Tılsım taşları resimleri

aysorfi

Kayıtlı Üye
Katılım
24 Haz 2009
Mesajlar
155
Tepkime puanı
1
Şamanlarda şifa için, Kızılderililerde de hastalıklardan korunmak için kristallerden faydalanılıyordu.
Okuyunca sanki hepsi birbirine benzer işlevler görüyor ama kişiye özel durumlarını göz ardı etmemeli…
İlle Şaman / Kızılderili olacak değiliz ya, faydalanalım lütfen, onlar gerçekten tılsımlı!!!
Yakut Ben

AKUAMARİN [URL="http://nazannesi.files.wordpress.com/2010/01/aquamarin2id611.jpg"][/URL]
Zihinsel ve ruhsal berraklık sağlar. Sorunlara takılı kalmamaya, sinirleri gevşetmeye, omurganın güçlenmesine yardımcı olur.Huzur ve sakinlik sağladığından meditasyonda kullanmak için mükemmel bir taştır.

ZÜMRÜT [URL="http://nazannesi.files.wordpress.com/2010/01/1983zumrut_520_x_126811.jpg"][/URL]
Kalbi, karaciğeri, böbrekleri ve bağışıklık sistemini destekler. Fiziksel ve duygusal çöküntülere iyi gelir. Psişik yetenekleri artırır. Umudun ve aşkın taşıdır.

AMETİST [URL="http://nazannesi.files.wordpress.com/2010/01/ametist11.jpg"][/URL]
Korku, evham, endişe ve stres gibi duyguları azaltır. Endokrin sistemini güçlendirir, kireçlenmeye iyi gelir.Sağ beyin, pineali ve hipofiz bezlerini hareketlendirir.Baş ağrısından kurtulmak için başınıza sürebilirsiniz.

PERİDOT (ZEBERCET) [URL="http://nazannesi.files.wordpress.com/2010/01/peridot11.jpg"][/URL]
Doku yenilenmesi, ülser, kalp, pankreas, dalak, karaciğer ve tiroide iyi gelir. Zihin ve beden dengesini sağlamak ve sabır için kullanılır. Stresi azaltmaya yardımcıdır.

SAFİR [URL="http://nazannesi.files.wordpress.com/2010/01/safir1gw411.jpg"][/URL]
Kalp ve böbreklere iyi gelir.Ruh halini yükseltir, kehanet ve telepati yeteneklerini arttırır, dışavurumu geliştirir.Kader taşı olarak bilinir.

AY TAŞI [URL="http://nazannesi.files.wordpress.com/2010/01/ayta3.jpg"][/URL]
Mide, dalak, pankreas, epifiz bezi, hormon döngüsü, lenf sistemi, endişe, stres, doğum işlemi, hassaslık, iç güç, sezgi için kullanılır. Acıyı emdiğine inanılır. Dolunaya yaklaşan zamanda ayışığında bırakmak taşı yeniler.

AKİK [URL="http://nazannesi.files.wordpress.com/2010/01/akik11.jpg"][/URL]
Kabullenme, duygusal ve fiziksel denge, çakraların çalışması ve koruma için kullanılır.Önemli bir karar vereceğiniz zaman, yanınızda bir akik bulundurun. Nazara karşıda koruduğuna inanılır.

TURKUAZ [URL="http://nazannesi.files.wordpress.com/2010/01/gemsturquoise11.jpg"][/URL]
Bedeni kuvvetlendirir, dolaşımı düzenler, doku yenilenmesine yardımcı olur.Yaratıcılığı geliştirdiğine inanılır.Negatif enerjilerden koruduğuna ve şans getireceğine inanılır.

TOPAZ [URL="http://nazannesi.files.wordpress.com/2010/01/topaz11.jpg"][/URL]
Toksinlerin atılması, metabolizma ve sinir sisteminin düzgün çalışması için kullanılır. Duyguları dengelediği düşünülür.

OPAL [URL="http://nazannesi.files.wordpress.com/2010/01/opal11.jpg"][/URL]
Maddi başarı ve şans getirdiğine inanılır. Epifiz bezini uyarır, görüş, duygusal problemler, bilinç, sezgi, yaratıcılık için kullanılır.

YEŞİM [URL="http://nazannesi.files.wordpress.com/2010/01/yesimtasi13.jpg"][/URL]
Kanı temizler, kalbi güçlendirir, görmeye, mideye, bağışıklık sistemine iyi gelir.Doğurganlığa ve jinekolojik sorunlara faydası vardır. Yaralanmalardan ve kazalardan koruyacağına inanılır.

