Selamlar

Manly P. Hall

Kayıtlı Üye
İnternetten para ödemeden bir kitabın pdf ini indirmek kötü karma yaratır mı, bu konuda fikriniz neler, cevaplar için teşekkürler şimdiden

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Evet bunu ben de merak ediyorum, birçok kitabın pdf i internette var, bazıları beleş diye tercih etse de bazıları da kitap stoklamak istemediği için yada farklı nedenler, kirada olanlar için o kitaplar baya baş ağrıtıcı olabiliyor taşınırken.. ne yapmak lazım pdf okumayalım mı?

Manly P. Hall

Kayıtlı Üye
Aslında sormak istediğim buydu hocam, şimdi yurtdışından kitap istesek kitap 80 dolar ama interntte pdf var, alacak durumu olmayan insanlar için sormak istemiştim

Alakan

Kayıtlı Üye
Yani bir nevi karşıdaki insanın emeğinin karşılığını vermemek ama bir taraftan bilgi edinme veya kendini geliştirme ihtiyacı söz konusu. Belki 80 dolar ödemek zor gelebilir ama onun yerine yardıma muhtaç birine yardım edebilir veya hayvanlara yardım edebilirsiniz gücünüz yettiğince o kişinin adına. Hem vicdanen rahatlatır sizi. Her şey niyetle başlıyor sonuçta.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Maji kitapların yazarı hayatta ise mutlaka satın almak gerekir. Başka şekilde ödememek için. Onun dışında sevgili @Alakan ' ın dediği gibi kuşları besleyebilirsiniz. Veya: "Bilgi satılamaz, bilgi herkesin hakkı!" felsefesiyle bu duruma bakabilirsiniz. Bu bakış açısı kötü karma yapmaz.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Maji kitapların yazarı hayatta ise mutlaka satın almak gerekir. Başka şekilde ödememek için. Onun dışında sevgili @Alakan ' ın dediği gibi kuşları besleyebilirsiniz. Veya: "Bilgi satılamaz, bilgi herkesin hakkı!" felsefesiyle bu duruma bakabilirsiniz. Bu bakış açısı kötü karma yapmaz.
Mantıken bakıldığında bütün pdf kitaplar için sahibinin adına hayır yapmak gerekir başka yolla ödeme imkanı bulamazsak, bilgi satılamaz ama ortada emek var, birinin büyük çabalar sonucu para kazanmak niyetiyle derleyip topladığı bilgileri yağmacı gibi talan etmiş oluyoruz aslında.. alma verme dengesi gereğince bedelini ödememiz lazım..

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Mantıken bakıldığında bütün pdf kitaplar için sahibinin adına hayır yapmak gerekir başka yolla ödeme imkanı bulamazsak, bilgi satılamaz ama ortada emek var, birinin büyük çabalar sonucu para kazanmak niyetiyle derleyip topladığı bilgileri yağmacı gibi talan etmiş oluyoruz aslında.. alma verme dengesi gereğince bedelini ödememiz lazım..
Verme dengesini bilgileri başka insanlarla paylaşarak tutulur. Ama o bakış açısıyla tabiki hayır yapmak gerekiyor. Ben bilgi satilmamalı diyorum ve kendim de satmıyorum bilgilerimi.

Retro

Kayıtlı Üye
Kötü karma yaratır tabi ki. Ödeyemezsen de ahirete kalır.

Ahirette de, mahşer yerinde tüm işlediğimiz sevaplar ortak bir enerji birimi olarak yüzümüze yansıtılır. (ayet)

Allah ona nur (kozmik aura) demiș. Mahşer yerinde nurlu yüzler vardır demiş. Yani karmadan çok fazla pozitif alacaklı olan vardır. (ayet)

Hayatta kimlerin hakkını yemișsek, bu hakkı onlara iade etmek, nurumuzdan bir kısmı bizden alınıp onlara verilerek ödetilir.

Kimler de bizim hakkımızı yemișse onların nurundan bir kısmı bize geçerek hakkımızı almamız sağlanır. Öyle bir ortam vardır ki kimse çocuğunu bile düşünemez. Kimden nasıl nur devșirebilir, kime nasıl günahlarını yükleyebilir onun telaşına girer. Dünyadaki hesap ahirette tutmaz yani. Çünkü hesapgünü sistem nura (enerjiye) indirgenir ve başka hiçbir şeyin önemi kalmaz (ayet)

Zalimlerin nuru sorguda erken bitebilecek, ama bizim hala onlardan alacağımız varsa, bu sefer de bizim günahlarımızın bir kısmı onlara yüklenecek ve bizi hafifletecekler. Yani alma verme dengesi öyle bir hesaplanacak ki ortak bir enerji cinsinden, sorgu 50 bin yıl sürecek denir. (hadis)

Dünyada Etkileşimde olduğumuz herseyin canlı cansız bir aurası vardır ve herşeyle hesaplaşarak nur edinip, nur ile ödeme yapacağız. Madde enerjidir, enerji nurdur.

