. Normal hayatınıza devam edin, film izleyin, yemek yiyin, ama beyin unutmuyor durmuyor işte :) düşünce hızı en büyük hız, beynimiz saniyede milyonlarca milyarlarca şey düşünür, ama insan bunun 1 tanesini bile hatırlayamaz. Zamanı gelince yada filitreye uyan bilgiyi bulunca haber verir, arama emrini iptal edene kadarda durmuycaktır :D herkesin başına kısa süreli olarak gelmiştir, ama yıllar süren uzun vadelisi sorunlara yol açabilir sonradan... çok uzun emek verip yazdım gercekten, rica ederim :)

Eğer olay bu bahsedilen şekilde ise bir anlamı yoksa daha mutlu olurum zira aramaktan yoruldum.Peki beynimin arama emrini nasıl sonlandıracağım bir fikriniz var mı dediğiniz gibi yıllar sürdü artık bende sorun yaratıyor

kıvep

Banlı Kullanıcı
Bende bir on yıl önve biir kaç ay, her gece ayni saatte uyanırdım, sürekli ayni saat, beynimin bu kadar dakik olduğunu bilmezdim :)
Bunun için bir yakınıma sorduğumda bana size anlattıklarımı anlatmıştı, zamanlada gecti. Beynini tam olarak kontrol eden bir insan yok bu dünyada ama, bize zarar değil, yarar vermeli değilmi?
Kendi içimde olumlu şartlandırma yaptım, beynimi başka şeylerde çalıştırdım okuyarak bulmaca çözerek yada işimle ilgili aralştırarak başka şeylere konsantre olarak. Alfa dalgalarına yönlendirek çalışmalar yaptım, ki olurolmaz şeyleri değil sadece bana lazım olan gerekli şeyleri düşünsün beynim :)
Beynim boş kaldığında, tembellik yaptığında ne düşüneceğini şaşırır. Çok boş bırakınca abuk subuk şeyler düşünürüm :) onun yerine e düşüneceği çalışacağı şeyler verip yorarım onu :) sizde boş bırakmayın, bir çalışma yada okuma programı yaparsanız bir nebze yardımı olur, çalıştığınız önem verdiğiniz şeyleri ön plana koyar, 53 sayısı gibi küçük şeyleri ise arkaya atar böylelikle.

aşk1

Banlı Kullanıcı
kivep güzel bilgiler vermiş ekleme olarak.
Sizdeki bu 53 sayısına bakış açısının duyarsızlaştırılması lazım. Öyle kurtulursunuz. Yalnız kaçınma davranışları gerçekleştirmemeye çalışın. yani saatlerden uzaklaşma yapıyorsanız ya bunu yapmayın. bu daha da sizde 53 lü bir hayat yaratır.

zona

Kayıtlı Üye
Bende bir on yıl önve biir kaç ay, her gece ayni saatte uyanırdım, sürekli ayni saat, beynimin bu kadar dakik olduğunu bilmezdim :)
Bunun için bir yakınıma sorduğumda bana size anlattıklarımı anlatmıştı, zamanlada gecti. Beynini tam olarak kontrol eden bir insan yok bu dünyada ama, bize zarar değil, yarar vermeli değilmi?
Kendi içimde olumlu şartlandırma yaptım, beynimi başka şeylerde çalıştırdım okuyarak bulmaca çözerek yada işimle ilgili aralştırarak başka şeylere konsantre olarak. Alfa dalgalarına yönlendirek çalışmalar yaptım, ki olurolmaz şeyleri değil sadece bana lazım olan gerekli şeyleri düşünsün beynim :)
Beynim boş kaldığında, tembellik yaptığında ne düşüneceğini şaşırır. Çok boş bırakınca abuk subuk şeyler düşünürüm :) onun yerine e düşüneceği çalışacağı şeyler verip yorarım onu :) sizde boş bırakmayın, bir çalışma yada okuma programı yaparsanız bir nebze yardımı olur, çalıştığınız önem verdiğiniz şeyleri ön plana koyar, 53 sayısı gibi küçük şeyleri ise arkaya atar böylelikle.

