Urumhamatahayil: Düşmüş melek

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Ekli dosyayı görüntüle 6266

Düşmüş meleklerden biride Urumhamatahayil‘dir.
ama onun cin olduğu da söylenir benim şahsi fikrim ise onun bir ifrit olduğudur.

uzun Firdevsi’nin bu konudaki davetname kitabından :

‘...Ay, gökyüzünde ‘Sarfe’ adı verilen yere ulaştığı zaman, Allahu Teálá’nın emriyle Urumhamatahayil adındaki melek gelir ve ayın vekilliğini üstlenir. Urumhamatahayil’in iki başı vardır. Bu başlardan biri sığır, diğeri de deve başı gibidir. Dört ellidir, ellerinden birinde desti, ötekinde bardak tutar, diğer iki eli boştur.

Urumhamatahayil kadını erkeğe, erkeği de kadına áşık etmeye yarar. Bu işin usulü şudur: Karşısındakini kendisine áşık etmek isteyen kişi, Urumhamatahayil’e mahsus tılsımı gümüş bir levhanın üzerine yaza, sonra bu levhayı beyaz bir atın kıllarıyla sarıp karanlık bir kuyuya bıraka. Yedi defa ‘Ahdnáme’ denilen duayı okuya; öd, şeker, ládin ve mastaki ile karıştırıp bir káğıda yaza. Sonra, üzerinde uğurlu duaların yazılı olduğu bir mendile kendisine áşık olmasını istediği kişinin adını kaydede ve mendilin üzerine otura. Oturduğu anda, áşık olmasını istediği kişi Urumhamatahayil’den yardım isteyen kişiyi düşünmeye başlar.

Sırada şimdi, o kişiyi kendisine iyice áşık etmek vardır. Urumhamatahayil ile temas eden kişi mendilin üzerinden kalka, işbu meleğin hizmetindeki ‘Vefaslil’ adındaki kirpiyi andıran diğer cinin şeklini bir káğıda çize, yanına da kendisine áşık olmasını istediği kişinin adını yaza ve káğıdı zeytinyağına bulayıp bir meş’alede yaka. Káğıt tamamen yandığı anda, áşık olmasını istediği kişinin aklı başından gider, koşarak Urumhamatahayil’den yardım dileyenin yanına gelir ve aşkından áşifteye döner.

Ama, Urumhamatahayil’den yardım dileyen kişi meleğin ve cinin adını yazarken sakın ola ki ekşi ve acı nesneler yemeye, ağzına daima tatlılar koya, yoksa bu iş olmaz!

Şaman

Kayıtlı Üye
urumhamatahayil düşmüş melekten öte bence bir göksel-hadimdir.çünkü havas geleneğinde hadimlerden göksel olanların ismine ayil takısı eklenirdi

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
vefk hazırlerken evet ülvi hadimleri hesaplarken ayil takısı ekleeriz benimde düşümce firdevsi çalışma yaparken bir hadimin adını hesapladı ve bu ismi buldu ve ulvi bir amaçla yaptığı için ayil takısı ekledi.

Şaman

Kayıtlı Üye
evet muhtemelen öyledir.çünkü hiç bir varlığın hadimizniz olmadığı sürece özel adını bilemezsiniz.sadece çağırım ismini bilebilirsiniz

lordiron

Kayıtlı Üye
sevgili admin urumhamatahayil. yukarda ismi geçen melek ile ilgili anlattığınız şeyler zaten bilinen ve herkesin (sizinde aynen) tekrar edip alıntı yaptığı şeyler. bence... daha detaylı şeyler olması gerekiyor. mesela onu çağırırken okunan dua. veya büyü yapılırken okunan şeyleri söyleyebilir misiniz?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
lordiron ' Alıntı:
sevgili admin urumhamatahayil. yukarda ismi geçen melek ile ilgili anlattığınız şeyler zaten bilinen ve herkesin (sizinde aynen) tekrar edip alıntı yaptığı şeyler. bence... daha detaylı şeyler olması gerekiyor. mesela onu çağırırken okunan dua. veya büyü yapılırken okunan şeyleri söyleyebilir misiniz?

hayır söyleyemem

scorpion1

Banlı Kullanıcı
bende isminizin anlamını merak etmiştim tesadüf konuyu açtım okudum ben yeniyim ve daha nasıl konu açılır bilmiyorum urumhamatahail sitede nasıl konu açılıo ve sunuluyo yardım alabilirmiyim

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
bende isminizin anlamını merak etmiştim tesadüf konuyu açtım okudum ben yeniyim ve daha nasıl konu açılır bilmiyorum urumhamatahail sitede nasıl konu açılıo ve sunuluyo yardım alabilirmiyim
Paneller arasında yeni konu aç butonu göreceksiniz ordan konu açabilirsiniz..

