Yıldız haritası

Vanilia

Kayıtlı Üye
Astroloji, gezegen hareketlerine göre durumlar, evlere yerleşen burçların çalışması ve gündemimizi etkilemesi bunlar doğru mu?
Yoksa kahve falı gibi şeytani etkiler taşıyan fal işleri mi?
Bir de eğer doğruysa, burada bu konuda uzman var mı?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Astroloji, gezegen hareketlerine göre durumlar, evlere yerleşen burçların çalışması ve gündemimizi etkilemesi bunlar doğru mu?
Kahve falı gibi şeytani işler.?

Kahve falı bakanlar şeytanla anlaşmamı yapıyor acaba kim bilir bu yargı başka be anlamlara gelir ?

Ha bir gözlüğüne oturmuş kütlerin birine uzaklığı yakınlığı etkisi vs oluşusun
Ha mi mikro bir tanenin.
Sen bir dünyanın kumusun başka bir dünyanın da devi.
keşke öyle her şeye şeytani demeden bir düşünsek. Yaratımın eşsizliğini görebilsek. Hele hele şeytani diye tabir edilen sistemin değerini, önemini ve öğretisini anlayabilsek.

Vanilia

Kayıtlı Üye
Kahve falı gibi şeytani işler.?

Kahve falı bakanlar şeytanla anlaşmamı yapıyor acaba kim bilir bu yargı başka be anlamlara gelir ?

Ha bir gözlüğüne oturmuş kütlerin birine uzaklığı yakınlığı etkisi vs oluşusun
Ha mi mikro bir tanenin.
Sen bir dünyanın kumusun başka bir dünyanın da devi.
keşke öyle her şeye şeytani demeden bir düşünsek. Yaratımın eşsizliğini görebilsek. Hele hele şeytani diye tabir edilen sistemin değerini, önemini ve öğretisini anlayabilsek.
Yine yanlış anladınız, ilk konumda da aynısı olmuştu.
Geçen bir konuda, fal bakarken görünen semboller için şeytan melekleri dinliyor, bilgi alabilirse bakana söylüyor, siz de aa bildi diyorsunuz demişti.

Eğer bilgi alamazsa, oradaki kehanetleri oldurmak için kadere, cüzi irade yoluyla etki ediyormuş sanırım. Bunun gibi bir şeyler yazılmıştı.

Kastettiğim yıldız haritası da, kahve falı gibi bir şey mi?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Ben mi yanlış anladım aşırı idealı yani siz doğru anlattınız.
şeytani işler demediniz kahve falına.
sorununu da cevap verdim aslında mikro ve makro yaklaşım teorisi ile ama daha düz cevap vermek gerek demek ki.

astroloji gezegenlerin sembollerini okur.
kahve telvelerin konumlarını.
Astoloji de sadece psişik yeteneğe ihtiyaç yoktur o kadar.
bazılarının idea ettiği gibi bilim ile de alakası yoktur.

Bazı astrologlar böyle diğer ilimleri aşağılar. Tarot vs gibi. Astrolojiyi yüceltir de yüceltir.
tencere dibin kara senin ki benden kara hesabı.

sembol okuyorsun ve tahminde buluyorsun ister gezegen oku ister kağıt oku

Vanilia

Kayıtlı Üye
Ben mi yanlış anladım aşırı idealı yani siz doğru anlattınız.
şeytani işler demediniz kahve falına.
sorununu da cevap verdim aslında mikro ve makro yaklaşım teorisi ile ama daha düz cevap vermek gerek demek ki.

astroloji gezegenlerin sembollerini okur.
kahve telvelerin konumlarını.
Astoloji de sadece psişik yeteneğe ihtiyaç yoktur o kadar.
bazılarının idea ettiği gibi bilim ile de alakası yoktur.

Bazı astrologlar böyle diğer ilimleri aşağılar. Tarot vs gibi. Astrolojiyi yüceltir de yüceltir.
tencere dibin kara senin ki benden kara hesabı.

sembol okuyorsun ve tahminde buluyorsun ister gezegen oku ister kağıt oku
Ben şeytani etkiler yazdığım ve detaylandırmadığım için yanlış anlamaya müsait evet.
Ay'ın, Dünya üzerindeki etkisine bakınca, insan üzerindeki etkisi de daha bilimsele yaklaşmıyor mu?
Gezegenlerin eksenlerinin kayması vs etkileri belirtiliyor. Sanki biri daha mantığa yatkın gibi.