Sistem, tasarlanıș amacına sadeleșecek ve biz canlı cansız herseyin bizle olan etkileşimine göre dile geldiğini yani telepatik bir dille bizim enerjimizle nasıl da yüklenmiș olduklarını beyan ettiklerini görücez. Hatta kendi uzuvlarımızın bile (ayet)

Son düzenleme:

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Kötü karma yaratır tabi ki. Ödeyemezsen de ahirete kalır.

Ahirette de, mahşer yerinde tüm işlediğimiz sevaplar ortak bir enerji birimi olarak yüzümüze yansıtılır. (ayet)

Allah ona nur (kozmik aura) demiș. Mahşer yerinde nurlu yüzler vardır demiş. Yani karmadan çok fazla pozitif alacaklı olan vardır. (ayet)

Hayatta kimlerin hakkını yemișsek, bu hakkı onlara iade etmek, nurumuzdan bir kısmı bizden alınıp onlara verilerek ödetilir.

Kimler de bizim hakkımızı yemișse onların nurundan bir kısmı bize geçerek hakkımızı almamız sağlanır. Öyle bir ortam vardır ki kimse çocuğunu bile düşünemez. Kimden nasıl nur devșirebilir onun telaşına girer. Dünyadaki hesap ahirette tutmaz yani. Çünkü hesapgünü sistem nura (enerjiye) indirgenir ve başka hiçbir şeyin önemi kalmaz (ayet)

Zalimlerin nuru sorguda erken bitebilecek, ama bizim hala onlardan alacağımız varsa, bu sefer de bizim günahlarımızın bir kısmı onlara yüklenecek ve bizi hafifletecekler. Yani alma verme dengesi öyle bir hesaplanacak ki ortak bir enerji cinsinden, sorgu 50 bin yıl sürecek denir. (hadis)

Dünyada Etkileşimde olduğumuz herseyin canlı cansız bir aurası vardır ve herşeyle hesaplaşarak nur edinip, nur ile ödeme yapacağız. Madde enerjidir, enerji nurdur.

Sistem, tasarlanıș amacına sadeleșecek ve biz canlı cansız herseyin dile geldiğini yani telepatik bir dille bizim enerjimizle nasıl da yüklenmiș olduklarını görücez.

Hepsi ayetle sabit.

O konuda şanslıyım sanırım hep hakkım yenildi 😕
Bana da öyle geliyor sonuçta her yazar yada yayınevi değil ama büyük bir kısmının amacı kâr elde etmek.. bizlerin her şeye para bulurken onlara gelince bedavacı davranmamız haksızlık..
Nasıl marketten ekmeği bedava almıyorsak onlara da hakkı ödenmeli diye düşünüyorum.

Retro

Kayıtlı Üye
Evrendeki amacımız, karmik sistemin de gayesi, kutupsallıktan bütünselliğe bir geçiștir. Kutupsallık ; ego, hırs, takıntılar, tek boyutlu, tek taraflı, tek sonuçlu düșünmek; putlar, șeyhler ve önderlere obsesif hale gelmek olarak anlașılabilir temel hatları ile. Tuttuğun takımın holigani olmak ve maç sonu tașlı sopalı kavgalara girmek bile tek kutuplu olmanın ne kadar ziyan bir iș olduğunu gösterir.

Kutupsallık egoyu büyütür, bütünsellik ruhu.

Bütünü kendi kutpuna kalıcı olarak denkleyemezsin. Tanrı değilsin. Ama egonun gücüne abanıp bütünü bir noktaya kadar kanatarak ta olsa kendine hizmet etmeye zorlayabilirsin.

Iste karma burada devreye giren bir ilahi koruma sistemidir; bütünün hakkını bütüne iade etmek ve seni de bütüncül görmeye teșvik etmek için, yaşattıklarını sana yașatan bir güçtür.

Yaș sopa gibidir karma. Yaș sopayı yamultursan yamuk kalır. Sonra onu duzlemek için duzleyip bırakmak yetmez. Yine bir tarafa bükük kalır. Tam anlamı ile duzlemek için Ters tarafa doğru da bir güzel bükmek gerekir ki eski düz haline gelsin. Karma unutmaz, zaman tanır. Sonra seni kendinle çelișen ters tarafa doğru büker.

