Yarı insan peki ya gerisi ne ?

Maou

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. Bağzı araştırmalarım sonucunda çok rastladım yarı insan yarı iblis vs.vs... bu konuda daha önce araştırmaları olan varmı ? Ve biraz araştırdığımda normal insan olarak doğmuş birisinin bağzı olaylardan kurtulmak için çok fazla şeytanla savaştığını ve artık yarı insan yarı şeytan olduğunu duydum bu adamı tanıyan birkaç kişi ile de tanıştım ama kendi gözümle görmeden inanmam tabii ki. Sadece müslüman bir adam olduğunu ama iki karakterli yani dengesiz olabildiğini. Medyumları huddamcilari büyücüleri vs. Hiç sevmediğini hatta sürekli onlarla münakaşa ettiğini duydum ama tanışmak fırsat olmadı. Böyle birşey olabilir mi ve araştırmanız oldumu hiç bu konuda ?

Maou

Kayıtlı Üye
Birde diyelim ki tanışma fırsatı buldum. Öyle olup olmadığını nasıl anlayabiliriz ki tepki verdiği birşey veya şeyler varmıdır?

Aerveen

Kayıtlı Üye
Psikolojik bir problem olabilir araştırmak gerek

Impulse

Kayıtlı Üye
Altı defa okudum konunun başı ayrı sonu ayrı yere çıkıyor. Anlayamadım.

Maou

Kayıtlı Üye
Altı defa okudum konunun başı ayrı sonu ayrı yere çıkıyor. Anlayamadım.
Kısacası sorum yarı insan yarı iblis veya başka bir şey olabilir mi ? Bu konuda araştırması veya bilgisi tecrübesi olan var mı ? Biraz karışık yazmış olabilirim kusura bakmayın:)

Impulse

Kayıtlı Üye
Kısacası sorum yarı insan yarı iblis veya başka bir şey olabilir mi ? Bu konuda araştırması veya bilgisi tecrübesi olan var mı ? Biraz karışık yazmış olabilirim kusura bakmayın:)
Yarı insan yarı iblis soyu (cinlerden) yani açarsak hiç birbiriyle alakası olmayan iki farklı boyuttaki akıllı mahlukatın ortak bir bebesi olur mu?
Soru bu :)

Ben her ne kadar Süleyman as ın evlendiği Sebe melikesi nin yarı cin yarı insan soyundan gelme oldugunu duymuşsam da inanmakta güçlük çekiyorum açıkçası.

Bu tip soruların cevabı çok havada kalır hiç bir zaman kanıtlanır bir cevap bulamayacaksın. Ulema kimseler manevi yollarla bu tip sorulara cevap verirlerse verirler o da belki sordurmazlar bile. Çünkü, boş, der gönderirler. :) yanlış anlamayın.
Bu tip soruların cevabı net değil ve inanç meselesi dışında. Üstelik peygamberden buna dair bir açıklama yok.
Bu da demek oluyor ki gereksiz.

magicex

Kayıtlı Üye
Nette denk gelmişti bir koyun resmiydi. Hayvanın bazı yerleri koyun yünü, bazı yerleri insan derisi gibiydi. Yorumlardan birinde bir insanın ki insan terimini böyle bir olayda kullanmak iyi değil, iki ayaklı hayvanın koyun ile ilişkiye girmiş olabileceği yazıyordu. Böyle bir durumda dünyaya gelen varlığın içine melekler hangi ruhu koyuyorlar diye aklıma geldi. Koyun ruhu mu, insan ruhu mu?

Böyle bir ilişkinin meydana gelmesindeki düşünce alt yapısındaki rahmani ve şeytani enerjiler yeni varlığın karakterini belirleyebilir.

Koyun ile iki ayaklı hayvan yerine iki insanın ilişkisinin düşünce alt yapısı geriye dönük kazanılan mistik veya ruhani tecrübeler yeni dünyaya gelicek varlığın bedenini hangi boyuttan varlıkların yöneteceğine etki edebilir.

Cep telefonundan yazdım bu kadar oldu. Umarım anlatabilmişimdir.