Alakan

Kayıtlı Üye
Yine yanlış anladınız, ilk konumda da aynısı olmuştu.
Geçen bir konuda, fal bakarken görünen semboller için şeytan melekleri dinliyor, bilgi alabilirse bakana söylüyor, siz de aa bildi diyorsunuz demişti.

Eğer bilgi alamazsa, oradaki kehanetleri oldurmak için kadere, cüzi irade yoluyla etki ediyormuş sanırım. Bunun gibi bir şeyler yazılmıştı.

Kastettiğim yıldız haritası da, kahve falı gibi bir şey mi?
O konuda da söylemiştim şeytanın bize laf taşımadığını ya da bizim dediğimiz çıksın diye bir şeyleri oldurmayacağını ama size bu bilgi daha yakın geldi sanırım.

Hepsi birer sembol okuma. Yıldız haritası da bir sembol okuma. Tarot bakarken de o gezegenlerden ve özelliklerinden faydalanıyoruz biz. İyi okunup değerlendirilmiş bir yıldız haritası da size olasılığı en yüksek ihtimali verir kahve falı da Tarot falı da. İster kart açın ister transit harita; isterseniz sadece havaya bakarak kehanette bulunun hepsi aynı kapıya çıkar.

Gezegenlerin kişilerin yaşamını etkilemesinin bilimsel hiçbir izahı yok. Biri daha bilimsel öbürü daha bilim dışı değil. Bilime göre bilmem kaç milyon km ötedeki gezegenin çekim kuvvetinin bizi etkilemesi mümkün değil.

createtherules

Kayıtlı Üye
O konuda da söylemiştim şeytanın bize laf taşımadığını ya da bizim dediğimiz çıksın diye bir şeyleri oldurmayacağını ama size bu bilgi daha yakın geldi sanırım.
Mr. Mektep'ten çıkmıştı o fikirler hatırladım. Boş konuşan her türlü zararlı, kendi gitti lafları kaldı arkasından topluyoruz.

Vanilia

Kayıtlı Üye

Hepsi birer sembol okuma. Yıldız haritası da bir sembol okuma. Tarot bakarken de o gezegenlerden ve özelliklerinden faydalanıyoruz biz. İyi okunup değerlendirilmiş bir yıldız haritası da size olasılığı en yüksek ihtimali verir kahve falı da Tarot falı da. İster kart açın ister transit harita; isterseniz sadece havaya bakarak kehanette bulunun hepsi aynı kapıya çıkar.

Gezegenlerin kişilerin yaşamını etkilemesinin bilimsel hiçbir izahı yok. Biri daha bilimsel öbürü daha bilim dışı değil. Bilime göre bilmem kaç milyon km ötedeki gezegenin çekim kuvvetinin bizi etkilemesi mümkün değil.
Evet sanırım o daha yakın geldi.
Yıldız kaymasıyla ilgili de bir hikaye duymuştum buna benzer.
İnançlarıma daha yakın hissettiğim için olabilir.
İkisi de fal oluyor bu bakımdan ama dolunay zamanlarında gelgitler yaşanması, bazı şeyleri tetiklemesi bilimsel neticede.
İnsan vücudunun etkileniyor olması çok ekstrem sayılmaz sanki.

Alakan

Kayıtlı Üye
Evet sanırım o daha yakın geldi.
Yıldız kaymasıyla ilgili de bir hikaye duymuştum buna benzer.
İnançlarıma daha yakın hissettiğim için olabilir.
İkisi de fal oluyor bu bakımdan ama dolunay zamanlarında gelgitler yaşanması, bazı şeyleri tetiklemesi bilimsel neticede.
İnsan vücudunun etkileniyor olması çok ekstrem sayılmaz sanki.
Gelgitler bile iç denizlerde azdır örneğin Türkiye. Dünyanın her yerine aynı ölçüde etki etmeyen bir durum bilimsel olarak insan bedenine nasıl etki edebilir? Hadi ay etki ediyor bilimsel olarak diyelim Ay ile bir Neptün veya daha yakın gezegenlerden Venüs uzaklığı aynı mı? 384 bin km ile milyon hatta milyar kmleri karşılaştırıyoruz. Bu konu hakkında yapılan çalışmalarda hiçbir kanıta rastlanmamış insanlara etki ettiğine dair. Ortada kanıt yokken, yapılan çalışmalar aksini söylüyorken daha bilimsel açıklaması getiremeyiz. Keza bilimde daha bilimsel veya daha az bilimsel diye de bir şey yok.

