''Ya Vedud'' Ismi Şerifi

STiNG44

Kayıtlı Üye
Tam olarak nasıl okuyoruz sadece, " Ya Vedud " olarak mı , yoksa " Ya Vedud cella celalühü " olarak mı okuyoruz ? Niyetim hoşlandığımız bir kişiye kendimizi sevdirmek. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

unbroken

Kayıtlı Üye
ya vedud sevgi için zikredilir.. Adedi : 20 ,Yıldızı : Ay ,Anlamı : Sevilip, dostluğu kazanılmaya en fazla layik olan.,Yorumu : Barıştırma. Aşk. Sevgi. Cinsel baştan çıkartmalar.

sevgili için okunacaksa diger güçlendirici esmalarla okunması uygundur. bunun için genelde en sık okunan "ya vedudül kaviül cami" olarak okunur ve toplam hesaplanmış ebced sayısı ya ve ül 'leride eklediginizde 820 dir....buna siz birde sizin ve sevdiginizin isminin ebced sayısını ekleyip bu şekilde toplmada kaç rakam çıkıyorsa okumalısınız.

okumaya başlamadan önce
70 defa =estağfurullah
11 defa= peygamberimize salavat
20 defa= La ilahe İllallah ( 20 olma sebebi ilk kullandıgın vedud esmasının sayısının 20 olması)
sonra dilegini dilersin kimi nasıl istiyorsan istedigin şekilde allaha yalvarırsın ve esmayı zikredersin...

Sayın Aris çok güzel açıklamışsınız teşekkürler. Okuduklarımın içinde bana en yakın sizin yazdığınız şekil geldi. Bir de kaç gün uygulamak makbuldür onu da öğrenebilir miyim?

unbroken

Kayıtlı Üye
Peki okuduktan sonra ürperti hissetmem yani kendini 2 kişi hissetmek nedir arkadaşlar korkmama gerek var mı?

Elam

Kayıtlı Üye
Ben bas ağrısı hissettim okurken. Ve basim uyuşmuş gibiydi. Sonrasında da sabah icim cok sıkkındı nefes alamiyorum sandm. Ama onu da yaşadığım sıkıntılara verdim. Bence korkarak kötüyü cagirmayalim :))

unbroken

Kayıtlı Üye
Ben bas ağrısı hissettim okurken. Ve basim uyuşmuş gibiydi. Sonrasında da sabah icim cok sıkkındı nefes alamiyorum sandm. Ama onu da yaşadığım sıkıntılara verdim. Bence korkarak kötüyü cagirmayalim :))

Okurken ne bir korku ne bir darlanma olmadı, hatta manevi olarak rahatlama içimde sebepsiz bir mutluluk oldu. Bir süre sonra saçımı yapmak için ayna karşısına geçtim fakat kendi gözlerimden bir anda korkup bir ürperti geldi acaip şekilde hemde saniyeler içersinde kendimi banyodan dışarı attım. Sonra yok dedim olmaz devam edeceğim ama aynı his devam edince 7 ayetel kürsi okudum ve yattım bir sıkıntı olmadı Allaha şükür. Yine devam edeceğim. His şöyle birşeydi sanki yanımda ama çok yakınımda hemen önümde biri varmış gibi yada ben kendimin bir adım önündeymşim gibi tam anlamıyla anlatamıyorum.

STiNG44

Kayıtlı Üye
Tam olarak nasıl bir okuma şekli var sadece " Ya Vedud " mu diyoruz okurken ?

Teyla

Kayıtlı Üye
Benimde iki sorum var:
Sevdigimiz kisinin iki ismi varsa ikisininde ebced degeri mi hesaplanacak?
Diger sorumda benim ilk adim konulmus fakat sonra degistirilmis bende ikisini hesaplatmak zorundamiyim?

