Ruyalarinizin Psikolojik Analizleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KeSbaNn

Kayıtlı Üye
Bende rüyamda bir yolun yanında çukur olduğunu gördüm, orada kömür vardı. Ben onların arasında bir şeyler arıyordum, yanıma bir torba almıştım. Kömürlerin arasından elmas ve yakut çıkarıp onları poşete koyuyordum. Neden koyduğumu da bilmiyordum. Sizce ne anlama geliyor yakın bir zamanda bir sınava girdim acaba bununla mı ilgili?

Pantea

Kayıtlı Üye
slm arkadaşlar bi ruya gördum yorum yapan yorum larsa sevinirim sevdigimle beraber bir kuşu yüksek yere cıkıyoruz oraya bırakıyoruz kuş yanımıza gelmek istiyor suserpip git diyoruz yanlardan yılan cıkıyor sevdiğimi alıp gidiyorum
Bu ruyaniz iliskinizi koruma duygunuz nedeniyle gordugunzu bir ruya,sizi ve iliskinizi tehdit eden unsurlar oldugunu dusunuyorsunuz.

Pantea

Kayıtlı Üye
bende rüyamda bir yolun yanında çukur olduğunu gördüm orada kömür vardı...ben onların arasında bir şeyler arıyordum yanıma bir torba almıştım..kömürlerin arasından elmas ve yakut çıkarıp onları poşete koyuyordum..neden koyduğumu da bilmiyordum...sizce ne anlama geliyor yakın bir zamanda bir sınava girdim acaba bununla mı ilgili...
Ruyaniz secilme arzunuzu yansitmis belk girdiginiz sinavda dige rkatilanlar arasindan seclme isteginiz nedeniyle gormus olabilirsiniz,ama daha cok maddi seckinlik arayizinizi yansitiyor gibi geldi ,bazi seyler icin cabaliyorsunuz ama aslinda bu cabayi neden gosterdiginiz mantikli olarak aciklayamiyorsunuz sadece boyle olmasi gerek ve olsun tarzi bir dusunceniz var.

zarifnaz

Kayıtlı Üye
İnanılmaz rüyalarımdan birini daha anlatmak istiyorum:Sevgilim bir arkadaşıyla ortak bir emlak dükkanı açıyor ve ben bu arada işsizim. Sevgilim bana o çalıştıkları yerde bir masa bir köşe ayarlamış ve herşey pembe. Diz çöküp bana; "Sadece seni mutlu etmek için yapıyorum" diyor. Mutluyum ama buruk biraz. Sonra ofisi gezintiye çıkıyorum arkaya açılan bir kapı var açıyorum ve inanılmaz büyük bir deniz ve kumsal manzarası ama dalgalar dev kadar adımımı atıyorum ve ben adım attıkça deniz çarşaf gibi oluyor. Ayaklarımı sokmuşum yarıya kadar burası cennet olmalı diyorum. Sonra başımı sağa çeviyorum; pırlantalarla yapılmış bir köprü, harikulade. Sevgilim benim için yapmış ordan denizi izleyaceğiz. Çok seviniyorum buna. Sonra denizin ortasında bir küçük ada var ve bir küçük yeşil cami. "Allah'ım oraya gitmek istiyorum!" diyorum ve bir kayıkla oraya ulaşıyorum. Ama yanımda bir beyaz çarşaf giymiş, sadece gözleri belli olan bir kadın; sanki korumam gibi yanımda geziniyor hep. Adaya ayak basar basmaz ezan okunuyor ve ben Kelime-i Şehadet getiriyorum. Bulunduğum yerden ailemin olduğunu görüyorum kumsalda. Onların yanına gidiyorum ve kardeşime: "Bak şimdi ne kadar yükseğe sıçrayacağım." diyorum ve uçuyorum roket gibi bulutların 1. katındayım. Bulutların üstündeyim. Sağıma soluma bakıyorum, biraz havada kalıyorum şimdi Allah'ı göreceğim diyorum ama kimse yok. Yere iniyorum, iki ayağımın üstüne. Ama ben inanılmaz mutluyum hayatımda böyle mutlu olduğumu hissettiğim çok az zaman oldu.Rüyamı yorumlarmısınız? (ve yine çok ağlayıp üzüldüğüm bir geceydi.)

