vampirler

TheDarkPower

Kayıtlı Üye
Aslında vampirlere inanmam.Ama haklarında bu kadar efsane olması,beni oldukça endişelendiriyor açıkcası...Gerçek olabileceklerini düşündürüyor,bana.Gerçek olmalarını istemem.Dünyada o kadar çok sorun var ki,birde vampirler olmasın...

Bence cok dusunup kendi psikolojinize zarar vermemelisiniz...
Iyi forumlar...

TheDarkPower

Kayıtlı Üye
Bu arada sunu da belirmek istiyorum ; (gerci bilenlerinizde vardir belki) onlar ses'e karsi cok duyarlilar,cok fazla tepki verebilirler.Ozellikl kulak tirmalayan sesler,yada hoslarina gitmeyen sesler...

mebruke

Kayıtlı Üye
İş
yazmak okumak araştırmak öğrenmek
ha ha ha ne yani bu zırvalara inanacakmıyım ortalığı supernaturele çevirmişler vampirmiş yok skywalkerlarde gerçek o zaman ama korkmayın batman yada superman gelir kurtarır

siyahzühre

Kayıtlı Üye
Bence cok dusunup kendi psikolojinize zarar vermemelisiniz...
Iyi forumlar...
:)Aslında,ben birşeye çok takılmam,psikolojimide etkilemesine izin vermem...İnansam da,inanmasam da, her ilgimi çeken konuyu da incelerim.Sonuçta,benim inandığım bir şey gerçek olmayabilir,ya da,inanmadığım gerçek olabilir...Vampirlerde öyle...Gerçek olması,gerçek olmaması kadar olası bir şey...İyi forumlar...

VenusDavis

Kayıtlı Üye
ha ha ha ne yani bu zırvalara inanacakmıyım ortalığı supernaturele çevirmişler vampirmiş yok skywalkerlarde gerçek o zaman ama korkmayın batman yada superman gelir kurtarır
Sağolun bütün korkularım gitti . :hurray:

-
TheDarkPower cevaplarınız için çok teşekkür ederim.. Sese karşı çok duyarlı olduklarını okumuştum ama hoşlarına gitmeyen seslere karşı aşırı tepki verdiklerini bilmiyodum.
İyi forumlar... :)

TheDarkPower

Kayıtlı Üye

"mebruke"...
Bence sizin bu forumda olmamaniz gerekli.Gidin baska bir forum bulun bence...
Ben mumkun oldugunca munakasalardan uzak durmak istiyorum.Ama bazen kendini bilmez insanlar cikip (sizin gibi ) yazilanlar ile dalga gecebiliyor.Bu cok sinir bozucu bir durum ve bizim aramizda yerlerinin olmadigina inaniyorum.
Bu yazdiginizda cok cocukca geldi bana...Ben yine de sizinle munakasaya girmeyecegim(aslinda yazilacak cok sey var olmasina ragmen).
Yine de "iyi forumlar"...

arevw

Kayıtlı Üye
Gerçekten fantastik, mitolojik bir hikaye. Vampirlerin varlığı ya da yokluğu konusunda gayet şüpheci yaklaşıyorum.

HAMUŞ

Kayıtlı Üye
İş
gazetecilik 3. sınıf terk
vampirlere öznen dünyada belli başlı gruplar var son yıllarda türkiyedede görülmeye başlandı bu gruplar dünyada milyarlarca üyesi olan bu gruplar mısır amblemleri filan kullanıyorlar ritüeller düzenliyıyorlar hatta bazı karşı grupları bile var ....bununla ilgili bir site görmüştüm site şuan kapalı ama kitapları filan olduğundan bahsediyordu yani din gibi yaşıyorlarmış....anlıyacağınız ...
bu tür gurupların olduğuna inancım tam olmasına rağmen vampirlerin olup yada olmaması şüpheli gibi

mebruke

Kayıtlı Üye
İş
yazmak okumak araştırmak öğrenmek
hikayeden fazlası olamaz bir yazı olduğu için bu yorumu yaptım. bir çek şeye inanırım ama bu hikayeye değil

Whısper

Kayıtlı Üye
"Duygulari yok" mu?
Bakin duygulari yok derken ; hersey twilight isimli sacma filmdeki gibi pembe dizi seklinde degil.
Yani kisaca soyleyeyim ; duygulari var...