LAPİS LAZULİ [URL="http://nazannesi.files.wordpress.com/2010/01/lapislazuli111.jpg"][/URL]
Bağışıklık sistemini, iskeleti ve tiroit bezlerini güçlendirir. Fiziksel yeterliliği arttırır.

YAKUT [URL="http://nazannesi.files.wordpress.com/2010/01/yakut1.jpg"][/URL]
Kan dolaşımı bozukluklarına iyi gelir; kalbi, ruhsal dengeyi, özgüveni, cesareti, enerjiyi, dinçliği, sadakati ve liderlik yeteneklerini güçlendirir. Cinsel enerjiyi dengelemeye yardımcıdır.

LAL [URL="http://nazannesi.files.wordpress.com/2010/01/garnet11.jpg"][/URL]
Canlılık verir, vücut sistemlerini yeniler, akciğerler, deri, tiroit, dalak ve bağırsaklara iyi gelir.Hayal gücü, kendine güven, irade gücü, aşk, tutkuyu arttırır. İşleriniz yolunda gitmiyorsa masanıza 3 tane lal koyun.


Alıntı :posted by Evrim in
 

aysorfi

Kayıtlı Üye
Katılım
24 Haz 2009
Mesajlar
155
Tepkime puanı
1
ONİKS
Kaygı azaltıcıdır, kadın/erkek kutuplaşmasını dengeler ve ilişkileri kuvvetlendirir. Kontrol ve denge unsuru bir taş olan Oniks, bağımlılıklardan kurtulmaya da yardım eder. Değerli bir taştır ve kişinin konsantrasyonunu sağladığı gibi nazara karşı da kullanılır. Kimi yerlerde zaman zaman “Ayrılık Taşı” diye de nitelendirilir. Çeşitli renkleri olan Oniks, kişinin hangi konuda enerji desteğine ihtiyacı varsa onu sağlayan bir taş olarak da bilinir. Gelecek kaygılarını yok ettiği gibi kişilerde farkındalığı da sağlar.
 

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
Katılım
10 Şub 2010
Mesajlar
719
Tepkime puanı
128
Yaş
48
Konum
Manisa merkez
İş
Elektironik müh.
her taşın belirli bir burca hitabeti vardır,her taş her burca iyi gelmeyebilir,en güzeli burcunuzun özelliğine uygun taşlar kullanmaktır..
 

faruki777

Kayıtlı Üye
Katılım
17 Mar 2010
Mesajlar
161
Tepkime puanı
13
Konum
Hatay
İş
Serbest
arkadaşım ben burcumu bilmiyorum 25.12.1978 doğumluyum lutfen hangi burçta olduğumu ve tılsımlı taşımın ne olduğunu söylermisin lutfen. burcu ebcete göremi buluyorsun açıklarsan sevinirim.
 

HAMUŞ

Kayıtlı Üye
Katılım
24 Şub 2010
Mesajlar
168
Tepkime puanı
8
Yaş
31
İş
gazetecilik 3. sınıf terk
arkadaşlar taş almak isterseniz int. den sipariş etmeyin bayağı pahalı size önerim eminönünde doğal taş satan gerçekten ucuz mağzalar var isterseniz adres verebilirim:D
 

AphraeL

Kayıtlı Üye
Katılım
11 Mar 2010
Mesajlar
524
Tepkime puanı
69
Konum
from out of nowhere
Taşların kullanımı, bakımı ve temizlenmesi üzerine çeşitli kaynaklardan derlediğim bilgileri paylaşmak istiyorum. Kendinize uygun gördüğünüz taşlara bilinçli bir yaklaşım onlardan sağlayacağınız faydayı olabildiğince yüksek tutacaktır.. Faydalı olmasa dileğiyle..
Öncelikle taşın mutlaka bedenle temas etmesi veya enerji akışına engel bir yapılanmanın olmaması şarttır. Taşın her iki yüzünün de açık olması gerekir. Taşın bir yüzünün takı madeniyle kapatılması, enerji akışını engelleyen yalıtım durumu oluşturacak ve taşın yararını ortadan kaldıracaktır. Taş bir yüzükteyse, yararı, sağ elin yüzük parmağına takmakla sağlanabilir.

Ancak ilgili taşın elbisemizin cebinde taşınması, odamızın bir köşesinde bulunması bile belirli oranda yarar sağlayacaktır. (Başka bir kaynakta ise pembe kuvars ve ametistin bir arada ders çalışacağınız odada bulundurarak fayda sağlayabileceğiniz söyleniyor.)