megoria137

Kayıtlı Üye
İyi geceler. Rica etsem anlayamadığım bir rüyamı yorumlayabilir misiniz? Hergün rüya görürüm, fakat bu farklı:17 tane birbirlerinin aynısı sarışın kız, bir beyaz tenli siyah saçlı erkek ve ben, her zaman berabermişiz. Nereye gitsem onlar da yanımda. Rüyamda bilmediğim bir sarayın bahçesinde oturuyorum, denizin kıyısında bu saray. Kızlar hırsızlık yapıyor, ben sinirleniyorum, yanımdaki erkekle kalkıp merdivenlere ilerliyorum. Kızları ve erkeği nedense benden başka kimsenin görmediğini farkediyorum sonradan. Merdivenlerden çıkarken Euzü Besmele okuyorum kızlar gidiyor, ama erkek gitmiyor. Kendisinin asker olduğunu söylüyor ve benim 19 numara olduğumu ona göre davranmam gerektiğini söylüyor. Birden kendimi eski okulumun revirinde buluyorum. 17 sarışın kız bana saldırıyor, ben yine Euzü Besmele çekiyorum tam 17 kere, hepsi birer kedi olup, avucuma tırnaklarını saplayıp kayboluyolar. O askerse (ki üniformalı değil) yerde oturmuş benim çığlıklarımı dinliyor, yardım etsene dediğimde ise, yardıma ihtiyacın yok ne yapacağını biliyorsun diyor. 19 numara olmak konusu kafamı epey kurcalıyor, yardımcı olursanız sevinirim.

HOZEN_ANGEL

Kayıtlı Üye
Rüyamda gökyüzünde ay sandığm bir cisim görüyorum bulunduğum evin camından bakarken. Birden kayıyor gökyüzünde yer değiştiriyor. Ve hayretle bakarken birden hızla yere doğru düşüyor. Anneme dönüyorum arkama ve daha seslenmeye fırsat kalmadan büyük bir patlama oluyor. Devasa parlak bir ışık. Ve sanırım ölüyoruz. Orada uyandım zaten. Yorumlarsanız sevinirim.

parsomen

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar,
Bir süredir forumunuzu takip ediyorum. Gayet güzel paylaşımlar oluyor.
Sizden ricam uzun zaman önce (2005 senesinde) gördüğüm bir rüyayı yorumlamanız.
O zamanlar bir cemaat yurdunda kalıyordum. Ve dini vecibelerimi gerektirdiği şekilde yerine getirmeye çalışıyordum.
Rüyam şöyle ;
arkadaşlarımla bir yerde yürüyoruz ve hafif hafif rüzgar esiyor. Ve rüzgar ceplerimi şişiriyor. İlk başta buna çok şaşırıyorum. Daha sonrasında rüzgar beni alıp göğe doğru fırlatıyor. İnanılmaz bir hızla yükseliyorum ve korkudan bildiğim bütün duaları okuyorum. Daha sonra yükselmem duruyor ve düşüşe geçiyorum. Aynı korku ile tekrardan bildiğim duaları okuyorum. Ve tam yere çakılacak iken hafifçe eniştemin arabasının üstüne düşüyorum ve hiç birşey olmuyor. Sonra eniştem ve teyzem geliyorlar "ne oldu gökhan diyorlar " ve rüya bitiyor.
Sonrası daha da ilginç ;
ne tam olarak uyanığım nede uyuyorum. Sağ kulağımda namaz kılanların sesleri, sol kulağımda ise " Allahü la ilahe illa hüvel hayyul kayyum " okunuyor. Ama sesler hiçbir şekilde bir birine karışmıyor ve hepsini net olarak duyabiliyorum.
Bir süre sonra bu sesler kesildi ve tamamen uyandım.
Yurtta belki uyanık birileri vardır namaz kılıyorlardır diye düşündüm ama uyanık sadece 2 arkadaş vardı ve onlarda namaz kılmamışlar.
Yaşamış olduğum bu rüya ve sonrasının anlamı nedir ??
Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler...

