Şahmeran Duası

ecrinekinn

Kayıtlı Üye
Sağlık için bu duayı okumak bir fayda sağlar mı acaba?

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Hayatımda bu sitede kişisel gelişim dışında merak salıp yaptığım bir dua idi. Hemen oldu ve olduktan sonraki hayat çigiim hep kaydı ya. Bence başka dualara yönelin. Sanki çok şey götürüyor bu dua.

taroh

Kayıtlı Üye
Hayatımda bu sitede kişisel gelişim dışında merak salıp yaptığım bir dua idi. Hemen oldu ve olduktan sonraki hayat çigiim hep kaydı ya. Bence başka dualara yönelin. Sanki çok şey götürüyor bu dua.
Bende merak ettim dileğiniz olunca hayatınızda ne gibi terslikler ile karşılaştınız?

Ü

Üye silindi 56746

Ben artık şuna inanıyorum; güzel şeyler de olumsuzluklar da olacağı varsa olur, dua veya ritüellere bağlamak sanki suçu başkasına atmak gibi geliyor. Benim de çok dua ettiğim halde karşılık bulamadığımı düşündüğüm anlar oldu ama öyle düşünmemek lazım, hayat bu her şey olur (y)

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Ben artık şuna inanıyorum; güzel şeyler de olumsuzluklar da olacağı varsa olur, dua veya ritüellere bağlamak sanki suçu başkasına atmak gibi geliyor. Benim de çok dua ettiğim halde karşılık bulamadığımı düşündüğüm anlar oldu ama öyle düşünmemek lazım, hayat bu her şey olur (y)

Evet aynen katılıyorum, bir de isteklerimiz için mücadele etmek lazım.. Prison Break in ünlü düşünürü T-Bag'in dediği gibi kendine yardım edene tanrı da yardım eder.

Zek0808

Kayıtlı Üye
Belki de istediğiniz şey sizin için hayırlı değildi de ondan olmuyordu.. Siz ısrar edince zor yoldan anladınız bunu. Ben de zamanında çok istediğim şeyler için şimdi iyi ki olmamış diyorum. Demek ki çok ısrar etmemek lazım. Bizi yaratan bizim için neyin iyi olup neyin olmadığını bizden daha iyi biliyor.. :)

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
@Z.LetsRock kesinlikle öyle.
Yaşımın küçüklüğünde bayağı kötü haldeyken yapmıştım. Cidden istediğim şeyden kurtulmak için ne mücadeleler verdim. Kurtulduğumda da yeri öpmüştüm. Buralarda genelde bilimsel ve enerjisel konular dışında yorum yapmam ama bu duaya değinmek istedim. Duada bir şey var mı hayır? evet istediğiniz olur mu olur .. fakat bu duayı gerçekten benim zamanımda yaptığım gibi hırsınız ve şuurunuzu kaybedecek saçmasapan işler için denememek en iyisi:)

ruhname

Kayıtlı Üye
@Z.LetsRock kesinlikle öyle.
Yaşımın küçüklüğünde bayağı kötü haldeyken yapmıştım. Cidden istediğim şeyden kurtulmak için ne mücadeleler verdim. Kurtulduğumda da yeri öpmüştüm. Buralarda genelde bilimsel ve enerjisel konular dışında yorum yapmam ama bu duaya değinmek istedim. Duada bir şey var mı hayır? evet istediğiniz olur mu olur .. fakat bu duayı gerçekten benim zamanımda yaptığım gibi hırsınız ve şuurunuzu kaybedecek saçmasapan işler için denememek en iyisi:)
Bu dua için neler neler diyenler var yani gizemli bir yönü ağır basıyor eksikmiş aslı pek buralarda bulunmamış yok bazı okuyanlara varlık görünüyormuş gibi gibi çok merak ediyorum ben de okumak istiyorum muhabbet için de etkili olur mu

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Dua yı sanırım sadece ben göremiyorum.
Nerede yazıyor arkadaşlar.