STiNG44

Kayıtlı Üye
Spam olarak algılanmasın tam olarak nasıl okunduģunu söyleyecek biri yok mu ? Yani okuma şeklini soruyorum " Ya Vedud " olarak mı okuyoruz sadece ?

unbroken

Kayıtlı Üye
Spam olarak algılanmasın tam olarak nasıl okunduģunu söyleyecek biri yok mu ? Yani okuma şeklini soruyorum " Ya Vedud " olarak mı okuyoruz sadece ?
Konuda 14. sayfaya dönüp sayın Mefetsegerin yazdıklarını okursanız cevaplarını alırsınız.

trgut

Kayıtlı Üye
yeni üye oldum bu konuyu yeni görüyorum arkadaşlar eğer imtihanınız oradansa olabilir korkmayın ben okuyorum bir şey olmuyor şükürler olsun Allah'a Allah izin vermeden bir şey olmaz

Core

Kayıtlı Üye
Tüm yazılanları okumadım ama bu zikirleri belirli bir sayıda okumak vb şeyler yapmak büyü işlemine mi girer ?

Ü

Üye silindi 58480

Tüm yazılanları okumadım ama bu zikirleri belirli bir sayıda okumak vb şeyler yapmak büyü işlemine mi girer ?

Evet girer. Sihir yapmis olursunuz.
Isin normali dua etmektir,

Cunku her enerji zitt ile vardir. Siz ask istersiniz dua ederken, dua periyodunda aska engel halleriniz kalkmaya baslar ve istediginiz seye once layik hale gelirsiniz ve duaniza ummadiginiz yerden icabet gelir. Cunku Dua sizin kestiremediginiz tehlikelere karsi da sizi destekleyen bir mekanizmadir.

Peki sabah aksam 400 kere Ya Vedud cekerseniz ne olur ?
Vallahi bu ilahi sistemin arkaplan destegini tamamen ustunuzden dusurur size Asik olacaginiz biri getirilir cunku enerji kordonu analitik olarak hapsetmissinizdir zihninizde, ancak o ask size oyle bir kan kusturur ki belki aska tovbe edersiniz . Ilahi koruma duser cunku.

Ve siz bir ask icin cektiginiz 1000 zikrin yaninda beklenmedik yan gelismeler icin de dogru zikirleri bularak cekmeye mahkum edilirsiniz, Allah sizi kendi helinize birakir. Oyle bir yuk yukler ki 24 saat zikir de cekseniz toparlayamazsiniz.

Beyniniz ego tarafindan sinyan yaydigi icin ilahi tarafinizi bloklarsiniz. Allaha hasa Allahlik ogretmek gibidir. Allahin kendi islettigi sistemi devralmak gibidir. Ise yarar ancak vebali oyle buyuk olur ki aklinizi yitirirsiniz.

Ü

Üye silindi 58480

Zikirde neden seytan musallat olur ?

Cunku ayet var :
Ona sizden ancak takva ulasir (Kuran)

Zikirde ise takvanin tersi yani ego basroldedir. Allahin ismine ragmen irtibat olusmadigi gibi, Allah katindan bir destek gelmez. Gizli egoya Allahin bugz etmesidir bu.
Cunku bunye dua ederek halini kutsalina acmaktan burun kivirmistir. Allaha Allahlik ogretmektedir. Dua etmeyi gizliden gizliye asagilik komplexi gibi gorur. Daha da kotusu bu bastirilmis ve farkina varilamamis bir durum haline geldigi icin seytanin duyarlilik sahasi icine surukleyecektir sizi. Musallat bu yuzden kacinilmazdir.

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
Zikirde neden seytan musallat olur ?

