Taç Çakrayı Açmak

Osiris

Kayıtlı Üye
Katılım
23 Kas 2008
Mesajlar
695
Tepkime puanı
129
Bu meditasyonu yapabilmek için 3. gözünüzü açabiliyor olmanız gereklidir. Bu çalışmanın etkileri oldukça iyidir. Bir hafiflik hissi oluşabilir. Kimileri başlarının içinde ya da tamamında bir enerji ya da tınlama hissedebilirler; taç bölgesinde hafif bir baskı ve aşırı zindelik hissedilebilir. Tatlı hafiflik hissi astral projeksiyonu ve astral seyahati kolaylaştırır. Mutluluk hali saatler ya da günler sonra da oluşabilir.

Düzenli yapıldığında bu egzersiz beyin epifizini ve taç çakrayı canlandıracaktır. Beyin epifizini sürekli ve düzenli olarak canlandırmak onu büyütecek ve aktif hale getirecektir. Beyin epifizi ruhun ilaç yeridir. Tekrarlanan bu egzersizle birlikte, mantra çok güçlü ve etkilidir. Björk runiğine bağlıdır(Björk runiği:Önsezi gücü verir, enerjiyi korur, dört elementin gücünü toplar ve yönlendirir.). Bu yolu açmak uyuşturucu bağımlıları içinde çok sağlıklıdır. Çünkü doğal olarak iradeyi kuvvetlendirir.

Bu egzersiz sadece taç çakrayı açmak ve beyin epifizini canlandırmak için yapılır. Titreşimler(sesler) çok yoğundur ve etkilidir fakat birkaç gün boyunca baş ağrısı yapabilir. Eğer taç çakranız açıksa hafiflik ve mutluluk hissedersiniz. Eğer 4–5 gün boyunca bu egzersize ara verirseniz, çakranızı açmak için egzersizi tekrar en başından itibaren gerektiği kadar yinelemelisiniz. Bu başlangıç egzersizinden sonra beyin epifizinizi canlandırmak ve taç çakranızı aktifleştirmek için yapabileceğiniz birkaç farklı meditasyon vardır.

1. Derin nefes alın ve 4 e kadar sayarak nefesinizi tutun; bunu 5 kere yapın. Bu rahatlamanıza , odaklanmanıza ve trans durumuna geçmenize yardımcı olacaktır. Daha sonra bütün konsantrasyonunuzu 3. gözünüze odaklayın. Hafif bir basınç hissetmeye başlayabilirsiniz ya da 3. gözünüzün varlığını hissedebilirsiniz.

2. Şimdi, ellerinizi resimde gösterilen şekilde yerleştirin ve daha önce yaptığınız gibi derin bir nefes alın ve sizi rahatsız edecek seviyeye gelene kadar tutun ve kendinizi zorlamamaya dikkat edin. Nefesinizi verirken b-b-b-b-b-b-b-b-b sesini titretin( derin bir uğuldamayla dudaklarınız kapalıyken yapın.). Bu uğuldama sesi biraz arı vızıldamasını andırabilir. Arı Antik Mısırda ve bir çok eski uygarlıkta kutsaldı. Odaklanmalısınız ve titreşimi 3. gözünüzde hissetmelisiniz ve daha sonra beyin epifizinize odaklanmalısınız. Nefes alıp vermekten bitkin düşmeniz için bu yöntemin üçte birlik kısmını bitirmiş olmanız gerekmektedir böylece beyin epifizinizdeki titreşimi de hissedebilirsiniz.Daha sonra taç çakranıza odaklanın ve titreşimi bu sefer taç çakranızda hissedin ve nefesinizi yayarak verebileceğiniz kadar uzun sürede vererek devam edin. Tekrar nefes alın ve bunu 4 kere tekrarlayın.

Dikkat Edin! 3. gözünüzün bulunduğu noktaya, alnınıza daha sonra beyin epifizinize ve son olarak taç çakranıza konsantre olun. Nefes vermenizi düzenleyebilirsiniz. Böylelikle normale dönecektir. Seslerin devamlılığı için bu gereklidir.

Özetle:

1. Nefes alın,

2. B-b-b-b-b sesini çıkartarak nefesinizi verin,

3. Konsantre olun ve titreşimi 3. gözünüzde hissedin,

4. Konsantre olun ve titreşimi beyin epifizinizde hissedin, 5. Konsantre olun ve titreşimi taç çakranızda hissedin.

Toplamda 4 olacak şekilde 3 kere daha tekrarlayın.


88756.jpg


Alıntıdır!
 
Üst