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Teşekkür ederim @star53 .
Duayı buraya kopyaladım.
Görüşümü belirtmek istiyorum. Altını çizip koyulaştırdıgım iki ismin anlamını bilmemekle birlikte geri kalanlar hep Allah ın isimleridir. Muhtemelen onlardan ilki Allah ın isimlerinden olan Ya Fettah ki, h yi unutmuşlar. İkincisi de yanlış yazılmış.
Ya da hiç bilmedigimiz yaygın olmayan sadece duayı verenin bildigi sırlı isimlerdendir. Bu durumda duayı vereni tanımadığım için ben mesela hiç bu duayı okumam, tedbir. Başka bildigim bir şeyi okurum. Şüphe iyi değil. Kalpte açıklık oluşturur. Ve bunun aslı başka da olabilir. İnternette sırlı dualar dogru olmaz pek. Çünkü nasibi olmayan ondan faydalanamaz. Ne işi var uluorta da?

Bazılarında internetten aldıgı dua tutuyor diyecek olursanız.
O başka bir şeydir ya da özel bir sebeptir ya da kendiliginden denk gelmiştir ya da kendini çok inandırmıştır. Öylesi de mümkün, neden olmasın? Tek tük çıkabiliyor.

Özellkle "şahmeran duası" ismini taşımasının sebebi ise meşhurlaştıgı kullanımla alakalıdır. Muhtemelen yöre halkından birisi yılanlardan korunmak maksatlı dua istemiştir birinden. Etkili olunca kulaktan kulağa o şekilde yayılmıştır. Yoksa bu dua her daim müslümanların kullandığı çeşitli esmalarıdan müteşekkil. Bu hali özellkle niyete göre muhafaza içeriyor olabilir. Veren daha iyi bilir. Allah tan istenildigi sürece sorun yok.
Fakat vird haline getirilecekse fazla okunmamasını tavsiye ederim. Hergün 66 defayı geçmemek tedbire şayan olur.
Tabi inanmak elzemdir. İnanmayan için dua işlevini gerçekleştirmeyecektir. Çünkü bu büyü değil, ayet.
"Allahu la ilahe illa Hüvel Hayyul Kayyum.Allahula ilahe illa Huvel aliyul Hakim.
Allahu la ilahe illa huves Semiul Alim.Allahu la ilahe illa Huver Rahmanürrahim
Allahu la ilahe illa Huvel Vahidul Ehad.Allahu la ilahe illa Huvel Ferdül Varid.
Allahu la İlahe illa Huve Raufur Rahim.Allahu la ilahe illa Huvel Aziz’ur Rahim.
Allahu la ilahe illa huvez Zahirul Batınu.Allahu la ilahe illa Huvel Ahadus Samedu.
Allahu la ilahe illa Huvel Fetta’ul Alim.Allah’u la ilahe illa Huvel Aziz’ul Alim.
Allahu la illa Huvel Hannan’ul Mennan’ul Deyyan.Allahu la ilahe illa Huvel Kadir’ul Kahiru.
Alahu la ilahe illa Huver-Rafiul Alim.Allahu la ilahe illa Huver-Rabbül arş’il Azim.
Allahu la ilahe illa Huvel Melikul Kudüs.Allahu la ilahe illa Huvel Hamdul mubin.
Allahu la ilahe illa Huvel Bais’ul Varis.Allahu la ilahe illa Huvel Esmaul Hüsna.
Huvel Hayy’u la ilahe illa Huve Fadi’u MuhlisineLehuddiyn. Subhane birahmetike ya erhammerrahimin.Velhamdu-lillahi Rabbil alemin."
Ve muhafaza dualarını muhabbetle karıştırırsanız hata kebir cidden. Yani büyük bir yanlış olur.
Muhabbet niyetiyle okumaya başlayanların başına hep çorap örülüyor. Allah ın isimleriyle haram bir iş yapmaya kalktıgınızda isimlerin hadimleri yaptıgınız günahtan ötürü sizi cezalandırmaya ehliyetli olur. Sonra başınıza iş açmayın.

ruhname

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim @star53 .
Duayı buraya kopyaladım.
Görüşümü belirtmek istiyorum. Altını çizip koyulaştırdıgım iki ismin anlamını bilmemekle birlikte geri kalanlar hep Allah ın isimleridir. Muhtemelen onlardan ilki Allah ın isimlerinden olan Ya Fettah ki, h yi unutmuşlar. İkincisi de yanlış yazılmış.
Ya da hiç bilmedigimiz yaygın olmayan sadece duayı verenin bildigi sırlı isimlerdendir. Bu durumda duayı vereni tanımadığım için ben mesela hiç bu duayı okumam, tedbir. Başka bildigim bir şeyi okurum. Şüphe iyi değil. Kalpte açıklık oluşturur. Ve bunun aslı başka da olabilir. İnternette sırlı dualar dogru olmaz pek. Çünkü nasibi olmayan ondan faydalanamaz. Ne işi var uluorta da?

