Vefk de kullanilan gezegen (yildiz) gündüz ve gece saatleri

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
GEZEGEN SAATLERİNİN NASIL BULUNACAĞI
Gezegen saatleri tablosunda da görüleceği gibi gece ve gündüz saatleri bulunmaktadır, fakat bu gece ve gündüz saatleri bizim şu anda kullandığımız günün 1 saati 60 dakikaya denk gelen, 12 saat gece ve 12 saat gündüz olan sisteme uymamaktadır. Vefk ilminde Gün güneşin doğmasından güneşin bir sonraki gün tekrar doğmasına kadar olan zamandır. Gündüz güneşin doğmasından aynı gün akşam batmasına kadar olan zamandır. Gece ise güneşin batmasında ertesi gün tekrar doğmasına kadar olan zamandır.
Gezegen gündüz saatini bulmak ve bunu bizim saatlerimize uydurmak istiyorsanız, namaz vakitlerini gösteren herhangi bir takvim bulunuz, bu takvimde işi yapacağınız gün şehrinizde güneşin karşısında yazan saat sabah namazının en son kılınabileceği saattir sizin için ise güneşin doğmasından 7 dakika önceyi gösteren saattir. (Dinimize göre güneş tam doğarken, güneş tam tepe noktasındayken ya da güneş tam batarken namaz kılmak haramdır) Kısacası güneşin doğmaya başladığı yani gündüzün başladığı saati bulabilmek için, işi yapacağınız gün şehrinizdeki namaz vakitlerini gösteren takvimde güneşin karşısında yazan saate 7 dakika ekleyiniz. Aynı şekilde güneşin batmaya başladığı saati, yani gecenin başlamaya başladığı saati bulmak isterseniz, aynı takvimi kullanıp akşamın karşısında yazan saate bakınız o da akşam namazının ilk kılınabileceği saattir, sizin için ise güneşin batmaya başladığı saatten 10 dakika sonrayı gösteren saattir o saatten 10 dakika çıkarınız, çünkü akşam namazı güneş battıktan sonra kılınır. Bu şekilde güneşin doğuş ve batış saatlerini alınız, güneşin doğuşundan batışına kadar olan zamanı dakikaya çeviriniz, elde ettiğiniz sayıyı 12'ye bölünüz, böylece o gün bir gündüz gezegen saatinin kaç dakika olduğunu bulursunuz.
Gezegen gece saatlerini bulmak içinse yukarıda anlattığı şekilde güneşin bu sefer batış ve doğuş saatlerini alınız, batışından doğuşuna kadar olan zamanı dakikaya çeviriniz, elde ettiğiniz sayıyı 12'ye bölünüz böylece o gün bir gezegen gece saatinin kaç dakika olduğunu bulursunuz.
Bir örnekle açıklamak gerekirse :
23 Ekim 2007 Salı İstanbul için Gezegen Gündüz saatlerini bulmak istersek.
Güneş : 07:17 + 00:07 = 07:24 Güneşin doğuş saati.
Akşam : 18:22 – 00:10 = 18:12 Güneşin batış saati.
Buna göre 23 Ekim Salı günü güneş saat 07:24 da doğmaya başlıyor ve 18:12 de ise batmaya başlıyor.
Güneşin doğuşundan batışına kadar olan zamanı dakikaya çevirdik ve 648 dakikayı bulduk yani hesabını yaptığımız günün gündüzü 10 saat 48 dakikadır.
Bulunan sayıyı 12'ye böldüğümüzde elde ettiğimiz sayı küsuratlıysa ve küsurat 0.5'ten aşağı ise aşağı olan tam sayıya yuvarlarız, küsurat 0.5'ten yukarı ise yukarı olan tam sayıya yuvarlarız, küsurat sadece saniyelerdir ve sonuca fazla bir etki etmez 648 sayısını 12'ye böldüğümüzde, küsurat çıkmayıp 54 çıktı.
Yani bizim 60:00dakika olarak bildiğimiz her saat o gün gündüz için 54:00 dakikadır.
23 Ekim 2007 Salı İstanbul için Gezegen Gece saatlerini bulmak için 22 Ekim 2007 Pazartesi güneşin batış saati ile 23 Ekim 2007 Salı günü güneşin doğuş saatini alacağız.
Akşam : 18:24 – 00:10 = 18:14 Güneşin batış saati. 22 Ekim
Güneş : 07.17 + 00:07 = 07:24 Güneşin doğuş saati. 23 Ekim
Buna göre 22 Ekim Pazartesi güneş saat 18:14 de batmaya başlıyor ve 23 Ekim Salı günü saat 07:24 da doğmaya başlıyor.
Güneşin batışından doğuşuna kadar olan saati dakikaya çevirdik ve 790 dakikayı bulduk, yani hesabını yaptığımız günün gecesi 13 saat 10 dakikadır.
Bunu 12'ye bölersek 65:8333 dakikadır, yukarı olan tam sayıya yuvarlarız.
Yani bizim 60:00 dakika olarak bildiğimiz her saat o gün, gece için 66:00 dakikadır.
Bulduğunuz gündüz ve gece saatini topladığımızda bazen 119 dakikayı ya da 121 dakika gibi sayılar çıkar, bu 1 dakika eksik yada fazladır böyle olduğu zaman üzülmeyin çünkü bir gün öncenin gecesiyle bir gün sonranın gününü topluyorsunuz ya da yuvarlamadan dolayıdır. Bunu göz önünde bulundurarak işlerimize 4-5 dakika geç başlayıp 4-5 dakika erken bitirin ve yapacağınız işleri tehlikeye atmayın
Bundan yola çıkarak
23 Ekim 2007 Salı için İstanbul GÜNDÜZ gezegen saatleri ve 23 Ekim 2007 Salı için İstanbul GECE gezegen saatleri aşağıdaki tablolarda olduğu gibi bulunur.

