Reankarnasyon kuranda geçiyor mu?

• Konbuyu başlatan Üye silindi 62166
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 62166

Arkadaşlar merhabalar bazen bu reankarnasyonu düşünüyorum... bu japonya prensesinin 2012 açıklamalarını hemen hemen hepiniz you tubede izlemişsinizdir...
Kadın orada diyorki bilmediğim dilleri öğrendim reankarnasyondan bahsediyor.. Birde diyorki bu konuşmayı dinleyenler huzura ermiştir..
yoksa 2012'de dünya niburu adlı gezegenin içine mi girdi. Dünya karanlığa mı boğuldu. Belkide muhteşem üstü canlılar bizim dünyayı niburudan ışınlayarak kurtardı mı?
bu reankarnasyon çoğu zaman yazı diliminde karşıma çok çıkıyor. M.S 2150 diye bir kitap kitabın yazarı yabancı baştan sona kadar reankarnasyondan söz ediliyor...
makro enerjilerden insanın başka bir bedende filizlenmesi konu ediniliyor...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Soru başlığınız ve içeriği çok farklı.

Eğer Kuran da geçiyor mu diye soru başlığı açacaksanız konu içeriğinde Kuran ayetleri olmalı.

Siz Japon prensesine ve bir yazarın konularına göre soruyorsunuz. Konuyu neye göre tartışacağız.

Ü

Üye silindi 62166

kuran ayetlerini pek bilmiyorum konu şöyle hocam acaba geçiyor mu kuranda ?
birde maya takvimi japonya prensesinin açıklamaları sizce doğru mu? Dünyamıza niburu gezegeni uğradı mı?
mayalar haklımıydı? prensesin reankarne olduğunu söylemesi bilmediği dilleri hipnoz ile öğrenmesi ne kadar doğru?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
O zaman sadece bence şeklinde yorum yapacağım.

Maya takvimini yanlış yorumladıklarını düşünüyorum. 2012 de bittiği için takvimin devamı olmadığı için dünyanın yok oluşu olarak yorum yapmışlardı o kadar.

Başka bir gezegenin dünyaya yakın olduğunu dünyaya gelip gittiklerini dünya Ekseninden uzaklaştığı için gelemediklerini yeniden gidip geleceğimize inanıyorum ama tarihi bilmiyorum. Buna inanma sebebimde her toplumda diğer dünya yaşamları anlatılmıştır. Durduk yere o kadar hikaye anlatmazlar o kadar çizim yapmazlardı.

Reankarnasyonun olduğunu düşünüyorum. Hipnoterapistim. Kendi çalışmalarım da kullanıyorum. Çalıştığım kişileri geçmiş yaşamlarına gönderdiğimde o dili konuşuyorlar. Ama kısa süre içinde yeniden unutuyorlar.

Hipnoz ile dil çok kısa sürede öğreniliyor. Ajan tekniği deniliyor. Halı hazırda uygulamaya devam edilen bir teknik zaten.

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
O zaman sadece bence şeklinde yorum yapacağım.

Maya takvimini yanlış yorumladıklarını düşünüyorum. 2012 de bittiği için takvimin devamı olmadığı için dünyanın yok oluşu olarak yorum yapmışlardı o kadar.

Başka bir gezegenin dünyaya yakın olduğunu dünyaya gelip gittiklerini dünya Ekseninden uzaklaştığı için gelemediklerini yeniden gidip geleceğimize inanıyorum ama tarihi bilmiyorum. Buna inanma sebebimde her toplumda diğer dünya yaşamları anlatılmıştır. Durduk yere o kadar hikaye anlatmazlar o kadar çizim yapmazlardı.

Reankarnasyonun olduğunu düşünüyorum. Hipnoterapistim. Kendi çalışmalarım da kullanıyorum. Çalıştığım kişileri geçmiş yaşamlarına gönderdiğimde o dili konuşuyorlar. Ama kısa süre içinde yeniden unutuyorlar.

