Sakin adamın tekkesi

• Konbuyu başlatan Üye silindi 76175
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ü

Üye silindi 76175

Batı kültünün kökleşmiş sembolizmine belki de doğunun baharat ve gizem kokan topraklarından bir tür başkaldırı nidası ile karşı koyan sufi simgeciliği, içrek kavgalarda kendine hep bir kaçış rotası bulmuş, her şart ve koşulda biçim değiştirerek batınî piyasada koltuğunu sağlama almasını bilmiştir. Yine de geçen zaman içinde başladığı noktadan kısım kısım uzaklaşmış, İpekyolu rotası boyunca kâr edeceği ticaretleri bu gün adını kitaplardan okuduğumuz insanlar vesilesiyle becerikli biçimde gerçekleştirerek kabuklaşmış bir romantizm altında başladığı noktadan epey uzakta, nihayet hiç bir fark gözetmez hale gelmiş debeleniyor bulunmakta.

Bu hususta, görkemli yolculuğunda adına yaraşır biçimde iddialı izler kazımış olsa da, çağımızda bir adet "vav" hiç olmadığı kadar 13 haneli bir meclise, keter'den malkut'a tarihi babile dayanan bir anlayışa hizmet etmektedir.

Ü

Üye silindi 76175

İnsanlar o kadar fitne fücur olmuş ki kendilerine olan òzgüvensizlikten etrafa saldırır olmuş... bu devirde sakin adam kaldıysa elini öperim @Nicholai
Yahu konuyu kapatmak için buraya çekiyorum burada ayrıca devam ediyorsun. Bitti, kapandı, yok artık öyle bir şey.

Sufizm hakkında ne düşünüyorsun diye soruyorum.

moonse

Kayıtlı Üye
Yahu konuyu kapatmak için buraya çekiyorum burada ayrıca devam ediyorsun. Bitti, kapandı, yok artık öyle bir şey.

Sufizm hakkında ne düşünüyorsun diye soruyorum.
Aslında genel olarak söyledim ben de napayim ne demiş peygamberimiz haksızlık karşısında susan bizden değildir.. bazen kötüleri kötülükleri ile basbasa bırakıp susmak gerekir haklısın..

Bana göre Allah'a karşı sorumluluk duygusunun en üst mertebesidir sufizm

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Konu başlığına giriyorum, içeriği okuyorum sonra mesajlarına bakmıyorum hayal kırıklığına uğruyorum çıkıyordum. Artık o kader çok konu da böyleli kalitesiz muhabbetler. Parapsikoloji platformu değil de kreş sanki

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...