Sistem Değişikliği Bilgilendirmesi

Sistemsel ve yönetimce alınmış kararları nasıl buldunuz?

• Oldukça yerinde oldu.

Oy: 82 78.1%
  • Hiç hoşuma gitmedi.

Oy: 5 4.8%
  • Ne hoşlandım ne hoşlanmadım. Kafam karışık.

Oy: 18 17.1%

• Kullanılan toplam oy
    105

Enneagram

Banlı Kullanıcı
"gevezelik" gibi konularda yazdığınız mesaj ve paylaşımlarınız için ayrı bir akış bölümü oluşturulacak ve kişiler günlük paylaşımlarını kendilerini ifade etmek istedikleri sözleri o bölümde paylaşabilecek.
Bu bölüm açıldı mı, yoksa benim gözümden kaçan bir şey mi var?

Mr. Şeytan

Banlı Kullanıcı
Bu bölüm açıldı mı, yoksa benim gözümden kaçan bir şey mi var?
Açılmadı ve bana kalırsa açmayı pek düşşünmüyorlar. Yönetime ve mabetin havasına biraz ters.

Gevezelikten önce Tabula Rasa diye bölüm (keşke silinmek yerine kitlenseydi içinde onlarca şiir vardı. Yazık oldu.) vardı. Amacı gevezelik değildi ama o amaçta kullanılıyordu bu yüzden kapatıldı ve sonrasında mabet pasifleşti. Gevezelik açıldı ve şimdi o kapatıldı. İnsanlar başka konular altında gevezelik yapacak (ki yavaş yavaş başladı.) sonrasında ceza yiyecekler. Tamam mabet ciddi bir ortam ve gevezelik gibi bir bölümün olması biraz ters. Ancak burada aktif üyeler olarak her gün siteye girip bir şeyler karalayan insanlarız haliyle ortamımız ciddiyetten çok samimiyete bürünüyor. Bu yüzden gevezelik gibi bir bölümün açılması yönetim tarafından her ne kadar kabul edilemez olsa da mabetin aktifliği için şart.

berksurucu

Banlı Kullanıcı
Açılmadı ve bana kalırsa açmayı pek düşşünmüyorlar. Yönetime ve mabetin havasına biraz ters.

Gevezelikten önce Tabula Rasa diye bölüm (keşke silinmek yerine kitlenseydi içinde onlarca şiir vardı. Yazık oldu.) vardı. Amacı gevezelik değildi ama o amaçta kullanılıyordu bu yüzden kapatıldı ve sonrasında mabet pasifleşti. Gevezelik açıldı ve şimdi o kapatıldı. İnsanlar başka konular altında gevezelik yapacak (ki yavaş yavaş başladı.) sonrasında ceza yiyecekler. Tamam mabet ciddi bir ortam ve gevezelik gibi bir bölümün olması biraz ters. Ancak burada aktif üyeler olarak her gün siteye girip bir şeyler karalayan insanlarız haliyle ortamımız ciddiyetten çok samimiyete bürünüyor. Bu yüzden gevezelik gibi bir bölümün açılması yönetim tarafından her ne kadar kabul edilemez olsa da mabetin aktifliği için şart.

Sonuna kadar katılıyorum. Benim acil şekilde şakalar yapmam lazım. Yoksa atılcam forumdan...

Ben gayri ciddi bir adamım yahu..

Ü

Üye silindi 58480

Gevezelik yıllardan beri yok muydu zaten? Illa açılır.

Başka bir isim altında açılacak demiş yule.

Zaten çağrıșım olarak "gevezelik" boş laf kalabalığı gibi algılanıyordu. Halbuki içerikler öyle değildi. Bayramlasiyorduk, içimizi döküyorduk, serzenisleri bile okumak çok keyifliydi, bazen sadece gevezelikteki muhabbetler nerden nereye gelmiş diye sayfa sayfa geriye gittiğim bile oluyordu.

Gecezelik benim en yaratıcı beyin fırtınalarına da şahitlik ettiğim tek topikti.

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Belki de isim arıyorlardır.
Yardımcı olabiliriz.

Mesela;
ÜzümünSapıArmudunÇöpü?
SoğukHalvet?

Soğuk halvet, uydurma bir söz değil yani düşündüm ve uygun gibi geldi.

Hamamın ilk giriş bölümüdür çok sıcak bir alan değil. Sıcaktan bunaldığınızda serinlemek için kullanılır. :giggle:?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Flood.

Merhabalar sevgili yönetim.
Taklitleri asıllarını yaşatır.
Sizler gevezeliğe alternatif bulana kadar geçici bir çakma bir gevezelik konusu açsak olur mu?
Adıda zaten "Çakma Gevezelik" olur. ?

Ü

Üye silindi 58480

Flood.

Merhabalar sevgili yönetim.
Taklitleri asıllarını yaşatır.
Sizler gevezeliğe alternatif bulana kadar geçici bir çakma bir gevezelik konusu açsak olur mu?
Adıda zaten "Çakma Gevezelik" olur. ?