abc123

Kayıtlı Üye
ben internetten çıkarttırmıştım bir kere değişik şekiller oluştu. yorumlarda çıktı altında baktım yarı yarıya uyuyordu her insanda olduğu kadar :)

Vanilia

Kayıtlı Üye
Gelgitler bile iç denizlerde azdır örneğin Türkiye. Dünyanın her yerine aynı ölçüde etki etmeyen bir durum bilimsel olarak insan bedenine nasıl etki edebilir? Hadi ay etki ediyor bilimsel olarak diyelim Ay ile bir Neptün veya daha yakın gezegenlerden Venüs uzaklığı aynı mı? 384 bin km ile milyon hatta milyar kmleri karşılaştırıyoruz. Bu konu hakkında yapılan çalışmalarda hiçbir kanıta rastlanmamış insanlara etki ettiğine dair. Ortada kanıt yokken, yapılan çalışmalar aksini söylüyorken daha bilimsel açıklaması getiremeyiz. Keza bilimde daha bilimsel veya daha az bilimsel diye de bir şey yok.
Anladım, teşekkür ederim.
Ben de böyle düşünsem de istemsiz olarak yöneliyorum ve bir yandan mantıklı geliyor.
Kahve ya da tarotu ciddiye aldığımı söyleyemem. Hem de negatif elektrik alıyorum, özellikle tarottan ama astroloji nedense bir noktada kafama yatıyor.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Ben şeytani etkiler yazdığım ve detaylandırmadığım için yanlış anlamaya müsait evet.
Ay'ın, Dünya üzerindeki etkisine bakınca, insan üzerindeki etkisi de daha bilimsele yaklaşmıyor mu?
Gezegenlerin eksenlerinin kayması vs etkileri belirtiliyor. Sanki biri daha mantığa yatkın gibi.

mantık ararsak buluruz. Astronomi ile ilgilenen bilim adamları duyarsa afaroz ediliriz. 😂
İnsanların 6. Hisleri üzerine yapılan yüzlerce deney var . Hatta 6 saniye deneyi ile bilimsel olarak kanıtlandı diyebiliriz.

lakin ay döndüğü zaman kişilerin duyguları üzerinde etkisi olduğu hala ispatlanmadı.

bence bu bundan üstündür, mantıklıdır ya da değildir yerine. Faydalı üzerine konulabiliriz.

astroloji yorumu yapan ve harika sonuçlar aldığım kişiler de oldu, kahvede aynı şekilde.

Lakin astolojiyi herkes öğrenebilir ama herkes kahve ile kehanette bulunamaz yetenek lazım.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Anladım, teşekkür ederim.
Ben de böyle düşünsem de istemsiz olarak yöneliyorum ve bir yandan mantıklı geliyor.
Kahve ya da tarotu ciddiye aldığımı söyleyemem. Hem de negatif elektrik alıyorum, özellikle tarottan ama astroloji nedense bir noktada kafama yatıyor.
Tarot 2 trilyon kombinasyon içerir zaten herkesin harcı değildir tarot okumak. Yetenek harici, zeka lazım, tarih bilgisi lazım, sembol okumayı bilmek lazım. Öğrenmesi bitmeyen derya deniz olan en köklü ezoterik bilgiler içeren bir disiplindir.

Vanilia

Kayıtlı Üye
Tarot 2 trilyon kombinasyon içerir zaten herkesin harcı değildir tarot okumak. Yetenek harici, zeka lazım, tarih bilgisi lazım, sembol okumayı bilmek lazım. Öğrenmesi bitmeyen derya deniz olan en köklü ezoterik bilgiler içeren bir disiplindir.
Siz sanırım bu alanda yetkinsiniz.
Tarotta çıkan kartları anlamlandırmak için bir yerden bilgi geliyor olması lazım.

