Şans Ve Para İçin Yardım

Afifege

Kayıtlı Üye
Merhaba sevgili mabet ailem.Hepimiz zaman zaman birbirimizi gormesek de cok iyi dileklerle birbirimize yardci oluyoruz. Ben de saklamak gereginduymadan sizden bir yardim istiyorum. Oglumun egitimi icin, okula ek olarak bir kac yuz lira daha vermem gerekiyor her ay. Kendi kendine notalari ogrendi, bana onlardan muzik yapip soyledi, imgilizcesi ya da tiyatroculugu ona keza guzel. Sosyal, aktif bir cocuk. Fakat bunlari destekleyemiyorum. Biz battik ve su an odemelerimiz cok.yogum, okul taksidini zorla cikartiyorum diyeyim. Kazaniyoruz sukur problem yok. Fakat cocuklar bu yasta cok acik, cok alici bir beyine sahip, cok istiyorum desteklemeyi, evde gecirdigimiz zaman cok kisa ve baba biraz telefoncu, internetci tavriyla zorluyor beni. Geceleri beyin gelisimi icin ozel frekansli muzikler dinletiyorum o uyurken filan. Elimden geleni yapiyorum yani. Dedigim.gibi aylik kazancimi yukseltebilecegim bir sans kapisi icin ya da bir anda bu borclardan kurtulabilecegim bir mucize icin bir sey var mi aklinizda acaba? Sevgiler (-_-)

Afifege

Kayıtlı Üye
Bu arada haftasonu da dahil calisiyorum ben. O yuzden oglum3,5 yasinda olmasina ragmen okula gonderiyorum. Fakat elimden gelsigince ucretsiz etkinlikleri takip edip goturmeye calisiyorum. Eve geldigimizde cogunlukla yemek yapma, yedirme ile geciyor aksamlari, zaten en gec 20:30/gibi uyuyor. Okul da drama/muzik/ingilizce bir programlari var. Okul saati icinde, ayrica gitmeyecek yani.

gizemlidrn

Kayıtlı Üye
Hayatın zorluğu bu işte. Gönlünüz sadece çocuğunuzun geleceği içinse gönlüm dualarım sizinle olsun.

Çadırcı

Banlı Kullanıcı
Bu arada haftasonu da dahil calisiyorum ben. O yuzden oglum3,5 yasinda olmasina ragmen okula gonderiyorum. Fakat elimden gelsigince ucretsiz etkinlikleri takip edip goturmeye calisiyorum. Eve geldigimizde cogunlukla yemek yapma, yedirme ile geciyor aksamlari, zaten en gec 20:30/gibi uyuyor. Okul da drama/muzik/ingilizce bir programlari var. Okul saati icinde, ayrica gitmeyecek yani.
Size inanamıyorum 3.5 yaşında ve okula gidiyor.Bir eğitimci olarak bunu kesinlikle red ediyorum.Çocuğunuz okuldan derslerden vb şeylerden hemen bıkacaktır.Lütfen çocuklar çocukluğunu yaşasınlar.Onları roboto çevirmeyin.

Afifege

Kayıtlı Üye
Hayatın zorluğu bu işte. Gönlünüz sadece çocuğunuzun geleceği içinse gönlüm dualarım sizinle olsun.
Cok tesekkurler, icinizden gecirmeniz bile yeter benim icin. Anne baba olmak cok garip, Her sekilde bekar hayatindaki halinden odün veriyorsun ama hiç olmazsa bu en iyi sekilde, guzel bir sey icin olsun diyorum :)

Sevgiler

ProRai

Kayıtlı Üye
3,5 yasında diyorsunuz. Maşallah bu arada. Ama 21. Yüzyıl insanın artık sağa sola koşuşturup durmaktan bunaldığı, psikolojinin kayıp gittiği, sisteme ve amaca hizmet etmeye zorlanıldığı büyük bir buhran asırı. 3,5 yasındaki bir çocuk eğitimi ebeveynden almalıdır. Gerçek bir eğitim vermek istiyorsanız onunla olabildiğince vakit geçirin ve sevgi ortamını oluşturun. Yapay da olsa. Sevgiyle büyüyenler bu yüzyılda sağlıklı bir psikoloji ve özgüvene sahip ruhsal donanıma sahip olabilir. Zaten ilkokula adım attığı gibi sistemin içine ve temposuna girecek. Bırakın yukardaki arkadasın da dediği gibi cocuklugunu yasasın. 3 senecik te olsa özgürlüğün tadını masumca çıkarsın. Belli ki yetenekli bir çocuk maşallah. Kapasitesini heba etmeyeyim diye yapıyorsanız emin ol heba olmayacak. Temelden yeteneği olduğu için ilerleyen zamanlarda arkasında desteğinizi hisseterirseniz o sınırlarını zaten zorlayacaktır.

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
çocuğun kendisi isteyerek öğrenmesi daha iyidir bence bunu ona kazandırırsanız daha iyi olabilir ayrıca frekans videolarının doğruluğundan emin olun bence içine gizli ve kötü mesajlar yerleştiriyor olabilirler