Cunku ayet var :
Ona sizden ancak takva ulasir (Kuran)

Zikirde ise takvanin tersi yani ego basroldedir. Allahin ismine ragmen irtibat olusmadigi gibi, Allah katindan bir destek gelmez. Gizli egoya Allahin bugz etmesidir bu.
Cunku bunye dua ederek halini kutsalina acmaktan burun kivirmistir. Allaha Allahlik ogretmektedir. Dua etmeyi gizliden gizliye asagilik komplexi gibi gorur. Daha da kotusu bu bastirilmis ve farkina varilamamis bir durum haline geldigi icin seytanin duyarlilik sahasi icine surukleyecektir sizi. Musallat bu yuzden kacinilmazdir.
zikir çekmemeli miyiz yoksa belli bir sayıda okumak yerine istediğimiz kadar mı okumalıyız yoksa dua ettikten sonra mı okumalıyız

'AZAZ1L

Kayıtlı Üye
En isabetlisi ve Allahın en beğendiği, duayı esmalarla donatarak başlatıp, esmalarla devam ettirip, esmalarla bitirmektir.

Sadece Esma zikretmek gizli kibirdir. Hatta gizli münafıklıktır.
uyardığın için teşekkür ederim.
Zira geçenlerde Ya kahhar ismini kendi nefsim için zikretmeye başladığımda(yolda yürürken boşluğumda belli bir adet olmadan) bir sıkıntı olmadı hatta namaza yeltendim ve başladım 2 gün sürdü tabiki. Daha sonra zalimin zulmü için 500 kere Ya kahhar esmasını zikrettim. Başıma gelenleri şöyle anlatayım.
Önce esnemeler başladı sonra ağırlık çöktü zikir bitti. (Belki beddua yerine ulaştı ama mazluma da dokundu sanırım) sonraki gün akşama doğru belki 500 kere midem ağzıma geldi karnım davul gibi şişti. Dışarı çıktım dolandım Ayet-el kürsi okurken okurken hafifledi bayılıp düşecektim bir yere. Sonraki 3 gece ise çok daha kötüydü her gece rüyama girdiler.. Normalde sağıma dönüp yatarım ölü gibide uyurum kalktığımda sağımdan uyanırım ama bu 4 gündür solumdan uyanıyorum bir bağlantısı varmıdır bilmiyorum ama bana çok ağır geldi 2 gün sonunda komple ara verdim bünye meselesiymiş meğer başlayacak olanın Allah kalbini kibirden, aklını şeytandan uzak etsin.

ihtiyar76

Banlı Kullanıcı
En isabetlisi ve Allahın en beğendiği, duayı esmalarla donatarak başlatıp, esmalarla devam ettirip, esmalarla bitirmektir.

Sadece Esma zikretmek gizli kibirdir. Hatta gizli münafıklıktır.
Sayin Dennise ;
Bilmedigim ve ogrenmek istedigim için soruyorum. Allahin en guzel isimleri ile dua etmek ( belli sayida ) neden munafikliga goturur bizi. Bazi yerlerde de sayi anahtardir belli bir miktar da okumak gerekir derler. Ebced hesabi gibi...
Cevabiniz için simdiden tesekkur ederim

