Tarota Nasıl Bakılır Tarotla Nasıl Büyü Yapılır 10 (aziz)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
Katılım
5 Haz 2008
Mesajlar
7,100
Tepkime puanı
4,987
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog


[color=orange:222isjo6]AziZ
[/color:222isjo6]
[color=red:222isjo6]Aziz, inanmisligi ve bundan dogan derin güveni simgeler. Eski dönemlerde Tarot'un bir olayin gidisatini genelde olumlu etkileyen, koruyucu üç kartindan biri olarak degerlendirilirdi. Ayrica ahlak ve namus degerlerinin ve bunlardan olusan kisisel iyi niyetin sembolüdür.
Tarotun en masum kartlarından biridir.
Aziz; güven, basari, ve sayginlik gibi konularin disinda daha derin düsünceleri temsil eder. Yasamdan daha derin doyumlarin alinabilecegi bir arayisi gösterir. İs hayatinda karsilasilacak negatif görevlerde kendi ilkelerinden vazgeçmemeyi simgeler. Varolusunuza dair sorularla ugrasilacak bir döneme girilecegini haber verir. Bu sorgulama süreci sonunda karar verme yetiniz gelisecek. İliskilerde ise karsilikli güven ve sempatiyi isaret eder. Aziz, evlenme istegi olarak da yorumlanabilir. Özgüveninizi isteklerinizin gerçeklesmesi için kullanin. Gücününüzü degerlerinize bagli ve prensiplerinize ters düsmeyecek sekilde kullanin. Gelismelerin sizi sevindereceginden emin olabilirsiniz.

azis kartı bize bu kadar olumlu özelliğin yanında bazen de iki kişi arasında kalınmışlığı aldatmaları anlatabilir. iş ortaklığını simgeler. azis kartı arkasında ki sutunlarla aslında bize azise kartındaki gibi siyah ve beyaz sutunun hem iyi hemde kötüyü sembolize ettiği bir dengeyide hafiften sunar yani azis herzaman iyi bir kart değildir.

stunlardaki dişil semboller ise masum olmadığın bir kanıtıdır. azisde olsa oda cinsel arzuları hisetmektedir.

diğer bir bakış açısı ise hiristiyanluğın hep red ettiği dişil özeliklere kutsal kaseye meryeme bir saygıyı ve hiristiyanlığın o meşur düşüncesine bir isyanıda gizilen bize sunar.

azi kartı bazen bize işte dışardan naif kibar dindar gibi görünen kişilerin aslında içinde fırtınalr barındırdığını farklı sembooleri bir araya getirerek gösterir.


azis kartı temelde erkek özelikleri taşıyan bir karttır ama dikaktli bakrsanız feminen bir tip cizer bize. naif kibar kırılgan erkekleri anlatır bize.


azis kartında dikkat ederseniz sol el bir işaret yapar bu iki anlamdadır bir gizli zafer iki hakaret yani bir tür küfür. sağ elinde ise hiristiyanlığın sembolü olan hac taşır ama haca dikkat ederseniz mısır tanrılarının asasınıda andırmkatadır.

ve yine arkası dönük iki kişi vardır kafalarının arkası keldir. ortağcağ rahiplerinde görülürdü bir tür rütpe göstergesiydi. azis in kafasında ise yine dişil özelikler gösteren bir tac vardır.

yani zıtlıklarla dolu bir kart var karşınızda.

ve son olarak uzatmadan ki baya uzattım

anahtarlar ile bize kısmeti müjdeler. yani maddi yada manevi kısmeti

eger biri ile aşk sorduysanız size onun arkadaşca duygular beslediğini

iş için sorarsanız ortaklığı ve başarıyı

sağlık için sorarsanız sağlıklı olduğunuzuda anlatır .ve tarot büyüsüne gecince bu krt büyüde kullanılmaz büyü bozumunda kullanılır.[/color:222isjo6]
 
Üst