Yakaza Halinde Duyduğum Ayet

hiroraijin

Kayıtlı Üye
Merhabalar, 23 yasında erkeğim. Çok alkol kullanan birisiydim. Şubat ayında 5 vakit namaza başlamıştım ve alkolu biraktim 2-3 hafta oncesine kadar duzenli kılıyordum ve bıraktım birden soğuma geldi eski gunahkar hayatımada geri dönüş yapmış bulundum. Bugün saat 16 civarında uyuyakaldım ve uyku ile uyanıklık arasında vücudum titredi, bir yandan kulaklarım çınlıyor ve beynimin içinde çok yüksek sesli bir sekilde bilmediğim bir ayet okundu kulaklarım patlayacak şekilde nerdeyse. O sırada sağ gözüm yarı açıktı ve tavanda bir suret belirdi o an hayatimda korkmadigim kadar korktum ve sanırım Azrail Aleyhisselam geldi diyerek annemi düşündüm o bensiz ne yapar Allahım dayanamaz dedim size o duygularimi tarif edemem. Hareket edemiyordum elime telefonu aldim annemi aramak için sakın uzulme annem diyecektim ama dusurdum telefonu. Ve birden kendime geldim oyle korktum ki anlatamam. Basima geleni paylaşmak istedim siz değerli arkadaşlarımla. Şimdi ikindi namazımı kılacağım ve tekrar bundan sonra Namazlarimi aksatmadan kılacağım Allahın izniyle.

Zühre*

Kayıtlı Üye
Merhabalar, 23 yasında erkeğim. Çok alkol kullanan birisiydim. Şubat ayında 5 vakit namaza başlamıştım ve alkolu biraktim 2-3 hafta oncesine kadar duzenli kılıyordum ve bıraktım birden soğuma geldi eski gunahkar hayatımada geri dönüş yapmış bulundum. Bugün saat 16 civarında uyuyakaldım ve uyku ile uyanıklık arasında vücudum titredi, bir yandan kulaklarım çınlıyor ve beynimin içinde çok yüksek sesli bir sekilde bilmediğim bir ayet okundu kulaklarım patlayacak şekilde nerdeyse. O sırada sağ gözüm yarı açıktı ve tavanda bir suret belirdi o an hayatimda korkmadigim kadar korktum ve sanırım Azrail Aleyhisselam geldi diyerek annemi düşündüm o bensiz ne yapar Allahım dayanamaz dedim size o duygularimi tarif edemem. Hareket edemiyordum elime telefonu aldim annemi aramak için sakın uzulme annem diyecektim ama dusurdum telefonu. Ve birden kendime geldim oyle korktum ki anlatamam. Basima geleni paylaşmak istedim siz değerli arkadaşlarımla. Şimdi ikindi namazımı kılacağım ve tekrar bundan sonra Namazlarimi aksatmadan kılacağım Allahın izniyle.
ben de daha öncesinde böyle bir şey yaşamıştım. hiçbir şey yokken normal bir günde evde tekken bir anda öleceğimi hissettim ve korktum. canım alınacakmış gibi hissettim. kendimi sakinleştirmeye çalıştım, o anda içimden sürekli yaşamak istediğim için üzülüyordum öleceğime. annemi arayacaktım vedalaşmak için ama sonrasında kendime gelmiştim ben de. neden böyle bir şey yaşadığımı hala çözemedim

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Hiç tutucu bir insan olmama rağmen içkiyi bırakmanıza çok sevindim. Keşke içtiğinde 3 gün durmadan içen ve etrafa kan kusturan arkadaşıma da böyle bir şey olsa da bıraksa. İnanın insan gibi içeni de gördüm, sapıtanı da gördüm, kendim de içtim. Hiçbir hali çekilmiyor. Sonuç hep bir tık daha fazlası. Ne kusma derdi var, ne arada su içeyim de hemen çarpmasın hesabı yok, yarınki haşlanmışlık hal yok. Çok büyük bir adım sizin için. İnsan ayıkken mutlu olmalı. Çok doğru bir adım olmuş sizin için.

roothoaxvir

Kayıtlı Üye
İş
Arkeoloji
insan beyni çok değişik,bundan 50 bin yıl önce belki de rüya göremiyorduk.ya da gördüğümüz rüyalar bu zaman ki kadar gerçek değildi.çünki beyin hacmimiz küçük olduğundan işlev fonksiyonlarını yerine getiremiyorduk.2 el 2 ayak üzerinde yürüyüp ağaçtan örümcek yiyen atalarımız daha ilerisini yapmayı akıl edemiyordu.lakin günümüz de beyin antropojenik etkilerin de içinde yer aldığı sisteme kendisini entegre etti ve sınırlı sınırsızlığa ulaştı.bu yüzden içine attığımız korku umut sevinç gibi düşünceler bizi çok etkiliyor.hemen ruhani şeylere yormak gerekmiyor.tabi bu demek değildir ki herşey paranormal etkinin izindedir.yada kesinlikle değildir.
bir de yakaza ,cuhenna bilmem ne yani filimlerde geçen isimlerin günümüzde gerçek gibi kullanılması bir benimi rahatsız ediyor anlamadım.çoğu uydurma çünki.