Pantea

Kayıtlı Üye
İnanılmaz rüyalarımdan birini daha anlatmak istiyorum:Sevgilim bir arkadaşıyla ortak bir emlak dükkanı açıyor ve ben bu arada işsizim. Sevgilim bana o çalıştıkları yerde bir masa bir köşe ayarlamış ve herşey pembe. Diz çöküp bana; "Sadece seni mutlu etmek için yapıyorum" diyor. Mutluyum ama buruk biraz. Sonra ofisi gezintiye çıkıyorum arkaya açılan bir kapı var açıyorum ve inanılmaz büyük bir deniz ve kumsal manzarası ama dalgalar dev kadar adımımı atıyorum ve ben adım attıkça deniz çarşaf gibi oluyor. Ayaklarımı sokmuşum yarıya kadar burası cennet olmalı diyorum. Sonra başımı sağa çeviyorum; pırlantalarla yapılmış bir köprü, harikulade. Sevgilim benim için yapmış ordan denizi izleyaceğiz. Çok seviniyorum buna. Sonra denizin ortasında bir küçük ada var ve bir küçük yeşil cami. "Allah'ım oraya gitmek istiyorum!" diyorum ve bir kayıkla oraya ulaşıyorum. Ama yanımda bir beyaz çarşaf giymiş, sadece gözleri belli olan bir kadın; sanki korumam gibi yanımda geziniyor hep. Adaya ayak basar basmaz ezan okunuyor ve ben Kelime-i Şehadet getiriyorum. Bulunduğum yerden ailemin olduğunu görüyorum kumsalda. Onların yanına gidiyorum ve kardeşime: "Bak şimdi ne kadar yükseğe sıçrayacağım." diyorum ve uçuyorum roket gibi bulutların 1. katındayım. Bulutların üstündeyim. Sağıma soluma bakıyorum, biraz havada kalıyorum şimdi Allah'ı göreceğim diyorum ama kimse yok. Yere iniyorum, iki ayağımın üstüne. Ama ben inanılmaz mutluyum hayatımda böyle mutlu olduğumu hissettiğim çok az zaman oldu.Rüyamı yorumlarmısınız? (ve yine çok ağlayıp üzüldüğüm bir geceydi.)

Ruyaniz acik ve net bicimde huzur arayisinizi yansitmis cevrenizi saran sorun ve s1k1ntilardan kacmak uzaklasmak istiyorsunuz daha seffaf ve daha kolay anlasilabilecek kisilerle olmak istiyorsunuz ,huzura ,mutlu hissetmeye , sorunlardan ve cevrenizi saran bazi kisilerden uzaklasmayi cok fazla istiyorsunuz manevi acidan da daha guclu olmaya ihtiyac duyuyorsunuz .

Pantea

Kayıtlı Üye
İyi geceler. Rica etsem anlayamadığım bir rüyamı yorumlayabilir misiniz? Hergün rüya görürüm, fakat bu farklı:17 tane birbirlerinin aynısı sarışın kız, bir beyaz tenli siyah saçlı erkek ve ben, her zaman berabermişiz. Nereye gitsem onlar da yanımda. Rüyamda bilmediğim bir sarayın bahçesinde oturuyorum, denizin kıyısında bu saray. Kızlar hırsızlık yapıyor, ben sinirleniyorum, yanımdaki erkekle kalkıp merdivenlere ilerliyorum. Kızları ve erkeği nedense benden başka kimsenin görmediğini farkediyorum sonradan. Merdivenlerden çıkarken Euzü Besmele okuyorum kızlar gidiyor, ama erkek gitmiyor. Kendisinin asker olduğunu söylüyor ve benim 19 numara olduğumu ona göre davranmam gerektiğini söylüyor. Birden kendimi eski okulumun revirinde buluyorum. 17 sarışın kız bana saldırıyor, ben yine Euzü Besmele çekiyorum tam 17 kere, hepsi birer kedi olup, avucuma tırnaklarını saplayıp kayboluyolar. O askerse (ki üniformalı değil) yerde oturmuş benim çığlıklarımı dinliyor, yardım etsene dediğimde ise, yardıma ihtiyacın yok ne yapacağını biliyorsun diyor. 19 numara olmak konusu kafamı epey kurcalıyor, yardımcı olursanız sevinirim.
Ruyanizda gordugunuz 17 doga ustu inanclarinizi ve kendinizde var olmasini istediginiz yada olduguna inandiginiz bazi gucleri simgeliyor .Bu sayiyi kendi hemcinsiniz olan kizlarla butunlesmis gormenizde bunu destekliyor. !9 sayisi ise mukemmelliyetci olma isteginizi yada kisiliginizde var olan mukemmeliyetci yonu simgeliyor .Kendinizde bir kac yonden degisiklik yapmak istiyorsunuz ve anlasilan bunun zor oldugunu ve destege ihtiyac duydugunuzu dusunuyorsunuz .Cinsel kimliginizden kimi zaman bezginlik duyuyorsunuz yani bir kadin oldugunuz icin memnun degilsiniz ama buna ragmen kendinizi fazlasiyla gelistirip onay gormek istiyorsunuz.Aslinda ne yapmaniz gerekdigini ve neye ihtiyaciniz oldugunu biliyorsunuz zeki ve cozum bulmakda zorlanmayan birisiniz ama degisim zorludur ve buna nerden baslayacaginizi nasil gelistireceginizi bilemiyor yada bazi nedenlerden baslangic yapmayi erteliyorsunuz.Bu durum celiskilere ve bu tur ruyalar gormenize neden oluyor.

