Yanlızlık kötü mü gerçekten ?

cathrine

Kayıtlı Üye
Yanlızlık kötü birşey midir gerçekten?
yanlız olan kişi bunu tercih eden kişi midir ? yoksa gerçekten kimsesizliğinden midir yanında birileri olduğu halde; yanlız hisseden kişi de yanlız mıdır? sizce yanlız kalan veya tercih eden biri, içten içe birilerini istermiydi yanında..
Bu soruyu beğendiğim bir alıntıyla cevaplayayım;;ihtiyacı olan arkadaşlarım okuyacaktır:

''Leydi,'yalnızlık çekmiyorlar mı?'diye sordu.Aylarca tek başına kalmak kolay olmasa gerek:

Rehber gülümsedi,'Sıradan insanlar yalnızlık çekerler'dedi.Çünkü onların eril ve dişil enerjileri dengesizdir.Kısacık bir süre tek başlarına kalsalar hemen telaşlanırlar,bir arkadaş isterler.Yarım saat içinde sevgililerini özlerler.İleri seviye rahipler yıllarca inzivada kalsalar bile bir arkadaş ihtiyacı hissetmezler çünkü onların içsel mandalaları yani içsel çemberleri tamamlanmış ve muntazam çalışır vazziyettedir.Pratik yapmayan sıradan insanın içindeki eril-dişil çember kırıktır,hasarlıdır,açık kalmıştır ve sürekli enerji kaçırmaktadır.O çemberi tamir etmek için herkes birbirinden medet umar,birbirine sığınır.Fakat zaten kendisi de yardıma muhtaç durumda olan biri,bir başkasına nasıl yardım edebilir?Edemez.Bu yüzden bütün ilişkiler fiyaskoyla sonuçlanır.''

Elleri Titremeden Ateşi Tutabilene/Berrak Yurdakul

Yazgıt

Kayıtlı Üye
yanlız olan kişi bunu tercih eden kişi midir ? yoksa gerçekten kimsesizliğinden midir yanında birileri olduğu halde; yanlız hisseden kişi de yanlız mıdır? sizce yanlız kalan veya tercih eden biri, içten içe birilerini istermiydi yanında..
Benim için yalnızlık başarının sırrıdır. Yani ben öyle düşünüyorum. Eğer tek başîna yemek yiyorsan, tek başına dolaşabiliyorsan demek ki her şeye karşı hazırsın demektir.

lightofgoddess

Kayıtlı Üye
Yalnızlık,insana verilebilecek en büyük hediye ve aynı zamanda en büyük ceza.