Bazılarında internetten aldıgı dua tutuyor diyecek olursanız.
O başka bir şeydir ya da özel bir sebeptir ya da kendiliginden denk gelmiştir ya da kendini çok inandırmıştır. Öylesi de mümkün, neden olmasın? Tek tük çıkabiliyor.

Özellkle "şahmeran duası" ismini taşımasının sebebi ise meşhurlaştıgı kullanımla alakalıdır. Muhtemelen yöre halkından birisi yılanlardan korunmak maksatlı dua istemiştir birinden. Etkili olunca kulaktan kulağa o şekilde yayılmıştır. Yoksa bu dua her daim müslümanların kullandığı çeşitli esmalarıdan müteşekkil. Bu hali özellkle niyete göre muhafaza içeriyor olabilir. Veren daha iyi bilir. Allah tan istenildigi sürece sorun yok.
Fakat vird haline getirilecekse fazla okunmamasını tavsiye ederim. Hergün 66 defayı geçmemek tedbire şayan olur.
Tabi inanmak elzemdir. İnanmayan için dua işlevini gerçekleştirmeyecektir. Çünkü bu büyü değil, ayet.
"Allahu la ilahe illa Hüvel Hayyul Kayyum.Allahula ilahe illa Huvel aliyul Hakim.
Allahu la ilahe illa huves Semiul Alim.Allahu la ilahe illa Huver Rahmanürrahim
Allahu la ilahe illa Huvel Vahidul Ehad.Allahu la ilahe illa Huvel Ferdül Varid.
Allahu la İlahe illa Huve Raufur Rahim.Allahu la ilahe illa Huvel Aziz’ur Rahim.
Allahu la ilahe illa huvez Zahirul Batınu.Allahu la ilahe illa Huvel Ahadus Samedu.
Allahu la ilahe illa Huvel Fetta’ul Alim.Allah’u la ilahe illa Huvel Aziz’ul Alim.
Allahu la illa Huvel Hannan’ul Mennan’ul Deyyan.Allahu la ilahe illa Huvel Kadir’ul Kahiru.
Alahu la ilahe illa Huver-Rafiul Alim.Allahu la ilahe illa Huver-Rabbül arş’il Azim.
Allahu la ilahe illa Huvel Melikul Kudüs.Allahu la ilahe illa Huvel Hamdul mubin.
Allahu la ilahe illa Huvel Bais’ul Varis.Allahu la ilahe illa Huvel Esmaul Hüsna.
Huvel Hayy’u la ilahe illa Huve Fadi’u MuhlisineLehuddiyn. Subhane birahmetike ya erhammerrahimin.Velhamdu-lillahi Rabbil alemin."
Ve muhafaza dualarını muhabbetle karıştırırsanız hata kebir cidden. Yani büyük bir yanlış olur.
Muhabbet niyetiyle okumaya başlayanların başına hep çorap örülüyor. Allah ın isimleriyle haram bir iş yapmaya kalktıgınızda isimlerin hadimleri yaptıgınız günahtan ötürü sizi cezalandırmaya ehliyetli olur. Sonra başınıza iş açmayın.[/QUOTE.
Sevgili @Enneagram bu duanın bir büyü olduğunu duyunca ben de şaşırdım ama öyleymiş şimdi diyeceksin esmaül hüsna ile büyü mü olur diye e bal gibi de oluyor neler neler yapılmıyor ki sure ayet ve esmalar işt hatta salatı tüncina bir salavattır ancak onunla büyüleri hızlandırma işlemi için bile kullanıldığını duyunca çok şaşırmıştım. Ekseriyetle Anadolu büyüklerinde böyle çok sure ayetle yapılan işlemler var bir nevi şamanizmden gelen arkaik unsurların İslami bir çerçeveye bürünüp ortaya yeni ritü eller çıkarılmış. Muhabbet için kullanılması ne kadar doğru veya tehlikeli kestirmek güç ancak her iki şekilde de bir tepki olup olmayacağı da kişiden kişiye göre değişebilir diye düşünüyorum.