Pantea

Kayıtlı Üye
Rüyamda gökyüzünde ay sandığm bir cisim görüyorum bulunduğum evin camından bakarken. Birden kayıyor gökyüzünde yer değiştiriyor. Ve hayretle bakarken birden hızla yere doğru düşüyor. Anneme dönüyorum arkama ve daha seslenmeye fırsat kalmadan büyük bir patlama oluyor. Devasa parlak bir ışık. Ve sanırım ölüyoruz. Orada uyandım zaten. Yorumlarsanız sevinirim.
Son zamanlarda sizi heyecanlandiran yada sasirtip korku duymaniza neden olan bir gelisme yasanmis gibi geldi bana bu durumu tek basiniza atlatamamis ve destege ihtiyac duymussunuz sonucunu bilmediginiz yada emin olmadigini bir gelisme de yasamis olmaniz mumkun.

raksvale

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. Ben de yeni üyelerdenim. İlgimi çekti bu site. Benim uzun bir zaman önce gördüğüm ve hala da etkisi kalan, unutmadığım ve anlamaya çalıştığım bir rüyam var. Ayasofya Cami'nin avlusundayım. Kendimi yanlız görüyorum, yanımda kimse yok. Cami tam karşımda, öyle büyülü ihtişamlı duruyor ki hayran kalıyorum ve birden yüzünü görmediğim sadece erkek olduğunu hissettiğim bir el sağ avucuma yeşil tespih bırakıyor. Ses ve konuşma yok. Sadece bir el ve o şekilde birden uyandım. Garip olan bir hafta sonra odamda çekmecelerimde bir şey ararken tespih buldum. Sağ avucuma farkında olmadan aldım ve o an rüyamı yaşamış gibi hissettim.

Bana bu rüyamın ne anlama geldiğini açıklayabilirseniz inanın çok memnun olacağım.