Karmada sana zaman tanınması, tekamül anlaşması gereğidir. Yanına kalmış bir haksızlık yoktur; kendi empati yeteneğini farketmen için durumu değişik açılardan görerek bütüncüllüğe uyanman vardır.

Ha ısrarla kutupsallıkta diretirsen ahirette duruma uyanırsın. Ve senden aynı ego ile sıkıysa ahiretteki durumunu da kurtarman beklenir.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Evrendeki amacımız, karmik sistemin de gayesi, kutupsallıktan bütünselliğe bir geçiștir. Kutupsallık ; ego, hırs, takıntılar, tek boyutlu, tek taraflı, tek sonuçlu düșünmek; putlar, șeyhler ve önderlere obsesif hale gelmek olarak anlașılabilir temel hatları ile. Tuttuğun takımın holigani olmak ve maç sonu tașlı sopalı kavgalara girmek bile tek kutuplu olmanın ne kadar ziyan bir iș olduğunu gösterir.

Kutupsallık egoyu büyütür, bütünsellik ruhu.

Bütünü kendi kutpuna kalıcı olarak denkleyemezsin. Tanrı değilsin. Ama egonun gücüne abanıp bütünü bir noktaya kadar kanatarak ta olsa kendine hizmet etmeye zorlayabilirsin.

Iste karma burada devreye giren bir ilahi koruma sistemidir; bütünün hakkını bütüne iade etmek ve seni de bütüncül görmeye teșvik etmek için, yaşattıklarını sana yașatan bir güçtür.

Yaș sopa gibidir karma. Yaș sopayı yamultursan yamuk kalır. Sonra onu duzlemek için duzleyip bırakmak yetmez. Yine bir tarafa bükük kalır. Tam anlamı ile duzlemek için Ters tarafa doğru da bir güzel bükmek gerekir ki eski düz haline gelsin. Karma unutmaz, zaman tanır. Sonra seni kendinle çelișen ters tarafa doğru büker.

Karmada sana zaman tanınması, tekamül anlaşması gereğidir. Yanına kalmış bir haksızlık yoktur; kendi empati yeteneğini farketmen için durumu değişik açılardan görerek bütüncüllüğe uyanman vardır.

Ha ısrarla kutupsallıkta diretirsen ahirette duruma uyanırsın. Ve senden aynı ego ile sıkıysa ahiretteki durumunu da kurtarman beklenir.

İnsanlar geciktiği için inanmasa da ister karma deyin ister ilahi adalet öyle güzel işliyor ki, kimse yaşattığını yaşamadan ölmüyor, olaylar birebir aynı olmasa bile aynı duyguyu tadıyorlar. Bana bir sürü kara büyüler yapan büyücü bir çok sağlık sorunu yaşadı ameliyatlar oldu, günlük işlerini yapmaya enerjisi yetmiyor, başka bir tanesi kandırıldı, aldatıldı, kullanıldı.. Diyorsun ben bu kadarını yapamazdım, ilahi adalete güvenin.. çevremde de örneklerini görüyorum..

Ü

Üye silindi 76175

Kimin kitabı? Aristo'ya nasıl hakkını vereceğiz? Platon'a, Râzî'ye?
Zaten dişe dokunur kitapların yazarlarının çoğu defteri kapatıp gitmiş, üç beş tane asalak çıkıp sahipleniyor diye günaha girecek değilim.

Bu yüzden klasikler candır, bu gün çıkıpta geçmişten örneği olmayan hiç bir kitap yok.

Topluma mal olmuş alanlardan devamke :D

Manly P. Hall

Kayıtlı Üye
mühendislikle ilgili konuşayım ben misal veriyorum makine mühendisliği kitaplarını internetten pdf olarak indirdim çünkü yurtdışında 120 dolar, aristonun kitabı gibi kitapları kastetmiyorum hocam

Ü

Üye silindi 76175

mühendislikle ilgili konuşayım ben misal veriyorum makine mühendisliği kitaplarını internetten pdf olarak indirdim çünkü yurtdışında 120 dolar, aristonun kitabı gibi kitapları kastetmiyorum hocam
Hocam siyonizm bir ömür kitap almana yetecek kadar doları hepimizden zaten çaldı, bismillah deyip üfle oku gitsin. İyi bir mühendis olduktan sonra zekâtını verirsin.