Herkes neden bildiklerini kendine saklıyor?

Bilgidelisi

Kayıtlı Üye
Kesinlikle bazı alanlarda çok yetenekli insanlar var. Neden koskoca forumda bir kişide ben gerçekten o ışığı gördüğüm birine bu eğitimi vermek istiyorum demiyor. Bir parça bilgi için günlerce araştırma yapan iştahlı zihin ve güçleri boşa harcıyorsunuz. En azından bilgiyi neden herkes kendine saklıyor ben bilgili arkadaşlardan dinlemek istiyorum.

deadroses

Kayıtlı Üye
bilgi hiç birzaman saklanmaz göz önündedir ama sen sadece faydalanabildiğini edinirsin gerçek amacını bilmezsin oyüzden gerçek bilgiler
edinsende birşey anlaşılmayacağından hakedilmesi zorunludur. sana tavsiyem sembolizmi araştır ve ilk olarak yunan mitolojisindeki sembolizmleri araştır.

fox07

Kayıtlı Üye
Kesinlikle bazı alanlarda çok yetenekli insanlar var. Neden koskoca forumda bir kişide ben gerçekten o ışığı gördüğüm birine bu eğitimi vermek istiyorum demiyor. Bir parça bilgi için günlerce araştırma yapan iştahlı zihin ve güçleri boşa harcıyorsunuz. En azından bilgiyi neden herkes kendine saklıyor ben bilgili arkadaşlardan dinlemek istiyorum.

Her bilgi, herkes için uygun değildir. Gerçekte neye yatkın iseniz, o bilgi gelir ya da almanız gereken eğitim gelir bir şekilde bulur zaten sizi.

Tuğbacan

Kayıtlı Üye

Tuğbacan

Kayıtlı Üye
Ayneeen yaaa okadar gönüllüyüm istekliyim ama öğretmek isteyennnn insannnn neden yookkkk neden böleee yaa

xax2

Kayıtlı Üye
Sen kendine güveniyorsunda acaba iraden kendinde güveniyormu ? İrade işi bu öğrenilen em ufak birşeyi hırs uğruna kötü bir yolda kullanmıyacağın ne malum ? Etrafta konuşup anlatmayacağın ne malum ?

Tuğbacan

Kayıtlı Üye
Sen kendine güveniyorsunda acaba iraden kendinde güveniyormu ? İrade işi bu öğrenilen em ufak birşeyi hırs uğruna kötü bir yolda kullanmıyacağın ne malum ? Etrafta konuşup anlatmayacağın ne malum ?

Kndi adıma konuşayım senelerdir arastırıyorum hep bunun içindeyim Ama kendi başıma bu zamana kadar birşeylere kalkışmadım kalkışmamda bu demek oluyorkf hırsıma yenik deilim kötü yolda kullansaydım çoktan çağırmıştı olurdum bilgilere ulaşıp etrafta konuşmamm çünkü bu konuşulacaktır birşey deil asla herşeyin farkındayım

xax2

Kayıtlı Üye
Affınıza sığınaraktan söylüyorum . Malesefki bu tür şeyler bir amaç uğruna öğrenilir hobi malzemeşesi değildirler. Ya şifa dağıtırsın ya şer . Ama bunu genç yaşta öğrenmeniz çok zor küçüklüğünüzden bu yana bir alimin yanında yetişip büyümeniz lazım . Tak diye öğrenilmez böyle şeyler . Yani ben burda bildiklerimi size öğreteyim öğretmesine ama içindeki şeytanı nasıl yeneceksin onu düşün . Umarım mantığı anlamışsındır . Bu tür ieyler forumlardan öğrenilip yapılacak şeyler değil . Ve herkes her bildiğini anlatırsa dünya karman çorman olur

Ü

Üye silindi 58480

Cunku benim gordugum,
Burada herkez 4 islemi biliyor. Sahsen ben de 4 islem biliyorum. Toplama, cikarma, carpma, bolme biliyoruz hepimiz.
Kimimiz ise karisik islemleri de cozebiliyor ama. Sadelestirme yontemiyle olsun veya ne bilim icler dislar carpimi ile sonuca varabiliyor usul ve dogru yontem uzerinden. Boylece yol katetmis olmakla kalmiyor, daha genis capli sayilarla ugrasabiliyorlar.

Ama bahsettigimiz alem, kocamak bir kara tahtada, yer israf edilmesin diye kucuk kucuk yazilmis muazzam bir matematik denklemi gibidir. 4 islem iyi bir baslangic ama cok yetersiz bir birikimdir.

Bunu, atiyorum icimizdeki en cinlerle icli disli olan insan icin de soyleyebilirim. Sahsen cinlerle gorusmuyorum. Ama usul uzerinden rahatlikla soyleyebiliyorum.

