Basit Bir Farkedilme Uygulaması

artenas

Kayıtlı Üye
İş
üniversite ögrencisi
benim bir sorunum var tartısmanın içerigi başka yöne kaydıgı için asıl sorun çözülemedi enokyan dilinde Q x c gibi harflerin telaffuzu bizim dilimizde oldugu gibi mi yoksa dili ortaya koyanları göz önünde bulundurarak ingiliz dilindeki telaffuzu ile mi okuyacağız tabi sonuç olarak inanç temelde oldugundan bana kalırsa çok birsey fark etmez sadece bilgilenmek istiyorum

logii

Kayıtlı Üye
Sorduğunuz soruya cevap kendinizde bulabilirsiniz.. Sitemizde '' Yüksek Maji '' adlı kategori altında hepsi toplanmış bulunuyor. Biraz gözatıp öyle sormanızı tavsiye ederim.. Tamam ben bunları yapmaktan üşeniyorum eğer diyorsanız SON KEZ ! yazıyorum..

'' Bunu hazırladım çünkü Enokyan Alfabesini Latin Alfabesine çevirsek bile okunuşunu bilmiyor bu yüzden okuyamıyorlar. Yardımcı olması amacıyla ve bildiğim kadarıyla verdim. Eğer yanlış birşey gördüyseniz söyleyebilirsiniz. Ama okunuşun böyle olduğunu biliyorum. Bunları Türkçe bilen birisinin okuyacağı şekilde hazırladım ve Enokyan'ın Latin'e çevrilmiş halinin okunuşudur.

A = Eh

E = Ey

I = İi (İki tane yazdım çünkü İ uzatılarak okunacak)

O = Ov

U = Uu (Uzatıldığı için iki tane)

C = K (''Lache'' kelimesini İngiliz İngilizcesiyle okurken çıkan K sesi gibi yani Lak diye telaffuz ediliyor oradaki K gibi işte)

G = C (C nin ardında kısa bir İ harfi varmış gibi okunacak)

Q = K (Bu da C gibi ardında kısa İ harfi varmış gibi okunacak)

X = Ks yani bildiğimiz X

Y = Yi

Z = Zood (O harfi uzatılarak ve U harfine benzetilerek okunacak)(İngilizcedeki hayvanat bahçesi anlamındaki Zoo gibi telaffuz edilecek)

Örnek veriyorum aklınızda kalsın harfler yan yana gelince şaşırmayın:
Ci = Kii

Di = Dii

Ai = Eh-İi

Ao = Eh-Oo

Eh = Eh (Uzatmadan bir çırpıda okuyun,kısa)

Oi = Ov-İi (V vurgusuz)

Qu = Kvuu (V bastırılmadan vurgusuz geçilecek)

Diğerleri normal okunuyor.

-Notlar-

Bunu anlatmak istememin sebebi Enokyan Anahtarlarına karşı olan yoğun ilgi ve sürekli başlıkların altına anlatmama rağmen kimsenin okumamış olmasıdır. Basitçe ''yapmayın'' demektense bilgilenin ve ondan sonra anlayın. Birde bazı yerlerde yanlış bilgiler gördüm onlarında düzeltilmesi için belki yardımcı olur.

Enokyan Maji Sistemi ilk başta Dr. John Dee ve Edward Kelly tarafından önceden tanımlayamadıkları varlıklar tarafından bildirildi. Bu dilin ''melek'' diye adlandırdıkları varlıklar tarafından kendilerine öğretildiğini söylemiştirler. Dr. John Dee ve Edward Kelly döneminde iyi birer okültist olmakla birlikte Edward Kelly medyum ve Dr. John Dee astronom, coğrafyacı, matematikçidir. Bu kişiler dönemleri gereğince bu varlıklara ''melek'' demeyi seçmişlerdir, bunun tahminimce nedeni söyleyecek başka bir şeyleri olmaması ve hakim inancın Hristiyanlık olmasıdır. Zaten bahsedilen meleklerin isimleriyle ''Semavi Dinler''de geçen meleklerin isimleri birbirleriyle uyuşmamaktadır. Bu durum da Enokyan Maji'de geçen meleklerin İbrahimi Dinler'de yer alan meleklerle aynı olmadığını ortaya koyar. Enokyan Maji'nin büyük çoğunluğu davet'e dayanır, bu yüzden çok tehlikelidir. Nitekim en basit görünen davetler bile bilgili ve deneyimli biri olmaksızın yapılmamalıdır. Telaffuza dikkat etmeksizin okumak hiçbir şey kazandırmaz. Ama doğru telaffuzla okunması istenilen sonucu getirir. Ayrıca bunlar ''kuru kuru'' okunamaz, bir sisteme bağlıdır bu yüzden doğru telaffuzlarla birlikte doğru ritüeller ve doğru uygulamalar gerekir. Toplamda 18 Enokyan Anahtarı ve bir de 30 Aethyr'in Anahtarı vardır. Buna göre 19 adet, Dr. Dee tarafından kayda geçmiş Çağrı bulunmaktadır. Aslında çoğu yerde bu anahtarların okununca şu ya da bu işe yarayacağı söylenir ama bu hepsinde doğru değildir. Bunların kullanıldığı alanlar farklı olabilmektedir. Ayrıca anahtarların anlayabildiğim kadarına baktığımda, şu veya bu işe yarayacağı söylenen hiçbir konunun bahsi edilmemektedir. Yine de bu sistemin tehlikeli olduğunu tekrar belirteyim. Ritüellerin yapılışını anlatacak değilim ama hazırlamış olduğum telaffuzu gösterebilirim. Ve ''tehlikeli'' demekten sıkıldığımıda belirteyim. ''Umurumda değil'' diyorsanız okuyun, ama ritüelleri vermeyeceğim.

