Sivilce Duasi

aris

Kayıtlı Üye
Katılım
3 Tem 2008
Mesajlar
660
Tepkime puanı
132
Vücutta çıkan sivilce ve çıban gibi şeylerin geçmesi için,Kalem suresi 16 17 18 19 20 ayetlerini okuyup üflemelidir.Hasta bunlardan kurtulur inşallah şifa bulur

alıntı
 

peril

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Kas 2008
Mesajlar
432
Tepkime puanı
15
peki ben kalem suresini bilmiyorum nasıl bulabilirim kur'an-ı kerim*in kacıcncı sayfasında falan:D
 

Aviator

Kayıtlı Üye
Katılım
10 May 2010
Mesajlar
11
Tepkime puanı
0
Konum
İstanßuL
azreal arkadasın güzel bir cevabı vardı :) google çok kullanışlı bir araçtır..
 

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
Katılım
25 Haz 2008
Mesajlar
2,596
Tepkime puanı
151
Konum
somewhere outthere
İş
dış ticaret uzmanı
Kalem suresi 16.17.18.19 ve 20.surelerin okunuşu:

Bismillahirrahmanirrahim

Senesimuhu 'alelhurtumi.
İnna belevnahum kema belevna ashabelcenneti iz aksemu leyasri munneha musbihıyne
Ve la yestesnune
Fetafe 'aleyha taifun min rabbike ve hum naimune
Feasbehat kessariymi
 

ash

Kayıtlı Üye
Katılım
3 Nis 2009
Mesajlar
112
Tepkime puanı
4
İş
İnşaat Mühendisi
Ben bilmiyordum böyle birşeyi.bir tane minicik vardı gidecek mi acaba merak ettim:)
 

Tanrıcam

Kayıtlı Üye
Katılım
27 Haz 2010
Mesajlar
186
Tepkime puanı
7
Konum
İstanbul
İş
Üni. öğrencisi
SİĞİL- SİVİLCE- ÇIBAN-YARA İÇİN:

1- Peygamberimiz hanımlarından birinin elinde siğil görünce ona şu duayı okumasını tavsiye etmiş ve o hanımı o dertten kurtulmuş. “Allâhümme yâ musağğırel kebiyri ve mükebbires-sağıyri sağır mâ bi”

2- Üç tane kağıt alınıp her birine (ا د ر ى ) yazılır.her bir kağıda bir fatiha üç ihlas okunup siğillere sürülür. Her gün bir kağıt yakılır.

3- İri bir tuz tanesi üzerine bir fatiha üç ihlas okunup siğillere sürülür. Daha sonra bu tuz bir bahçeye gömülür.

4- Sabah kalkar kalkmaz sağ elin işaret parmağı dil ile ıslatılır. Siğil yahut sivilcenin etrafında üç defa daire şeklinde çevrilir. Sonra parmak tekrar ıslatılıp siğil tükrükle yağlanır. Buna bir hafta devam edilir.

5- İğde ağacından besmele ile bir dal koparılır. Ya rabbi bu dal kuruduğu gibi falancanın siğilleride kurusun denip dal bir kenara atılır.

6- Vücudunda sık sık çıban çıkan kimse ikindi namazından sonra buruç suresini okumaya devam ederse bu dertten kurtulur.

7- Kara saplı bir bıçak çıban çıkan yerin üzerine konup kalem suresi 12-20. ayetler 7 defa okunur. Her defasında 20. ayet yedi defa tekrar edilir.her çeşit çıban, yara, ve şişlikler için iyi gelir.

8- Temiz bir tabağa ali imran suresi 151. ayet ile fetih suresinin son ayetleri yazılır. Eğer vücutta çıban yada vücudun dışında yara varsa bu yazı zeytin yağı ile silinip yaraların üstüne sürülür. Eğer yaralar içte ise, o zaman ayetler zemzem, gülsuyu yada memba suyu ile silinir ve su bir kaba konup aynı ayetler 28 er defa okunup üç gün içilir. Hastalığın şiddetine göre bu işlem 3-5-7 defa yapılır.

9- Ssivilce, çıban yada siğil üzerine tâhâ suresi 105,106,107. ayetler okuyarak meshedilir. Veya bu ayetler bir tabağa yazılır. İçerisine bir miktar yağ konur. O yağ ile ma’lul yer üzerine meshedilir.

10- İbadetlerini yerine getiren ve akşamları abdestli yatan bir Müslüman yada bir kuran talebesi sabah kalktığı zaman işaret parmağını tükrüğü ile ıslatır ve her çeşit cilt hastalığına besmele ile sürerse bi iznillah şifa bulur. Aynı şekilde abdestini alıp namaz kılmış yada kurandan biraz okumuş olan kimsede ibadetinden sonra aynı usulü uygularsa Allah’ın izniyle şifa bulur.

TEMRE İÇİN:
1- Terme üzerine hafifçe dokunarak iğne ucu ile zuhruf suresi 79. ayet yazılırsa şifa bulur.
2- أَمْ أَبْرَمُوا أَمْرًا فَإِنَّا مُبْرِمُونَTemre olan yer bir çöp ile dıştan içe doğru daire şeklinde çizilerek yukardaki ayet bir nefeste 7 kere olmak üzere 7 kere (top:49) okunur.
3- Kalem suresi 16-20 . ayetler 7 defa okunur. Her okuyuşta 20. ayet 7 defa tekrar edilir ve termeye üflenir. Buna yedi gün devam edilir.
 

gümüş

Kayıtlı Üye
Katılım
11 Kas 2010
Mesajlar
1,683
Tepkime puanı
246
Sivilcelerle savaşta temizlikte ayrıca çok önemli
Dua öncesi ve genelde temizleneceğiniz zaman önerim
El sabunu olarak da kullanılan kalıp sabun kullanıyorsanız ve başkaları da aynı sabunu kullanıyor ise, kalıp kullanılmadan evvel en azından yarısını kesin ve sadece kendi kullanımınız için ayırın, başkası kullanmasın
Kurulanmak için her defasında mümkünse sadece kendinizin kullandığı bir havlu ile kurulanın, başkasının kullandığı havluları yüzünüzden uzak tutun
 
Üst