Seçilen İnsanların Seçtiği İnsanlar

aris

Kayıtlı Üye
Katılım
3 Tem 2008
Mesajlar
660
Tepkime puanı
142
Seçilen İnsanların Seçtiği İnsanlar


Dünya dışı varlıklar, bir önceki bölümde de anlatıldığı üzere, çok sıkı bir elemeden geçirdikleri insanlarla çok ciddi bir eğitim faaliyetine girişirler. Fakat seçilen insanlar dışındaki diğer insanların da bu “çok önemli” bilgileri öğrenme ve bu “yüksek felsefi sistemi” yaşama hakları vardır. Bu nedenle, Dünya dışı varlıklarla görüşen insanların hemen hemen hepsinin aldıkları bilgilerin bir kısmını diğer insanlarla paylaşma görevleri bulunmaktadır.

Bu, üzerinde sürekli spekülasyon yapılan bir konu olduğu için gerçekten Dünya dışı varlıklarla görüşen insanlar bunu herkese açıklamaktan kaçınırlar. Bedensel yapıya sahip olmayan ve başka bir gezegende bulunan “üst akıl sahibi” canlılarla görüştüğünü ve bu varlıkların kendisini eğittiğini iddia eden birine genellikle “psikiyatristlerin ilgi alanına giren bir hasta” gözüyle bakılır ve ne yazık ki gerçek sıklıkla da budur. Kimin gerçekten Dünya dışı varlıklarla iletişimi olduğunu kimin “şizofrenik duygu durum bozukluğu” yaşadığını anlamak aslında çok da zor değildir ve bir sonraki bölümde bu ikisi arasındaki farklar detayları ile incelenecektir.

Dünya dışı varlıklardan öğrendiklerini diğer insanlarla paylaşma gibi önemli bir görevi olan insanlar, diğer tüm insanlardan çok daha dikkatli olmak zorundadırlar. Öncelikle kimsenin dikkatini çekmemek oldukça zordur. Bunun yanı sıra bu tarz önemli bilgilerin kiminle paylaşılacağına karar vermek zannedilenden daha karmaşık bir konudur. Çünkü Dünya dışı varlıklar iletişime geçecekleri insanları seçerken insanın yaşadığı zaman boyutundan bağımsızdırlar ve geliştirmiş oldukları üstün akıl seviyesi sayesinde hangi insanın hangi konuya ne şekilde tepki vereceğini çok yüksek olasılıklarla önceden tahmin ve tespit edebilmektedirler. Bu nedenle, eğitim sürecinden ayrılan çok az insan olmakta böylece boşa zaman kaybetmemektedirler. Ancak bir insan Dünya dışı varlıklarla iletişime geçtiğinde, onların özelliklerine sahip olmaz, yalnızca onların vermek istedikleri bilgilere sahip olabilir. Bu durumda bir insan için Dünya dışı varlıkların kendisi ile paylaştığı “sırları” kiminle paylaşacağına karar vermek oldukça zordur.

Bu sorunu aşmak için “danışmanlık” yöntemi kullanılır. Dünyadaki insanlarla iletişim kuracak olan seçilmiş ve eğitilmiş insanlar, Dünya dışı varlıklardan öğrenmiş oldukları bilgiler doğrultusunda, çevrelerindeki insanları inceleyerek belli seçim kriterlerini uygularlar ve bazı insanları tespit ederler. O insanların eğitim süreci için uygun olup olmadıklarını Dünya dışı varlıklara danışırlar ve eğer seçtikleri kişiler üstün akıl seviyesinden gelen öğütleri almaya uygunsa, seçilen kişinin eğitimi ile sorumlu olan Dünya dışı varlık bunu detaylı bir şekilde bildirir. Bu danışmanlık durumu zaman kaybetmemek ve deşifre olmamak için oldukça faydalıdır. Kişinin eğitimi ile sorumlu olan dünya dışı varlık o insanın eğiteceği diğer insanlara dair herhangi bir sorumluluk taşımaz ancak eğittiği insanın boşa zaman harcamaması için eğitilen kişi hakkında detaylı bilgi toplayarak iletişimde olduğu insana iletir. Bu bilgi, eğitilecek insanın yaşam görüşü, hangi sistemle daha kolay öğrenebileceği ve bunlar gibi eğitimin başarısını temelden etkileyecek faktörlerdir.

Bunun dışında bazen, eğitimden sorumlu olan Dünya dışı varlık bir insanı belirleyerek iletişimde olduğu insandan onun eğitilmesini isteyebilir. Bu durumda da kişi, seçilen diğer insanın kim olduğunu önemsemeksizin onun eğitimini üstlenir.
alıntı
 

ela.nass

Kayıtlı Üye
Katılım
15 Tem 2019
Mesajlar
213
Tepkime puanı
465
Konum
Bosphorus ?
İş
İntelligence
Dünyadaki insanlarla iletişim kuracak olan seçilmiş ve eğitilmiş insanlar, Dünya dışı varlıklardan öğrenmiş oldukları bilgiler doğrultusunda, çevrelerindeki insanları inceleyerek belli seçim kriterlerini uygularlar ve bazı insanları tespit ederler. O insanların eğitim süreci için uygun olup olmadıklarını Dünya dışı varlıklara danışırlar ve eğer seçtikleri kişiler üstün akıl seviyesinden gelen öğütleri almaya uygunsa, seçilen kişinin eğitimi ile sorumlu olan Dünya dışı varlık bunu detaylı bir şekilde bildirir.
Acaba seçim kriterleri neye göre belirleniyor ? Keşke bilseydik.
 

Talahu

Kayıtlı Üye
Katılım
30 Tem 2018
Mesajlar
134
Tepkime puanı
170
12 senelik konuya yorum atmanın güzelliği :D
 

[XTR] Similar Threads

Üst