Tanrı'nın gizli isimleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

marble

Kayıtlı Üye
Bana "evladım" demek size iyi hissettirecekse söyleyin bakalım ? İçinizdeki bitmek tükenmek bilmeyen tahakküm arzusu sizi daha da küçük düşürüyor. Gerçekten güçlü olan biri güçlü olduğunu kanıtlamaya ihtiyaç duymaz, gerçekten ilim sahibi olan kişinin bunu kanıtlamaya gerek duymaması gibi. Aciz, zayıf ve korkuyla dolusunuz. En büyük korkunuz da gerçekliğin yüzünüze tokat gibi çarpması. Bunu hatırlatmaya çalışan her kim olursa olsun onun yok oluşununu tüm yüreğinizle temenni ediyorsunuz çünkü uykudan uyanmak istemiyorsunuz. Haliniz her sabah okula gitmemek için "Biraz daha..." diyerek uykuya dalan çocuğa benziyor. Dikkat edin hayata geç kalmayın.
Sizinle saatlerce, günlerce de yazışsak aynı düşünceleriniz devam edecek. Benim de öyle. Konuşmaya devam etmenin bir manası yok. Umarım forumdan kaydınızı silmezsiniz. Sayenizde epey veri elde ettim. Psikanalitik incelemenizi yapacak bir sürü psikolog dostum var. Karantina günlerinde onlara da malzeme çıkar, eğlenirler biraz.
Görüyorum ki korku konusunun üzerinde çok duruyorsun.Eğer bir korkunuz varsa, korkuyu öldürmeye çalışmakla vaktinizi boşa harcamayın, bunun yerine cesareti üretin, korku kendiliğinden kaybolacaktır. Bazı yazarlar bu fikri kuvvetle ifade etmek için karanlık oda örneğini verirler. Karanlığı süpürgeyle kürekle dışarı atamazsınız; perdeleri açar, ışığın içeri girmesine izin verirsiniz karanlık kendiliğinden kaybolur. Olumsuz bir niteliği öldürmek için, dikkatinizi aynı niteliğin olumlu kutbu üzerine yoğunlaştırın. Titreşim yavaş yavaş olumsuzdan olumluya dönüşecek ve kendinizi olumsuz değil, olumlu tarafta bulacaksınız. Kutbu değiştirerek ruh hallerinize hükmedebilir, mizacınızı değiştirebilir, karakterinizi inşa edebilirsiniz

Bana "evladım" demek size iyi hissettirecekse söyleyin bakalım ? İçinizdeki bitmek tükenmek bilmeyen tahakküm arzusu sizi daha da küçük düşürüyor. Gerçekten güçlü olan biri güçlü olduğunu kanıtlamaya ihtiyaç duymaz, gerçekten ilim sahibi olan kişinin bunu kanıtlamaya gerek duymaması gibi. Aciz, zayıf ve korkuyla dolusunuz. En büyük korkunuz da gerçekliğin yüzünüze tokat gibi çarpması. Bunu hatırlatmaya çalışan her kim olursa olsun onun yok oluşununu tüm yüreğinizle temenni ediyorsunuz çünkü uykudan uyanmak istemiyorsunuz. Haliniz her sabah okula gitmemek için "Biraz daha..." diyerek uykuya dalan çocuğa benziyor. Dikkat edin hayata geç kalmayın.
Sizinle saatlerce, günlerce de yazışsak aynı düşünceleriniz devam edecek. Benim de öyle. Konuşmaya devam etmenin bir manası yok. Umarım forumdan kaydınızı silmezsiniz. Sayenizde epey veri elde ettim. Psikanalitik incelemenizi yapacak bir sürü psikolog dostum var. Karantina günlerinde onlara da malzeme çıkar, eğlenirler biraz.
Birçok psikoloji okulunun kendi öğretilerini takip edenlerin zihin durumunda değişiklikler yapabildiğini bilen öğrenciler, bu değişimlerin altında yatan ilkeyi hemen kavrayamayabilir. Bununla birlikte Kutupluluk Prensibi bir kez kavranıp zihinsel değişimlerin aynı çizgi üzerinde bulunan iki kutup arasındaki değişim olduğu görüldü mü, mesele daha kolay anlaşılır. Değişim birbirinden tümüyle farklı iki şey arasında olmamıştır, yalnızca aynı şeyde bir derece farkına gidilmiştir. Çok önemlidir bu. Fiziksel Plan’dan bir örnek verirsek, sıcaklığı keskinliğe, gürültüye, yüksekliğe vs. dönüştürmek imkânsızdır. Fakat sıcak kolayca soğuğa dönüştürülebilir; tek yapılması gereken titreşimi düşürmektir. Aynı şekilde Aşk ve Nefret, Korku ve Cesaret birbirine dönüştürülebilir şeylerdir. Zihinsel durumlar sayısız sınıflara bölünür, her sınıfın kendi zıt kutbu vardır ve kutuplar arasında dönüşüm mümkündür.