Yani bilgi zaten icinizde. GEnetiginizde hatta. Beyin, analitik yarimkuresi ile tecrube ve hayattaki geribildirimleri formuluze ederken, sezgisel yarimkuresi ile de mukemmel bir anten gorevi gorur. Frekanslari alir, bilgiye cevirir. Ilham ehli olur. Dogru bilgiye frekansli ise, (yani bana gore Kuran perspektifinde ise) her ne ogrenirse, sezgilerse, hissederse, deneyimlerse, her ne imtihan ile sinanirsa, bunu yorabilecegi, tanim getirecegi bir ayet tabanlilik ustunde oldugu icin, bilgelige surekli erisim kanalinda kalacaktir.

Yani bilginin kod kiricisi zaten icinizdedir. Ama ilginc olan su ki dogru bilgiye surekli online olarak erismek inanc yasasini gerekli kilar. Inanc ise ihlas ve samimiyet olmadan ne yazik ki dayatmaya donusur. Inanc cok tehlikelidir de bu yonu ile.

Kim derdi ki bilgelik kisinin kendine olan en saf durustlugu oraninda gelir diye ? Ama oyledir. Kendini bilen, parcasi oldugu icin alemin de sirrini kendinden bilir.

EkSen

Kayıtlı Üye
Kimsenin bir şey saklayabilecek bir durumu yok aslında. Herkeste bir özel olduğunu hissetme güdüsü var ve bu güdünün beslediği egoyla sergilenen tavırlar.
Her zaman demişimdir; Gerçekten metafizik aleme vakıf, aşmış kimseleri nette mette orada burada bulamazsınız. Bulduğunuzu sandıklarınız da size bir şey öğretmek istemedikleri için değil, daha kendileri neyi nasıl yaptıklarından emin olamadıkları için açılamıyorlardır.
Sözün özü, gözünüzde büyütmeyin. Öğrenmek için daha çok kitaplara ve sağduyunuza güvenin.

deadroses

Kayıtlı Üye
Kimsenin bir şey saklayabilecek bir durumu yok aslında. Herkeste bir özel olduğunu hissetme güdüsü var ve bu güdünün beslediği egoyla sergilenen tavırlar.
Her zaman demişimdir; Gerçekten metafizik aleme vakıf, aşmış kimseleri nette mette orada burada bulamazsınız. Bulduğunuzu sandıklarınız da size bir şey öğretmek istemedikleri için değil, daha kendileri neyi nasıl yaptıklarından emin olamadıkları için açılamıyorlardır.
Sözün özü, gözünüzde büyütmeyin. Öğrenmek için daha çok kitaplara ve sağduyunuza güvenin.

deadroses

Kayıtlı Üye
diğer insanlardan farklı düşüncelere sahip olma tutkusu heyecanlandırıyor ister ego ister uyanmış olmak için bir adım ,ama ümidi yitirmeye başladım ve bu kendim için çok üzücü. ne istediğimi bilmezken ne konuda başarısız olduğumu nasıl bilebilirim ki ? basit olmayacağı elbette belli ama bu alanda neredeyse okuyup incelemediğim yazıt forum kitap yabancı png dosyaları çeviriler hiç birşey kalmadı bunları internetten bulamayacağımı anladım artık tek beklentim karşıma çıkarsa yada ben onu bulursam mistik bir bağ kurabileceğim bir rehber hoca vb.

Seraphine

Kayıtlı Üye
Bunun paylaşılmamasının sebebi, paylaşılacak kişilerin insan olması. İhanet, çıkar uğruna her şey yapma .. Bu iki temel özellik yüzünden kimse bir başkasına bildiklerini teslim etmek istemiyor. Bu benim içinde geçerli, bende başkasına deneyimlediğim şeyleri aktarmak istemem. Bir kere egodan arınamadığınız sürece zaten bu konuları unutun. Bunlar bir gösteriş aracı değildir. O yönde kullanırsanız bir süre onra yok olduklarını fark ederseniz zaten. O kadar gidilecek yol varken siz önce kendinizi geliştirmeye odaklanın. İsterseniz koca bir kütüphaneyi okuyup bitirin, o tarzı benimsemedikçe, deneyimlemedikçe bir faydasını göremeyeceksiniz.

Khantura

Kayıtlı Üye
Çok uzun süre sözlü olarak iletişim kurmaya çalıştım. Ardından yazıya geçtim. Uzunca bir süre de böyle devam etti. Ardından video ile anlatmaya çalıştım. Elbette ilgilenen kişiler oldu ama hep bir kesintiye uğradı. Soru soran olmadıkça insan da kabuğuna çekiliyor bazen.

Ü

Üye silindi 58480

Vallahi tek bir mesajimi bile bilgim dahilinde yazmamisimdir. Bunu mesaj kutuma saldiran kitlenin duymasi icin acik yureklilikle soyluyorum : ))
Konu basligina bakiyorum once, sonra can havli ile yazilmis konu basliklarini sona birakiyorum o_Odaha dogrusu birakiyordum.:D
Okumak icin actigim bazi konulardaki iceriklerin, baslik ile olmayan alakasini da artik kendi kendime kurmaya basladim. Zaten en iyi yaptigim sey alakasiz seylere alaka uydurmak oldugu icin sorun da yasamiyorum.

