Zihne telkin almak-vermek

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Merhaba
Kendinizi bazen bir arkadas, tanıdık ya da akrabanızın sizden istedigi beklenti icinde oldugu talep ettiği birseyi yaparken, dusunurken veyahut ruyaniza akliniza girerken buluyor musunuz?

(ustelik sizin istemediginiz, aklinizda olmayan birsey bu, size direkt soylenmeyen, direkt talep edilmeyen)

Zihninizin duygu dusunce dunyanizin bu yonde yonlendirildigini fark ettiginiz oluyor mu?
Boyle bir seye maruz kalmak sezgilerimizin güçlü empatik oldugunuzu mu gosterir yoksa auramizin zayif ve bilincaltimiza mudahale oldugunu mu gosterir?

Fikirlerinizi merak ediyorum

Furking

Kayıtlı Üye
Böyle bir şeye maruz kalmayı fark etmek bile iradenin derecesini gösterebiliyor. Asıl fark edilmezse durum vahim olurdu. :)

Ben bu durumu olumlu birşey olarak görüyorum. Bahsi geçen şeyleri fark etmek de belirli gözlem ve irade gerektiriyor. Kaldı ki bu, iradenizi teslim aldıkları anlamına gelmez ya da aura zayıflığnı da göstermez.

Şöyle düşünelim, yolda yürüyorsunuz ve bir anda karşınızdan size doğru fırlayan bir top fark ediyorsunuz. Bunu fark etmek olumsuzluğa yorumlanabilir mi?
Bunu nasıl karşıladığınız mesele.

semiramis ad

Kayıtlı Üye
bu bizi rahatsız eden bişey olabilir. farketsek de engel olamadığımızda, zorluklar yaşarız. buna nasıl engel olunacağı güzel bir soru. bilen varsa bi cevap yazsa ne iyi olur

Impulse

Kayıtlı Üye
Çok ince bir soru, güzel yerden yakalamışsınız.

Bana sayısız defa olmuştur. Tanımadıgın insanlar üzerinde de etkili oluyor yani başındaysa şayet. Tanıdıkların zaten hiç kaçarı yok : )) Üniversite de bankta tek başıma oturup sınav çalışırken hiç tanımadıgım biri karşıma oturmuştu. Bi müddet sonra iki kelam edince evliymiş tam içine dert ettigi bir hususta bir şeylerden ben bayagı bahsedince kız şaşırmıştı, Allah mı söyletti bilmiyorm dedi ihtiyacım vardı dedi. Teşkkür etti filan. Özelini anlattı. İçine su serpilmişti.

Çok bilinmeyenli denklem gibi bana göre bu.
Bazen karşıdakinin ihtiyacına binaen Allah söyletiyor.
Enerji titreşimleriyle hissediyoruz ama dile gelme kısmında bi nasip durumu var. Allah ın bir muradı varsa bir anda sökülüveriyoruz yoksa konuşmayadabiliyoruz. Yani karşıya aktarım işi biraz nasip.

Empatlık, vericilik zaten bu kişilerde olur. Bencil insanlarda bu özellik sanmıyorum, çok zor.
Ama genelde çok insan hisseder önemsemez. O kadar çok kulak ardı ederler ki bilgi anlamsızlaşır. Nasır tutan elin hissizleşmesi gibi. Sonuçta anlam yüklemek için rikkatli bir kalp lazım. Kalbini katılaştıran anlasa ne anlamasa ne..

Taş gibi bir kalbe sahip 55 yaşında ketum umarsız bir kadın tanıdım.
Telefonda konuşurken dahi alabildigine buz öyle garip ki... ama ciddi anlamda söylendiği kadar vardı. Dünya alem umrunda değildi seni üzmüş mü, kırmış mı hiiiççç bana mısın demezdi. Ailesinde böyleymiş onu yakından tanıyan biri söyledi. Gözünün önünde öl nitekim akrabası ölmüş ertesi güne her şeyi unutmuşlar. :LOL:
Hiçte 55 yaşında durmuyordu baksan en fazla otuz dersin. :D
Yaradılış icabı da yatkınlık olacak yani. Hissetmeyi bırak gözüyle gördüğünü umursamayan insanlar var. Bunu zamanla törpüleyebiliriz belki ama kökten pek gitmiyor.
Yani doğuştan olma halini de ekleyin siz buna.

