Su bulmak için

Beastmaster

Kayıtlı Üye
Merhabalar.Buni risalesinde su bulmak için kazma üzerine Arapça ye harfinin yazılması gerektiği ve su bulmanın kolaylaşacağı yazıyordu.Benim sorum suyu astrolojik takvime göre ne zaman daha kolay çıkartabiliriz?Su olduğundan şüphelendiğim bir arazi var,kendimce teknik konuları ayarladım ancak uygun zamanı da bilmek istiyorum.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Bir jeoloji mühendisine gidiyorsunuz, ona parsel numarasını söylüyorsunuz. O yeraltı su haritalarına bakıp size suyun olup olmadığını ve aşağı yukarı kaç metre derinliğinde olduğunu söyler. Haritada işaret koyar. Sonra o haritadaki yere gidip bakır çubuğu ya da kavak çubuğu kullanarak tam yeri tespit ediliyor. Yanlız bu işe yetenek gerekiyor. Öyle bir adam bulmalısınız. Biz 2 tane getirdik, ilki para aldı ve gösterdi yerleri haritada mühendisin işaretledigi yerlerle aynı değildi. Öbürü para almadı ama haritadaki iki işaretinden birini buldu. Gösterdi yerde sondaj yaptık ve su çıktı.

Sordunuz sorunun cevabı bu değil, ama belki işinize yarar diye yazdım.

Beastmaster

Kayıtlı Üye
Bir jeoloji mühendisine gidiyorsunuz, ona parsel numarasını söylüyorsunuz. O yeraltı su haritalarına bakıp size suyun olup olmadığını ve aşağı yukarı kaç metre derinliğinde olduğunu söyler. Haritada işaret koyar. Sonra o haritadaki yere gidip bakır çubuğu ya da kavak çubuğu kullanarak tam yeri tespit ediliyor. Yanlız bu işe yetenek gerekiyor. Öyle bir adam bulmalısınız. Biz 2 tane getirdik, ilki para aldı ve gösterdi yerleri haritada mühendisin işaretledigi yerlerle aynı değildi. Öbürü para almadı ama haritadaki iki işaretinden birini buldu. Gösterdi yerde sondaj yaptık ve su çıktı.

Sordunuz sorunun cevabı bu değil, ama belki işinize yarar diye yazdım.
Çubuklar bende çalışıyor ancak metal ve boşluk bulmak için.Suda çalışmıyor.Dediğiniz yöntemleri biliyorum ama bazen meblağı yüksek istiyorlar.Zaten benim şüphelendiğim yerde çok büyük bi damar yok.