Rüyada gördüğünüz kişi sizi özlüyor mu?

hillingrose

Kayıtlı Üye
Rüyamda eski sevgilimi gördüm son birkaç haftadır sürekli onu görüyorum.Biyerde okumuştum işte rüyanızda gördüğünüz kişi sizi özlediği için rüyanıza girmiştir diye.Sizce bu ne kadar doğru?Ya da 2 insan aynı rüyayı görebilir mi?

Ori

Kayıtlı Üye
Merhaba. Rüyalar özleme dayalı değil, kişinin biliçaltına dayalıdır. Rüyalarda tabi bu konuda birçok kısma ayrılıyor ama nereden tutarsak tutalım özlem, hasret vb. gibi şeylerle ilgili değildir.

ruhname

Kayıtlı Üye
Zannetmiyorum ve birde birini sürekli hatırlamak, onu düşünmek de pek öyle telepatik bir iletişimle ilgili bi mevzu değil diye düşünüyorum. Bu konuda da söyleyintiler var ama ne kadar doğru ki?

Ü

Üye silindi 58480

Ayriliginizi duzgun bir sekilde yapabildiniz mi diye sorgulayin. Araniz iyi ise hatrini sorun. Konu kapanir..

Beyin bitirilmeyip yarim birakilmis dosyalari kapatmak ister. Ya da iste o dosya uzerinden ilerlemek ister.
Iliskiniz biterken bunu oturup konusmadan yaptiysaniz, ya da bir taraf iletisimi tamamen kopartip kendini blokladiysa obur taraf ta kendini geri cekti ise beyin bunu konumlandiramayabilir. Yarim kalmis is olarak gorur. Ya o isi gerektigi gibi kapatmali ya da o ise devam etmelisiniz uyarisini yapar.

Ü

Üye silindi 58480

* * *

Bununla birlikte @Ori en acil ve isabetli yorumu yapmasaydi ben onun yerine ayni seyi sanirim /gereksiz uzaratak/ yazacaktim:

Ayriyetten ruya yorumlarken ruyanin sunumuna da bakilir
Biz ona sozlerin yorumundan bir bilgi ogrettik (Yusuf Suresi) :
Yani ruyasini anlatan insan bunu hangi yargilari pesin kabullenerek anlatiyor diye ayriyetten bakilir. Anlatimindaki oznellik ya da nesnellik ayriyetten degerlendirilir. Boylece kisinin bir nevi karakteristik ortalamasina erisilmis olur.

Sizin sunumuzun sizi ayriyetten ele veriyor da olabilir :
Sizde o kisinin sizi ozluyor olmasi gerektigine karsi gizli bir meylenti olusmus ta olabilir. Tabi burasi hicbirimizi baglamaz o ayri. Kizmayin yani her yorum hosa gidecek bilgi vermeyebilir cunku.

ceyda

Kayıtlı Üye
Gerçekten özlediği sanmıyorum ben sana dönücek diye birşey yok