Bitkinruh

Banlı Kullanıcı
Birçok psikoloji okulunun kendi öğretilerini takip edenlerin zihin durumunda değişiklikler yapabildiğini bilen öğrenciler, bu değişimlerin altında yatan ilkeyi hemen kavrayamayabilir. Bununla birlikte Kutupluluk Prensibi bir kez kavranıp zihinsel değişimlerin aynı çizgi üzerinde bulunan iki kutup arasındaki değişim olduğu görüldü mü, mesele daha kolay anlaşılır. Değişim birbirinden tümüyle farklı iki şey arasında olmamıştır, yalnızca aynı şeyde bir derece farkına gidilmiştir. Çok önemlidir bu. Fiziksel Plan’dan bir örnek verirsek, sıcaklığı keskinliğe, gürültüye, yüksekliğe vs. dönüştürmek imkânsızdır. Fakat sıcak kolayca soğuğa dönüştürülebilir; tek yapılması gereken titreşimi düşürmektir. Aynı şekilde Aşk ve Nefret, Korku ve Cesaret birbirine dönüştürülebilir şeylerdir. Zihinsel durumlar sayısız sınıflara bölünür, her sınıfın kendi zıt kutbu vardır ve kutuplar arasında dönüşüm mümkündür.
He he marble
Ayrıca işine gelmeyince milleti lanetleme, beddua da etme sana döner bak

Ü

Üye silindi 62179

Bu şey değil mi ya... Sınav kağıdında cevabını bilmediği sorularda alakasız argümanları sıralayan öğrenci. Sayın Marble, bana hiçbir şeyi anlatmak ya da kanıtlamak zorunda değilsiniz. Son mesajımda da konuşmayı uzatmak istemediğimi belirtmiştim. İyi geceler dilerim.

marble

Kayıtlı Üye
Bilgeliğin dudaklarını anlamayan, kulaklara kapalıdır.

Aklıma ilk gelenler.. Nazca çizgilerini kimler hangi amaçla yaptı? Mısır piramitlerin de doğa üstü güçlerden yardım alındı mı ? Atlantis nerede ?
bu bilgilerin cevaplarını sana neden vereyim ?

Makyavel

Kayıtlı Üye
Ne kadar bilirsen bil; söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır.
Mevlânâ Celaleddin-i Rumi

marble

Kayıtlı Üye
Haberin yok mu ? Artık bende bir meleğim..! Teyit edeceğim ben de ki bilgilerle.. o_O
Küstahlığına rağmen sana bilgi vereceğim çünkü
bilgi değerli metallerin istiflenmesi gibidir, beyhude ve aptalcadır. Bilgi tıpkı refah gibi kullanılmak için vardır. Kullanma yasası evrenseldir, bu kuralı çiğneyen doğal güçlerle çeliştiği için acı çeker.”

Kadim Mısır’ın taşlarına işlenmiş olan kayıtlar, kadimlerin kapsamlı bir astronomi bilgisine sahip olduklarını açıkça göstermektedir. Bizzat Piramitlerin inşa ediliş tarzı bile, Piramitlerin planı ile astronomi bilimi arasındaki ilişkiyi göstermektedir. Kimyadan da habersiz değillerdi; çünkü kadim yazılardan kalan parçalar, eşyanın kimyasal özelliklerini bildiklerini göstermektedir. Aslında fizikle ilgili kadim teoriler, modern bilimin özellikle maddenin yapısıyla ilgili son keşifleri tarafından yavaş yavaş doğrulanmaktadır. Aynı şekilde onların psikolojinin modern keşifleri denilen şeylerden habersiz oldukları da düşünülmemelidir; aksine, Mısırlılar psikoloji biliminde, özellikle modern okulların göz ardı ettiği, “psişik ilimler” adı altında incelenen ve günümüzün psikologlarını hayretler içinde bırakıp onlara “belki de doğru bir tarafı vardır” dedirten dallarda bilhassa iyiydiler.
Gerçek şu ki, kadimler maddesel kimyanın, astronominin ve psikolojinin (daha doğrusu “beyin-faaliyeti” anlamındaki psikolojinin) ötesinde astroloji denilen aşkın astronomi bilgisine, simya denilen aşkın kimya bilgisine, mistik psikoloji denilen aşkın psikoloji bilgisine sahiptiler. Modern bilimciler yalnızca Dış Bilgi’ye sahipken onlar İç Bilgi’ye de sahiptiler

f3rnwh

Kayıtlı Üye
@marble Sadece birini cevaplamışsın teşekkür ederim. Yarın boş bir vakitte Monoatomik altın için yardım isteyeceğim iyi geceler. ?

Ori

Kayıtlı Üye
Konu sahibine şuan ve diğer konularda olan üslubu yüzünden iki gün erişim engeli uygulanmıştır. Konu kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...