Uykuda öğrenmek?

elartedelvino

Kayıtlı Üye
Uykuda dil öğrenmek,çizim yapmayı öğrenmek veya genel kültür hakkında bilgi sahibi olabilmek için bir tılsım kese vs var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Subliminal telkin yolu var. Uygulama tarzında ise varlıksal destekli üst düzey kategoride çalışmalar var.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Dil uykuda mümkün ama el becerileriyle alakalı deneyimlemelisiniz diye düşünüyorum.Çünkü el sanatlarında el ritmi çok önemlidir.Şahsn ben kıl testere sanatında el ritmi kuralını tam sağlamak için 5 senedir çalıştım başka bir mesele içinde 2.senemi doldurmak üzereyim.
Mesela kara kalemde tonlama çalışması yapmak için bol bol teknikleri deneyimlemelisiniz.

KuRt176

Kayıtlı Üye
Tılsımını büyüsünü bilmem. Bu işlerden de anlamam. İnancım gereği de uğraşmam.

Ancak size tek söyleyebileceğim hipnoz ve NLP teknikleri ile çok kolay yabancı dil öğrenebilirsiniz. Bizzat kendim için söylüyorum 3 dil öğrendim. (İngilizce, Rusça ve İspanyolca.) Kesin ve net sonuç. Fırsat ve vakit buldukça başka dilleri de öğrenmeye meyilim var. Uygulamama ve öğrenmeme yardımcı olan kişinin de yardımı ile çok çabuk kavradım. 12 günde Rusça konuşuyor 1,5 ayda hatasız yazabiliyordum. İngilizce 3 ayımı aldı. İspanyolcaya 21 günde hakim oldum. Sizin kapasiteniz ne aşamada olur onu bilemem lakin bendeki durum buydu. İşin güzel tarafı kesin ve unutmamak üzere öğreniyorsunuz. Ana diliniz gibi içinizden anında sorularınıza cevap geliyor. Eğitimimi İstanbul'da aldım. Siz de bir şekilde bu işle uğraşanları bulabilirsiniz diye düşünüyorum. Sonuçta yetenek gelişen ve bizimle beraber profesyonelleşen bir şey. Emek yoksa yetenek de yok. Saygılarımla.

X6K3

Kayıtlı Üye
Varlıksal derken açar mısınız? Rüya yolu ile bir bilgi aktarımı mı oluyor? Unutma derecesi nedir?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Varlıksal derken açar mısınız? Rüya yolu ile bir bilgi aktarımı mı oluyor? Unutma derecesi nedir?
Rüya yoluyla veya daha doğrusu bilinç altı yoluyla aktarım ve aktivasyon oluyor. Bu gibi durumlarda genelde unutma olmaz. Bu şıkkın üstünde çok durmayın, isteyerek yapmak çok olası ve kolay bir yol değildir. İsteyerek planlayarak yapanı sadece duydum. Genelde sizin kararınıza bırakılmayan bir durumdur. Bu hali ile çoğu majisyen tanışmıştır ve eğitim de almıştır. Detaya giremem yasaktır.

X6K3

Kayıtlı Üye
Daha önce forumda bununla ilgili bir yazı görmüştüm. Madem planlayarak yapmak pek alışıldık değil, hipnoz vs. gibi yollarla öğrenim ne derecede güvenlidir? Veya farklı bir yolla etkili ve en az unutulacak şekilde eğitim almak mümkün mü?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Daha önce forumda bununla ilgili bir yazı görmüştüm. Madem planlayarak yapmak pek alışıldık değil, hipnoz vs. gibi yollarla öğrenim ne derecede güvenlidir? Veya farklı bir yolla etkili ve en az unutulacak şekilde eğitim almak mümkün mü?
Hipnoz gibi yollarla güvensizlik oluşacak durumlar pek olmaz, gerçi güvenden ne kasttetiğinizi de anlamadım. Uzun süreli ve kısa süreli belleğe yönelik çalışmalar NLP 'de de görülür. Bir dönem Akademi Larimar'da, uzun süreli bellek kaydına yönelik yabancı dil öğretmek için subliminal telkin, NLP ve hipno aktarım yollarıyla holistik çalışma denemeleri yaptık ve başarı oranı da yüksekti. Örneğin 1 saatte Fransızca'da sayılar (1-1000 arası), renkler, tanıtma cümleleri gibi günlük temel öğeleri öğrendik ve daha sonra hiçbir tekrar yapmamamıza rağmen öğrendiklerimize dair kayıtları az da olsa hatırlıyorum. Daha önce uzun süren standart yollarla Almanca eğitimi aldım ve hiç tekrar yapmadığımdan da pek bir şey kalmadı. Kıyas yapmanız için anlattım. Urum'dan bu konuda detaylı bilgi ve çalışma talep edebilirsiniz.

