Yay burcunda Dolunay

miracles

Kayıtlı Üye
Katılım
13 Nis 2010
Mesajlar
68
Tepkime puanı
5
28 Mayıs saat 02.07’de Yay Burcunda Dolunay
Her Dolunay, Bir hesaplaşma dönemidir. Kendi içimizde, kendimizle bir önceki Yeniay’da attığımız tohumların muhasebesini yaparız. Eğer Yeniay’da attığımız tohumu yeterince sulayıp gübrelememişsek, şimdi istediğimiz amaca ulaşmakta yanlış adımlar attığımızın farkına varırız. Fakat attığımız tohum her ne ise, onun ihtiyaçlarını karşılayacak çaba ve emeği sarf etmekten kaçınmadıysak, isteğimizin çiçek açacağını içimizde hissederiz şimdi.


Eğer geçtiğimiz Yeniay’da bir dilekte bulunduysak ya da yeni bir projeye başladıysak, şimdi bu isteğimiz ya da başlangıcımız ile ilgili bir Meditasyon çalışması yapabiliriz. Dolunay saatinde yapacağımız meditasyon, imgeleme ya da dua çalışması, bize yeni bir bakış açısı getirecektir. Bu çalışmanın ardından durum ve şartlara bakış açınızda değişme olacaktır. Dolunay’ın Yay burcunda olması ise, genel olarak bu çalışmanın ardından olaylara daha iyimser, pozitif ve motive olmuş yaklaşmamızı sağlayacaktır.


Dolunay Çalışması
Çalışma için bir örnek vermek istiyorum. Gözlerinizi kapatıp, burnunuzdan derin derin nefes alıp vermeye başlayın. Nefer alırken 8’e, nefesinizi içinizde tutarken 4’e, nefes verirken sekiz’e ve tekrar nefesinizi tutarken 4’e kadar sayın. Bu nefes alma biçimini ortalama 5 dakika kadar gözlemleyin( saate bakmayın, siz içsel saatinizi kullanarak tahmin edin.


Ardından kendinizi aydınlık ve huzurlu bir gecede geniş ve yeşil bir vadinin başında bulunan patika bir yolda imgeleyin ve bu yolda ilerlemeye başlayın. Etrafınıza odaklanın yolda neler var takip edin. İleriye doğru baktığınızda yüksek bir dağ fark edeceksiniz. Dağa doğru ilerleyin. Dağın eteklerine geldiğinizde dağa çıkmanıza yardımcı olan basamakları fark edeceksiniz. Merdivenlerden yukarıya doğru çıkın.


Dağın zirvesinde yukarıda parlayan Dolunay’ı görüyorsunuz. Çıkmaya devam edin. Dağın zirvesine vardığınızda dağın zirvesinin Ay ışığında gümüş renginde parladığını göreceksiniz. Gözleriniz kamaşıyor. Zirvede bembeyaz bir kristal kayasına yapılmış tahtınızı fark ediyorsunuz. Gidip tahta oturun ve imgenizde gözlerinizi kapatın.


Gözlerinizi kapatmanıza rağmen Ay’ın ışığının farkındasınız. Dolunay ışığı ile sizi yıkıyor, arındırıyor ve ufkunuzu genişletiyor. Anlama noktasına ulaşmanıza yardımcı oluyor. Bir süre Dolunay’ın ışığında yıkanın ve yeterli olduğunu hissettiğinizde tahtınızdan kalkın. Evrene vermiş olduğu nimetlerden Dolayı teşekkür edin. Bedeninize bir göz atın. Dolunay’ın ışığını emmiş olan bedeniniz şimdi ışıl ışıl parlıyor. Basamaklardan inerek dağın eteğine ulaşın. Oraya ulaştığınızda, dönüş yolunuzun Dolunay’la birlikte nasıl ışıldadığını fark edin ve başlangıç noktanıza doğru ilerleyin. Ardından tekrar çalışmanın en başında olduğu gibi nefesinize odaklanın. Bir süre sonra usulca gözlerinizi açın.

Site ismi vermek yasaktır!
 

schutze07

Kayıtlı Üye
Katılım
11 Nis 2010
Mesajlar
347
Tepkime puanı
19
Teşekkürler paylaşım için peki şimdide yapabilirmiyiz bunu?
 

Amethyst

Banlı Kullanıcı
Katılım
28 Şub 2010
Mesajlar
416
Tepkime puanı
3
Ay oğlak burcuna geçiş yaptı, sanırım 28 gün sonra uygulayabilirsiniz..o zamana kadar alıştırmalar yapın
 
Üst