Pantea

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar,
Bir süredir forumunuzu takip ediyorum. Gayet güzel paylaşımlar oluyor.
Sizden ricam uzun zaman önce (2005 senesinde) gördüğüm bir rüyayı yorumlamanız.
O zamanlar bir cemaat yurdunda kalıyordum. Ve dini vecibelerimi gerektirdiği şekilde yerine getirmeye çalışıyordum.
Rüyam şöyle ;
arkadaşlarımla bir yerde yürüyoruz ve hafif hafif rüzgar esiyor. Ve rüzgar ceplerimi şişiriyor. İlk başta buna çok şaşırıyorum. Daha sonrasında rüzgar beni alıp göğe doğru fırlatıyor. İnanılmaz bir hızla yükseliyorum ve korkudan bildiğim bütün duaları okuyorum. Daha sonra yükselmem duruyor ve düşüşe geçiyorum. Aynı korku ile tekrardan bildiğim duaları okuyorum. Ve tam yere çakılacak iken hafifçe eniştemin arabasının üstüne düşüyorum ve hiç birşey olmuyor. Sonra eniştem ve teyzem geliyorlar "ne oldu gökhan diyorlar " ve rüya bitiyor.
Sonrası daha da ilginç ;
ne tam olarak uyanığım nede uyuyorum. Sağ kulağımda namaz kılanların sesleri, sol kulağımda ise " Allahü la ilahe illa hüvel hayyul kayyum " okunuyor. Ama sesler hiçbir şekilde bir birine karışmıyor ve hepsini net olarak duyabiliyorum.
Bir süre sonra bu sesler kesildi ve tamamen uyandım.
Yurtta belki uyanık birileri vardır namaz kılıyorlardır diye düşündüm ama uyanık sadece 2 arkadaş vardı ve onlarda namaz kılmamışlar.
Yaşamış olduğum bu rüya ve sonrasının anlamı nedir ??
Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler...
Ruyaniz tipik sorun ve s1k1nt1lardan uzaklasma isteginizi yansitan ruyalardan kendi yasantinizda yada genele olararak yasadiginiz topluma ait sizde mutsuzluk yaratan seyleri degistirmek yada uzaklasmak isteginiz var ama bu simdilik mumkun olmadigi icin bir tur eksiklik yada mutsuzluk duygusuyla basbasasiniz.
Uyku ve uyaniklik halinde iken duyduklariniz yine bilinc altinizin yansimalari manevi acidan guclu sayilacak bri yapiniz oldugu icin o ruya ve hissettirdikleri akabinde bu halusunasyonu yasamissiniz.

zarifnaz

Kayıtlı Üye
bir rüyam var benimde teyzemle yolda giderken bir kuyuya düşüyorum yerin tam 7 kat altına iniyorum imdat die bağırıyorum ööle hızlı düşüyorumki sonu yok bu dibin karanlık heryer bir ağaç dalını tutuyorum o karanlıkta ve saatlerce çok uzun olduğunu hissediyorum anneme yalvarıyorum anne nolur beni burdan kurtar die artık vazgeçiyorum umudumu yitiriyorum ve ben öldüm galiba ölüm bööle olmalı derken birden ışıklar yanıyo ben ağaç dalındayım aşağıdan insanlar geçiyor benim gibiler yani bi küçük kız babasıyla ordan geçiyo ve sadec o beni görüyo baba onu alalım dio kurtaralım dio o sırada tam kurtulacağımı düşünürken yanımda cadı gibi yaşlı bir kadın seni burda köle gibi satıcam diyor. yapma etme diyorum ama beni dövüyo korkum çok büyük bir kadın geliyo kötü bir kadın ama çok zengin ööle onu ben satın alıcam dio yere iniyorum ağaçtan ,kaderime razı oluyorum çaresizim yerde parlak mücevherlerle işlenmiş bir takunya var onları giyememi istiyorlar. sonra kapıdan teyzem giriyo şaşıyorum teyze beni satıyolar diyorum yardım et diyorum kaderine razı ol diyor sen çok iyi bir yere düştün diyor ama bu beni avutmuyor.takunyaları giyiyorum ya yerde inanılmaz şekilde böcekler var siyah yeşil allahım nasıl yürücem ben bu yolda diyorum bir koridora sokuluyorum hamam götürülüyorum.bööle her odada insanlar var orası sanki yeraltı şehri herkes bana bakıyor.o yolda yürüdükçe tek düşündüğüm allahım sana teslimim beni nolur burdan kurtar artık razıyım kaderime diyorum.bööle uyandığımda inanılmaz ağlamışım ve aklıma uyanır uyanmaz hz.yusuf geldi bu gördüğüm rüyanın bir açıklamsı varmıdır yardım edermisiniz bana lütfeenn.

Ori

Kayıtlı Üye
Merhaba
Pantea ben rüya gördüm vaktin varsa yorumlarsan çok sevinirim.