Ben yönetim olsam sana yıldızlı hayır derdim.
Öyle mi sorulur?
?

Ü

Üye silindi 58480

Büyük konuşma ?

Gevezelik konusu çoktan açılmıș olmalı.
Quantuma göre önce sonuçlar yaratılır çünkü. Sebepler sadece evrenin 70 kat perdelenmesi için çekilmiş suni perde vazifesi görür.

E sonuçlar da hazır ortadayken, açılsa miydi Bi serbest kürsü bülteni artık. ?

Benimki de çok yapmacık oldu

Berk sorsun. O bazı konularda daha net ?

İbisu

Kayıtlı Üye
şimdilik profil mesajları iyi hem silebiliyorsunuz da gevezelik ya da blog şeyi gelinceye kadar

Zek0808

Kayıtlı Üye
Aklımda tonlarca cevap arayan sorularla beraber 7 yıl önce daha çocukken keşfedip üye olmuştum siteye. Her günüm gecem burada araştırma, okuma yaparak geçiyordu. Sonra zaman geçti ortam çok değişti, sitenin içeriği mesajlar.. Ara ara girip bakmaya devam ettim ama eski ortam hiç yoktu. Bu değişiklik ve eskiye dönüş haberi beni çok mutlu etti. Umarım eski ortamımızı geri kurabiliriz.
Kesinlikle aynı fikirdeyim. Daha önce çok okuyup araştırma yapabiliyordum ama o kadar değişmiş ki ortam artık dediğiniz gibi ben de arada bir girip bakmakla yetinmeye başlamıştım. Bu habere en çok sevinenlerdenim. Ayrıca illa goygoy yapmak isteyenleri de anlamıyorum. Bu goygoyu yapabileceğiniz birçok platform var. 'Burayı da istediğim gibi kullanabilirim.' muhabbetinin özgürlük olduğuna değil aksine dağdan gelip bağdakini kovma durumu olduğunu düşünüyorum. Değişiklik için çok mutlu oldum, teşekkürler.

Mr. Şeytan

Banlı Kullanıcı
Kesinlikle aynı fikirdeyim. Daha önce çok okuyup araştırma yapabiliyordum ama o kadar değişmiş ki ortam artık dediğiniz gibi ben de arada bir girip bakmakla yetinmeye başlamıştım. Bu habere en çok sevinenlerdenim. Ayrıca illa goygoy yapmak isteyenleri de anlamıyorum. Bu goygoyu yapabileceğiniz birçok platform var. 'Burayı da istediğim gibi kullanabilirim.' muhabbetinin özgürlük olduğuna değil aksine dağdan gelip bağdakini kovma durumu olduğunu düşünüyorum. Değişiklik için çok mutlu oldum, teşekkürler.

2012 yılında kayıt olmuştum buraya. Dediğiniz gibi çok farklı bir ortam vardı ama şuanki durumla benzeri bir şeyler yaşanıyor. Gevezelik gibi bir goygoy bölümü olmayınca insanlar diğer sayfalar altında sohbetini yapıyordu. Yöneticiler aşırı sıkıntı yapıyordu bu durumlara diye herkes diken üstündeydi diye bu kadar çok değildi evet ama bu güzel olduğu anlamına gelmez. Gevezelik bölümünün olduğu zamanlarda diğer sayfalar aslında gayet düzgünce tartışmalar dönüyordu.
Bir çoğumuz yazılarında ironik bir dille yazdığı için size böyle gözükmüş bence.

Eski her zaman özlenir saçma bir şekilde ama yeni dediğimiz şey de eskiyince özlediğimiz yeninin eskisi olacak?

Zek0808

Kayıtlı Üye
2012 yılında kayıt olmuştum buraya. Dediğiniz gibi çok farklı bir ortam vardı ama şuanki durumla benzeri bir şeyler yaşanıyor. Gevezelik gibi bir goygoy bölümü olmayınca insanlar diğer sayfalar altında sohbetini yapıyordu. Yöneticiler aşırı sıkıntı yapıyordu bu durumlara diye herkes diken üstündeydi diye bu kadar çok değildi evet ama bu güzel olduğu anlamına gelmez. Gevezelik bölümünün olduğu zamanlarda diğer sayfalar aslında gayet düzgünce tartışmalar dönüyordu.
Bir çoğumuz yazılarında ironik bir dille yazdığı için size böyle gözükmüş bence.

Eski her zaman özlenir saçma bir şekilde ama yeni dediğimiz şey de eskiyince özlediğimiz yeninin eskisi olacak?
İronik dille yazılan şeyleri inanın ayırt edebiliyorum. Ben gerçekten ondan ziyade çok fazla geyik görüyorum. Bazı başlıkların bile sırf boş yapmak için açıldığı o kadar belli ki. Birşeyler ararken bilgi içerikli metinler ya da zihin fırtınalarının yapıldığı muhabbetler yerine böyle muhabbetleri görmek insanı üzüyor açıkçası.