Rüyada tekrarlı bir şekilde olmayan bir yeri görmek?

mislinaa

Kayıtlı Üye
Postu acan arkadaşımız inancı gereği belli ki herkesin yorumunu istemiyor. Inançlı başka bir arkadaşımız bir post acip ateistlerin yorum yapmasini istemiyorum diyebilirdi. Her iki durum da gayet anlasilir bence. Niye buna takiliyorsunuz ki ayrıca sizin de uslubunuz hiç hoş değil.
Üslubumda bi sıkıntı görmüyorum. herkesin yorum yapmasını istemiyor demişsiniz, ben de inancım objektif yorum yapmama engel değil diyorum. Müslüman olduğum için bu konuda ; ne reenkarnesi öyle bi şey yok, diye yorum yapmayacaktım. Sadece önyargılarınızla hareket ettiğinizi söylemek istedim.

literallyd3vil

Kayıtlı Üye
Daha önce internet üzerinde veya herhangi bir dizi/film'de görüp unuttuğunuz fakat bilinçaltınızda kalmış olabilecek bir yer olabilirmi ?
olabilir, hiç bir dizide veya filmde gerçeğe benzer bie avm olduğunu sanmıyorum, belki bir reklama da ait olabilir ama bilemem düşük ihtimal gibi geldi biraz

literallyd3vil

Kayıtlı Üye
Üslubumda bi sıkıntı görmüyorum. herkesin yorum yapmasını istemiyor demişsiniz, ben de inancım objektif yorum yapmama engel değil diyorum. Müslüman olduğum için bu konuda ; ne reenkarnesi öyle bi şey yok, diye yorum yapmayacaktım. Sadece önyargılarınızla hareket ettiğinizi söylemek istedim.
bazıları kuran ayetleri ve benzeri islami kaynaklar atıyor o yüzden dedim kusura bakmayın

literallyd3vil

Kayıtlı Üye
Nerede okuduğumu hatırlamıyorum ama "rüyada sürekli bir yerde kendinizi görüyorsanız ve tekrar tekrar aynı yerde farklı rüyayı aralıklarla görüyorsanız, o rüyadaki yer sizin öldükten sonra yaşayacağınız yerdir" gibi bir şey okumuştum. Geçerliliğini diğer tarafa gitmeden bilmemiz mümkün değil ama birden aklıma geldi :) Ayrıca kendisi aynı Dünyamız gibi bayağı geniş bir yer olabilir yani kısıtlı bir alan değil bu söylenen.
ben de öyle düşündüm kafamdaki dünyaya reenkarne olma planım var

Demre

Kayıtlı Üye
Ben de son 1 yildir sık sık hamam ve tuvalet ruyalari goruyorum. Hepsinin ortak temasi, kalabalik .. yani bisuru kadin oluyor etrafta ama yoresel kiyafetler var uzerlerinde. Köylü teyzeler ya da klasik anadolu kadinlari.. ama enerjileri, bakislari insan gibi degil, nasil desem, soguk ve donuklar sanki. Gordugum tuvalet ruyalari da oyle, birileri oluyor hep etrafta ve aralarinda hic bir bolumlendirme olmayan açık toplu tuvaletler.. bazen cok iptidai ortamlar ve hatta hic duvari ya da dami olmayan tuvaletler, yani gercek hayatta asla goremeyecegimiz tarzda. Bazen de 5 yildizli bir otel tuvaletleri şıklığında ama yine bölümlendirme olmayan hepsi bi arada açik tuvaletler. Ne dusunup neye yoracagimi bilemiyorum. O kadar sık bu tarz ruya goruyorum ki tedirgin olmaya basladim. Besmelesiz asla yatmam. Herzaman dua okumasam da muhakkak besmele cekerim yataga girerken. Buna ragmen neden ayni temali ruyalari gormeye devam ediyorum anlayamiyorum. Biraz abes bi konu oldugunun farkindayim ama dalga gecmeden yazarsaniz, degerli fikirlerinizi duymak isterim. Ha, unutmadan, bi keresinde de bir gasilhanede cenaze yikayan siyah carsafli kadinlar gormustum ruyamda. Sanki bir hastane binadinin dahilinde bi yerdi. Olen kisi o hastanede ölmüs ve ben tanimiyorum. Neden ordayim bilmiyorum, sadece izliyordum. Cenazeyi de gormedim, yuzleri gorunmese de sogukluklarini tepkisizliklerini hissettigim carsafli kadinlar kalabaligini izliyordum. Sicak su buhari mekani sarmisti ve gercekten cok bunaldigimi hissediyordum orda.

