Umudumu, inancımı yitirdim..

AhlakiDeğer

Kayıtlı Üye
Bir arkadaşım vardı.Part time çalışıyordu.Onun çok kardeşi vardı.Annesi hastaydı.Konuşmaya çalışınca annem şöyle oldu böyle oldu diye anlatıyordu.Annesi giyinmede güçlük çekiyordu.Yemekleri beğenmediği için dışardan söylüyorlardı.Kardeşlerim geliyor yaranamıyorum diyordu.Ev üstüne ev olmuyor gibi bahsediyordu.Annemi bıraksak yerlerde sürünüyor yapmam gerekiyor diye bahsediyordu.Yalnız değilsiniz.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Küçük kardeşim fıtık oldu taşımaktan altını bağlanmıyor çocuk sırtında taşıyor.. büyük desen ben çok yoruldum diyip gelip uyuyor halimizi görüyor rhea sorsan eve para getiriyor ama yemin ederim anneme harcıyoruz hepsini ben bir lira talep etmiyorum kendilerinden.. Aslında anlasalar isyan ediyorum kendi paramı kazanmak istiyorum mesleğimi yapmak istiyorum diyorum 4 yıldır tek kuruş harcamamakla.. işte ama anlamıyorlar.. abimin çok sakındığı parayı kardeşim kumarda kaybetti bahsetmiştim abime söyledik şimdi o borçları ödüyor başımıza kalkıyor.. kardeşimi savunmuyorum ama abla bana iş kuruyorlar ise girmeme izin vermiyorlar kendim birinin eline bakmaya sıkılmıştım şeytana uydum dedi.. yani rhea kimden ne isteyebilirim ki.. herkes kendi dünyasında...
Anladım zormuş.
Eğer annene kalan mirastan dolayı ise bu büyüler ne sana nede kardeşlerine rahat verirler. Ehil birini bulup yardım al.

cathrine

Kayıtlı Üye
Çok teşekkür ediyorum Catherine iyi ki var sizin gibi insanlar gerçekten bu sayfa, bu sayfadaki insanlar hepsi ilaç gibi, gerçek bir dost gibi.. sevgiler...
Sen de iyi ki varsın...Ailenin temel direği olmuşsun resmen ..Ama güzel arkadaşım kendine de çok yüklenme!Lütfen mücadelene devam et güzel ruhlu,ince düşünceli arkadaşım...Çalışma konusunda kararlı ol,eğer iş bulabiliyorsan çalışacağını kardeşlerine kabul ettirerek başlayabilirsin...Eğer iş bulursan uygun fiyatlarla maaşından bakıcıya da ayırabilirsin ya da devlet de sizlere destek olur....Hem güvenilir hem de uygun ücretlerle devletin destek olduğu bir bakıcı sorunlarınızı yarı yarıya indirir bence...Tek çözüm senin çalışma hayatına girip bakıcı bulmak...Hem dışarı çıkıp hayata karışmak hem de biraz uzaklaşmaya ihtiyacın var...Kilonu,dış görüntünü de şimdi kafana takmana gerek yok...Onlar daha sonra verilir...Senin ve ailenin psikolojik sağlığınız daha önemli...Bakıcı bulmaya,devletin göndereceği bakıcıları araşatırmaya ve iş hayatını kardeşlerine kabul ettirmeye odaklan güzel arkadaşım....Şimdi olmaz ama bir gün senin de eve katkıda bulunduğunu görünce ilk başta onlar yollar seni işe...Sen onlara da faydan dokunacağını hissettir ama kendinden de çok verme artık ,olur mu?Bakıcı tutmak ,yardım almak çok insani durumlar,zaten kontrol altında olacak annen,sizinle aynı evde yaşıyor...İyi bakılır ,sizin de gözünüz onların üstünde olur.Eğer çalışma hayatı olmazsa devletin hastalıklara göre ,raporlarla birlikte bakıcı sağlama şartlarını mutlaka araştır.En azından yarı yarıya rahatlarsın,lütfen bunlara odaklan şimdilik...Buradan da gelişmeleri bizimle paylaşabilirsin....Kolay gelsin melek kalpli arkadaşım...Biz buradayız ,yanındayız....