X6K3

Kayıtlı Üye
Güvenilirlikten kastım kalıcılığıydı. Asla silinmeyecek şekilde kalıcı olarak yapmanın bir yolu yok mu? Ek olarak tam olarak akademik bir eğitim alınabilir mi bu şekilde? Alınsa ne kadar sürer (kaç seans,kaç gün vs.)?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Güvenilirlikten kastım kalıcılığıydı. Asla silinmeyecek şekilde kalıcı olarak yapmanın bir yolu yok mu? Ek olarak tam olarak akademik bir eğitim alınabilir mi bu şekilde? Alınsa ne kadar sürer (kaç seans,kaç gün vs.)?
Anne karnındaki belirli bir süreden itibaren deneyimlenen hiçbir şey silinmez. Yani aslında her şey kalıcıdır bunu kesinlikle söyleyebilirim. Mesele hatırlamak veya işleme sokmaktır. Bu da elde edileni tekrar etmekten geçer. Yoksa zaten farkında olduğunuz ve olmadığınız her şey kalıcı.
Akademik eğitim alabilirsiniz, bunun için araştırma yapmalısınız. Yabancı diliniz varsa seçenekler artar.

X6K3

Kayıtlı Üye
Zaten yurtdışına gidip eğitim alacağım, ancak bu hipnoz vs. ile etkiyi güçlendirmek ve öğrenim sürecini hızlandırmayı umut ediyorum. En kısa sürede sayın URUM'a mesaj yollacağım, yanıtlarınız için teşekkürler.

Hüsrev

Banlı Kullanıcı
Bu konuda bilir kişiye birebir danışmadan -yani kısmen ücretsiz diyebiliriz- kompleks bir kelime ezberleme tekniği bulamaz mıyız ?

empath.

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Bu konuyu ben de çok düşünmüştüm. Ama öğrenmeyi hızlandırma gibi değil de, doğrudan rüyada genişlemiş zamanın içinde kendi istediğimiz ilimi öğrenme şeklinde. Mesela 6 saat uyuyorsak 20 saat çalışmış gibi olabilir miyiz? Lucid rüya ile mümkün olabilir mi acaba?

Ü

Üye silindi 58480

Uykuda ogrenmek zaten isin tek gercek boyutudur. Gun icinde ogrendigimizi sandigimiz seyler hafizamizda asili duran usb belleklerdir . Uykudan sonra o belleklerdeki veriler kalici olmak uzere taransfer edilmis olur .

Uykudan uyaninca birsuru bilgi yuklenmis olarak kalkmak dogrudur. Ilham ehilleri, vaizler hatta bilim kurgu vs yazarlari uykularindan aldiklari zipli dosyalari gun icinde acip genisletirler .. Beynin araliksiz teori uretmesi insani gun icinde yorar-usandirir. Ama uyku bunlari bir bir sikistirip ilham gibi duzenli bir sunumla sunumlayabilir. Niyet ne yondeyse ruya o yonde insa etmeye baslicaktir.

`Alimin uykusu bile ilimdir` sozu vardir. bu cok dogru ve yerinde bir sozdur.
Ama tabi dil ogrenmek icin uyunmaz. Dilin inceliklerine daha duyarli olmaya beyni sartlandirarak uyunur. Aradaki gecisleri ve girift noktalari isabetli kullanmak gerek .

empath.

