Tıptaki 8 Ölüm Meleği

logii

Kayıtlı Üye
Katılım
17 May 2009
Mesajlar
1,044
Tepkime puanı
270
942_olummelegi1.jpg

Kabus hemşire Jane Toppan
Jane Toppan, ilk önce gerçekleştirdiği 11 cinayeti itiraf etti, sonra da diğer 31 cinayeti. Uyuşturucunun verdiği cüretkarlıkla, çok sayıdaki hasta ölümleri ve hırsızlık suçlamalarına rağmen, 1885-1901 yılları arasında Massachuessetts'te tekrar tekrar iş bulmayı başardı. 1901 yılında Toppan, baktığı yaşlı bir masum kadının ölümünden sonra Davis ailesinin yanına taşındı. Çok kısa zamanda, baba ve iki kız da ölü bulundu. Toppan'ın üvey kardeşi bir şekilde kurbanların zehirlendiğini öğrendi. bunun üzerine Toppan'ı tutuklatmak isteyince, Toppan onu da öldürdü. Toppan, delilik nedeniyle suçlu bulunmadı ve ölüm makinası bütün yaptıklarından gurur duyduğunu söyledi
454_olummelegi2.jpg

965_olummelegi3.jpg

Ölüm meleği Joseph Mengele
Joseph Mengele, Hitler döneminde Auschwitz'de bulunan hapishanedeki insanlarla ilgili deney yapmakta özgür bırakılmıştı. Kendisi aynı zamanda gaz odalarına hükümlü seçmekten de sorumluydu. Ve ikizlere karşı ayrı bir ilgi duyuyordu. İkinci Dünya Savaşı'nda binlerce ikiz korkunç cerrahi operasyonlara maruz bırakıldı ve maalesef bu katliamlarda çok az insan kurtulabildi. Mengele farklı bir kimlikle savaştan sonra Arjantin'e kaçtı. Deneylerinin kayıtları da bir arkadaşı tarafından yok edilen Mengele 1979'da öldü. 1985'te mezarı açıldı ve 1992'de DNA testi ile ölenin Mengele olduğu doğrulandı.

965_olummelegi3.jpg

İşten işe atlayan hemşir Charles Cullen
New Jersey ve Pensilvanya'daki on farklı hastanede çalışan Charles Cullen, 1988-2003 yılları arasında 45 hastayı öldürdüğünü itiraf etti. Tutarsız davranışlar ve iş kurallarına uymama gerekçesiyle işten atıldı, ancak ülke çapındaki hemşire yetersizliği dolayısıyla yeni den iş buldu. Somerset Medikal Merkezindeki şüpheli ölümler sonrasında, yetkililer Cullens'in geçmişine bakmaya karar verdiler. Charles Cullen, 2003'te cinayete teşebbüsten tutuklandı. Yapılan tahkikat sonucunda, Somerset'te 13, New Jersey'de üç ve Pensilvanya'da da altı cinayet işlediğini itiraf etti. Ayrıca, yaptığı açıklamada hastaların acı çekmesine dayanamadığı için öldürdüğünü belirtti. Cullen olayından sonra, birçok ülke işverenlere yasal dokunulmazlık sağlayan bir yasa çıkarttı. Buna göre, yasa işverenleri kötü performans derecelendirmeleri ve medikal profesyonelleri yollama karşısında koruyacak.
440_olummelegi4.jpg

Dr. Ölüm: Jack Kevorkian
Birçok insan Jack Kevorkian'ı katil olarak görmeyebilir ama aslında Kevorkian suçlu bulundu ve ikinci derecede adam öldürme suçundan sekiz yıl hüküm giydi. Kevorkian aktivistti ve ötenazi etiğini savunuyordu. Ölümcül hastalığa yakananların ve hayat kaliteleri kısıtlı olanların intihar etmeye hakkı olduğunu söylüyordu. Hatta kendileri fiziksel olarak bunu yapamayacak durumda olsalar bile. Kevorkian bu bağlamda, hastaların basit bir tuşa basarak ölmelerini sağlayacak iki icat ortaya koydu. 1991'de lisansı alınan doktor, yüzden fazla intihara yardım etti. Birçok kez tutuklanmasına rağmen, 1998'e kadar suçlu bulunmadı , çünkü ölüme giden yoldaki son adımı hastalar atıyordu.


olummelegi5.jpg

Kevorkian hastasına ölümcül şırınga enjekte etti
Thomas Youk adında bir adam ALS hastalığından dolayı tamamıyla felçliydi. Kevorkian hastanın iznini aldıktan sonra ölümcül şırınga enjekte etti. Süreç kameraya alındı ve bir televizyon programında gösterildikten sonra Kevorkian öldürme suçundan sorumlu tutuldu. 2006 yılına kadar inkar eden doktor, daha sonra hiçbir intihara yardım etmeyeceğine dair mahkeme huzurunda söz verdi. O sıralarda Kevorkian'ıın bir yıl içinde Hepatit C yüzünden ölmesi bekleniyordu. Ama doktor 2008 yılındaki Michigan parlamento oturumuna adaylığını koyacak kadar sağlıklıydı