Sauron

Kayıtlı Üye
Kardeşim otobüste en arkada oturuyordum, senin postu okumaya tüm ciddiyetimle başladım ‘Bağzı araştırmalarım’ kelimesini görünce resmen hönkürdüm LJŞDLFJŞfldhdşşaniatjjş ya abi hiç mi yazdığınıza bakmıyonuz ? Geçen biride hastanedeki olayını anlatıyor ama anlatamıyor 2 kelime birbirine uyuşmuyor. Site komediye doğru ilerliyor herhalde.
Neyse @Impulse de zaten aklımdan geçenlerin hepsini yazmış.

Ü

Üye silindi 58480

Insanların hepsi yeri insan yarı şeytandır.
Yoksa burda işimiz olmazdı.

Siz sadece ilerlemiş vakalar görmek istediniz sanki.
E kendinize bakın. Öfkelendiğinizde öfkeniz ne kadar sürüyor? Gücünüz birine yemediğine içinizden intikam senaryoları ile biri sizi kısır döngü içinde motive ediyor mu? Öfkenizin besin kaynağı neler? Kurban rolü benimsediğiniz oluyor mu?

Ademe o elmayı yeme dendi.
Yani o soy ile üremeye devam etme dendi.

O ağaca yaklaşma demek Arapça'da o secereye yaklaşma demektir. Arapça'da ağaç secerse demektir. Bu aynı zamanda soy ağacı demektir. Arabistanda okullarda soy ağacı yapan çocuklar bunu secere kelimesi ile yazarlar.

Bir ağaçtan elma yemek ise bir soy ile ciftleserek çocuk yapmak demektir. Çocuk meyvedir. Şu ağaçtan elma yemek demek, o soydan bir çocuk dünyaya getirerek ona artık sahip olmak demektir.

Şimdi adem ile Havva cennette mükemmel ırk olan şeytan ırkının oyununa gelirler ve artık isteseler de ilahi kanala ulaşım saglayamazlar. Şeytan devreye girmeyi başarmıştır çünkü. Dünyada doğan her insanda şeytan kanalı GPS gibi yer belli eder. Şeytanın musallat olmadığı insan yoktur. Negatif bilince kapılıp derin girdaplara sürüklenen seküler insan da yoktur. Her insan dini, dili, coğrafyası, felsefesine bakılmaksızın tek bir amaç ile yol alır.

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
Insanların hepsi yeri insan yarı şeytandır.
Yoksa burda işimiz olmazdı.

Siz sadece ilerlemiş vakalar görmek istediniz sanki.
E kendinize bakın. Öfkelendiğinizde öfkeniz ne kadar sürüyor? Gücünüz birine yemediğine içinizden intikam senaryoları ile biri sizi kısır döngü içinde motive ediyor mu? Öfkenizin besin kaynağı neler? Kurban rolü benimsediğiniz oluyor mu?

Ademe o elmayı yeme dendi.
Yani o soy ile üremeye devam etme dendi.

O ağaca yaklaşma demek Arapça'da o secereye yaklaşma demektir. Arapça'da ağaç secerse demektir. Bu aynı zamanda soy ağacı demektir. Arabistanda okullarda soy ağacı yapan çocuklar bunu secere kelimesi ile yazarlar.

Bir ağaçtan elma yemek ise bir soy ile ciftleserek çocuk yapmak demektir. Çocuk meyvedir. Şu ağaçtan elma yemek demek, o soydan bir çocuk dünyaya getirerek ona artık sahip olmak demektir.

Şimdi adem ile Havva cennette mükemmel ırk olan şeytan ırkının oyununa gelirler ve artık isteseler de ilahi kanala ulaşım saglayamazlar. Şeytan devreye girmeyi başarmıştır çünkü. Dünyada doğan her insanda şeytan kanalı GPS gibi yer belli eder. Şeytanın musallat olmadığı insan yoktur. Negatif bilince kapılıp derin girdaplara sürüklenen seküler insan da yoktur. Her insan dini, dili, coğrafyası, felsefesine bakılmaksızın tek bir amaç ile yol alır.
Peygamber efendimizin şeytanı ona iman etmişti peygamberimiz ilahi kanala ulaşabildiği için mi iman etmişti yoksa başka sebeplerden mi