Kendi hazırladığım Enokyan Telaffuzları. Başka bir sitede altına alıntı yaptıklarını söylemeden koymuşlar ama bu benim hazırlamış olduğum bir okunuştur:

Mesela ''Zavec'' Zood-Eh-V-Ey-K şeklinde okunurken ''Zacar'' Zood-Eh-K-Eh-R şeklinde okunur. Bu hazırladığım Türkçe bilen birisinin okuyacağı şeklidir. İnternette ve diğer yerlerde görüleni ise İngilizce telaffuzlarıdır.

Enokyan Maji'nin satanistlerle ilişkisi geçer çoğu yerde. Ama işin aslı böyle değildir. Maji sistemi bir inanca hizmet etmediği sürece çoğu majisyen tarafından kullanılabilmektedir. Satanizm'de de bu böyledir. Onların kullanıyor olması bunların kötülük hizmetinde olduğunu göstermez. Nitekim Satanistler bu Enokyan Anahtarlarını olduğu gibi kullanmamakta, kendilerine göre uygun değişiklikleri ve ayarlamaları yaptıktan sonra kullanmaktadır. Hatırladığım kadarıyla bunu yapan kişi Anton Szandor LaVey'dir. Kendisi Enokyan Dilini çok iyi bildiğinden ve o maji sistemini kavradığından değiştirmeler yapmıştır. Bunları ''Şeytani İncil'' içerisinde göstermiş ve satanistlerin kullanımı ondan itibaren başlamıştır. Orijinalinde yani Dr. Dee'nin hazırladıklarında böyle bir şey yoktur.

Asha'man adlı arkdaşımın derlemesidir..

Whısper

Kayıtlı Üye
Çok güzel bir paylaşım olmuş ellerine sağlık logi ... Henüz tamamen incelemedim fakat arşiv'e ekledim...

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Arkadaşına teşekkür ederiz Logii. Aydınlatıcı olmuş epeyce. Bunu konu olarak açalım.

logii

Kayıtlı Üye
ne anlama geliyorki bunlar

Çeviri tam anlamıyla olmadı ama.. "...devinin ve kendinizi gösterin. Yaradılış'ınızın Gizemlerini açın, çünkü ben de sizle aynı Tanrı'nın hizmetindeyim, En Yüce'nin gerçek taparının."

tabula

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
gerçekten işe yarıyor... umduğumdanda iyi sonuç verdi.

escada35

Kayıtlı Üye
ben yeterince farkediliyorum bunu yapınca evlenme teklifi alma ihtimalim % kaç? heh =))

lavieenrose

Kayıtlı Üye
bunu her denediğim de etraftan iltifat alıyorum. herkes ne kadar tatlısın şirinsin falan diyorlar her seferinde hemde :)

paranoise

Kayıtlı Üye
Ek olarak hatırlatmalıyım Anton Szandor LaVey satanist falan değildir. İblist tapar gruplarını satanistlerle karıştırmayalım lütfen.

kikirik

Kayıtlı Üye
peki bu şirinlik varlıklar tarafından nasıl size veriliyor? varlıklar size ne yapıyor da şirin gözüküyorsunuz? Şirinlik gözlerde başlar gözbebeklerinize kadar gülebildiğinizde de aynı iltifatlar gelecektir...zannımca.

kübra2

Kayıtlı Üye
bence yazılanların türkçesininde yazılması gerek mesala ben okumayı düşünüyordum uyaran arkadaşa teşekkür ederim çooook haklı

Reddlabell07

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
IIIlehsa Viiiviiiehleh peyirehteh!
Sehlehmehnuuu behlehteh.
Dehs ehkehro odehzodi buuuusegeh.
Ovd beyiliiiovrehxeh behliteh!üstteki çevrilmiş hali okunuşu alttaki iste orjinali acaba doğrumu yapıyorum ?? anlamadiım gitti şu okuma işini.

''Ilasa Viviala perata!
Salamanu balata.
Das acaro odazodi busada.
Od belioraxa balita!

