Kitap Önerisi

fanioldugunuhatirla

Banlı Kullanıcı
Öncelikle hepinize merhaba,
Ben uyanış sürecindeyim yani bu konularda acemi sayılırım.Spiritüalizm ile ilgili kitaplar önerir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

omr

Kayıtlı Üye
Böyle durumlarda okunması gereken ilk kitaplar inancı sistemleştirip sadece belli bir konuyu irdelemeye yönelik olmayan;işin en temel felsefesiyle alakalı kitaplar olmalıdır.Sokrates'in savunması gibi,aristoteles'in etik,aristoteles'in metafizik kitabı,albert bayet'in dine karşı düşünce tarihi gibi filan.

fanioldugunuhatirla

Banlı Kullanıcı
Böyle durumlarda okunması gereken ilk kitaplar inancı sistemleştirip sadece belli bir konuyu irdelemeye yönelik olmayan;işin en temel felsefesiyle alakalı kitaplar olmalıdır.Sokrates'in savunması gibi,aristoteles'in etik,aristoteles'in metafizik kitabı,albert bayet'in dine karşı düşünce tarihi gibi filan.
Zaten ben felsefe kitapları okuyan biriyim bunları önermeniz de iyi oldu ayrıca söylediğiniz kitaplardan ikisini okudum soruma ilginiz için teşekkürler

Seraphine

Kayıtlı Üye
Bence yapmanız gereken bu değil. Uyanış sürecinizde neye ne zaman ihtiyacınız olacağını bilemezsiniz, aynı şekilde neyi ne zaman öğrenmeniz gerektiği .. Doğru ve ihtiyacınız olan kitabı bulmaya niyet edin ve bekleyin. Bu esnada kitap satan yerleri dolaşmaya, merak ettiklerinizi internetten araştırmaya devam edin. Doğru kitabı bulduğunuzda zaten anlayacaksınız.

fanioldugunuhatirla

Banlı Kullanıcı
Bence yapmanız gereken bu değil. Uyanış sürecinizde neye ne zaman ihtiyacınız olacağını bilemezsiniz, aynı şekilde neyi ne zaman öğrenmeniz gerektiği .. Doğru ve ihtiyacınız olan kitabı bulmaya niyet edin ve bekleyin. Bu esnada kitap satan yerleri dolaşmaya, merak ettiklerinizi internetten araştırmaya devam edin. Doğru kitabı bulduğunuzda zaten anlayacaksınız.
Haklısınız aslında.Belki de bu cevabı almak için bu soruyu forumda sormam gerekiyordu.Yardımınız için teşekkürler

Seraphine

Kayıtlı Üye
Rica ederim, aynı durumdan bende geçtim zamanında. Ama gerçekten ihtiyacınız olan şeyi kolayca bulacağınızı sanmayın. Ancak uğraşır ve emek harcarsanız hedefinize ulaşabilirsiniz. Şu an bir öğrenci misiniz veya hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama Halk kütüphaneleri de bu konu için oldukça iyi bir yer olabiliyor.

Ü

Üye silindi 56746

Şimdinin Gücü :) bu kitapla ilgili alıntılar da yapmıştım forumda, onlara bakarak fikir sahibi olabilirsiniz.

bir de zihin kalıplarımızı keşfedip yavaş yavaş onlardan kurtulmak için çeşitli teknikler sunan İyi Hissetmek adlı kitabı tavsiye ediyorum. malum, uyanış için zihinle anlaşma sağlamak gerekiyor. bu iki kitap benim için çok faydalı olmuştu ama okumayı bıraktığımda eski hallerime dönüyorum. uzun bir süre başucu kitabı yapmak gerekiyor fayda görmek için; bilhassa İyi Hissetmek adlı kitap için söylüyorum.

chernoknizhnik

Kayıtlı Üye
Bu fikre kesinlikle katılıyorum. Aynı şeyi yaşadım ve o an taşlar yerine oturdu benim için. Şu an ön siparişimi verdim bekliyorum :)