Sınavlara çalışabilmek ve yüksek puan almak için

Koalabebek

Kayıtlı Üye
Evet linç geliyooor hazirim? sinavlarim yaklasti... Ders çalışirken okuduğumuzu bir cirpida anlamak icin, sinavin kolay geçmesi ve yuksek puan alabilmek icin var mi böyle duadir vefktir majidir allah ne verdiyse her öneriye açığım teşekkür ediyorum ve linc girisimini baslatiyorum

star53

Kayıtlı Üye
Ne sınavına çalışacaksın?

star53

Kayıtlı Üye
Tam olarak hangi derslerden gireceksin bilmiyorum ama her temel bilgiyi bir zihin haritasında toplayıp çalışmak hem eğlenceli hem de akılda kalıcı olabiliyor. İkinci önerim quizlet. Google'da aratıp siteye girdiğinde zihin haritasında topladığın bilgileri bir kart koleksiyonu olarak oluşturup bol bol çalışabilirsin. Hem hızlı hem de etkili bir yöntem. Çalışırken 5+5+5+5 şeklinde konuları bölerek çalışabilirsin ya da 20 dakika çalışıp 5-10 dakika kendi kendine takılabilirsin. Ama telefon olmasın. Dinlenirken bile dikkatin başka yere kayarsa öğrendiklerinin bir kısmını unutabilirsin. Uyku kısmında da çok dikkat et. Uykun varsa dur biraz daha takılayım deme. Gündüzse şekerleme yap, gece ise direnme. Çözemediğin bir konu varsa internetten veya arkadaşlarından öğren. Öğrendikten sonra konuları birine anlatıyormuşçasına aklından ve sesli olarak tekrar et. Bunlara rağmen çalıştığın şeyler aklından gidiyorsa gel beni bul, sana dayak atman için bir çift eldiven vericem :D

Koalabebek

Kayıtlı Üye
Tam olarak hangi derslerden gireceksin bilmiyorum ama her temel bilgiyi bir zihin haritasında toplayıp çalışmak hem eğlenceli hem de akılda kalıcı olabiliyor. İkinci önerim quizlet. Google'da aratıp siteye girdiğinde zihin haritasında topladığın bilgileri bir kart koleksiyonu olarak oluşturup bol bol çalışabilirsin. Hem hızlı hem de etkili bir yöntem. Çalışırken 5+5+5+5 şeklinde konuları bölerek çalışabilirsin ya da 20 dakika çalışıp 5-10 dakika kendi kendine takılabilirsin. Ama telefon olmasın. Dinlenirken bile dikkatin başka yere kayarsa öğrendiklerinin bir kısmını unutabilirsin. Uyku kısmında da çok dikkat et. Uykun varsa dur biraz daha takılayım deme. Gündüzse şekerleme yap, gece ise direnme. Çözemediğin bir konu varsa internetten veya arkadaşlarından öğren. Öğrendikten sonra konuları birine anlatıyormuşçasına aklından ve sesli olarak tekrar et. Bunlara rağmen çalıştığın şeyler aklından gidiyorsa gel beni bul, sana dayak atman için bir çift eldiven vericem :D
Hemmmeen denensinnnn teşekkür ederim

star53

Kayıtlı Üye
Hemmmeen denensinnnn teşekkür ederim
Rica ederim. Bir de zihin haritası çizmek uzun sürüyorsa draw .io kullanarak kendi kafanızdaki diyagramı çizebilirsiniz. Export seçeneğinden de resim şeklinde sisteminize indirirsiniz. Çalışırken benim çok işime yaradığı için bunu da eklemek istedim. Kolay gelsin :)

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
C vitamini desteği, omega3-6, ginglo biloba çayı beyninin daha verimli çalışması için, bir de spor yap beynine oksijen gitsin büyüye filan bağlanma o kadar :) Gece uykunu al (23.00-03.00 arası), dinlenmiş ve zinde bir zihin için. İmkanın varsa açık havada ders çalış, serin serin :)

ruhname

Kayıtlı Üye
Sen bi hafta iki hafta girdaba gireceksin hop sonra gazan mübarek ola ya kpssye çalışanlar nörsün bilemiyorum ben de ?

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Bu konuyu yeni gördüm. Linc vs. :D
Mabet tekiler normal insanı gerizekalı yapar zaten. :LOL: Bunları çocukları olsa varya o Ho yazık  çocukları üstün zekalı doğsa tımarhanelik yaparlar. Baskı var baskı hiç İyi bi şey değil. Katılıyorm?

Resmen soru sorarken bile 40 defa düşündürüyor lar haklısın. Senin şu psikolojin mesela onları düşündürmeli ama kim bilir kaçının umurunda? :unsure:

Bırakıp bırakıp kaçıyorlar:poop::poop::poop: anca bencillik. Ona duvar buna taş hepsi.

Koalabebek

Kayıtlı Üye
Hepinize cook teşekkür ederim ? valla bu kadar mantikli cevap beklemiyodum @Enneagram in da dedigi gibi soruyu sorarken 40 kere düşündüm neler yazilabilir diye? teşekkür ederim gerçekten ❤️

Enneagram

Banlı Kullanıcı
☺️?@Koalabebek
Sınav için her gün 341 defa NASRUN MİNALLAHİ VE FETHUN GARİB ayetini bugün itibariyle okumaya başla. Sınav oldugu günlerde hemen öncesinde okuyup girmeni tavsiye ediyorum. Bu şekilde arkanda manevi destek olur, bildiklerini yaparsın evelallah.
Bana güvenebilirsin. Ama çalışmadan malesef.

Bu ayeti okumak bende 2015 yazından beridir adet halini aldı. Okumadan hiçbir sınavıma giremiyorum çünkü kendimi eksik hissediyorum.
Maksat Allah ı unutmadığımı belirtmek. Çalışsam yahut çalışmasam farketmiyor. Özellkle yüksek not için de okumam. Genel bir okuma arzusu bendeki. Fıtraten zaten belirli dünyevi amaç uğrunda bir şeyler pek yapmam yani yapamıyorum. Kendimi kötü hissederim iki yüzlülük gibi gelir. İçsel bir şey bu.

Birde ben genelde çalıştığım her şeyi elde eden biriyim. Allah bu konuda beni sınamıyor galiba. Tembellik yapmadığım her hususta mutlak başarı ardımdan gelir. Bu ayeti de çok severim, hep okurum, herkese de tavsiye ederim. Sana da hayatta daimi başarılar diliyorum. Umduklarına nail olman dilegiyle