Söylediklerinizi yapacağım teşekkür ederim.

zona

Kayıtlı Üye
Bende biyolojik saat OLDUĞUNU düşünüyorum. Bu konuda benim de Başıma gelen bir Say'ı vardı. Bir sonuca ulaşmadım. Melekler Say'ılar ile haber veriyor diye bir bilgi vardı. Hatta sitedemiz De o konu var. O konuda bana bir fayda sağlamadı zira zorlama geldi. Beynimizin kendini şartlaması ile Oluşan bir durum var ise de bir bilgi bulamadım. Bendeki durum geçti, ilgimi çekmediği için önemini yitirdiği için.

Meleklerin sayılarına da bakmıştım benim için bir anlam ifade etmemişlerdi. 3 yıldır bir sonuca ulaşamadım ulaşamadıkça bu konu bende lastik gibi uzadı ve devam etti. Umarım bu durum bende de olabildiğince kısa sürede geçer. Teşekkür ederim.

augury

Kayıtlı Üye
Algıda seçicilik.

Ben öyle düşünmüyorum. Bu algıda seçicilik değil.

Konu başlığını gördüğümde çok dikkatimi çekti. Zira 14.53 benim de bir dönem sık sık gördüğüm bir saatti. Dolayısıyla sizi gayet iyi anlıyorum.
Sınav dönemimde yoğun stres altındayken, meleklerin verdiği mesajlardan bihaber, kendimi hırpalayıp duruyordum kaygılarımla. Nereye baksam 14.53 görmeye başladım. Algıda seçicilik diye diretenler olacaktır ama neden 11.11e takılmadım da 14.53?
Sonra bununla alakalı yazılar bulmaya başladım. Meleklerin verdiği mesajları konu alan yazılardı.
14.53 ne gibi bir mesaj olabilir diye düşünüyorum. Tabi bu arada sınav kaygım var evet ama hayatımın merkezinde değildi. Sadece çok canımı sıkan bir durumdu. Daha sonradan bunu 1453le ilişkilendirip, sınav hakkında kendime haksızlık etmemem gerektiğini, elimden geleni yaptığımı ve bunun bir başarı mesajı olduğunu farkettim. Bu beni rahatlattı, üstelik çok da mutlu oldum böyle bir mesaj aldığım için. Sonrasında da melek çalışmalarına katılıp frekansları yakalamaya çalıştım. Hala daha da devam ediyorum.

Sizde kendinize, yaşantınıza, sizi en çok üzen durumlara bir göz gezdirin bakalım. Belki sizin için de bir mesaj vardır.

augury

Kayıtlı Üye
1453 İstanbul'un fethi bu yüzden kazanılan bir Zaferden dolayı mi bu anlamı çıkardınız. Eğer öyle ise bu bir savaş ve Savaş'ta her iki taraftan Kayıplar oldu. Bir toplum için yıkım ve kayıp bir toplum için kazanımdı. Melekler neye Göre haber veriyor bu durumda. Kayıp mi Zafer mi. 1453 de başka olaylar da olmadı mı. Eğer kültürümüze göre bir cevap veriyorlarsa yani bu kişi Türk ve tarihi bilir, yaşadığı dönem sıkıntılı ama geçeceğini bildirmek için 1453 gösterdiğimizde anlar mi diyor. Konuyu açan arkadaş özellikle 53 Sayın'ın devam ettiğini söylüyor sonrasinda bu durumda 53 ne demek oluyor. Meleklerle iletişim konusunda ilgilendiğiniz için soruyorum, yanlış anlamayın sorgulamıyorum. Daha iyi anlamak için soruyorum.