Ama ne hikmetse bir basladim mi yazmaya 4-5 sayfa gidiyor kerata. Bol keseden ilkeli mantik ile attigim seyleri bir veya yarim sayfaya indirgemek icin bile tutanak tutuyorum once : ))

Bir parça bilgi için günlerce araştırma yapan iştahlı zihin ve güçleri boşa harcıyorsunuz.

Bu kadar da dramatize edilmez ki : ))

En azından bilgiyi neden herkes kendine saklıyor ben bilgili arkadaşlardan dinlemek istiyorum.

Allahim bu nasil bir kalemi defteri hazirlamis, ogretmen zorlayici bir ogrenci tipidir.
Sizi su ana kadar gordugum en sempatik uye @Bilgidelisi
Acaba neyle mesguldur su an ?

Dnz1

Kayıtlı Üye
insanlara birşey anlatmayı yanlış buluyorum bilgiyi kişi kendi edinmeli hazır olduğunda bilgi o kişiyi bulur zaten ve insanlarla uğraşmak kadar sıkıntılı birşey yok yok saçma ve anlamsız şeyler soruyorlar zamam ve enerji kaybından başka birşey değil

Hasvili

Kayıtlı Üye
Bilgi hak edene verilir. Her isteyene degil. O enerjiyi her insan kaldiramaz.

Mithra

Kayıtlı Üye
Ben bilgili biri değilim ama şöyle bir şeyde var;
Siyah ve beyaz kadar keskin bir durum, ateş ve su kadar belirgin birşey evet veya hayır gibi ya metafizik alanlarında dna'nız yatkındır ki kader kan bağınızdan yahut kaderin belirlediği biri veya birileri ile sizi eğitir yada yoktur! Oluru, toleransı, istisna ve iki ara olmuyor.Bu dediğimin daha aksi bir kişiyle karşılaşmadım, görmedim.

Bilgi de nasıl bir bilgi? Bir üst yaşam formları olan varlıklar bile parayla(enerji) çalışıyor.Cerrah olan biriyle ameliyata girmek istediniz diyelim, sizi alırmı ki ameliyata yetkinliğiniz ney? Hadi onu geçtim bilgi istediniz ama nerde kullanacaksınız.Forum bence büyücü olmayan biri için çok değerli bir arşiv niteliğinde! Yaşam ve hayatta herkes tektir, her koyun kendi bacağından misali, kimse sizin için gelmez, siz heryeri deli divane arayacaksınız.

Sn.@dnz1 kendisi oda arkadaşım olur.Onun kafasında ki soruları yanıtlarken bazı konularda bekledim, çünkü frekanslardan bahsetmiştim ve benimle tam bir yıl dalga geçti.Şimdi çoğu konuda ise ben ona sorar durumdayım, çünkü bilgiyi gidip alıyordu.

Pofuduk Kartal

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Ben bilgili biri değilim ama şöyle bir şeyde var;
Siyah ve beyaz kadar keskin bir durum, ateş ve su kadar belirgin birşey evet veya hayır gibi ya metafizik alanlarında dna'nız yatkındır ki kader kan bağınızdan yahut kaderin belirlediği biri veya birileri ile sizi eğitir yada yoktur! Oluru, toleransı, istisna ve iki ara olmuyor.Bu dediğimin daha aksi bir kişiyle karşılaşmadım, görmedim.

Bilgi de nasıl bir bilgi? Bir üst yaşam formları olan varlıklar bile parayla(enerji) çalışıyor.Cerrah olan biriyle ameliyata girmek istediniz diyelim, sizi alırmı ki ameliyata yetkinliğiniz ney? Hadi onu geçtim bilgi istediniz ama nerde kullanacaksınız.Forum bence büyücü olmayan biri için çok değerli bir arşiv niteliğinde! Yaşam ve hayatta herkes tektir, her koyun kendi bacağından misali, kimse sizin için gelmez, siz heryeri deli divane arayacaksınız.

Sn.@dnz1 kendisi oda arkadaşım olur.Onun kafasında ki soruları yanıtlarken bazı konularda bekledim, çünkü frekanslardan bahsetmiştim ve benimle tam bir yıl dalga geçti.Şimdi çoğu konuda ise ben ona sorar durumdayım, çünkü bilgiyi gidip alıyordu.
Yeteneklerin herkesin ruhunda doğuştan bulunduğunu okumuştum. Sadece bazı insanlar da daha açık bir şekilde olabiliyor. Çalışma ile açabiliyorsun ya da açık olanı geliştirebiliyorsun.
Bu bildiklerim yanlış mı?