Yardıma ihtiyacım var(sivilce)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ahya

Kayıtlı Üye
Roaccutane olmadan çok zor.

Ben Roaccutan(Roche) aldim, az bir düzelir gibi oldu, haplari biraktiktan etki gidiyor.
Kis aylarinda yani günesin az oldugu aylarinda alinmasi tavsiye edilir ve alti haftalik bir kurdan sonra üc ay gibi beklenmesini gerektigini hatirliyorum.

Sevgile

ahya

Kayıtlı Üye
Bir zamanlar dis macunu da kullanmistim, belki size iyi gelebilir. :)

Çınar

Kayıtlı Üye
"Çay ağacı yağı"nı şiddetle öneriririm. Çok etkili bir yağdır. Sivilcenin çıkmaya başladığı ilk saatlerde sürülürse oldukça işe yarıyor. Antiseptik özelliklidir. Siyah noktalara da iyi gelir.
Sivilceye lokal olarak uygulanırsa direkt sürülebilir. Yüzün geneline sürülecekse zeytinyağı ile seyreltilmesi gerekmektedir.

janet

Kayıtlı Üye
Çay ağacı merhemi yanık, sivilce, tüm cilt problemlerine birebir. Güneş lekelerini bile yokediyor. Cildi ipek gibi yumuşatıp pürüzsüz görüntü veriyor.

Reklam gibi oldu :D

Osiris

Kayıtlı Üye
Sivilce eğer devamlı bir sorun ise,doktora gitmen ömrü billah bitmez :) Tecrübeyle sabittir :) Lise zamanlarım da uğraşmıştım :) Kozmetik,bitkisel vb. şeyler işe yaramıyor,illa ilaç kullanacaksın.Zoretanin kullandım ben (İlaç ismini vermem de sakınca görmememin nedeni zaten reçetesiz satılamaması,hatta form imzası vb.'de isteniyor.)

Newinitial

Kayıtlı Üye
Bendede aynı sorun vardı. 4 aya kadar... beslenmeme önce dikkat ettim bu son 3-4 ay içerisinde artık çıkmıyor Allaha şükürler olsun , nasıl oldu dersenizde beslenme! öncelikle 3-4 aydır ağzıma tatlı koymadım onun dışında GDOlu hıcbır gıdada yememeye gayret ettim fast food yaglı yıyecekler vb.
onun yerıne bazı haftalar beden temizliği yaptım sadece meyve sebze ve meyve suyu .. fakat bu her zaman yapmak yanlıstır ergenlık cagındayız proteine kalsiyuma ihtiyaç vardır fkaat kırmızı et yerine ben beyaz eti tercih ediyorum , yumurtaya alerjim var onuda yemem yoğurdu eksik etmem , pilav yerine bulgur vb. sağlıklı beslenme kısacası 3 yıldır ergenlık sivilceleryle ugrastım.Allahın izniyle hepsi geçti ufak tefek ızler var onlarda geçicek..
ve en önemlisi hacamat bunu araştırmanızı ve uygulamanızı isterim %100 işe yarıyor kişiye göre veya cilt tipine görede değişmiyor araştırın öğrenin uygulayın!

ikbal1505

Guest
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...