Evimdeyim ve soba borusu takılan baca borusuna bir taştan köz düşüyor hani kömür yanarda köz olur ya onun büyüğü neyse düştü tam oraya duvardan bile ateş görünüyor öyle kuvvetli bir ateş yani neyse alttan deldi boru takılan yeri yandan düşmedi deldi ve ben koşun kova getirin felan dedim ve kova almaya koştum getirdiğim gibi kova ateş düşmesin diye önüne koydum ve köz değil lav damlamaya başladı çok şaşkındım ve birden kendimi köyde buluyorum evdeyiz nenemle oturuyoruz dışarda neneme inme gibi bişey iniyor hiç konuşamıyor ve bende kalp krizi geçiriyo sanıp babamları telaşla çağırdım ve babam gelince dolaptan limon almaya gittim limonu getirdim ablam çağırdı ablam bir ağacın üstüne çıkmış oturuyor bende çıktım ağaca bir tanıdık geldi bize ekmek verdi bizde aldık ablamla köyün aşağısında bir köprü var oraya gittik oranın yakınında dolanırken ben ablama kuru bi ağacın yanından geçerken dur diyorum ve biraz sohbet ediyoruz ben aşağı doğru gidiyorum aşağı giderken havlama sesleri duyyorum biraz daha indikten sonra köprünün diğer tarafından 4-5 köpeğin geldiğini görüyorum ablamın yanına koşup ona ağaca çıkması gerektiğini söylüyorum onu çıkarıyorum sonra ablama kolunu uzat diyorum ve benim kolumdan tuttuğu gibi ağacın diğer dalına bırakıyor dalları kesik bir ağaç sadece 3-4 tane dal basamağı var kupkuru rengi çok açık sarı bir ağaç neyse beni çekiyor yukarı sonra köpekler geliyor ablam ben aşağı iniyorum diyor ve bende abla hayır inmeee diye bağırırken ablam aşağı atlıyor ve köpekleri görüyor kaçmaya başlıyor aşağı doğru köpeklerin kovaladığını görünce bende atlayıp peşlerinden koşuyorum yetişiyorum onlara ve köpeklerin bir kaçına tekme atıp uzaklaştırıyorum köpeklerden biri beyaz renkli ufak tefek bişey ilk o kovaladı zaten uzaklaştırdıktan sonra abalma kızıyorum oda bana biraz kızıyor orda uyandım.

Yorumlarsan çok sevinirim Pantea.

Pantea

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar ben de yeni üyelerdenim ilgimi çekti bu site benim uzun bir zaman önce gördüğüm ve hala da etkisi kalan unutmadığım ve anlamaya çalıştığım bir rüyam var .Ayosofya camiinnin avlusundayım kendimi yanlız görüyorum yanımda kimse yok camii tam şarşımda öyle büyülü iştişamlı duruyor ki hayran kalıyorum ve birden yüzünü görmediğim sadece erkek olduğunu hissettiğim bir el sağ avcuma yeşil tespih bırakıyor ses ve konuşma yok sadece bir el ve o şekilde birden uyandım .GARİP OLAN bir hafta sonra odamda çekmecelerimde birşey ararken tespih buldum sağ avcuma farkında olmadan aldım ve o an rüyamı yaşamış gibi hissettim bana bu rüyamın ne anlama geldiğini açıklayabilirmsiniz inanın çok memnun olacağım.

Sanirim belli bir sure manevi konulara eskisi kadar zaman ayirmamissiniz aslinda inanclari olan birisiniz ama bir suredir bunlara yeterince zaman ayirmamis olmakdan dolayi eksiklik hissediyormussunuz bu ruyaniz size bu eksikligin varligini vurgulamis .