Sevgili arkadaşımız doğruyu söylüyor ne zamandır fırsat bulamıyorum yazmak için...Hepsini bir kenara bırakın filmlerdekine endekslemeyin kafanızı,çünki filmlerde bir vampir üzülmez ama sinirlenir. Bunların 2 side birer duygu. Yani duyguları olduklarını biliyoruz. Hissiyat farklıdır.Duygu farklı.Yani kolayca birini öldüren bir insan duygusuz değildir.Vijdansızdır.Duygusu elbetteki vardır. Arkadaşımıza katılıyorum.En cansız varklıklarda bile duygu her zaman vardır.Bir çiçek yetiştirmeye çalışın en basiti.teşekkürler.

FirstRev_l_t

Kayıtlı Üye
porfiria hastalığı vampirlerin varlığını gizlemek için uydurulmuş olabilir diyor bir tarafım diğer ben ise neye dayanarak böyle bir şey söyleyebiliyorsun kanıtın var mı diye soruyor tartışma yaşıyorum zihnimde kendimle

sekhmet734

Kayıtlı Üye
İş
tiyatro
Vampirler hayal değildir,herkes inanmaz,inanmak istemez,ama bu onların var olduğu gerçeğini değiştirmez.

Octavia

Kayıtlı Üye
Ben var olduklarına inanıyorum.Bilgi için teşekkürler :)

gülden

Kayıtlı Üye
varlar ve aramızdalar kimbilir belkide çok yakınımızdalar

FirstRev_l_t

Kayıtlı Üye
ölmeden önce bir vampirle vampir olduğunun farkında olarak karşılaşmayı çok istiyorum ama bence hiç olmayacak..

Whısper

Kayıtlı Üye
inanman güzelde o laneti kaldırmak gerçekten zordur böyle bi durumu uzun süre düşünmen gerek pop kültür sayesinde vampirler ve vampirzm iyi bişey gibi gösteriliyo bu yüzden böyle düşnmenizde normal aslında..

Aslında düşüncenizde yanlış bulduğum bir nokta var. O laneti kaldırmanın bir yolu yok. Ölüm ve yaşam arasındaki ince bir çizgiden ibarettir. Hayatta kalmak icin başka insanların Yaşam sıvısına ihtiyaç duyarlar.Ancak bunun getiriside var tabiki götürüsüde.Seçim şansı olanlar için bir yol mu orası tartışılır.Ama araştırmalarımda rastladığım kadarı ile Kabul töreni olmadan böyle birşey söz konusu değil. Yani her önüne gelen vampir olmak istedi diye aralarına giremezler.Bunlar benim teorilerim. Şuna dayanarak söylüyorum ; Öyle olsaydı dünyada insan nesli çoktan yok olmuş olurdu. Ve hepimiz diğer canlılardan kan ihtiyacımızı görür olurduk. Yani geri dönüşümü olmayan bir yola kolayca girilmez.Hayatın her dalında.Bu yüzden birazdaha karmaşık olduğunu düşünüyorum.

xtina

Banlı Kullanıcı
vampir denen şey yoktur çünkü ademin öyle çocuklarıda öyle bi karısıda yoktu ayrıca insan oturduğu yerden bin tane yalan uydurabilir en basit örnek güya tanrılar ve tanrıçalar ayrıca kimse ölümsüz olamaz kurandada geçmez böyle bi yalan

tuanadolunay

Kayıtlı Üye
Transilvanyadan korkan arkadaşlara itafen korkmanıza gerek yok dracula nın kalesini bizzat ziyaret ettim :) Şunu söylemem gerek biraz ürkütücü bir yer .. Onun dışından korkmanıza gerek yok :)

ZACKRİAH

Kayıtlı Üye
Üzgünüm ama bu yazının kaynağı tam olarak nedir ?

FirstRev_l_t

Kayıtlı Üye
bana vampirler birçok dinden daha mantıklı geliyorlar.. bir dine inanmakla vampirin varlığına inanmak arasında fark göremiyorum.. dinin doğruluğundan ölmeden ya da o dinin tanrı yada tanrıçaları artık kime inanıyorlarsa onlarla görüşmeden; vampirin varlığından da bir vampirle karşılaşmadan emin olmazsın..