zikirle gelen ağırlık

Kererm

Kayıtlı Üye
bi kaç gecedir sabah namazına kadar uyumuyordum bildiğim bikaç esma vardı sayısızca zikrettim 7-8 esma yaklaşık bi ondan bi bundan misali 4 saat falan sonra üzerime bi ağırlık çöktü yataktan kalkamıyorum sabah namazı oldu yine kalkamıyorum 20 saniyede bir esnedim yaklaşık saniye tuttum.ardından duvardan sesler geldi değişik sesler hiç duymamıştım böyle sesleri ve yan odada boştu .zikre 5 dk ara verdim o esnemeler falan gitti üzerimden.gittim camı kapattım tekrar yatağa yatıcaktım odaya giremiyorum bildiğin kapı açılmıyor.uğraştıktan sonra bi kaç dk uyku sersemiyim zaten gittim o boş odada yattım(Kendisi kardeşimin odası) gözlerimi kapattığım anda 'selam olsun sana 'diye bir ses geldi sonunda bişey daha dedi ama anlıyamadım o cam tekrar açıktı ve yatağın üzerinde sarıklı parmağım kadar sadece yüzünü görebiliyordum o karanlıkta bide sarkan bişey vardı korkmuştum benhemen geri çekildim gözlerimi bidaha açtığımda orda hiçbişey yoktu yarım saat sonra yaklaşık o başta anlıyamadığım şeyi söyledi yine galiba ama yine anlamadım :D hiçbişey yoktu bu sefer göremedim bişey uyudum yattım 7 nas 7 felak vb..falan arkadaşlar nedir bu ya korkmammı lazım? siteye üye olduğumdan buyana garip olaylar geldi başıma dejavu mu durugörümü bide bu yardım edin zaten astrale de çıkamıyorum

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
Bu tür çalısmalarda negatif bir durum olmaz ve bu durum size özel başkasına anlatmamanız gerekir ve fazla kafanıza takmayın pskolojıkte olabilir nedeninden cok olayı akısına bırakmanız yararınıza olacaktır
ayrıca yeni basladınız sanırım esma'ile calısmaya tavsiyem kendizi fazla yormayın ara vererek yavaş yavaş cogaltarak devam edin esmaların enerjisi nedeniyle

Kererm

Kayıtlı Üye
yeni başlamadım ama sabaha kadar zikretmiyordum.Ama çok değişikti yaişaret parmağım kadardı ama benden uzunmuş hissine kapıldım

greatangel

Kayıtlı Üye
Bende bir aralar zikir çekiyordum bendede ağırlık oldu ben melek görmek için dua ediyordum nerdeyse bir ay boyunca zikir çektim ondan sonra bıraktım birşeyler gördüm iyi şeyler bıraktım

AJA

Elit Üye
Görülen anlatılmaz bu durumlarda.Anlatılmamalı.

origanum

Yönetici
Öncelikle alışkın olmadığınız için ağır gelmiş. Yani boyunuzdan büyük zikirler çekmeye çalışmışsınız. Sonucu da ağır olur, normal. Siteye üye olduktan sonra garip olaylar geldi dediğinize göre bizim işlerle kelalaka birisiniz ve okuduklarınız bile sizin endişelenmenize sebep olmuş, korku ve panik de negatif enerji çekmenize neden olur ve başınıza aklınıza bile gelmeyen olaylar gelir. Sağlam bir psikoloji, çelik gibi sinirlere sahip olmadan gelmeyin, uzak kalın bu tür işlerden. Alışınca yavaş yavaş okumaya başlarsınız.

codzombi

Kayıtlı Üye
nedense zikir çekerken tırsıyorum bazen, garip garip sesler ismimle seslenmeler, vs bir sürü şey . tabi tırsınca insan ister istemez bıraksam mı diye düşünüyor zikirkeri .

baysal01

Kayıtlı Üye
nedense zikir çekerken tırsıyorum bazen, garip garip sesler ismimle seslenmeler, vs bir sürü şey . tabi tırsınca insan ister istemez bıraksam mı diye düşünüyor zikirkeri .

allahın ismini zikretmekten daha hayırlı hiç bir şey yoktur. Öyle düşünmeyin. Allaha sığının ve onu zikredin.

La-edri

Kayıtlı Üye
Binlerce esma cekmeyin ilk etapda, tek bir esma üzerinde durun mesela Hakk yada Hayy, bu esma üzerinde yogunlasin dusunun manasini cevrenizdeki ve kendinizdeki durumunu, uzun uzun anlamaya calisin, böyle yaptiginizda akil melekelerinizi devreye sokarsiniz yavas yavas, bir esmadan baska bir gün baska bir esmaya gecis yapin ve yine anlamaya calisin, zikirin hakikati budur, tekrarlamak sonraki evreler icindir.Siz akil melekelerinizi kuvvetlendirmeden böyle calismalar yapinca, akil bir takim hormonlar ve reflexlerin olusmasina sebeb olur, bas dönmesi mide bulanmasi yada ayagin kolun aniden tebgi vermesi,ses koku algisi vs.. siz böyle yapinca kendinizi kendi bedeninizde sasirtiyorsunuz, oysa meleklereinizi kuvvetlendirdiginizde hersey daha relaks olur huzur olur.