hekate22

Kayıtlı Üye
Dusunmel
Ben de son 1 yildir sık sık hamam ve tuvalet ruyalari goruyorum. Hepsinin ortak temasi, kalabalik .. yani bisuru kadin oluyor etrafta ama yoresel kiyafetler var uzerlerinde. Köylü teyzeler ya da klasik anadolu kadinlari.. ama enerjileri, bakislari insan gibi degil, nasil desem, soguk ve donuklar sanki. Gordugum tuvalet ruyalari da oyle, birileri oluyor hep etrafta ve aralarinda hic bir bolumlendirme olmayan açık toplu tuvaletler.. bazen cok iptidai ortamlar ve hatta hic duvari ya da dami olmayan tuvaletler, yani gercek hayatta asla goremeyecegimiz tarzda. Bazen de 5 yildizli bir otel tuvaletleri şıklığında ama yine bölümlendirme olmayan hepsi bi arada açik tuvaletler. Ne dusunup neye yoracagimi bilemiyorum. O kadar sık bu tarz ruya goruyorum ki tedirgin olmaya basladim. Besmelesiz asla yatmam. Herzaman dua okumasam da muhakkak besmele cekerim yataga girerken. Buna ragmen neden ayni temali ruyalari gormeye devam ediyorum anlayamiyorum. Biraz abes bi konu oldugunun farkindayim ama dalga gecmeden yazarsaniz, degerli fikirlerinizi duymak isterim. Ha, unutmadan, bi keresinde de bir gasilhanede cenaze yikayan siyah carsafli kadinlar gormustum ruyamda. Sanki bir hastane binadinin dahilinde bi yerdi. Olen kisi o hastanede ölmüs ve ben tanimiyorum. Neden ordayim bilmiyorum, sadece izliyordum. Cenazeyi de gormedim, yuzleri gorunmese de sogukluklarini tepkisizliklerini hissettigim carsafli kadinlar kalabaligini izliyordum. Sicak su buhari mekani sarmisti ve gercekten cok bunaldigimi hissediyordum orda.
Düşünün değişim ve dönüşüm hakkında... evrim süreci böyle işler. Tuvalet, atık'dır; eski, yenilemenin atığıdır...sıcaklık deyince aklıma ateş geldi, bildiğiniz gibi Ateş arındırır ve yeniler ya da yok eder....sadece bir fikir. Eminim buradaki arkadaşların daha iyi fikirleri olacaktır. Kolay gelsin.

kelendria

Kayıtlı Üye
Ben de rüyamda tanıdığım yerlerin daha güzel versiyonlarını görüyorum bazen. Mesela Boğazdan Kilyos taraflarına gidiyorum ama oraya giden bir nehir varmış, nehrin kenarında sazlıklar varmış yürüyerek oraya çok güzel bir manzarayla gidiyormuşum. Bir kere Kilyos Riva arası bir yerde deniz kenarı bir lokantaya gittiğimi görmüştüm. Yıllar sonra rüyamdaki yeri cafe olarak gördüm ve çok şaşırdım halbuki oraya daha önce gittiğimi hiç hatırlamıyordum.
Bazen Boğaz'ı tekneyle geçiyorum rüyamda ama boğaz gerçektekinden daha da güzel ve yeşillik. Ya da boğaz'dan içerilere uzanan bir kol var orada ayrı köprüler yalılar var ve çok güzel. Veya Sarıyer'e gidiyorum ama gerçektekinden daha güzel ve romantik bir Sarıyer bu.

HiddenGhost

Kayıtlı Üye
Öncelikle ben Yalova'da okuyorum ve sanırım rüyamda iki kez gerçek hayatta asla olmayan ve Yalova da bulunan bir AVM gördüm bu akşam dahil. AVM, gerçeğinin 10 kat iyisi, aşırı geniş ve her şey var. Çok AVM ye gittiğim için bilinçaltım kendi kendine AVM tasarlamış olabilir mi yoksa gelecek reenkarnem hakkında bir ipucu da olabilir mi? (Maladaptive daydreamerım, gerçek olmadığının farkında olduğum bir hayal dünyam var. Bazı insanlar hariç neredeyse buranın aynısı diyebiliriz. Oraya reenkarne olmak istiyorum.) Lütfen 3 semavi dinden herhangi birine inananlar, özellikle de müslümanlar bu konuda görüş belirtmesin. Çünkü inancımız çakışıyor ve kafa karışıklığı istemiyorum spiritüelim. Saygı duymayı ve sessiz kalmayı öğrenin biraz.
Bende de ayni durum var. Surekli iki farkli yeri gercekte oldugundan cok daha farkli goruyorum gercekte oyle bir yer yok ama benim kafamda haritasi cok farkli kurgulanmis. Bana da garip gelmisti basta sonra baskalarinin da fikirlerini aldim cogu kisi gercek hayattakiyle dogru olmayan haritalamayla goruyorlarmis ruyalarini.

Mesela a noktasindan b noktasina gitmek icin ruyamda hep ayni yolu kullaniyorum ama gercek hayatta oyle bir yol yok. Ve birden fazla varis noktalarim var gercek hayattan farkli olup da ruyamda hep tekrar gordugum.