Şans arttırılabilir mi?

cathrine

Kayıtlı Üye
dennise Ben de sizin düşüncenizi çok yanlış buldum!Benim söylemek istediklerimi çarpıtıyormuşsunuz gibi geliyor...İyi niyetli olmak ''iyi niyetli''olamaktır..''.Kötü niyetli'' olmak da ''kötü niyetli''olmaktır...Çok karıştırıp altında binlerce anlam aramaya gerek yok...Konfor alanı ya da egolarla açıklayabileceğimiz bir şey değil...Biz şanstan bahsediyoruz,somut örneklere girmiyorum çünkü o zaman dünya ülkelerinden ,siyasetten ve daha bir çok özel konudan bahsetmem gerekir...Sizin düşünceleriniz yine havada kalır...

Ü

Üye silindi 58480

.İyi niyetli olmak ''iyi niyetli''olamaktır..''.Kötü niyetli'' olmak da ''kötü niyetli''olmaktır..

Keske oyle olsaydi efendim. Vallahi keske siyahla beyaz gibi olsaydilar.
Benim söylemek istediklerimi çarpıtıyormuşsunuz gibi geliyor...

Estafurullah ! Olur mu oyle sey. Carpitmak yok asla. Siz kendi dusuncelerinizi ortak havuza birakiyorsunuz. Ben de o ortak havuzdan kendime gore cekip aliyorum. Hepsi bu : ))

Çok karıştırıp altında binlerce anlam aramaya gerek yok.

Tabi ki.
Bir sey neyse odur.

Ama ben ararim :D
Kisisel almayin beni.

Konfor alanı ya da egolarla açıklayabileceğimiz bir şey değil...

E isin icinde baska bir sir var o zaman. Ben biraz kizistirim dedim. Belki bir beyin firtinasi daha cikar.
Siz de cok sabirsizsiniz. Mesajinizi okurken firca yiyormusum gibi hissettim.

Sizin düşünceleriniz yine havada kalır...

E kalsin cnm. Muhabbet sursun de

cathrine

Kayıtlı Üye
dennise Biraz fırçalamış olabilirim:)Ama sabrınıza ve muhabbetti sürdürme isteğinize saygı duydum,beni gülümsetebildiniz..Ben de sizin mana aleminde kabınızın çok geniş olduğunu hissettim,ona bir şey diyemem...Okyanustan herkes kendi payına düşeni alır..Beni de anlamaya çalışın...Ne demek istediğimi...Gündelik ,herkes için çok kolay olan durumlardan bahsediyorum sadece...Başta belirttiğim konular gibi...İş hayatı,ilişkiler,aile gibi konulardan bahsediyorum...Gerçekten gözlemlemeyi seviyorum...Kendi hayatımı da gözlemleyip kendim için ve herkes için faydalı bilgilere ulaşmaya çalışıyorum,kendi çapımda şansın bir sırrı var mı sorusuna yanıt arıyorum...Kunatum,düşünce gücü gibi konularla çözülemeyeceğini anlamış bulunmaktayım....Sizlerden gerçeklere dayanan yaşam öyküleri bekliyorum...Mesela bir konuda şansınız kötü giderken aniden değişti mi hiç?Sizce neden değişti,ne oldu da başka yöne çevrildi?

cathrine

Kayıtlı Üye
Hayatınızda dönüm noktaları yaşadığınız çok güzel,mucize olaylar olmadı mı?

D

DAİMON

dennise Ben de sizin düşüncenizi çok yanlış buldum!Benim söylemek istediklerimi çarpıtıyormuşsunuz gibi geliyor...İyi niyetli olmak ''iyi niyetli''olamaktır..''.Kötü niyetli'' olmak da ''kötü niyetli''olmaktır...Çok karıştırıp altında binlerce anlam aramaya gerek yok...Konfor alanı ya da egolarla açıklayabileceğimiz bir şey değil...Biz şanstan bahsediyoruz,somut örneklere girmiyorum çünkü o zaman dünya ülkelerinden ,siyasetten ve daha bir çok özel konudan bahsetmem gerekir...Sizin düşünceleriniz yine havada kalır...