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Uykuda ogrenmek zaten isin tek gercek boyutudur. Gun icinde ogrendigimizi sandigimiz seyler hafizamizda asili duran usb belleklerdir . Uykudan sonra o belleklerdeki veriler kalici olmak uzere taransfer edilmis olur .

Uykudan uyaninca birsuru bilgi yuklenmis olarak kalkmak dogrudur. Ilham ehilleri, vaizler hatta bilim kurgu vs yazarlari uykularindan aldiklari zipli dosyalari gun icinde acip genisletirler .. Beynin araliksiz teori uretmesi insani gun icinde yorar-usandirir. Ama uyku bunlari bir bir sikistirip ilham gibi duzenli bir sunumla sunumlayabilir. Niyet ne yondeyse ruya o yonde insa etmeye baslicaktir.

`Alimin uykusu bile ilimdir` sozu vardir. bu cok dogru ve yerinde bir sozdur.
Ama tabi dil ogrenmek icin uyunmaz. Dilin inceliklerine daha duyarli olmaya beyni sartlandirarak uyunur. Aradaki gecisleri ve girift noktalari isabetli kullanmak gerek .

Verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim. Zaten harikulade olan öğrenme sisteminde bile şımarıyor, daha kolay yollar arıyoruz. Yine de olağan öğrenme sürecinin yanında, gizlenmiş az vakitte çok şey öğrenmemizi sağlayacak parapsikolojik bir yol vardır diye ümit etmeyi bırakamıyorum

Ü

Üye silindi 58480

Verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim. Zaten harikulade olan öğrenme sisteminde bile şımarıyor, daha kolay yollar arıyoruz. Yine de olağan öğrenme sürecinin yanında, gizlenmiş az vakitte çok şey öğrenmemizi sağlayacak parapsikolojik bir yol vardır diye ümit etmeyi bırakamıyorum

Elbette ki var.. ne ogrenmek isterseniz uykuda ogrenebilirsiniz. Yeter ki hergun yeni birseyler ogrenebilme yetiniz ivme kazanmis hale gelsin ... bu temel sart olustu mu uykuya ne niyetle yatarsaniz 3-5 saniye icinde 5 saatlik o yonde ogrenme gerceklesebilir.

Kelime dagarciginiza ragmen ingilizce konusamiyorsaniz, uykuda bilincaltiniz illa biryerlerden yakaladigi ingilizce konusmalari ozumseyebilir, size farkina varamadiginiz yeni konusma kaliplari verebilir, kesik kesik konusma gayretlerinizi kisa bi surede akici bir temele oturtabilir

Uykuda igrenmek icin normal hayatta ogrenme yetisi guclu olmalidir. Cunku ruyadaki verileri gercek hayattaki biz isleyecegimiz icin , gercek hayatta biseyleri ne kadar hizli kapmaya elverisli isek ruyalar da bu dogrultuda elimizden tutup bizi daha hizli yol katettirebilir.

Ruyada ogrenmek , hayatta ogrenmenin nihai noktasi oldugu icin , o kademeye ulasmak icin once hayatta ogrenmeye baslamak gerekir. Kimse ilkokul bilgisi olmadan yuksek okula gidemez. Yuksek okulda okuma yazma gibi temel ve yavas bilgiler degil her bilgide 10 bilgi varmis gibi ogretme olur. Ruya da buna benzetilebilir.

empath.

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Peki rüyada öğrenme yeteneğini nasıl kazanabiliriz, nereden başlamak ve ilerlemek gerekir.

Ü

Üye silindi 58480

Konuya ilgi duyan kisi zaten tecrube etmeye baslicaktir. Ruyada bilgi edinme meselesini 2ye ayiriyorum:

1- Farkinda olarak ogrenme 2-farkinda olmadan ogrenme.
Farkinda olmadan ogrenme gun icinde kendini dogaclama yorum yetenegi ya da yaraticilik gibi disa vurumlarla illa belli eder. Ruya zipli dosyalari mana aleminden cok kolay cekip alabilir. Biz de gun icinde o verileri farkinda olmadan surekli isleriz. Bu isleyisi bilincli olarak faydamiza kullanmak icin ya uzumunu yiyip bagini sormamaya devam etmeliyiz ki buna teslimiyet denir, ya da kasti olarak isleyisin farkina varabilip onu esnetebilmek gerekir. Lusid ruya bircok ledun ilminin ruhsatidir. Game of Thrones`taki Bran karaketi gecmisi ve simdiki zamani Lusid ruyanin ruhsati ile diledigi sekilde gorebilmektedir.