Hexe

Kayıtlı Üye
Ya Vedud zikrini yıllardır önce bilinçsiz sonra bilinçsizce kendim için uyguluyorum. Size deneyimlerimden bahsetmek istiyorum. Lisede aşkından öldüğüm bir çocuk vardı ve benimle ilgilenmiyordu adam akıllı, ben de googleladım tabi aşk için dualar vesaire, bu zikir çıktı karşıma cahil cühela şekilde "Ooo bin kere okuyomuşun aşık oluyomuş süper" diye başladım okumaya. Okuyordum, ertesi gün muhakkak ve muhakkak karşılığını alıyordum, öbür gün de çocuğun ilgisi gidiyordu. Tekrar okuyordum, ollley, çocuk geri geliyordu bana çikolatalar alıyordu, bir hafta sonra suratıma bakmıyordu. Neyse efendim zar zor sonunda sevgili olduk bu çocukla; hayatımın da en korkunç 2 yılını geçirdim. Hem beni "ayrılacağız" kaygısıyla anksiyete krizlerine sürükleyen bir ilişkim oldu, hem de hayatımda gördüğüm en hayırsız ve toksik insana 2 senemi harcadım, çocuk gerçekten problemli ve dengesizdi, beni çok üzdü. Her tartışmadan sonra ağlaya yakara bu zikri okudum, geri geldi gelmesine ama sonra yine gitti, geldi, gitti, geldi, gitti.. Bunun bir insanda yaşatabileceği ruhsal çöküntüyü anlatmama gerek var mı bilmiyorum? Ayrıldığımızdaysa benden geriye panik ataklı bir yıkıntı kaldı geriye. Yani demem odur ki, bu zikir etkilidir, kalıbımı basarım, illa diyorsanız getirecem o kızı/oğlanı, okuyun anacım, ammaa geri gidiyor. Başka hoşlantılara falan da okuduğum oldu hani nerdeler? Kızlarla kahve içerken dedikodularını yapıyoruz anca. :p Olmayınca olmuyor şekerler. Oldurtmaya çalışırsanız da size bol bol gözyaşı, stres ve hayatınızda geri yaşayamayacağınız yıllar olarak geri dönüyor. Benim dilim yandı, zor yoldan öğrendim, yapana da lafım yok fakat lütfen dikkatli olun; en önemlisi de öncelikle özgüveninizi geliştirin, kimsenin peşinden koşmaz koşturtursunuz öyle :) İnançlı kimselerseniz içten bi Allah'a/tanrıya/makarnaya dua ediverirsiniz, o sizin için hayırlıysa okeyler zaten. Daha cici olur öylesi.

STiNG44

Kayıtlı Üye
Arkadaslar bu zikir i çekerken tam olarak nasıl söylüyoruz kelimesi kelimesine yazar mısınız?

Ü

Üye silindi 58480

Sayin Dennise ;
Bilmedigim ve ogrenmek istedigim için soruyorum. Allahin en guzel isimleri ile dua etmek ( belli sayida ) neden munafikliga goturur bizi. Bazi yerlerde de sayi anahtardir belli bir miktar da okumak gerekir derler. Ebced hesabi gibi...
Cevabiniz için simdiden tesekkur ederim

Felanca sayida zikir cekmek Allaha sart kormaktir.
Yapmayi tercih ettiginiz her sey, yapmayi tercih etmediginiz seyleri de ayni fiilin icine kapsar :

1000 tane zikir cekerek medet ummak, dua`dan bana fayda yok, ben sayiyi tamamlayip isimi kendim garantilerim telasidir.
Allahin sisteminde acik aramaktir. Allaha samimi olamamaktir. Dolayisi ile Allaha karsi onun arkasindan is cevirmektir.

Siz samimi ve durust olan kisiye mi tolerasyon gosterirsiniz ? Yoksa samimi olmayip surekli sizin imkanlarinizi bir sekilde ele gecirmeye ve sizi tahtinizdan etmeye calisan insana mi ?

Siz o samimiyetsiz kisiye istedigini verirsiniz ama ondan uzaklasirsiniz, hatta imkanlar sizin elinizde oldugu icin oyle farkli yerlerden onu sikistirirsiniz ki bir sure sonra elini nereye atsa elinde kalir. Ama birturlu samimi olamaz kendi icinde kendi samimi hallerini belki de inkar etmistir.

Allah papagan gibi zikir cekene istedigini zaten verir. Kendi esmasinin sirrina binaen verir. Ama siz Allahtan degil de kendinizden bir caba ile onu cekip almis gibi olursunuz ve oyle beklenmedik sorunlar da veraberinde gelir ki 1000 tane zikirle gelen 1000 tane soruna 10 000 tane zikir aramak zorunda kalirsiniz. Zikir yetistiremezsiniz. Allah arka planda islettigi karmasik sistemde sizi yalniz birakir ve devreleriniz yanar.

O karmasik sistemi feth etmenin tek yolu samimi olarak Allahtan istemektir. O butun karmasik sistemi sistemize ederek size sunar.