Vefk yapılırken dua veya esma okunurken geceden kasıt bir önceki günün güneşin batmasından sonraki vakittir. Salı gecesi Pazartesi güneş battıktan sonradır, Pazartesi akşamıdır.
Yukarıdaki örneklerden yola çıkarak,
Burcu Yengeç, yönetici gezegeni ay olan biri için gündüz dua veya esma okumak gerekirse 23 Ekim Salı günü saat 11:00 ya da 17:18, gece okumak gerekirse 22 Ekim Pazartesi saat 20:26 ya da 04:08'da başlanmalıdır.
Okuma veya herhangi bir iş için zaman seçerken, başarının artması için seçilecek zamanın gece yarısından sonraya denk getirilmelidir. Okumaya başlamadan dua, havas ve esma okurken dikkat edilecek hususları tekrar tekrar okumak gerekir.

sdbr

Banlı Kullanıcı
vefk yaparken illa günü sati uymak zorundamı ben bir kere 4 lü ateş vefk i yaptım işe yardım zamana dikkat etmemiştim

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
vefkte en önemli konulardan biri zamandır. zaman doğru titreşim zamanını bulur ikinci önemli konu ulvi ver şey varlıkları bulmaktır. ulvi ver şer varlıkta zaman bulunmadan bulunmaz hazır bazı vefklerde daha önceden hesaplanmış ve hazırlnmış olduğu için daha kolay ve gün zamanı verilir ona denk getirmek yeterlidir ma hazır vefkten ziyade herzaman kendi vefkini yapmak daha hayırlıdır

sdbr

Banlı Kullanıcı
urum bu en yukarıdaki tabloda pazartesi saat ay diyor akşam mı sabah mı altındada saat 1 pazatessi jüpiter yazıyor hangisi sabah han gisi gece

angelss

Kayıtlı Üye
vefk ile ilgili bilgiyi tesadüfen netten öğrendin genel vefk diye birşey varmış.aslında bunu gerçekten yapan kişiler varmı. yaptırmak istersek nasıl yaptırabiliriz.

akan

Kayıtlı Üye
Elinizde bu saatlerin iyi yada kötü olduğunu gösteren bir döküman var mı acaba? yani diyelim ki cuma 1. saat gönül işleri için hayırlı denilir peki geri kalan saatler içinde böyle bir liste hazırlayabilir misiniz?Hayırlı hayırsız ve şu iş için diye...Sanırım herkes için yararlı bir dokuman olur.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Elinizde bu saatlerin iyi yada kötü olduğunu gösteren bir döküman var mı acaba? yani diyelim ki cuma 1. saat gönül işleri için hayırlı denilir peki geri kalan saatler içinde böyle bir liste hazırlayabilir misiniz?Hayırlı hayırsız ve şu iş için diye...Sanırım herkes için yararlı bir dokuman olur.

aslında gzegene göre karar veriliyor örneğin venüs aşk evlilşik güzellik gezegenidir. venüs saatinde bunlar yapılır. mars ayrılık savaş nefret gezegenedir. bu saattede onar yapılır. gezegenler ile ilgili sitede bilgi olduğu için vermemiştim ama öyle bir tablo oluştururuz

akan

Kayıtlı Üye
Anladım yani buna göre bütün zühre saatleri iyi işler için kullanılıyor ama zuhal saatleri kötü işler için.Siz yinede bir tablo oluşturusanız benim gibi yeni başlayanlar için çok yardımcı olur çünkü mesela iş veya ticaret için yapılack bir işlemin hangi zamanda okunması gerektiğini bilmiyorum.Çok teşekkür ederim :)

tnt

Kayıtlı Üye
satürn gecesi venüs saatini nasıl bulabiliriz? pazartesi, perşembe yada cuma gününe bilen arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
satürn gecesi venüs saatini nasıl bulabiliriz? pazartesi, perşembe yada cuma gününe bilen arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.

bu hesaplama çok uzun sürüyor çünkü gün yapıyorsun örneğin

26/01/2009 tarihinin gündüz ve gece gezegen saatini hesaplayacağız öncelikle hangi tarihi belirlememiz gerekiyor yani hangi tarihin uygun olduğu sonra sonra yıldız saati hesaplanır. bir kaç saat alabilir hesaplama yöntemini sitede anlatmaya çalışacağım

silwer

Kayıtlı Üye
maddi konularla ilgli en uygun saat nedir?

laleler123

Kayıtlı Üye
arkadaşlar siteye yeni üye oldum çok güzel bir site kurucularından ve emek verenlerinden ALLAH binlerkere razı olsun .dertleriden dolayı vekf aratırmasına girmiştim yaklaşık 4 aydır ama bu sitenin üzerine site görmedim yolunuz açık oldun