Pantea

Kayıtlı Üye
bir rüyam var benimde teyzemle yolda giderken bir kuyuya düşüyorum yerin tam 7 kat altına iniyorum imdat die bağırıyorum ööle hızlı düşüyorumki sonu yok bu dibin karanlık heryer bir ağaç dalını tutuyorum o karanlıkta ve saatlerce çok uzun olduğunu hissediyorum anneme yalvarıyorum anne nolur beni burdan kurtar die artık vazgeçiyorum umudumu yitiriyorum ve ben öldüm galiba ölüm bööle olmalı derken birden ışıklar yanıyo ben ağaç dalındayım aşağıdan insanlar geçiyor benim gibiler yani bi küçük kız babasıyla ordan geçiyo ve sadec o beni görüyo baba onu alalım dio kurtaralım dio o sırada tam kurtulacağımı düşünürken yanımda cadı gibi yaşlı bir kadın seni burda köle gibi satıcam diyor. yapma etme diyorum ama beni dövüyo korkum çok büyük bir kadın geliyo kötü bir kadın ama çok zengin ööle onu ben satın alıcam dio yere iniyorum ağaçtan ,kaderime razı oluyorum çaresizim yerde parlak mücevherlerle işlenmiş bir takunya var onları giyememi istiyorlar. sonra kapıdan teyzem giriyo şaşıyorum teyze beni satıyolar diyorum yardım et diyorum kaderine razı ol diyor sen çok iyi bir yere düştün diyor ama bu beni avutmuyor.takunyaları giyiyorum ya yerde inanılmaz şekilde böcekler var siyah yeşil allahım nasıl yürücem ben bu yolda diyorum bir koridora sokuluyorum hamam götürülüyorum.bööle her odada insanlar var orası sanki yeraltı şehri herkes bana bakıyor.o yolda yürüdükçe tek düşündüğüm allahım sana teslimim beni nolur burdan kurtar artık razıyım kaderime diyorum.bööle uyandığımda inanılmaz ağlamışım ve aklıma uyanır uyanmaz hz.yusuf geldi bu gördüğüm rüyanın bir açıklamsı varmıdır yardım edermisiniz bana lütfeenn.
Kendiniz yalniz ve desteksiz hissediyorsunuz, anlasilmadiginizi etrafinizdakilerden gereken yakinligi ve anlayisi bulamadiginiz dusunuyorsunuz , maddi bazi konular fikrinizi mesgul ediyor birine karsi belli belirsiz bir hirs yada kiskanclik benzeri bir duygu tasiyorsunuz bu buyuk ihtimalle bir kadin,kendinizi haksizliga ugramis olarak goruyorsunuz , biraz toparlanip olumsuz duygularda ve dusuncelerden siyrilarak olup bitenlere objektif bir gozle bakmayi deneyin , ruyaniz bana aslinda uzun zamana dayali bir mutsuzluk duygsunun son zamanlarda icinizden disari yansimaya basladigini ve cevrenizdekilere iliskileriniz zedelemeye basladigini dusundurdu.

Pantea

Kayıtlı Üye
Merhaba
Pantea ben rüya gördüm vaktin varsa yorumlarsan çok sevinirim.

Evimdeyim ve soba borusu takılan baca borusuna bir taştan köz düşüyor hani kömür yanarda köz olur ya onun büyüğü neyse düştü tam oraya duvardan bile ateş görünüyor öyle kuvvetli bir ateş yani neyse alttan deldi boru takılan yeri yandan düşmedi deldi ve ben koşun kova getirin felan dedim ve kova almaya koştum getirdiğim gibi kova ateş düşmesin diye önüne koydum ve köz değil lav damlamaya başladı çok şaşkındım ve birden kendimi köyde buluyorum evdeyiz nenemle oturuyoruz dışarda neneme inme gibi bişey iniyor hiç konuşamıyor ve bende kalp krizi geçiriyo sanıp babamları telaşla çağırdım ve babam gelince dolaptan limon almaya gittim limonu getirdim ablam çağırdı ablam bir ağacın üstüne çıkmış oturuyor bende çıktım ağaca bir tanıdık geldi bize ekmek verdi bizde aldık ablamla köyün aşağısında bir köprü var oraya gittik oranın yakınında dolanırken ben ablama kuru bi ağacın yanından geçerken dur diyorum ve biraz sohbet ediyoruz ben aşağı doğru gidiyorum aşağı giderken havlama sesleri duyyorum biraz daha indikten sonra köprünün diğer tarafından 4-5 köpeğin geldiğini görüyorum ablamın yanına koşup ona ağaca çıkması gerektiğini söylüyorum onu çıkarıyorum sonra ablama kolunu uzat diyorum ve benim kolumdan tuttuğu gibi ağacın diğer dalına bırakıyor dalları kesik bir ağaç sadece 3-4 tane dal basamağı var kupkuru rengi çok açık sarı bir ağaç neyse beni çekiyor yukarı sonra köpekler geliyor ablam ben aşağı iniyorum diyor ve bende abla hayır inmeee diye bağırırken ablam aşağı atlıyor ve köpekleri görüyor kaçmaya başlıyor aşağı doğru köpeklerin kovaladığını görünce bende atlayıp peşlerinden koşuyorum yetişiyorum onlara ve köpeklerin bir kaçına tekme atıp uzaklaştırıyorum köpeklerden biri beyaz renkli ufak tefek bişey ilk o kovaladı zaten uzaklaştırdıktan sonra abalma kızıyorum oda bana biraz kızıyor orda uyandım.

