Su Daveti (Mendel) #2

Merdut

Kayıtlı Üye
Ergenlik çağına girmemiş bir kız çocuğunun alnına:

"Fe keşefna anke gıta-eke fe basarükel yevme hadid." Ayeti kerimesi yazılıp konur. Arapçası sitede anlaşılır durmuyor o yüzden eklemiyorum. Yapacaklar varsa Kaf Suresinin 22. Ayetinde geçer internetten arapça yazılışını daha anlaşılır biçimde görebilirsiniz.

Bir fincan içerisine az siyah mürekkeb ve üstünede bir kaç damla zeytin yağı ilave edilir. Ba'dehu aşağıda yazılı da'vet 21 kere okunur. Çocuğun devamlı fincana bakması lazımdır. Hadimler gelince Selam verilir ve kendilerinden yardım rica olunur. Sorular bitince "gidebilirsiniz" denir ve daha aşağıda yazılı sarfiye üç veya yedi defa okunur.

Da'vet Duası:

"Merkulin 2 Ahin 2 Sertalibin bakrin Ahiyen 2 Ecibu eyyühel mellakir ruhaniyyune vahdaru fi mendeli haza vahrikul hicabe beyneküm ve beyne nazıri hatta yenzurküm bi'aynihi ve yuhatabiküm bi'lisanihi bihakki Ahiyen Serahiyen Ezünayin Asbavütin ali şeddayi' Ve innehu le kasemün lev ta'lemune azim"

Sarfiyyesi:

"İnfiru hifafen ve sikalen. Ya eyyühelle zine amenu iza nudiye lis salati min yevmil Cümuti fesav ila zikrillah vezerul bey'a zaliküm hayrün leküm in küntüm ta'lemun. Fe iza kudiyetis salatü fenteşiru fil ardi vebteğu min fad-lillah vezkürullahe kesiren le alleküm tuflihun. Ve iza raev ticareten ev lehvenin faddu ileyha ve tereküke kaimen kul ma indallahi hayrün minel lehvi ve minet ticareti vallahü hayrür razikin"

Da'vet zamanında güzel kokulu bir bohur yakmakta fayda vardır. Da'vetleri sabahleyin kuşluk zamanlarında yapmak daha uygundur. Cüma günleri namaz vaktinde Da'vet yapılmaz. Bu sarfiye her mendelde kullanılabilir.

Esen kalın..

"Gizli İlimler Hazinesi"

abc123

Kayıtlı Üye
konulara bakarken su daveti yazısını görünce hatırladım. çok küçüktüm 4 yaslarımda falan. eve bi kadın gelmişti bir de amca kızım vardı benden baya büyük yası annemde var tabi. bi tane kaba su koydular beni çağırıp içirdiler. sonra çıkardılar dışarı

davet mi yapıyodu bunlar yoksa. ama falcıydı kadın heralde

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Birden ortadan kaybolan halamı bulmak için hoca çağırmışlar. Hoca, ya hamile bir kadın ya da 10 yaşını geçmemiş renkli gözlü erkek bir çocuk getirin demiş. Babam bakmış suya tüm netliğiyle halamı (ablasını) dere kenarında çamaşır yıkarken görmüş. Hoca çevresinde ne var diye sora sora yakındaki okulun adını okuyarak bulmuşlar. Halam 14 yaşında tekirdağdan hakkariye kaçmış te o zamanlar. Gerisini siz düşünün. Çok ilim sahibi biri olsaydım yapardım. Malesef ki bende o ilim yok. Paylaşımınız beni çok etkiledi teşekkürler :)

EbelDylan

Kayıtlı Üye
Gizli ilimler hazinesi kitabının pdfsine nereden ulaşabilirim her yerden kaldırılmış

Merdut

Kayıtlı Üye
Birden ortadan kaybolan halamı bulmak için hoca çağırmışlar. Hoca, ya hamile bir kadın ya da 10 yaşını geçmemiş renkli gözlü erkek bir çocuk getirin demiş. Babam bakmış suya tüm netliğiyle halamı (ablasını) dere kenarında çamaşır yıkarken görmüş. Hoca çevresinde ne var diye sora sora yakındaki okulun adını okuyarak bulmuşlar. Halam 14 yaşında tekirdağdan hakkariye kaçmış te o zamanlar. Gerisini siz düşünün. Çok ilim sahibi biri olsaydım yapardım. Malesef ki bende o ilim yok. Paylaşımınız beni çok etkiledi teşekkürler :)
Asıl ben teşekkür ederim paylaştığınız anı için :)