347_olummelegi6.jpg


Kıdemli Katil Kristen Gilbert
Kristen Gilbert, Northampton'daki Massachusetts VA Hastenesi'nde gündüz vardiyasına geçince, ölüm oranları üçe katlandı. Diğer hemşireler, kalp ile ilgili sorunları olmayan hastaların bile kalp yüzünden öldüğünü ve hastalarda kalp krizine yol açan bir uyuşturucuyu fark ettiler. İlginçtir ki, Gilbert olayı, acil durumlarda çağrılan güvenlik görevlisi James Perrault sayesinde ortaya çıkmıştır. Gilbert'in sevdiğini çağırabilmek için kalp krizine sebebiyet verdiği düşünülüyor. Yetkililerin 1996'da yaptığı tahkikat sonucunda, Gilbert'in işine ara verildi ve ölüm oranları hemen normal seviyeye ulaştı. Perrault ilişkiyi kesmek isteyince, Gilbert kendini öldürmeyi denedi. Psikayatrik koruma alanına geçen hemşire, eski sevgilisi Perrault'a hastaları öldürdüğünü itiraf etti. Perrault ise eski sevgilisi hakkında yapılan tahkikakata yardımcı oldu. Bunun sonucunda, Gilbert hastahaneye bomba koymakla tehdit etti. Yakalandıktan sonra, dört cinayet ve iki cinayete teşebbüs suçundan yargılandı ve hayatı boyunca hapis cezasından hüküm giydi.


247_olummelegi7.jpg

Bavaria canisi Stephan Letter
Stephan Letter 16 hastayı öldürmekle mahkum edilmişti. Daha sonra bu rakama 13 kişi daha eklendi. Bu sırada 2003 ve 2004 yılları arasında Almanya'nın Bavaria kentinde 80 şüpheli ölüm meydana geldi.Bu ölülerin 43 tanesi gömülmüş, 38 tanesi ise yakılmıştı. Gömüldükten sonra mezardan tetkik için çıkarılan 43 kişi üzerinde yapılan araştırmalarda bu kişilerin zehirli ilaçlarla öldürüldüğü ortaya çıktı. Bu gizemli ölümlerin de Letter tarafından gerçekleştirildiği düşünülse de net bir şekilde kanıtlanamadı. Mahkumiyet sürecinde merhametli davranan yargıçlar Stephan Letter'ı 29 kişiyi öldürme suçundan ömür boyu hapse mahkum etti.

788_olummelegi8.jpg

Ölüm makinası Harold Shipman
İngiliz Tıp bilimci Harold Shipman'ın tüm tıp kariyeri boyunca 400'den fazla insan öldürdüğü düşünülüyor. Bu 400 kurbanın 236'sının 24 yaşın üzerinde olduğu tahmin ediliyor. Fakat yine de rakam kesin bir şekilde bilinemiyor. Harold Shipman kariyerinin ilk dönemlerinde ilaçlar üzerine çalışmalar yaparken ilerleyen zamanlarda Manchester'da bir hastanede hastaları tedavi etmeye başladı. Shipman'ın kariyerindeki kurban sayısına şüphesiz tüm sağlık görevlileri ve cenaze sorumluları hayretler içinde yaklaşıyor. 1998 yılında Kathleen Grundy isimli hastası aşırı morfinden ölü bulununca, Shipman'ın gözaltı süreci başladı. 2000 yılında 15 kişinin ölümüyle hüküm giyen Shipman ciddi bir hapis cezasına çarptırıldı. 2004 yılında hapishanede hükümlü olduğu sırada kendini asan Harold Shipman'a tarihin en ölüm saçan doktoru denilebilir.
 

gülden

Kayıtlı Üye
Katılım
27 Ara 2008
Mesajlar
170
Tepkime puanı
4
hayran kaldım ne diyeyim:sifone:

Jane Toppan
en iyiside bu çok profosyonel :devil2:
 

Pocahontas

Kayıtlı Üye
Katılım
16 May 2009
Mesajlar
102
Tepkime puanı
8
Ölüm Ve Ölüm Ötesine ilginç, değişik bir konu olmuş.
Aslında Jack Kevorkian konusunda bende onu diğerleri gibi bulmadım.
Yani bir katilden daha çok, kişiler ölmek istiyorsa yardım eden biri gibi..Her ne kadar tuhaf gelsede..
 

Sydonay

Kayıtlı Üye
Katılım
19 Haz 2010
Mesajlar
27
Tepkime puanı
1
Yaş
39
Konum
Ankara
İş
EÄŸitimci
Joseph Mengele'nin kişiliği ayrı bir konudur ancak gözden kaçırılmaması gereken bir nokta vardır ve o da şudur ki ; genetik bilimi bugün bulunduğu noktaya Joseph Mengele ve onun ikizler üzerinde yaptığı deneyler sayesinde gelebilmiştir. Ayrıca Arjantin'de geçirdiği yıllarda da tıp ve genetik alanlarında çeşitli çalışmalarda bulunduğu ve bir çok değerli genetikçinin yetiştirilmesinde katkısı bulunduğu ifade edilmektedir.

Not: Bunu yazmaktaki amacım Mengele'yi savunmak değil bilgi paylaşımıdır.
 

[XTR] Similar Threads

Üst