Yoksa diğer türlü şans oyunlarından ne farkı var ki?
Kişi kart seçiyor ama neye göre.
Hislerine göreyse, sayısal lotoya benzetebiliriz, şansa göreyse tavlada da şans faktörü asıl mesele.

S

Schwarzenegger

Tarotta çıkan kartları anlamlandırmak için bir yerden bilgi geliyor olması lazım.

Hislerine göreyse, sayısal lotoya benzetebiliriz, şansa göreyse tavlada da şans faktörü asıl mesele.
Duru görü yeteneği?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş

Bir yerden gelen bilgi, kişinin beyin nöronları bu yer. Tabi amigdala, epidiz ve hipfizde bu sürece dahil.

Tarot sembol enerjisi ( semboller bulduğu yere enerji verirler) morfik alan oluştururlar. Yani uzay düzlemde A noktasıdır. Kişinin, olayın, durumun ya da zamanın alanı ile yani b noktası ile bir rezonans etkileşimi içine girerler. Bu rezonans kuramına ek aşağıdaki yaklaşımlarda aynı anda çalışır.

Rastgelelik kuramı.
6 saniye kuramı
Kinestetik yaklaşım
Altşuurun kuantum alanı etkilemesi
Yüksek benlik vb

Vanilia

Kayıtlı Üye
Bir yerden gelen bilgi, kişinin beyin nöronları bu yer. Tabi amigdala, epidiz ve hipfizde bu sürece dahil.

Tarot sembol enerjisi ( semboller bulduğu yere enerji verirler) morfik alan oluştururlar. Yani uzay düzlemde A noktasıdır. Kişinin, olayın, durumun ya da zamanın alanı ile yani b noktası ile bir rezonans etkileşimi içine girerler. Bu rezonans kuramına ek aşağıdaki yaklaşımlarda aynı anda çalışır.

Rastgelelik kuramı.
6 saniye kuramı
Kinestetik yaklaşım
Altşuurun kuantum alanı etkilemesi
Yüksek benlik vb
Konuya hiç hakim olmadığımı farkettim şu an.
Tarot bakıyor musunuz ve baktırsak kendi sorunlarımız için yapabileceğimiz ipuçları alabilir miyiz?

Mor Işın

Kayıtlı Üye
Ben astrolojiden çok fayda gördüm ve Bu ilme çok saygı duyuyorum. Fakat astrolojiye sadece kehanet gözüyle her gün ne olcak gözüyle bakılması pek doğru değil. ben şuan ne yaşıyorum neden yaşıyorum nasıl bir sürecin içindeyim ilerisini planlama açısındandan da faydalı. Kişinin kendini anlamasını da mümkün kılıyor. 7 gezegenin burç kombinasyonu birbirleri ile açıları derecesel asaletleri ve sabit yıldız etkileri ve doğum öncesi anne karnındaki tutulma etkileri ve en önemlisi kişinin karması-dharması derken transiti progresi güneş dönüşü ay dönüşü inanılmaz bir istatistiksel bilgi akışı sunuyor. Bunu para ve medyatik olmak için az bir eğitimle milleti sömürenlerde var. Ben kendi adıma iyi ki bu eğitimlerin içine girmişim demiştim. Çünkü bazı astrolojik haritalarda her şey nettir ve çevrenizde bakarsınız kişi gideceği yolu önceden biliyor gibi yaşıyordur. Bazı haritalarda durum komplikedir ve kişi gideceği yolu dahi bulamıyordur. İşte bu noktada seni o kolay enerjilerle ilerleyen kişi ile hizalayan bir sihirli pusula gibidir.. Hele de ezoterizm okültzm ve parapsikoloji bilgileri ile de kendini beslersen o astrolojik pusula en zor dalgalarda bile seni limana ulaştırabiliyor ve her şey kişinin iradesinde bitiyor. kendi haritanın üzerine çıkmaktan bahsedelir. Yani doğum haritasının enerjilerinin de üzerine çıkabilmek..bilgi edinerek-irade göstererek-inanç ve umutla..Yukarıda ne varsa yer yüzünde de o var mantığı. Tarot ve kehanet kartlarını da çok önemsiyorum. Anlık kısa vadeler için astrolojiye gerek yok. tarot ve kehanet desteleri çok başarılı. Uzun vade gelecek ve planlamalar için ve bazı şeylerin sebeplerini anlamak için ise astroloji gayet iyi bir yol.