Sürekli Çift Saatleri Görmek

pisipisipis

Kayıtlı Üye
Bu aralar ne zaman saate bakarsam çift görüyorum mesela bunu yazarken de 09:09 du bazen de
13:33
12:22 oluyor.
Bazı geceler uyanıyorum saate bakınca 2 3 dakika fark ile çift saati kaçırdığımı görüyorum mesela
03:06
05:07
Yolda etrafa bakarken aynı rakamların yan yana olduğunu görüyorum bu bir süredir böyle nedenini merak ediyorum bu konu ile alakalı bir şeyler yaşayan varmıdır merak ediyorum.

Demre

Kayıtlı Üye
Bu aralar ne zaman saate bakarsam çift görüyorum mesela bunu yazarken de 09:09 du bazen de
13:33
12:22 oluyor.
Bazı geceler uyanıyorum saate bakınca 2 3 dakika fark ile çift saati kaçırdığımı görüyorum mesela
03:06
05:07
Yolda etrafa bakarken aynı rakamların yan yana olduğunu görüyorum bu bir süredir böyle nedenini merak ediyorum bu konu ile alakalı bir şeyler yaşayan varmıdır merak ediyorum.
Carl Jung un eşzamanlilik teorisini okuyun. Zaman zaman benim de basima geldigi oluyor. Oylle donemlerde dikkat ederseniz, yaşaminizda cok enteresan rastlantilarin oldugunu farkediyorsunuz. Cok alakasiz gibi konularin, kisilerin yada olaylarin biyerde kesistigine sahit oluyorsunuz. Ve ruyalarinizin birebir ciktigini da gozlemliyorsunuz. Yani ben o tarz seyler yasiyorum en azindan. Saat 11.11 ,ve 22.22 ye rastgeliyodum ben de hep. Cok fazla bunu yasayinca, noluyo dedim sizin gibi ve arastirinca, eşzamanlilik teorisi cikti karsima. Islam ekolünde tevafuk deniyor buna. Hic birseyin tesaduf olmayip, bir plan ve duzen dahilinde vuku buldugunu dusunuyorum. Ve var olan herseyin, gorunmez baglarla birbirine bagli oldugu, surekli etkilesim halinde oldugu kanisindayim.

pisipisipis

Kayıtlı Üye
var olan herseyin, gorunmez baglarla birbirine bagli oldugu, surekli etkilesim halinde oldugu kanisindayim.
Ben de eskiden bu şekilde düşünüyordum. Hayatın bir domino taşı gibi olduğunu gördüm.
Şimdi ise tamamen kadere saldım her şeyi plansız programsız bir şekilde yaşıyorum plan yapınca her şeyin alt üst olucağını bir çok defa deneyimdim sonuçta kaderden kaçılmıyor.

Carl Jung un eşzamanlilik teorisini okuyun.
Boş bir vaktim de okuyacağım.
Teşekkür ederim cevapladığınız için

Demre

Kayıtlı Üye
Ben de eskiden bu şekilde düşünüyordum. Hayatın bir domino taşı gibi olduğunu gördüm.
Şimdi ise tamamen kadere saldım her şeyi plansız programsız bir şekilde yaşıyorum plan yapınca her şeyin alt üst olucağını bir çok defa deneyimdim sonuçta kaderden kaçılmıyor.

Boş bir vaktim de okuyacağım.
Teşekkür ederim cevapladığınız için
Rica ederim. Allah, biz kisinin kaderini çabasina bagli kildik der. Külli irade ve cüzi irade konularini incelerseniz, saldim çayira tutumunuzun yersiz oldugunu anlarsiniz bence. Insan, gerek zihni gerekse ruhsal olarak cok guclu bir varliktir. Hayvanlar bile fitrati dahilinde bir amac icin mucadele verirken, bizim "bosvermeye" hakkimiz olamaz diye dusunuyorum. Ekonomide, bir metanin degeri surekli olarak dusmez ya da surekli olarak yukselmez realitesi vardir. Bu realite hayatin tum sahalarinda gecerlidir. Atalarimiz, kara gun kararip kalmaz diye ozetlemisler bunu ya da gun dogmadan neler dogar .. gibi sozlerle, hic bir durumun kalici olmadigina, umut etmekten ve gayretten vazgecilmemesi gerektigine cok guzel vurgu yapmislardir. Dem de gecer, gam da... der annem hep mesela. Biseyler hep ters gidiyorsa, hep ayni seyleri yapiyoruz, dogal olarak ayni sonucu aliyoruz demektir. Bak8s acimizi ve davranislarimizi ve hatta niyetimizi degistirmek, sonucun da degismesini saglayacaktir. Umudunuzun daim olmasi dileklerimle..