Merhaba! Konuya sonradan dahil olmuş olsam da fikirlerimi söylemek isterim. Dennise nin 'iyi niyetli insanlar' hakkındaki görüşlerinin yarısına digerlerinin hemen hemen hepsine katılıyorum. Bahsettiğiniz konu yüzeysel olarak ele alınamaz. Dennise nin yaklaşımı fikirleri elle tutulur cinsten ve çözüm üretiyor. Ama siz bence sadece merak ediyorsunuz, çözümünü istemiyorsunuz, öyle olabileicegnizi de düşünmüyorsunuz, o gücü içinizde de hissetmiyorsunuz. Tek istediginz neden oldugu.

Yorumlarınıza ve gözlemlerinize %100 katılıyorum ama bir şeyi unutuyorsunuz. Herkesi kendi yaşam koşulları içinde düşünmeliyiz. Kendi hayat felsefenize göre yorumluyorsunuz o yüzden 'neden' diye soruyorsunuz. O insanların iç dünyaları sizin dünyanız gibi degil. Onlarında kendilerince imtihanları oluyor. Yılmamaları gerektigini ve bir şekilde ayakta durmaları gerektigini içsel olarak biliyorlar. Belki de öyle yetiştiriliyorlardır ama ailelerine anne babalarına baktığımda gördügüm şu ki; aileden gelen bir özellikte var, yani genetik kodlar, yani Allah vergisi...

Çogunlugu senin gibi gözlem yapmaz yada gözlem yapsa bile sadece işine bakar gözlem onlar için iç seziştir. Sezer ve geçer üstünde durmaz. Benim en yakın 3 samimi arkadaşım var. Üçü de bu özelliklere sahip. Biri lisede digeri üniversitede bir digeride 8 yıllık bir dost... Hepsinin ortak özelliği sosyal oluşları ve ne istedigini bilen insanlar olmaları. Ufak şeyleri dert edinmezlerdi inandıkları fikre her şeyleriyle baglılardı, kendileriyle çelişmezlerdi. İnsanları dinler ve severlerdi. Kesinlikle sosyaldirler. Çoğunun sınırları bellidir. Başlarından geçen imtihanlar agır da olsa hastalık ayrılık yalnız yaşama vb gibi küçük yaşta olgunlaşırlar, sorumluluk alırlar ve bu onları daha güçlü kılar. Arkadaşımın birinin yakın dostlarından başkasının bilmediği çaresiz bir hastalığı vardı. Diğer arkadaşımsa yogaydı muskaydı hiç işi olmazdı bu tarz şeylerden medet ummazdı. Yoga filan yok yani... Sadece içsel bir güç 'ne istedigini bilirdi, netti.
Aileleriyle bağları kuvvetliydi. 'Ellerindekyle yetinmeyi bilirlerdi' onları anlatabileceğim en öz ve kısa cümle galiba bu. Elindeki para elindeki insan elindeki saglık... Allah vergisi kısacası... Nasıl ki sizin gözlem yeteneğiniz varsa onların da sosyal yönü kuvvetli oluyor. İnsanları ve olayları içsel bir olgunlukla değerlendirebilme yetisi. Dennise nin de söylediği gibi içlerindeki enerji kainatla uyumlu. Onlarında imtihanı bu oluyor

Tavsiyem; sizde akışına bırakın, insanları ve yaptıklarını çok düşünmeyin, neden şu şöyle neden bu böyle demeyin. Her şey yerincedir, merak etmeyin. Kendinize dönün. Bütün bunlar içinse bir yerden başlamanız gerektigini sakın unutmayın. Mesela insanları konuşmayı bırakın, onların hiç biri insanları konuşmaz 'insanlarla konuşurlar'. Sevgiyle kalın.