İşte ortaya karışık bir sonuç çıkıyor.

Buna musallat, tesir mesir eklersek falcılıga kadar gideriz :D:eek:

Ucu açık...

ela.nass

Kayıtlı Üye
İş
İntelligence
Uykudayken uzaktan telkine çok açık oluyorum, rüyalarım darmadağın oluyor, uyanınca bir süre kendime gelemiyorum. Bunu kapatmanın yolu var mı ?

Demre

Kayıtlı Üye
Uykudayken uzaktan telkine çok açık oluyorum, rüyalarım darmadağın oluyor, uyanınca bir süre kendime gelemiyorum. Bunu kapatmanın yolu var mı ?
Neden bir psikolog ya da psikiyatrdan yardım almayı düşün müyorsunuz?

Zek0808

Kayıtlı Üye
Geçen bir yerde izledim ve çok mantıklı geldi. İletken maddelerin olduğu yerde, modem gibi hatta en basitinden fırın, çamaşır ve bulaşık makinesinden bile etkilenirsiniz, demişti. Titreşimlerden bahsediyordu. Suyu etkileyen frekans mesela 2400 megahertzmiş. Fırınlar mesela 2400 megahertz frekansında çalışırmış. Neyse uzatmayayım, demem o ki uyuduğunuz yer bu eşyalardan uzak olursa ki buna telefon falan da dahil, bu sizi rahatlatabilir. Bir deneyin derim.

Ü

Üye silindi 70925

Geçen bir yerde izledim ve çok mantıklı geldi. İletken maddelerin olduğu yerde, modem gibi hatta en basitinden fırın, çamaşır ve bulaşık makinesinden bile etkilenirsiniz, demişti. Titreşimlerden bahsediyordu. Suyu etkileyen frekans mesela 2400 megahertzmiş. Fırınlar mesela 2400 megahertz frekansında çalışırmış. Neyse uzatmayayım, demem o ki uyuduğunuz yer bu eşyalardan uzak olursa ki buna telefon falan da dahil, bu sizi rahatlatabilir. Bir deneyin derim.
WiFi öyleymiş gece yatarken kapatın diyor uzmanlar. Fırın 2400 Hertz WiFi de aynıymış. Demem o ki beyindeki su moleküllerini etkileyip sizi yönlendirebilirlermiş. Sanırım aynı şeyi izledik. Gerçekse çok korkunç bence.

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Ben bu konunun mağdururuyum :D Gashlighting kavramına bir bakın derim.
Duygusal zaaf, duygusal bağ, rol model alma, sevgi seçeneklerinden herhangi biri ve birkaçını hissedeceğiniz her kimse sizi etkiler. Yanınızdaki sosyopat ya da narsist kimliklerine uymuyorsa bilerek yapmıyor siz etkileniyorsunuzdur. Tam tersiyse run forest run

ela.nass

Kayıtlı Üye
İş
İntelligence
Neden bir psikolog ya da psikiyatrdan yardım almayı düşün müyorsunuz?
Sevgili Demre, psikolojik bir sorun olduğunu düşünmüyorum, mesela şöyle diyelim ki bir arkadaşım beni konuşuyor benim hakkımda bir şeyler düşünüyor, ya da ailem ve sevdiklerim hakkında konuşuluyor ve o an uykudayım, konuşmalar ve düşünceler rüya vasıtasıyla bana yansıyor. Uyandığımda duygusal olarak çok fazla etkileniyorum. Mesela ertesi gün haberlerini alıyorum seni konuşuyorduk vs. diyor. Ya da akrabalarımdan biri düştü, hasta oldu vs. Yine rüya yoluyla yansıyor. Bu sıklıkla olan bir şey değil belli periyodlarda yoğun oluyor. Yine de çok can sıkıcı. Duygusal bir insan olduğum için çabuk etkileniyorum. Biri duygularımı vursun ???