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Ah urum ah bana da yardim ltf kac kez yazdim evden taşinmak için ne yapmaliyim aciklarmisiniz hocam ltf

Sorunuzu özelden yöneltirseniz daha kesin sonuç alırsınız.
Burda anladığım kadarıyla konu bedensiz bir varlıktır.

Konuyu saptırmamak adına,
Ben onun ifritten çok bir melek olduğunu düşünüyorum.
Ama farklı bir simyası,tılsımı olduğunu düşünüyorum.
Yıllar yılı da adını yanlış söyledim.
Bugün bile urumhamatayl diyebildim en fazla.
Kendimi zorladım bu sefer de ağzımda bir uyuşma oldu.
Belki tesadüftür ama adı bile boşuna anılmayacak kadar değerli bence.

nazirella

Kayıtlı Üye
Başlarının birinin deve digerinin sığır olmasının bir anlamı var mı? Yani demek istediğim neden sığır ve deve ?
Bir elinde bardak ne desti tutmasının da anlamı nedir ?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Yazar nedenini söylemiyor. Nedeni varmı yokmu bilmiyoruz. Sadece aktarıyor. Yani gördüğünü varlığı tasvir ediyor.

Adramelech

Kayıtlı Üye
Ben isim kombinasyonu sanıyordum. Benim kullanıcı adım da çoğu yerde düşmüş melek veya iblis olarak tasvir ediliyor.

schutze07

Kayıtlı Üye
Bu şekilde meleklerde varmı başka özellikleri olan ?

zarifnaz

Kayıtlı Üye
Bende devamlı rüyamda, bu ismi söyleyerek uyanıyorum yada herhangi bir yerde yazılı olarak karşıma çıkıyor.Bugün bile,devasal bir karga pencereme konmuştu ve içimden bir ses , odamda göremediğim varlık onun urumhamatahayil olduğunu söylüyordu.Uyandığımda,ismini tekrarlıyordum.Ama bu varlık hakkında doğru düzgün hiçbir açıklama bulamıyorum.Bulduğum açıklamalar iki cümleyi geçmiyor.

whitedemon

Kayıtlı Üye
Konuyu saptırmamak adına,
Ben onun ifritten çok bir melek olduğunu düşünüyorum.
Ama farklı bir simyası,tılsımı olduğunu düşünüyorum.
Yıllar yılı da adını yanlış söyledim.
Bugün bile urumhamatayl diyebildim en fazla.
Kendimi zorladım bu sefer de ağzımda bir uyuşma oldu.
Belki tesadüftür ama adı bile boşuna anılmayacak kadar değerli bence.
Adı boşuna anılmayacak kadar değerli demek.Günde kaç kere Allah diyoruz Allah değersizmi yani bence tam tersi bu urumhamatayil kötü bir varlıkmış.

şovalye

Banlı Kullanıcı
Büyü yapmak ve yaptırmak günahtır. Büyü yapmak Allaha şirk koşmaktır. Her ne dilek ile olursa olsun büyü yapılmamalı dilenen yada istenen Allah tarafından istenmelidir. O kadar bilgilisiniz de bunumu bilmiyorsunuz?

origanum

Yönetici
Büyü yapmak ve yaptırmak günahtır. Büyü yapmak Allaha şirk koşmaktır. Her ne dilek ile olursa olsun büyü yapılmamalı dilenen yada istenen Allah tarafından istenmelidir. O kadar bilgilisiniz de bunumu bilmiyorsunuz?

Bu site bir büyü bilgilendirme sitesidir. Büyü uygulanmaz burada ancak bu işlerin nasıl olduğu hakkında öncelikle bu alanda ilerleyen kişilere sonra da merak duyanlara fikir edinmelerine yardımcı olmak amaçlıdır. Site kurallarımız gereği neyin günah olup olmadığını söylemek, üyelerin inanışlarına, uygulamalarına müdahale etmek, kendi fikirlerinizi belirtmek, kendi inançlarınızın en doğru olduğunu söylemek yasaktır. Dolayısıyla sitemizin konusu olan büyü veya başka uygulamaların herhangi bir dinle olan durumu hakkında fikir belirtilmesi kapsamımız dışında olan bir konudur ve bu durum sadece kişilerin kendisini ilgilendiren bir durumdur, kimseyi ilgilendirmediği gibi kimsenin de sizden akıl almaya ihtiyacı yoktur. Gelen kişi bunu kabul ederek gelir buraya. Arada yanlış gelenler olursa da çıkar. Eğer sitemiz sizin fikirleriniz için uygun bir yer değilse bir daha girmeyin ve kendinize uygun yerlerde rahatça fikrinizi beyan edin. Burada kalacak iseniz de site düzenini bozacak davranışlarda bulunmayın.