Kendi deneyimim :
Yolda giderken gokyuzune ziplayin, gokyuzune tek ziplamada ulasamiyorsaniz gercek hayatta oldugunuzu farkedeceksiniz. SAcma gelebilir. Ama bu sizin toteminizdir. Eger gercekten bu iste istekli ve niyetliyseniz ruyalarinizda da bu toteminizi test edebileceginiz bir olanak saglamak icin, bilinc altiniz size sans taniyacaktir. Ruya gorurken akliniza, ziplayip tek seferde gokyuzune erismeyi hatirlatacak ve km lerce zipladiginiz taktirde ruya sizi farkindalik ile ruya icinde uyandiracaktir .

Ben bunu yasadim .Keygun Ise gittigim yollarda yurudum. hatta o lusud ruyadan uyaninca baska ruyanin icinden gecerek o ruyaya da az bir sure devam ederek su anki gerceklige 3. kerede uyanmistim.

Lusid ruyanin icinde zaman yavaslar derler ama ben zamanin durdugu kanahatindeyim. Yani zannimca 1 gecede insan 1 yillik bir tecrube bile edinebilir.

empath.

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Konuya ilgi duyan kisi zaten tecrube etmeye baslicaktir. Ruyada bilgi edinme meselesini 2ye ayiriyorum:

1- Farkinda olarak ogrenme 2-farkinda olmadan ogrenme.
Farkinda olmadan ogrenme gun icinde kendini dogaclama yorum yetenegi ya da yaraticilik gibi disa vurumlarla illa belli eder. Ruya zipli dosyalari mana aleminden cok kolay cekip alabilir. Biz de gun icinde o verileri farkinda olmadan surekli isleriz. Bu isleyisi bilincli olarak faydamiza kullanmak icin ya uzumunu yiyip bagini sormamaya devam etmeliyiz ki buna teslimiyet denir, ya da kasti olarak isleyisin farkina varabilip onu esnetebilmek gerekir. Lusid ruya bircok ledun ilminin ruhsatidir. Game of Thrones`taki Bran karaketi gecmisi ve simdiki zamani Lusid ruyanin ruhsati ile diledigi sekilde gorebilmektedir.

Kendi deneyimim :
Yolda giderken gokyuzune ziplayin, gokyuzune tek ziplamada ulasamiyorsaniz gercek hayatta oldugunuzu farkedeceksiniz. SAcma gelebilir. Ama bu sizin toteminizdir. Eger gercekten bu iste istekli ve niyetliyseniz ruyalarinizda da bu toteminizi test edebileceginiz bir olanak saglamak icin, bilinc altiniz size sans taniyacaktir. Ruya gorurken akliniza, ziplayip tek seferde gokyuzune erismeyi hatirlatacak ve km lerce zipladiginiz taktirde ruya sizi farkindalik ile ruya icinde uyandiracaktir .

Ben bunu yasadim .Keygun Ise gittigim yollarda yurudum. hatta o lusud ruyadan uyaninca baska ruyanin icinden gecerek o ruyaya da az bir sure devam ederek su anki gerceklige 3. kerede uyanmistim.

Lusid ruyanin icinde zaman yavaslar derler ama ben zamanin durdugu kanahatindeyim. Yani zannimca 1 gecede insan 1 yillik bir tecrube bile edinebilir.

Peki lusid rüyada iken istediğimiz her konuda bilgi edinebilir miyiz? Bilgisayar programcılığı mesela, ya da hiç duymadığımız bir dili akıcı konuşacak şekilde öğrenebilir miyiz? Yoksa rüyada hediye edilecek şeyler belli midir?