Yorumlarsan çok sevinirim Pantea.

Aslinda zararli olamayacagini dusunerek yaptiginiz bir seyin olumsuzlugunun farkina varmis gibisiniz, bu sonuc sizi cok sasirtmis bu sizin disinizda gelisen bir olayda olabilir.Bir sekilde sonucu duzeltmeye cabalamissiniz ama yetersiz kalmissiniz.Sanirim su sira ceverenizde sizin disinizda bazi olaylar gelisiyor ve siz bunlar karsisinda gereken tepkiyi veremiyor yada caresizlik hissediyorsunuz.Yardim almak gerekdigini dusunuyorsunuz ama bunun icin uygun biri olmadigini hissediyorsunuz.baski altinda hissediyorsunuz kendiniz, huzur ve gyven duygusuna ihtiyac duydugunuz bir zamandasiniz, bu durum yavas yavas sizde ofke duygularinin gelismesine neden olmaya baslamis,etrafinizda bazi kisilerin dost gorunumleri altinda dusmanlik ettiklerini dusunuyorsunuz ve uzaklasmalarini istiyorsunuz.

• Beğendim
Tepkiler: Ori

migliore

Kayıtlı Üye
Merhaba ben de dün gece rüyamda içinde birçoğunu tanımadığım bayanların bulunduğu bir odadaydım. Odanın ortasında küvez benzeri bir şey vardı ve içinde pembe bir örtünün üzerinde yatan 4 ya da 5 tane irili ufaklı bebek. Bebekler sağ tarafa doğru yoğunlaşmışlardı ve o arada en sağda bir bebeğin diğerleri tarafından ezilmekte olduğunu fark ettim. Hemen bebeği kucağıma aldım, sevdim en güzeli oydu. Odadaki bayanlar da bunu fark etti ve ona nazarlık takmamı istediler. Tam nazar boncuğu takıyordum ki, bunun etkisini arttırmam için boncuğun üzerine kan sürmem gerektiğini söylediler. Bir iğne yardımıyla acı hissetmeden sol işaret parmağımı delip kanımı cam boncuğun üzerine sürdüm. Durumu garipsediğimden boncuğa dikkatle bakarken uyanmışım. Son zamanlarda içinde bulunduğum durum ya da psikolojim ile bağdaştıramadığım bu rüyamı yorumlarsanız sevinirim Pantea.

Sevgiler..

matahari

Kayıtlı Üye
İş
halkla iliÅŸkiler
Sevgili pantea geçen gece rüyamda kendimi hamile gördüm..annem de dün gece benim hamile olduğumu görmüş bunu bize yorumlayabilirmisin

gülkurusu

Kayıtlı Üye
slm
bende ilginc bir rüya gördüm
rüyamda kadin seytan pesimde üstüme üstüme geliyor sürekli dua ediyorum ama gitmiyor yari bedeniyle yerlerde sürünüyor bana tutunmaya calisiyor bende sonra elimde bicakla onun tam kalbine batiriyorum öldürüyorum etrafimda insanlar sasiriyor nasil cesaret etdin diye sonra bana mezar tasi gösteriliyor bir ses diyorki sen daha evvelde seytanlari öldürdün ve her ökdürdügün icin kocanin ömrü 4 yil uzuyor deniyor ve o mezartasindada 4 yil ömür diye yaziyor
cok merak etdim ne demek acaba
esimle aramiz iyi degil yani ayrilcaz muhtemelen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...