moonse

Kayıtlı Üye
Sen de iyi ki varsın...Ailenin temel direği olmuşsun resmen ..Ama güzel arkadaşım kendine de çok yüklenme!Lütfen mücadelene devam et güzel ruhlu,ince düşünceli arkadaşım...Çalışma konusunda kararlı ol,eğer iş bulabiliyorsan çalışacağını kardeşlerine kabul ettirerek başlayabilirsin...Eğer iş bulursan uygun fiyatlarla maaşından bakıcıya da ayırabilirsin ya da devlet de sizlere destek olur....Hem güvenilir hem de uygun ücretlerle devletin destek olduğu bir bakıcı sorunlarınızı yarı yarıya indirir bence...Tek çözüm senin çalışma hayatına girip bakıcı bulmak...Hem dışarı çıkıp hayata karışmak hem de biraz uzaklaşmaya ihtiyacın var...Kilonu,dış görüntünü de şimdi kafana takmana gerek yok...Onlar daha sonra verilir...Senin ve ailenin psikolojik sağlığınız daha önemli...Bakıcı bulmaya,devletin göndereceği bakıcıları araşatırmaya ve iş hayatını kardeşlerine kabul ettirmeye odaklan güzel arkadaşım....Şimdi olmaz ama bir gün senin de eve katkıda bulunduğunu görünce ilk başta onlar yollar seni işe...Sen onlara da faydan dokunacağını hissettir ama kendinden de çok verme artık ,olur mu?Bakıcı tutmak ,yardım almak çok insani durumlar,zaten kontrol altında olacak annen,sizinle aynı evde yaşıyor...İyi bakılır ,sizin de gözünüz onların üstünde olur.Eğer çalışma hayatı olmazsa devletin hastalıklara göre ,raporlarla birlikte bakıcı sağlama şartlarını mutlaka araştır.En azından yarı yarıya rahatlarsın,lütfen bunlara odaklan şimdilik...Buradan da gelişmeleri bizimle paylaşabilirsin....Kolay gelsin melek kalpli arkadaşım...Biz buradayız ,yanındayız....
Çok teşekkür ederim hepinizin melek kalpliliği o 🙏🙏 ben zaten çalışıyordum isten ayrilmami istediler maalesef.. devlet sadece 5 bin lira kadar bakıcı maaşı veriyor diye biliyorum ondan da annem faydalanamıyor maalesef.. Bu sayfa bana hala güzel kalpli insanların olduğunu hatırlattı herkese ayrı ayrı binlerce teşekkür ediyorum umarım birgün hersey iyi olur hepimiz için herkes için tüm derdi sıkıntısı olanlar için 🙏🙏🙏

Mektebulirşad

Banlı Kullanıcı
İş
Ahirci
Merhaba sevgili mabet üyeleri.. 4 yıldır hayatım cehennemin 7 kat altına dönmüş durumda.. nereden nasıl anlatmaya başlasam bilmiyorum ama bela belayı dert derdi çekiyor.. üstümüzden büyü mü kader mi bilmiyorum ama size yemin edebilirim dısarda akan bir hayat var bana 4 yıldır zaman durmuş durumda.. annemin başına ust üste gelenler hepimizin hayatını bitirdi.. beyninde emboli attı kısmı felç geçirdi.. kalcasi kırıldı.. kanser oldu.. beyin kanaması geçirdi.. demans başlangıcı başladı 4 yılda insanın başına üst işte bela gelir mi? Yada Allah kuluna taşıyamayacağı yük vermezmis ama bize tekme yağdırıyor sanki inan son 1 ayda artık inancımı yitirdim.. disariya hasretim isimden oldum gücümden oldum.. evin yükü annem.. hep ben de.. artik dayanamıyorum yoruldum hem de çok yoruldum.. annemde ilginclik var 4 yıldir.. annem geceleri bağırıyordu rüyasında sol elimi gözüne kapatıp dua okudum sabah elimin ağrısı ile uyandım doktora gittiğimde elim catlamisti alçıya alındı sonra annem düştü elimin üstüne tam kırıldı ramazan geldiğinde elimi actirdim hala kırık elle dolaşıyorum ağrıdan ağlıyorum artık bu kader mi büyü mü şanssızlık mi annemin içine cin mi kaçmış artık anlayamıyorum.. ama artık inancımı umudumu yitirdim ne yapacağımı bilemiyorum.. artik Allaha küfür etmeye başladım isyanida geçtim farklı boyuta geçtim artık bu yaşadıklarımla ne yapacağımı bilemiyorum..
Yaşadığınız nedeni ile neden allaha isyan edersin kardeşcağzım

elbet izin veren rahmandır

lakin gerçekleştiren farklıdır vesile olan

misal bir büyü yapıldı diye niye allaha isyan ediyorsunuz

size kötülük eden allah değil varlıkdır

allah seni sınamak için bu olaylara izin verir

sen inancını yiririrsen
emin ol rabbin seni terk ederse onların duru olmaz daha çok saldırır

Onlar yine allahdan korkar
Amaçları annene zarar vermekse öyle emir aldılarsa
Sizlere dokunmazlar yasaktır yetkileri dışındadır

amma allah sana yüzünü döndümü melekleride döner