Hipnoz ile dil çok kısa sürede öğreniliyor. Ajan tekniği deniliyor. Halı hazırda uygulamaya devam edilen bir teknik zaten.

Acaba hipnozda o dili konuşan insanlar, hipnozdayım kolektif bilinçten edindikleri bilgileri kullanabilir oldukları için olabilir mi?

Ü

Üye silindi 58480

Reenkarnasyona Kuranda yer yoktur.
Reenkarnasyon tanri tanimaz odaklarin yolun sonundaki yokolusa karsi gelistirdikleri bi teoridir. Can havli ile, beynin cozulemeyen sirlarini yanlis yorumlayarak, olumle gelecek yokolusa karsi tutunduklari bir sonsuza kadar var olma gudusudurm
Bu teoriyi benimseyen tutkulu savunuculara gore gore madde mutlaktir, ruh mumkun bile degildir. Bilincin bir oyunudur.

Ü

Üye silindi 58480

Cinleri melek zanneden spritueller gibi , cinlerin elinde oyuncak olmus insanlar da gecmis yasamlari olduguna inanarak kendi seytani tarafindan trollenmektedir.

Eski dilleri konusabilmek konusunda ise, bu, beynin mukemmel bir alici olmasi, gecmis seslerin frekanslarinin evrende yok olmamasi, sinirsiz rezonans dalgasi yakalayabilecek olan beyin cogu zaman kainatin hertarafina uzanabilecek istidrakta olmasi ile bile aciklanabilir. Vahiy alan hz. Muhammed sav Hz yusuf zamanini komple blok olarak goruyor. Koskoca yusuf suresi film gibi peygamberimizin zihnine inmistir. E demek ki o frekansa giriyor ama Allahin dilemesi ile o frekansi hakki ile yorumluyor.

Reenkarnasyon Seytanin Allaha verdigi sozdur. Kulaklarina fisildayarak onlari kandiracagim der. Onlarin cogunu dogru yolda bulamayacaksin der.

Ü

Üye silindi 62166

Kuranın kıyamet suresinde sanırım yanılmıyorsam vahşi hayvanlar bir araya geldiğinde ruhlar başka bir bedenle birleştirildiğinde
burada ruhların başka bir bedenle birleştirilmesi ne anlama geliyor? Tekrardan diriliş mi acaba? burayı çok araştırmıştım...
Reankarnasyonun dinimizde yeri yoktur diyorlar... Belkide ben yanlış düşünüyorum..

Ü

Üye silindi 62166

Birde kuranda şöyle geçiyor bütün alemlerden idrise isaya musaya eyyübe selam olsun. diye geçiyor... Bu bütün alemler acaba nedir?

Ü

Üye silindi 58480

Yahu tutun ki var reenkarnasyon :
Kisi oldu ve baska bir bedenle geri geldi. Bi onceki yasamini zaten hic bilmeyecek. Bir onceki yasaminda kaldigi yerden de devam etmeyecek ki , en bastan baslayacak. Tekamulune bir faydasi olmamis oluyor. Tekamul demek , hafizaya yazilmis pismanliklarin irade ile tekrarlanmamasi ile olur. Yani ayni hayatta iki yanlisi ust uste yapmazsan tekamul gerceklesir.

Sen bir onceki hayatinda katilsen bu hayatinda da katil olmamak icin ilk hayatinin bir hafizasi sende olmasi gerekir. Yani carpik bir mantiga giriyor bu

Ü

Üye silindi 58480

Kurandaki bazi hakikatlari kendi zannina kabul ettiremeyerek Kuranin disiplinini yumusatip gevsetme metodudur bu. Kuranda eksik yoktur. Ilaveye de musade yoktur anlamindadir bu . Allahin cogu yerde aciliyetle vurguladigi hesap gunu, imtihan gibi kavramlari ciddiye alamayan anlayisin bir ortayola cekme refleksidir bu.