Taşlar, vücudumuzun enerji iletişiminde aynı zamanda süzgeç görevi gördüğünden, süzgeçlerdeki tortuların temizlenmesine benzer şekilde temizlenmesi gerekir. Aksi halde, olumsuz enerji tortularının süzgeci kapatması nedeniyle bu görevlerini yapamaz hale gelebilirler. Öncelikle taşları sürekli takmamak, arada bir dinlendirmek, hiç olmazsa gece yatarken çıkarıp temiz bir yere bırakmak gerekir. Zira sürekli yiyip içmek veya hiç durmadan ilaç kullanmak gibi bir etki gösterebilirler. Yahut yorgun düşebilirler. Zira biz onları cansız bir varlık olarak görsek de Muhyiddin Arabi’nin dediği gibi durağan nitelikte de olsa ruh sahibidirler. En azından sürekli kinetik enerji halinde olmaktan kurtarılmaları gerekir.

Yine taş nedeniyle vücudumuzda meydana gelen düzenleme, dengeleme ve iyileştirme etkilerinin vücudumuzca bağışıklık sistemine katılması için de taşın arada bir çıkarılmasında yarar vardır. Aksi halde vücudumuz taşa karşı bağışıklık sistemi oluşturup taşın yararını ortadan kaldırabilir.

Taşların temizlenmesinin en tehlikesiz ve doğal yolu hiç olmazsa haftada bir gün kuru toprağın içine gömerek bekletmektir(başka bir kaynakta ise bütün taşların aynı yöntemle temizlenemeyeceği anlatılıyor, bu kaynaktaki bilgiyi de aşağıda aktaracağım). Gözenekli olanlar dışındaki taşlar için diğer bir temizleme yöntemi yine haftada bir gün temiz suyun içinde bekletmektir. İslam Dininde abdestin suyla alınması, suyun bulunmadığı yerlerde toprakla teyemmüm yapılması gibi. Her ikisi de temizleyicidir, hem maddi pisliklerden, hem enerji pisliklerinden. Aynı zamanda her ikisi de ruhsal temizleyicidir. Bu işlem taş ilk defa satın alındığında mutlaka yapılmalıdır. Zira çok fazla insanın taşla teması olumsuz enerji birikimine sebep olmuş olabilir.

Taşların temizlenmesi ve bakımı üzerine okuduğum başka bir kaynakta ise taşlara dokunan kişilerin taşlar üzerine kendi duygularından izler bıraktıkları ve onları tekrar kimse dokunmadan önceki haline getirmek için birkaç gün boyunca doğal deniz tuzu katılmış suyun içinde bekletmek, ardından temiz suyla durulamak gerekir diye belirtilmiş. Taşlara temiz ve berrak bir görünüm vermek için ise; elma sirkesi ve deniz tuzu katılmış suda 10 dakika bekletmek gerekiyor. Taştan fayda sağlamak için ağırlığının en az 3 kırat yani 600 mg olması gerekiyor.

Taşla birlikte takı oluşturan altın, gümüş gibi madenler, kararmaya karşı temizlenirken, temizleyici kimyasalların taşla temas etmemesine de dikkat edilmelidir.


<LI style="BACKGROUND: #fffafa; COLOR: #333" class=gemname>Taş adı // Arındırma yöntemi» Akik Akan su, Güneş (1 Saat)
» Akuamarin Akan su, Güneş (5 Dakika)


 • » Ametist Akan su / Güneş (30 Dakika)/Yüklemek gerekmiyor.
 • » Aytaşı Akan su /Yükleme yöntemi: Ayışığı
 • » Dumanlı Kuvars Akan su / Güneş (1 saat)
 • » Florit Akan su / Güneş (15 dakika)
 • » Jasper Akan su / Güneş (30 dakika)
 • » Kantaşı Akan su / Güneş (1 saat)
 • » Kaplangözü Akan su
 • » Kehribar Akan su, Güneş (1 saat)
 • » Kristal Kuvars Toprak / Tuzlu su / Akan su/yükleme yöntemi:Ametist üzerinde bekletin/ güneşte bekletin(1 saat)
 • » Lapis Güneş (30 dakika)
 • » Malakit Güneş (30 dakika)
 • » Oniks Akan su / Güneş (1 saat)
 • » Pembe Kuvars Akan su /yükleme yöntemi: ametist üzerinde bekletin
 • » Rodonit Akan su, Güneş (1 saat)
 • » Rutil Kuvars Toprak / Tuzlu su
 • » Safir Akan su, Güneş (1 Saat)
 • » Sodalit Güneş (5 dakika)
 • » Turmalin Akan su / Güneş (1 saat)
 • » Yakut Akan su / Güneş (1 saat)
 • » Zümrüt Akan su / Güneş (1 saat)
Aşağıdaki bilgiler yükleme ve temizleme yöntemine dair verilen ayrıntılı bilgilerdir.

AKAN SU: Taşınızı yaklaşık 2-3 dakika akan suyun altında tutun.

