Tanrı nasıl iletişim kurar?

donzula

Kayıtlı Üye
Üzülerek belirtmeliyim ki bazı arkadaşlarımız daha Telepatinin ne olduğunu bilmiyor,Telepatide ses yok yankı yok bunlar nerden çıktı hadi bilmiyorsunuz bari kanaat belirtmeyin ,açın okuyun araştırın bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz,Telepati kabaca bir düşünce nakli işlemidir,bu işlem beş duyunun yardımı olmaksızın gerçekleştirilir,,ama daha önemli bir noktaya değinmek istiyorum,Tanrı bizimle neden iletişim kurmak zorunda yada soruyu şöyle soralım insan mı tanrıyla iletişim kurmak zorunda yoksa tanrı mı insanla?....Tanrı bizimle neden iletişim kurmak istesin buna ihtiyacı yokki ,Eğer Tanrının bizimle iletişim kurma gibi bir zorunluluğu varsa bu tanrının muhtaç olduğunu dolayısıyla kusursuz olmadığını gösterir,İletişimi kurması gereken taraf tanrı değil insandır,Peki insan tanrıyla nasıl iletişim kurabilir işte can alıcı soru bu Telepati örneğini başka örneklerle çoğaltmak mümkünmü bilmiyorum ama her insanın kalbinde tanrının bilgisi mevcuttur buna insan-ı kamil olma bilgiside diyebiliriz,tanrı böyle bir bilgiyi her insanın kalbine tohum olarak yerleştirmişken neden bununla yetinmeyip peygamberler seçsin ve kitaplar yazdırsın bu tam anlamıyla izahı olmayan bir çelişkidir...
Telepati zihinsel alış-verişin yapılmasını olanak sağlar. Fikirler,düşünceler,imajine edilmiş görüntüler bir zihinden diğerine aktarılır. Bu kişinin gücüne göre zihinde bir ses,bir yankıya sebep olabilir. En azından bir çok yerde böyle okudum. Her şeyin yaratacısının yaptığı telepatinin en güçlüsü olucağını düşünüyorum. Bu da zihinde görülenlerin gözle gördüklerimize en yakın gözüken belki aynısı bile olabilir. Bu yüzden ses duyulması normaldir. Sevgiyle kalın :)

Lankowa

Kayıtlı Üye
İş
öğrencilik
sevgili la79 bence sizin ciddi anlamda inanç sorununuz var o yüzden biz ne desek size boş gelecek çünkü inanmıyorsunuz gibime geldi benim

Gaos

Kayıtlı Üye
Herkese , aynı anda , aynı konuşma . Gerekirse konuşmanın arasında mola verip "şimdi birbirinizle iletişime geçiniz daha sonra bu saatte tekrar görüşmek üzere" bendeki ilk paranoya şu olurdu heralde : "bu gerçekten tanrı mı yoksa illuminatinin" işi mi :) ama sanmıyorum , eğer gerçekten tanrıysa içte şüphe bırakmaz ..

la79

Kayıtlı Üye
sevgili la79 bence sizin ciddi anlamda inanç sorununuz var o yüzden biz ne desek size boş gelecek çünkü inanmıyorsunuz gibime geldi benim
Sevgili Lankowa böyle bir kanıya nasıl vardınız bilmiyorum ama benim bir inancım var ,Allaha inanıyorum ama Yunus Emrenin inandığı Allaha inanıyorum,Takdir edersiniz ki Tanrı yada Allah dendiğinde hepimiz aynı şeyi anlamıyoruz,vahdeti vücud öğretisini benimsemiş bir sufiyle geleneksel islam kültürüyle yetişmiş bir müminin Allah algısı çok farklı olabilir ama dahada enteresanı bu iki farklı algıya rağmen vahdeti vücud görüşü Tasavvuf adı altında İslami potada eritilmeye çalışılıyor,yani Allah kavramını farklı iki şekilde yorumlayan kimseler aynı dinin şemsiyesi altında bütünleşiyor bu çok ilginç gerçekten,madem herkes Allah kavramını istediği gibi yorumlama özgürlüğüne sahip bu kadar DİN niye diye insan kendi kendine sormadan edemiyor,,onuda geçtim Kuranın tek tip evrensel bir yorumu var mı? o da yok ki bir sürü mezhep türemiş ve hepsi kendilerini Sahih(Ortodoks) ötekilerinide Farklı(heterodoks) olarak tanımlıyor.

Enochian1

Banlı Kullanıcı
Eğer Söz Ettiğin Konu Olsaydı Emin Ol Bu Bildirilirdi Bence Bu Konu Hakkında Daha Fazla Tartışmaya Gerek Yok Lütfen Konuyu Kilitleyiniz

la79

Kayıtlı Üye
Telepati zihinsel alış-verişin yapılmasını olanak sağlar. Fikirler,düşünceler,imajine edilmiş görüntüler bir zihinden diğerine aktarılır. Bu kişinin gücüne göre zihinde bir ses,bir yankıya sebep olabilir. En azından bir çok yerde böyle okudum. Her şeyin yaratacısının yaptığı telepatinin en güçlüsü olucağını düşünüyorum. Bu da zihinde görülenlerin gözle gördüklerimize en yakın gözüken belki aynısı bile olabilir. Bu yüzden ses duyulması normaldir. Sevgiyle kalın :)
Sevgili Donzula:)peki dediğiniz gibi olsun ama ben bir noktada anlaşılmadığımı sanıyorum,bu telepati yöntemi herkese aynı zaman dilimi içinde uygulanacak diye bir şey söylememiştim sanırım siz ve bazı arkadaşlar bunu yanlış anlamışsınız çünkü telepati yoluyla iletişime geçecek olan tanrı değil bireydir ve her bireyde bu yetenek aynı düzeyde olmadığına göre herkes geçemez,bir de bu telepati örneğini sadece bir örnek olarak verdim böyle düşünüyorum şeklinde algılamayın lütfen ama dünya görüşüm buna benzer ,