Allah yemin ediyor Asrin uzerine andolsun insan hergecengun ziyandadir diyor Kuranda. Ayetlerimizi az bir bedele sattilar diyor. Seytan sizi ayetlerle aldatacak diyor. Illa kanacaksiniz diyor. Mantikli gelecek size diyor. Hesap gununde eyvah cekeceksiniz diyor. Reenklarnasyonu Allah hesap gunu sorarsa bilincaltimiz sakladigi gercegi aciga vurabilir. Gevsedim diyebilir. Ibadet etmiyordum ama ayetlerle tartismak hosuma gidiyordu da diyebilir. Bilincaltina gecmez ucuz numaralar. Hesabi bilincaltimiz verecek cunku. Biz bile kendimizi izler bulacagiz

Ü

Üye silindi 62166

Kurandaki bazi hakikatlari kendi zannina kabul ettiremeyerek Kuranin disiplinini yumusatip gevsetme metodudur bu. Kuranda eksik yoktur. Ilaveye de musade yoktur anlamindadir bu . Allahin cogu yerde aciliyetle vurguladigi hesap gunu, imtihan gibi kavramlari ciddiye alamayan anlayisin bir ortayola cekme refleksidir bu.

Allah yemin ediyor Asrin uzerine andolsun insan hergecengun ziyandadir diyor Kuranda. Ayetlerimizi az bir bedele sattilar diyor. Seytan sizi ayetlerle aldatacak diyor. Illa kanacaksiniz diyor. Mantikli gelecek size diyor. Hesap gununde eyvah cekeceksiniz diyor. Reenklarnasyonu Allah hesap gunu sorarsa bilincaltimiz sakladigi gercegi aciga vurabilir. Gevsedim diyebilir. Ibadet etmiyordum ama ayetlerle tartismak hosuma gidiyordu da diyebilir. Bilincaltina gecmez ucuz numaralar. Hesabi bilincaltimiz verecek cunku. Biz bile kendimizi izler bulacagiz

Ya hocam ben kuranı dışlamıyorum Orada ne yazıyorsa aynısı mutlaka olacaktır... Demek istediğim bu reankarnasyon olayı
eğer yeniden yaşam varsa bu sefer dinin bir anlamı kalmıyor.. Kurana ve rabbime saygım sonsuz ama bu reankarnasyonuda bir tartışalım diyorum...

Ü

Üye silindi 55028

Benim anlattığıma göre açıklarsam.Benim gibi düşünülen fikirlere multezi kafası deniyor herhalde.Eski büyük alimlerin görüşü doğru kabul ediliyor.Başka bir Kuranı açıklarken kullanılan düşünce sistemi kabul edilmiyor.Kıyamette birleşme hesap günü birleşme büyük ihtimal ayette bahsedilen.Tekvir 7 de geçiyor..Şamanlıkta 3 can var derken onların bizi oluşturduğunu anlatmak istedim.Mısırda 3 toptan birini seçme.İyi olanların bunlar arasından seçim yapması.Biri kalpte diye biliyorum.Sana kalbindekini gösterdik.(inşirah 1. ayet).(Açıp genişletmek).Birde belli sayıda toplumların bir canın midenin altında bir yerde olduğundan bahsediyor ve bu kavimlerin birbiriyle bir tanışıklığı yok.Üçüncü bel kemiğimiz (Tarık 7).
Gerçekte bu konu İslam da sorgulanmamalı.
İSRA-85 için 40 meâl bulundu. Bekir Sadak (17/İSRÂ-85: Sana ruhun ne oldugunu soruyorlar, de ki: «Ruh, Rabbimin emrinden ibarettir. Bu hususta size pek az bilgi verilmistir.») / Celal Yıldırım (17/İSRÂ-85: Sana ruhtan soruyorlar, de ki: Ruh Rabbimin emrindendir. Size ilimden az bir şey verilmiştir.)

