Üçüncü Göz Nedir ve Üçüncü Gözü Açmanın Yolları Nelerdir?

Su-Jok eğitimi - kerim ali

Rudolf sebottendorf

Kayıtlı Üye
Katılım
12 Ocak 2023
Mesajlar
68
Tepkime puanı
64

İyi okumalar dilerim...

Üçüncü Göz Nedir?​

Üçüncü göz dediğimiz iki kaşın arasında bulunan diğer boyutları görmemizi sağlayan bir organımız. Üçüncü göz sayesinde diğer boyutlardaki canlıları da görebiliyoruz.

İnsan beyni bir TV veyahut radio kıvamında denebilir iki kaşımızın arasında yer alan üçüncü göz de anten görevini taşıyor. Üçüncü göz dediğimiz organımız doğarken açık olur ve 8-9 yaşına gelinceye dek de açık kalır. Bu sebeple de aslına bakarsanız 8-9 yaşındaki çocukların yapmış olduğu eserlere resim olabilir veyahut konuşma olabilir dikkat etmek gerekir. Gözden izleme yaparak anten görevi üstlendiğinden dolayı bazı zamanlar başka boyutlarla ilgili bilgiler edinebilir ya da geçmişi hatırlayabilir.

Çocuk yaşta aktif çalışan epifiz bezi zaman içerisinde beslenme şekli, tüketilen su gibi alışkanlıklardan ötürü kireçlenir ve bu da görme alanının azalmasına ve kapanmasına sebep olur. Bunun önlemek adına işte bizler kendimizi ve çocuklarımızı şekerli yiyeceklerden, soda, fanta, cola gibi asitli içeceklerden uzak tutmakta fayda var. Organik gıdalar tüketmeye özen göstermeli ve hazır çorba, hazır pizza gibi gıdalardan uzak tutmalıyız.

Kireçlenmiş Üçüncü Göz Çakrası Yani Epifiz Bezi Nasıl Temizlenir?

Her sabah uyandığınızda ilk iş olarak limonlu ılık su tüketmelisiniz. Dardanel tonlu salatamıza elma sirkesi eklemelisiniz. Bu gibi basit beslenme alışkanlıkları ile kireçli epifiz bezini temizleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra tabii ki melatonin ile serotonin adedini artırıcı besinler de tüketmelisiniz.

Üçüncü Göz Nasıl Açılır?

Üçüncü gözü açmanın aslında bakarsanız birçok metodu var. İlk olarak üçüncü gözü açmamız halinde ne olur ondan kısaca bahsedelim. Gözlerimizi kapatmamız halinde günbatımı kırmızımsı bir ekran görüyor oluruz sonrasında ise mavi ya da altını andıran renkli kıvılcımlar görülebilir. Bu kıvılcımsı renkler zaman içinde beyazlaşmaya başlar ve beyazımsı ekrandan ise siyah beyaz nostaljik görüntüler gözümüzün önüne gelir sonrasında ise renkli görüntülere dönüşür. Çoğunlukla ilk göreceğimiz görüntüler çocukluğumuzla ilgili ya da doğa görüntüleri olacaktır. Sonra plasma ekranını andıran renkli büyük bir ekran açılıverir ve açılan bu ekran üzerinde telepatik sorgulama süreci başlar. Telepatik yolla soru sorabiliriz.

Nefes Çalışması Yöntemi

Günde sadece on dakikanızı ayırmanız yeterli. Koltuğunuzda oturarak ya da uzanır pozisyonda gözleriniz kapalı derin bir nefes alarak başlayabilir ve karnınızı şişiriniz. Aldığınız nefesi yavaş bir şekilde bırakıyorsunuz. Aralıksız yapmanız halinde ensenizde bir sıcaklık hissedebilirsiniz. En sonunda ise üçüncü göz bölgesi beyazlaşmaya başlayabilir.


Güneşten Yararlanma Metodu

Epifiz bezi çalışabilmesi için serotonin ve melatonin olması gerektiğini yukarıda belirtmiştik. İnsan vücudu bu iki maddeyi besinlerden ve Güneş’ten alabiliyor. Serotonin ve melatonin maddesi güneş enerjisinden ve karanlıktan üretilebiliyor. İnsan vücudu gündüz vakti serotonin depolayabilirken gece vakti ise melatonin depolayabiliyor. Geceleyin vücudumuzda melatonin oranı yüksek iken serotonin daha düşük olabiliyor, gündüz vakti ise bu tam tersi oluyor. Bu yüzden de güneş ışığından olabildiğince faydalanmalıyız. İnsan vücudu güneşten aldığı ışınlar sayesinde D vitamini alıyor ve serotonini üretiyor. Uyurken odamızın karanlık olması bizlerin faydasına çünkü bu sayede melatonin üretir ve kaliteli bir uyku çekebiliriz.

Müzik Metodu

Youtube üzerinde bulabileceğiniz üçüncü göz açma parçalarını tam 21 gün boyunca dinleyebilirsiniz. Gece yatmadan evvel ve sabah uyandığınızda bir defa kulak kabartabilirsiniz. Ancak bilinçaltı kodlaması yapmayan parçaları dinlemekte yarar var. Aksi halde baş ağrısı, endişe hissedebilirsiniz. Dinlediğimiz müzik hafiflemiş hissettiriyor olmalıdır.

Yoga Metodu

Her gün işten ya da kurstan geldiğinizde yaklaşık olarak 10 ya da 15 dakika yoga yapmanızın ardından 20 dakikalık bir meditasyonla üçüncü gözü açabilirsiniz. Sessizce odanızda gözleriniz kapalı bir şekilde oturmalısınız iç sesinizi dinlemeli ve nefesinizi takip etmelisiniz. Zaman içinde üçüncü göz denilen organ beyazlamaya sonrasında ise renklileşmeye başlayacak. Epifiz bezinin kireçli olma olasılığını dikkate alarak sabırlı olmanızda yarar var.

Nesneleri Hayal Etme Metodu

Çevrenizde yer alan herhangi bir objeyi karşınıza koyun ve en az üç dakika o nesneye bakın. Bakarken ne kadar az göz kırparsanız o kadar iyi olur sonrasında ise gözlerinizi kapatıp üçüncü göz ekranınızdan o nesneyi izleyebilirsiniz. Objeler çoğunlukta eski foto negatifi gibi görünebilirler.

İmgeleme Metodu

Uykunuza dalarken gözleriniz kapalı vaziyette karşınızda sanki renkli bir ekran varmış gibi düşünün ve o ekran üzerinden bildiğiniz bir cümle ya da kısa bir yazıyı okuma çalışması yapın. Aynı pratiği çok iyi bildiğimiz resimleri görmeye çalışarak yapsak daha iyi olabilir. Bunun yanı sıra rakam saat ya da harfleri okuma pratikleri yapmamız halinde de üçüncü göz açılabilir.(ALINTIDIR!!)
 
Rune Okulu - kerim ali
Üst