AY IŞIĞI: Taşınızı bir gece ayışığı görür halde bekletin. Doğrudan sabah güneşini alan bir pencereye koymamaya dikkat edin.
Güneş: Eğer kısa süreli olarak belirtilmemişse yaklaşık 4-5 saat güneş görür halde bekletin. Kısa süreli olarak belirtilmiş ise bu süre yaklaşık 1-2 saattir. (Eğer yanında süre belirtilmiş ise o süreyi dikkate alın.)
Kuvars: Taşınızı kuvars kristali üzerinde bekletin.
Toprak: Taşınızı nemli toprak içerisinde bekletin. Kalın olmayan, temiz pamuklu ya da yün bir bez parçasına sararak gömebilirsiniz. Saksınızı kullanabilirsiniz. Ne kadar çok beklerse o kadar iyi diye düşünmeyin; taşınızı 24 saatten fazla gömülü bırakmayın. Bir gün ya da bir gece yeterlidir. Taşınızı çıkardıktan sonra akan su altında durulayın ve taşınız yeniden kullanıma hazırdır.
Tuzlu su, Deniz suyu: Taşınızı yaklaşık 3-4 saat boyunca, içine tuz (mümkünse deniz tuzu) koyulmuş ılıtılmış su içerisinde ya da deniz suyunda bekletin. Eğer tuzlu su yapacaksanız musluk suyu yerine doğal kaynak suyunu tercih edin. Kap olarak metal kap kullanmayın. Farklı taşları birlikte koymayın, her taş için ayrı kap hazırlayın. 3-4 saat sonra taşınızı aldığınızda soğuk su altında durulayın ve artık taşınız yeniden kullanılmaya hazırdır. (Kaptaki suyu dökebilirsiniz, çünkü o suyu tekrar arındırma işlemi için kullanamazsınız.)

Not: Sadece taşınız için önerilmişse bu yöntemi kullanın; tüm taşlarda kullanılabilecek bir yöntem değildir. Önerilmemiş olan taşlar, örneğin lapis ya da opal, tuzlu sudan zarar görecek olan taşlardır. Aşırı sıcak ya da soğuk su da kullanmayın, suyun ılık olmasına özellikle özen gösterin; aksi takdirde taşınız ısı farkından dolayı çatlayabilir.Tabloda belirtilmemiş olmasına rağmen bazı taşlar tütsü dumanıyla da temizlenebilir. Üstelik çok kısa sürede. Taşınızı sadece 2-3 dakika tütsü dumanına tutarak temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Bu yöntemi kuvars grubu taşlar için (Kristal kuvars, ametist, aventurin, vb..) uygulayabilirsiniz. Bu yöntemle taşınızı temizledikten sonra eğer belirtilmişse güneşte bekleterek pozitif enerjiyle dolmasını sağlamalısınız.


Saygılar,
AphraeL

Çeşitli internet kaynaklarından alıntıdır..
 

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Katılım
15 Ara 2008
Mesajlar
907
Tepkime puanı
56

yureni

Kayıtlı Üye
Katılım
5 Nis 2010
Mesajlar
3
Tepkime puanı
0
ben ametist ve oniks'i birlikte kullanıyorum. faydasını çok gördüm. ametist kullandığımdan beri herşeye daha pozitif yaklaşıyorum. tavsiye ederim arkadaşlarım.
 

AphraeL

Kayıtlı Üye
Katılım
11 Mar 2010
Mesajlar
524
Tepkime puanı
69
Konum
from out of nowhere
Ben de en kısa zamanda pembe kuvars ve ametist edineceğim aklı güçlendirerek ders çalışmayı kolaylaştırması açısından.. Oniks daha çok aslan burcuyla alakalı bir taş. Tabi ben konunun uzmanı değilim ancak yine dehangi taşla kendinizi iyi hissediyorsanız sizin taşınız odur diye düşünüyorum..
 

Amphitrite

Banlı Kullanıcı
Katılım
28 Şub 2010
Mesajlar
350
Tepkime puanı
41
arkadaşlar taş almak isterseniz int. den sipariş etmeyin bayağı pahalı size önerim eminönünde doğal taş satan gerçekten ucuz mağzalar var isterseniz adres verebilirim:D
Sayın Hamuş acaba Eminönü'de bulunan o yerin tam adresini verebilir misiniz? O tarafı pek bilmiyorum ama adres olursa bulabilirim diye düşünüyorum. :D
 

oshi

Kayıtlı Üye
Katılım
9 Mar 2010
Mesajlar
24
Tepkime puanı
0
Ankara da bildiğiniz bir yer var mı ? Sadece taş almak istiyorum ama bulamıyorum.
 
Üst