ali imran 7 Sana kitabı indiren O’dur. Onun (Kur’an) bir kısım âyetleri muhkemdir, ki bunlar kitabın esasıdır, diğerleri ise müteşâbihtir. Kalplerinde sapma meyli bulunanlar, fitne çıkarmak ve onu (kişisel arzularına göre) te’vil etmek için ondaki müteşâbihlerin peşine düşerler. Halbuki onun te’vilini ancak Allah bilir; bir de ilimde yüksek pâyeye erişenler. Derler ki: Ona inandık, hepsi rabbimiz katındandır. (Bu inceliği) yalnız aklıselim sahipleri düşünüp anlar.
Müteşabih ayetler hakkında düşünmek benim anladığım kadarıyla kötü bir durum.Mesela cennette her şey istediğimiz gibi olacak ayetinden önceden yaşamış bir hoca cennette erkeğin cinselliğiyle alakalı bir çıkarım yapmış.Diyanette bunların yanlış olduğu gereksiz detaya girmemek gerektiği düşüncesiyle hareket ediyor.Kurum en doğru şekilde bu yolda insanlara yardımcı olmaktadır.
Diğer bozulmuş dinlerdeki doğru geçen bir bilgi parçacığının hayal dünyamızı genişleteceğini düşünüyorum.Yahudi general Yeşu öldüğünde kayığa bindirildi ve kimsenin olmadığı bir dağa gömüldü :bilgisi var.Ben Yüşa türbesinin yeşuya ait olacağını düşündüm.Sonradan bir osmanlı şeyhu islamının bunu dile getirdiği ve çok tepki çektiğini okudum.

Ü

Üye silindi 62166

Benim anlattığıma göre açıklarsam.Benim gibi düşünülen fikirlere multezi kafası deniyor herhalde.Eski büyük alimlerin görüşü doğru kabul ediliyor.Başka bir Kuranı açıklarken kullanılan düşünce sistemi kabul edilmiyor.Kıyamette birleşme hesap günü birleşme büyük ihtimal ayette bahsedilen.Tekvir 7 de geçiyor..Şamanlıkta 3 can var derken onların bizi oluşturduğunu anlatmak istedim.Mısırda 3 toptan birini seçme.İyi olanların bunlar arasından seçim yapması.Biri kalpte diye biliyorum.Sana kalbindekini gösterdik.(inşirah 1. ayet).(Açıp genişletmek).Birde belli sayıda toplumların bir canın midenin altında bir yerde olduğundan bahsediyor ve bu kavimlerin birbiriyle bir tanışıklığı yok.Üçüncü bel kemiğimiz (Tarık 7).
İSRA-85 için 40 meâl bulundu. Bekir Sadak (17/İSRÂ-85: Sana ruhun ne oldugunu soruyorlar, de ki: «Ruh, Rabbimin emrinden ibarettir. Bu hususta size pek az bilgi verilmistir.») / Celal Yıldırım (17/İSRÂ-85: Sana ruhtan soruyorlar, de ki: Ruh Rabbimin emrindendir. Size ilimden az bir şey verilmiştir.)

ali imran 7 Sana kitabı indiren O’dur. Onun (Kur’an) bir kısım âyetleri muhkemdir, ki bunlar kitabın esasıdır, diğerleri ise müteşâbihtir. Kalplerinde sapma meyli bulunanlar, fitne çıkarmak ve onu (kişisel arzularına göre) te’vil etmek için ondaki müteşâbihlerin peşine düşerler. Halbuki onun te’vilini ancak Allah bilir; bir de ilimde yüksek pâyeye erişenler. Derler ki: Ona inandık, hepsi rabbimiz katındandır. (Bu inceliği) yalnız aklıselim sahipleri düşünüp anlar.
Müteşabih ayetler hakkında düşünmek benim anladığım kadarıyla kötü bir durum.Mesela cennette her şey istediğimiz gibi olacak ayetinden önceden yaşamış bir hoca cennette erkeğin cinselliğiyle alakalı bir çıkarım yapmış.Diyanette bunların yanlış olduğu gereksiz detaya girmemek gerektiği düşüncesiyle hareket ediyor.Kurum en doğru şekilde bu yolda insanlara yardımcı olmaktadır.
Diğer bozulmuş dinlerdeki doğru geçen bir bilgi parçacığının hayal dünyamızı genişleteceğini düşünüyorum.Yahudi general Yeşu öldüğünde kayığa bindirildi ve kimsenin olmadığı bir dağa gömüldü :bilgisi var.Ben Yüşa türbesinin yeşuya ait olacağını düşündüm.Sonradan bir osmanlı şeyhu islamının bunu dile getirdiği ve çok tepki çektiğini okudum.

