suya atmak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Gwendoline

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar öncelikle merhaba herkese.. sormak istediğim bir konu var. iptal olmasını ve bozulmasını istediğiniz bir muska vb. şeyin suya, dereye atılması gerektiğini biliyorum fakat. istanbul yada yaşadığın bölgede dere bulmak zor olduğu için, denize atsak olur mu? kıyı değil de ne bileyim vapurla giderken denize atılsa aynı şey olur mu? akan su olup olmaması önemli bir ayrıntıya takıldım çünkü ben o yüzden bilgilerinizi merak ediyorum..
teşekkürler..

Afrasiyab

Kayıtlı Üye
Marmara ya da Karadeniz kapalı havza olmadığından zaten akan sudur, yani akım açısından bir problem olmaz bence. Ancak akarsuyun tatlı suyu yerine denizin tuzlu suyuna atılması uygun olur mu orasını bilemem.

Gwendoline

Kayıtlı Üye
evet. o yüzden bende emin olamıyorum.. genelde hep dereye atın dediler bana ama sonradan düşününce o ayrıntıyı unuttuğumu farkettim. çok teşekkür ederim cevabın için. bu konudaki bilir kişilerin cevaplarını bekliyorum.

Sasdad

Kayıtlı Üye
Siz Denize Atılınca Etkisinin Kaybolacağanamı İnanıyorsunuz Gerçekten ? O Olay Bozulduktan Sonra Yapılır Yani Bi İşlem Yaptınız Bunu Çeşitli Ritüellerle İşlemin Etkisini Yok Ettiniz Sonra Elinizdeki Kağıtları Sirkeyle Yıkayıp Yazılarını Silersiniz Ondan Sonra Suya Bırakırsınız.20 Yaşındayım Ancak Bunları Bildiğim halde bazı üyeler Çoğu benden büyüktür eminim İşlemi Bozmadan Suya Atmanın Yanlış Olduğunu Yazmamışlar.

Çoğu üyeler derken bu konu değildi sadece kastım bir çok konudada bu durumu gördüm malesef ...

Gwendoline

Kayıtlı Üye
ee yani? sonuç? ben muska demedim ki... ? ne olduğunu açıklamışmıyım..? ayrıca üzerinde yazı yazan bir kağıtta değil benim dediğim? yukarıya bir bak bakalım bahsetmişmiyim ne olduğunu..? belki çözülen birşey belki çözülmeyen yada önceden çözülmüş bişey, onunla ilgili bilgi vermedim ki yukarıda. yardım etme amacını anlıyorum fakat dikkatini çekmek isterim. ben ''suya atmak'' kısmındayım olayın öncesi ve yapılan işlemlerde değilim.. olayın ''sonuç'' kısmındayım yani baştan başa sormuyorum nasıl olur diye. tuz su tatlı su/dere deniz olayındayım.. anladığını umuyorum. istersen aynı cümleleri tekrar tekrar yazarak daha iyi anlamana yardımcı olabilirim net anlamadıysan olayı?
tekrar ediyorum.. hangi suya atmak daha makbuldür? iyidir, faydalıdır, geçerlidir etc. daha fazla eşanlamlı kelime bulamadım anlaman için ancak bu kadarı elimden geliyor :)

ash

Kayıtlı Üye
İş
İnşaat Mühendisi
Ben de işlem yapılmadan sadece dereye atılmakla çözülmeyeceğini biliyorum. Yanlışımız varsa düzeltin. Bir de akıp giden su yeterli diye biliyorum. Dere suyu da sonuçta deniz suyundan buharlaşan sonra geri yağan yağmur ya da yeraltı suyundan oluşur. Dere suyu bir denize de akabilir bu durumda su tatlı ve deniz suyuyla birleşiyor atılmayacak gibi bir durum olmaz sanırım. Mantıken akan su yeterlidir galiba.

Gwendoline

Kayıtlı Üye
Ayrıca bunun yaş ile ne ilgisi var sayın üye? 40 yaşında bu konuda ilim sahibi olmayan insanlar da var? bu kişinin yetenekleri, ilgi alanı ve kendini yetiştirmesine bağlı bir durum değil midir? kusura bakmayın ama sorulara cevap verip yardımcı olmak yerine, insanları cahillikle suçlama imalarında bulunmakta üstünüze yok. flood olacak belki ama bende sadece bu topic te değil birçok yerde gördüm bunu :) hep siz iyisiniz, hep en doğru sizsiniz. onu irdelemiyorum arkadaşım.. düzgün cümle kalıplarıyla bir soru soruyorum kimsenin canını sıkmadan ve saygılı bir şekilde, gelip gene sinirimi bozuyorsunuz ya..
sorum net. cevabıda net olmalı..
bu konuda ben işin ehli olarak sevgili Urum dan yanıt bekleyeceğim. lütfen başka konulara kitleyip soruyu ve dağıtmaz iseniz memnun olacağım.

bir de bişey ilgimi çekti şimdi ben bahsettiğim şeyin ne olduğunu sana anlatsam. muska değil, yazılı bir kağıt da değil desem.. yanlış yapılmış ve ters etki etmiş bir ritüel desem (bak onuda kimin yaptığıyla ilgili bilgi vermiyorum-ben değilim) yada başkası herneyse.. objeyle ilgili bilgi de vermiyorum burda. suya atmadan önce nasıl iptal edileceğini ile senden bilgi almak istesem. acaba çözebilecek misin cidden çok merak ediyorum ya :) hayatında hiç duymuş olma ihtimalin varmı acaba benim burda anlatmadığım şeyi. güldürdünüz beni akşam akşam. hayır her konuda bilginiz var 20 yaşındaymışsın ya o yüzden. benden 5 yaş küçük birisi olarak tüm bunları bilmeyi başardığın için oturup ağlamam mı gerekiyor? :)
daha fazla konuyu dağıtmak istemiyorum. ama burada şu an belirteyim daha fazla dalaşma şeklinde cevap yazacak yada karşılık vereceksen eger vermemeni tavsiye ederim. çünkü bu sefer topic te problem çıkartan ben olmıycam.. cevap hakkı tanıycaksın bana ;) susuyorum o yüzden. kimse sinir bozmasın...
tüm üyeler de görsün bu yazıyı.
teşekkürler..

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Suya atma işleminde akan herhangi bir su olur,deniz de buna dahildir.Hatta tuzlu su olması ve derinliği açısından çoğu zaman tercih sebebidir.
Gereksiz yere tartışmayı kendi kendinize uzatmışsınız,5 yaş büyük olarak "Uyarınız için teşekkürler,işlemin o kısmını halletmiştim"diyebilmek hem daha kısa hem daha kolay olurdu,hem de olumlu bir geri dönüş alırdınız.Büyüklüğünüzü bu biçimde ifade ederseniz küçüğünüz de size saygı duyacaktır.

Sorunuza cevap geldiği için konunuzu kapatıyorum.
Kolaylıklar ve iyi forumlar dilerim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

[XTR] Similar Threads