Elbette bir savaş ve iki tarafta da kayıp var. Ama nitekim Türk ulusu için oldukça büyük bir zafer bu. Ve, evet, bence kişinin anlayacağı şekilde mesajlar geliyor. Her kişiye göre farklılık gösterir. Ben kendi dönemimden örnek verip bu tekrar eden sayıyı başarı olarak algıladığımı açıkladım. Belki farklı durumlar içerisinde olan kişi için mutluluk belki de kayıp olarak algılanacaktı.
53'e gelirsek, bir fikrim yok. Belki de bir uyarıdır. Bu kişinin hissiyatına kalmış. İçine doğanları takip etmeli ve kulağına gelen sözlere dikkat etmeli bence.

kıvep

Banlı Kullanıcı
1453 ün bir anlamı belki vardır, belki yoktur. Neyi diretelim?
Türk milleti olarak 1453 e takmış durumdayız, en çok kullanılan kredi kartı şifresi mesela, pın kodu vs
Bu kadar çok kafada dolaşınca, birinden diğerine bulaşıyor,her insanın kafasında yer ediyor. Kime sorsan istanbulun fethini hemen bilir. Böylece kulağa normal gelen en sık kullanılan 4 sayı birleşkesi oluyor. şifrelerinde ana malzemesi olarak 1. Sırada yer ediniyor

Konuda 14.53 yazılmış ama başka bir rakam olsaydı 1454 yada 1455...sonuç değişirmiydi? Beynimizin işleyişini bu şekilde, beynimiz psikolojimiz her insanda ayni. Ama 1453 diğer rakamlardan farklı diyorsanız, bende merak ediyorum mesajında ne demiş????

funnyyda

Kayıtlı Üye
hayatınızda takıldığınız bir konu yada nokta varsa , bu rakam size bu konuda bir mesaj veriyor olabilir , bu kadar uzun zamandır devam etmesi algıda seçicilikten daha öte bir durum bence..
meleklerin sayılarla verdiği mesajlar var internette bunu araştırıp bu rakamın aslında ne demek istediğini tespit edebilirsiniz ki aslında durum tamamen size özel olduğu için en net anlamı siz yükleyebilirsiniz ..
Yada bu soruyu üst benliğinize sorup cevabı ondan isteyebilirsiniz , karmadan gelen bir anlamı olabilir..
Meditasyon yapıp yine anlamını sorgulayabilirsiniz..
En son Baş meleklerden destek isteyebilirsiniz ' nedir bu allasen' diye :)

augury

Kayıtlı Üye
http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=17122&page=3
Bir de buraya göz gezdirin bakalım. Orda benim mesajımı da bulacaksınız. 2011 yılına ait bir 14.53 vakası :)

Sevgili Kıvep; 14.53 diğer sayılardan farklıdır demiyorum. Kişi sürekli 14.54de görebilir elbette. Ama eğer ısrarla devam ediyorsa görmesi, beynimin oyunu bu diye düşünmek yerine bir de benim dediğim taraftan düşünmeli. Funnyda güzel anlatmış, eğer mesaj anlaşılamıyorsa dedikleri uygulanabilir.

kıvep

Banlı Kullanıcı
sürekli o rakamı görüyor demiyorum, diğer sayıların hiç olmadığı sadece 53 ün olduğu bir dünya varmIı?

Gün içinde yüzlerce rakam görüyoruz, afişlerde, levhalarda, televizyon izlerken, yolda araba plakalarında...sayılar her yerde var. Gözümüz görüyor ama dikkat etmiyoruz. Filtre sayımız, 53 olduğu için sadece onu çekip çıkarıyoruz.

Şu anda bile, ekranın sağ köşesinde saatin rakamları sürekli değişiyor, gözümüz o rakamları görüyor ama algıda secicilik olduğu için dikkatimizi çekmiyor.

Diğer rakamlar karşımıza çıkmıyor değil, aksine göz kamerası binlerce rakamı her an her yerde görüyor. algımızsa sadece dikkat ettiğimiz şeyi hatırlatıyor bize.

Beyinin oyunu değil, çalışma sistemi budur.

Çiçeklerin anlamı olduğu gibi, sayılarında vardır. Bunu kişi içinde hisseder kendi değerlendirir, kişiye kalmış bu kısmıda.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...