Xia

Kayıtlı Üye
Şahmeran duasını sizlere hatırlatmak istiyorum. Bu duayı okuyup ne istediysem gerçekleşti Allah'ın izniyle. Şimdi de malum pandemi, ekonomik kriz, işsizlik aldı başını gidiyor. Şu an çok zor durumda olan birileri olabilir.
Bir derdiniz varsa bu duanın gücüne inanın. Başıma kötü bir olay geldiğinde asla ümitsizliğe düşmedim çünkü en olmaz isteklerim bile kabul edildi Şahmeran duasının vesilesiyle. Ben abdest alıp geceleri tam huşu içinde, kimsenin olmadığı bir ortamda 7 kere okuyorum. Gün olarak da istediğim şey gerçekleşene kadar okuyorum. Bazen çok kısa sürede etki ediyor bazen zaman alıyor ama mutlaka sonuç veriyor. Bu duayla sevdiğimi de geri döndürdüm, iş de buldum, para da kazandım, Hacettepe'ye geçiş de yaptım aklınıza gelebilecek her şey için gönül rahatlığıyla okuyabilirsiniz. Ancak alırım bi Allah razı olsununuzu :)

dünyalı

Kayıtlı Üye
Şahmaran Duası Kuranı Kerimin hangi saifesinde hangi ayetinde geçiyor??? Dua dediğinize göre geçmesi gerekmez mi? Ama öyle bir dua yok.....Bu tarz uygulamalar ve okumalar dua değildir....Öncelikle onun ayrımına varmanız gerek...
İçinde Arapça yazan herşey dua değildir....

İnsanların ihtiyaçlarına göre dua türettiler. .....Yok çevirgel duası yok şahmaran duası bilmem ne...

Hiç aklınız alıyormu? Kuranı Kerim sizin iki günlük aşkınız için çevirgel duasından ümit versin ???
Bunlar büyü sınıfına girer. Ve bazı sözde din alimlerin dua adı altında imanınızı riske atma oyunudur....
Dualar bellidir...
şifa için Ya Şafi esmasını deneyimleyebilirsiniz

Xia

Kayıtlı Üye
Şahmaran Duası Kuranı Kerimin hangi saifesinde hangi ayetinde geçiyor??? Dua dediğinize göre geçmesi gerekmez mi? Ama öyle bir dua yok.....Bu tarz uygulamalar ve okumalar dua değildir....Öncelikle onun ayrımına varmanız gerek...
İçinde Arapça yazan herşey dua değildir....

İnsanların ihtiyaçlarına göre dua türettiler. .....Yok çevirgel duası yok şahmaran duası bilmem ne...

Hiç aklınız alıyormu? Kuranı Kerim sizin iki günlük aşkınız için çevirgel duasından ümit versin ???
Bunlar büyü sınıfına girer. Ve bazı sözde din alimlerin dua adı altında imanınızı riske atma oyunudur....
Dualar bellidir...
şifa için Ya Şafi esmasını deneyimleyebilirsiniz
Pardon da Kur'an-ı Kerim'de olanlar sûre değil mi? Ben mi yanlış biliyorum ? Mesela Sübhaneke bir duadır ama Kur'an-ı Kerim'de yoktur Salli-Barik duadır ama Kur'an-ı Kerim'de yoktur. Bence bir araştırıp öyle yükselin yükselenecekseniz.

dünyalı

Kayıtlı Üye
Pardon da Kur'an-ı Kerim'de olanlar sûre değil mi? Ben mi yanlış biliyorum ? Mesela Sübhaneke bir duadır ama Kur'an-ı Kerim'de yoktur Salli-Barik duadır ama Kur'an-ı Kerim'de yoktur. Bence bir araştırıp öyle yükselin yükselenecekseniz.

Ben o yorumu şahmaran dediğiniz sözde dua için yaptım. Ona kalsa Allahın 99 isminin hepside Kuranı Kerimde geçmiyor ama inanarak zikir ediyoruz. ......Şahmaran dediğiniz sözde dua hadimlerle ilgilidir...Başka kapılar açar ....Çevirgel de öyle....Bir Ayetel Kürsüyle bir Nas Felak la bir tutmayın.... Kabul edin yada etmeyin o beni ilgilendirmez...Lakin Ben neye yükseleceğini bilirim merak etmeyin