Hocam belkide bu reankarnasyon yabancıların uydurduğu bir şeyde olabilir. yorum için sağolasın Herşeyi Allah bilir...

Ü

Üye silindi 58480

Isin asli , reenkarnasyon bir projedir.

Ilahi bildirilere kendisini kapatmis olan gruplarin yokolusa giden yoldan kendilerini saptirmak icin tutunduklari yilandir. Denize dusen yilana sarilir.

Insan psikolojisinin bir geregi vardir: Cukura dusen baskalarini da kendisi ile beraber asagiya cekme egilimindedir. Reenkarnasyonu Kurana yakistirmak bu psikolojinin geregidir. Seytan kendi basina yanmaya niyetli degildir. Baskalarini da cekmek, inanmis kisileri mantik orguleri ile supeye suruklemek ister.

Reenkarnasyon bir projedir. Psikolojik bir projedir. Saati 6 ya kurarsiniz 15 dakikada bir ertelersiniz. Reenkarnasyon insani etap etap gevseten nasil olsa bir daha gelecegini dusunduren, ilahi kanunlari ertelettiren, araya mesafe koyan bir projedir. Algisal bir blokajdir.

Ü

Üye silindi 58480

İSRA-85 Sana ruhun ne oldugunu soruyorlar, de ki: «Ruh, Rabbimin emrinden ibarettir. Bu hususta size pek az bilgi verilmistir.»)

Cok net aciklanmis. Ruh Allahin emrindendir. Allahin katindan uzanan bir frekans olarak bize ulasir.
Insan beyni cok guclu bir alicidir. Bilincini Allahin katindan yapilan bir yayin ile elde eder. Arada tunele girmis gibi kendi elinin yaptiklariyla kendini bloklar. Allah bugz eder yani !

Radyo cansiz bir cesettir. Ama radyoda Ajda Pekkan dinledigimizde radyonun ruhu operatordeki kaynaktan gelir. Biz radyonun icinde zannederiz Ajda Pekkani.
Insan canli bir hafiza, rem, otopilot ve hatta mustakil bir makine gibi ele alinabilir. Ama eksik kalir. Onun ruhu kendine ozel kanalindan surekli yayin alir. Ruhu, ayetteki gibi Allahin emrinden, yani makamindan yani kaynaktan, yani wi-fi olarak kablosuz olarak uzaktan gelip beynine iner ve beyin artik mana kesvetmeye baslar.

Dikkat edilirle Allah indirdik der hep ! Bu yayinin iceriden degil disaridan geldigini anlatir. Butun anten sistemleri yuksege insa edilir. Yuksekten yakalanan frekans daha asagilara verilir ve evde kanalimiza bakariz. Insanin ruhu da yuksekten surekli bir 4G internet olarak baglidir. Ruh hakikatini Allahin kendisinden alan bir uzanti ve dalgadir. O dalga boyunda ilahi sirlar surekli olarak bize zipli dosyada tasinir ve mertebemizi bu sekilde atlariz. Beyin ise kesiflerini projelestirip kalici hafizaya alir. Ama yayin haricten gelir !

[XTR] Similar Threads