Bunu deneyeceğim, telefonla uyuyorum evet yastığımın altında oluyor genelde
Teşekkürler
@Z.LetsRock ?

Demre

Kayıtlı Üye
Sevgili Demre, psikolojik bir sorun olduğunu düşünmüyorum, mesela şöyle diyelim ki bir arkadaşım beni konuşuyor benim hakkımda bir şeyler düşünüyor, ya da ailem ve sevdiklerim hakkında konuşuluyor ve o an uykudayım, konuşmalar ve düşünceler rüya vasıtasıyla bana yansıyor. Uyandığımda duygusal olarak çok fazla etkileniyorum. Mesela ertesi gün haberlerini alıyorum seni konuşuyorduk vs. diyor. Ya da akrabalarımdan biri düştü, hasta oldu vs. Yine rüya yoluyla yansıyor. Bu sıklıkla olan bir şey değil belli periyodlarda yoğun oluyor. Yine de çok can sıkıcı. Duygusal bir insan olduğum için çabuk etkileniyorum. Biri duygularımı vursun ???

İzah edince daha iyi anladım?. Haberci ruya ben de görüyorum zaman zaman. Hatta artık aynı şeylerin, hep aynı manaya geldigini anlayabilecek kadar.. Örnegin ruyamda bana bir kedi saldirdigini görürsem, o gün kesin çok çetin bir tartisma yasiyorum düşmanca niyeleri oldugunu bildigim biriyle. Kedi sari tüylüyse, tartistigim kişi kesin sarisin oluyor ornegin. Cikolata yedigim zaman ruyamda, midem bulanir mesela ve oyle cok tiksinirim ki bazen sahiden tükürerek uyanirim ve uyandigimda midem gercekten hastalanmistir.. Uzatmiyim, cok ornek var boyle. Ama uyanikken de bazen hissettigim seyler oluyor galiba. Son ornegi cok kötüydü benim için. Hobi olarak kanun çalıyorum, bi kaç akşam once yine kanunla vakit geçiriyordum evimde, çalistigim peşrevden sıkılıp, icimden geldigi gibi oylesine calmaya basladim. Bi sure sonra o kadar hüzünlendirdi ki caldigim ezgi beni, hıckıra hıçkıra ağlamaya başladım. Çalmayı bırakmak zorunda kaldim. Kötü bi gün gecirmemiştim. Hersey yolundaydi falan.. Derken yatagima gidip, kafam dagilsin diye, surekli takildigim bir finans forum sitesi var, ordaki arkadaslarin paylasimlarini okumaya basladim. Saniyorum saat 23.00 e falan yaklasiyodu. B hanım arkadaş, esinin tsk dan emekli oldugunu ve telefonda arkadaslarinin verdigi habere gore suriyede cok sayida askerimizin şehit oldugu buyuk bir saldirinin oldugunu yazdi. Henuz hic bir haber kanalina düşmemişti bilgi.. Ben ozaman anladim neden sebepsiz yere cigerimin yandigini... Her aksam kanun calarim nerdeyse, ilk kez boyle bisey yasadim. Malum oldu belki de bilemiyorum. Şehidimizin bir tanesi de benim memleketimden. Cennet kuşu olduklarina inaniyorum ama çok üzülüyorum yine de.

ela.nass

Kayıtlı Üye
İş
İntelligence
@Demre Başımız sağolsun. Allah geride kalanlara, yakınlarına sabırlar versin. Onların acısını tarif etmek çok zor. Ne söylesem ne yazsam, yetersiz kalır. Biz de burada haberleri duyunca kahrolduk, ailelerinin halini düşünemiyorum bile...

Bu arada bir mesajında akrep burcu olduğunu okumuştum sanırım. Zaten akreplerin sezgileri inanılmaz güçlüdür.

Demre

Kayıtlı Üye
Amin arkadaşım, yürekten katılıyorum dua ve dileklerinize ?. Evet, akrep burcu oldugum dogru.