Aureole

Kayıtlı Üye
Şeytana yapılan yalvarışlardan 16.ıncısı.
Urum satanistlerin bu dualarını açıkca belirtmeni beklerdim.
Bundan önceki verilen zenginlik dua sıda şeytana yapılan yalvarışlardan biriydi. SÖylediğiniz dua melek dili ama şeytan için yapılan dua.
Dua, büyü ve vekf lerle ilgili çok harika bilgiler veriyorsunuz, ama bu arada lütfen melekler yerine bizlere şeytana bilmeden yalvarışlar yaptırmayın..

HE SIXTEENTH KEY
The Sixteenth Enochian Key gives recognition of the wondrous contrasts of the earth, and of
the sustenance of these dichotomies.
(Enochian)
Ilasa viviala pereta! Salamanu balata, das acaro odazodi busada, od belioraxa balita: das inusi
caosaji lusadanu emoda: das ome od taliobe: darilapa iehe ilasa Mada Zodilodarepe. Zodacare
od Zodameranu. Odo cicale Qaa: zodoreje, lape zodiredo Noco Mada, hoathahe Saitan!
(English)
O thou second flame, the house of justice, which hast thy beginnings in glory and shalt
comfort the just; which walketh upon the Earth with feet of fire; which understands and
separates creatures! Great art thou in the God of stretch-forth-and-conquer. Move therefore,
and appear! Open the mysteries of your creation! Be friendly unto me, for I am the same!, the
true worshipper of the highest and ineffable King of Hell!

Son cümle "Hoathahe IAIDA" ama, Saitan değil. Iaida'da Tanrı için kullanılan bir övgü kelimesi.

umutmina

Kayıtlı Üye
Şeytan'ın bir melek olduğunu zaten hepimiz biliyoruz. Belkide bir enokyanda nurdan melekler yardım edecek bazılarında ise ateşten olan şeytan..

Ori

Kayıtlı Üye
Enokyan dilini bir kere okudum benim değil ama yanımdakilerin başına gelmeyen kalmadı onun için okumuyorum bir daha çok tehlikeli bir dil.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
sin algılamanızı lütfen uygun konularda gösteriniz.

eğer islam inancına sahip seniz. vizyon ve ses majisi hakkında en ufak bir fikriniz yoksa okumayınız. çocuk çocuk işi değil ileri seviye majisyen uygulamalarıdır bunlar.

daha şeytan da melekte dinler seviyesinde uygulamada iseniz okumayın yapmayın.

ben muslümanım ona göre okuyacağım uygulama yapacağım diyorsanız sadece dua
okuyunuz.

o kadatr çok tartışyınız ki bu mevzuyu ve okadar açıklama yapıldıki hala anlaşılmıyor.

herşeyi geçtim. konu batı majisi bölümünde ordan akıl edin.

büyü aynı zamanda zeka işidir. iki şeyi okuma ile üfleme ile olan bişey değil.

bu konu daha fazla uzamasın lütfen zekanızdan şüphe etmeye başlayacağım.

Tepki

Kayıtlı Üye
Farklı birşeylerden bahsetmek gerekirse Mesajlardan şunu çıkarıyorum herkes olduğundan daha farklı davranmaya daha ilgi çekici olmaya çalışıyor. illa belirli sözleri söyleyerek iyi hoş görünmek gerekmiyor. İlgi çekmenin çok farklı yönleri vardır zeka, bilgi, vucud dili, kültür, psikolojik rahatlık, moda takibi, farklı eğlence hayatı, saygı, sevgi. bunların hepsi bir bütündür. Bugün farklı ve ilgi çeken bir insan olarak futbolcu david beckham ı örnek göstereyim. Beckham bu sözleri söyledi die mi çoğu kız hayran. Önce elinizden ne geliyor ben neleri başarabilirim die araştırın ve sonuna kadar uygulayın derim ben size.
Teşekkür ederim.

Warcraft

Banlı Kullanıcı
Çok uğraştım ama türkçeye çeviremedim bu yazıyı en kısa zamanda türkçesini öğreneceğim bunu denemek istiyorum ama türkçesini okumadan olmaz.
ya 3 harfli bir varlığı çağırıyorsak bile bile günaha girmeyelim:)

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Sayın Warcraft;
birkaç yıl önce bunun türkçesini biliyordum; ama hatırladığım kadarıyla iyi bir anlamı vardı.
Bu uygulama varlık yardımıyla iş yarar.
Cin midir melek midir bilemem ama iyi taifeden oldukları kesin.
Uygulamayı denediğim zamanlar herhangibir musallat durumu yaşamadım.

Sayn bahtsız;
ben bu uygulamaya adım kadar güvenirim.
En az 50 kez uygulamışımdır.
Bunu uygulaması için arkadaşlarıma da dağıtmıştım.
Onlar da iyi sonuçlar aldıklarını hatırlıyorum.