Bir baraj düsüsnün su candir ama dozunu ayarlamak zorundasiniz, bir baraja sigacak olan suyu siz bir havuza sigdirmaya calisiyorsunuz, onlarca esma binlerce tekrar tavsiye edilen bir baslangic degildir, yapan yaparda cok fayda alamaz.Normal bir calisma cin felan davet etmez fakat akil yetersiz ve desteksizse rayindan cikar, Hormon üretir bir karmasa olusur Reflex yada ses zani vs.. yoksa öyle zikir ceken kafayi yer yok cinlere karisir diye bir sey yoktur, tabiki kisinin niyetinde bir gariblik yoksa :)

yaramazcocukmavi

Kayıtlı Üye
Benimde nacizhane görüşüm,Siz Biz yada bu yolda olan herkes ALLAH adı geçen cümleler dahi kullansa zikirden ziyade ...Şeytan yada yandaşları hemen işe koyulur ve ALLAH c.c efendimize söylediği gibi sözünü yerine getirmeye çalışır.
__
Kâle fe bimâ agveytenî le ak'udenne lehum sırâtekel mustekîm(mustekîme).

(İblis): “Bundan sonra, beni azdırman sebebiyle, mutlaka Senin Sıratı Mustakîmin'e onlara karşı (mani olmak için) oturacağım.” dedi.
__

Ayetleri bunu anlatıyor...Üzerinize ağırlık çökmesi,esnemeler,uykunuz yokken bile Normal şartlarda 50 kez ALLAH deseniz uykunuzun gelmesi ve çeşit çeşit vesveseler....

Yukardaki yorumların çoğuna katılıyorum,zikir işi biraz özen isteyen bir iş,bilinçli olarak davranmak ve karşılaştığınız olaylarında ALLAH tan geldiğine kanaat ederek daha yüksek mertebelere çıkmanız; ecrinizi ve derecenizi yükseltmeniz kaçınılmaz olur diye düşünüyorum.Lakin arkadaşlarında dediği gibi anlatmamanız tavsiye edilir.O size verilen sır hükmüne geçer ve o sır size kendini açar,zamanla başka sırlar zuhur eder***Bildiğim kadar...

''Bundan sonra eğer onlar dönerlerse, o zaman onlara şöyle de: “Bana, Allah yeter (kâfidir), O'ndan başka ilâh yoktur. Ben, Allah'a tevekkül ettim (güvendim). Ve O, azîm arşın Rabbidir.''_ TEVBE/129

AJA

Elit Üye
Çekilen zikirlerde Allahın isimleridir.Bir şey olmaz diyemeyiz.Zaten bu zikirleri çekerken bilinçsiz yapanların başına kötü şeylerde geliyor.Forumda bir üye konu açmış örneğin adam dinindeyken şimdi satırla geziyormuş elinde.Hadi bu bir yana kaldıramazsanız o enerjinin gücünü yamulursunuz kaba tabirle.İçinizden geldiği gibi gün ortasında zikrettiğiniz Allah ile oturup sayı ve zamana uygun olarak doğru şekilde yapılan uygulamalar arasında uçurum var .Bu ince detay çok önemli.Negatif belirtiler alanlar ise muhakkak kı bir yerde yanlış yapanlar.
Sevgiler :)

Weraline

Kayıtlı Üye
2006 yılında Samsun'dan Antalya'ya geçtim. Fakat çok zor durumlar içerisinde İdim.Teyzemlere geldim , evlerinin karşısında bir cami vardı.Allah camii yazıyordu. Girişin önü hergun bir sürü araba ile dolu..Sordum Seyit var görmeye geliyorlar dedi..Ben yıllardır belli zikirler çekerim kucuklugumden beri.Ruyamda verilmiş adetlerdir ben hala çekerim..Birkaç gün sonra mutfakta teyzemleyiz içime bir mutluluk doldu, ağlıyorum mutluluktan. Dedim teyze bilmiyorum ama şuan biyerlerde benim hayrına birşeyler oluyor..Aradan beş dakika geçmedi kapı çaldı eniştem beni soruyor titriyor,ağlıyor..Teyzem de bende korktuk. Eniştem dedi ki;
Sen geceleri zikir mı çekiyorsun?
Evet dedim..
Karşı caminin seyidi birini yollamış,kapıda karşılaştım. Evinizde bir bayan zikir çekiyor. Elsiz zikir ağır gelebilir, vekalet versin biz kabul edeceğiz demiş..
Tabi çok etkilendim. Beni tanımayan biri ,orada olduğumdan haberdar ve zikirlerimden haberdar " önce haberdar olan Rabbimizdir Biizniteala,, bir digeri konuda seyidin gerçek bir mürşit olduğunu gösteren keramet"
Yıllardır yaşadıklarımdan mütevellit bu konuda şunu söyleyebilirim ki;
Zikir belli bir süre sonra arındırıyor ve kalp gözünü açıyor insanın.Agirligi ise yavaş yavaş sırrına mashar olmaya dalelet benim kanımca..Kaldırabilmek, layık olabilmek nasip etsin Rabteala.

yemre26

Kayıtlı Üye
Herşeyin fazlası zarardır diye boşuna dememişler bir zikiri 1 günde 10000 defa zikredersen sana ağır gelebilir