Rüyada olanlar aslında gerçek mi??

parodihayller

Kayıtlı Üye
Rüyada gördüklerimi gerçek hayatta da yaşıyorum yada aslında yapmam gerekenleri yada yapmamam gerekenleri rüyam da görüyorum yada birini düşününce o kişi hemen arıyor yada benzeri şeyler oluyor...
Yaşadığım Şeyler normal mi
Düşündüğüm şeyler sadece tek birine etki etmiyor farklı bir nedeni olabilir mi?

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
kehanet görüyor olabilirsiniz aynı zamanda telepatiniz kuvvetli olabilir yapmanız gereken size verilen rızkın kıymetini bilmek ve kötü yönde kullanmamak telepatiyi özellikle insanları rahatsız etmek kendi keyfinize alet etmek için kullanmayın bunun dışında isterseniz geliştirebilirsiniz ama size verilen nimeti israf etmeyin bence

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
israf etmeyin benceden kastım unutup gitmeyin demekti geliştirin size verilmiştir ki bir sebebi vardır ne yapmanız isteniyor dinleyin duymaya görmeye çalışın

parodihayller

Kayıtlı Üye
Ben hiç böyle düşünmemiştim peki düşünüpte bir türlü bana dönmeyen insan ??

Impulse

Kayıtlı Üye
Tecrübe ettiğim ve de gördüğüm kadarıyla böyle şeyleri çok düşünen kendini iyiden iyide kaptırıyor.
Açıkçası elini veren kolunu kurtaramıyor.
Peşine düşülüyor, altında başka şeyler aranıyor, olaganüstülükler atfediliyor.

Rüyaların %95 i anlatılmayı hak etmiyor.
Rüyaları inceleyerek tedavi yapan psikologlar var ama. Mustafa Merter bence takip edilesi ama sadece bu kadar. Tek tük.
Ve görülen rüyaların bir çogu önemsenmediğinde bana göre daha saglıklı sonuçlar doguyor.
En rahat hayatı ise mantıklı insanlar yaşıyor. Çünkü sebep-sonuç ritüelini en çok bu insanlar güdüyor.: ))
Rüyalar ise hülyalı insanların ardından koştugu birer atlı prens..: ))
Ve benden tavsiye: Hayatın içindeki ipuçları rüyadakinden daha isabetli sonuçlar verir. ; )

Ü

Üye silindi 58480

Konu ile uzaktan alakalı güzel bir söz bırakayım mı?

Mana alemindeki bir şeyin, madde alemindeki yansıması ile karșılaștığımızda, madde alemindekinin, mana alemindekine göre 40 kat perdeli olduğunu görürüz.

Alıntı
Kimdendi çıkaramadım.

parodihayller

Kayıtlı Üye
Yani
Tecrübe ettiğim ve de gördüğüm kadarıyla böyle şeyleri çok düşünen kendini iyiden iyide kaptırıyor.
Açıkçası elini veren kolunu kurtaramıyor.
Peşine düşülüyor, altında başka şeyler aranıyor, olaganüstülükler atfediliyor.

Rüyaların %95 i anlatılmayı hak etmiyor.
Rüyaları inceleyerek tedavi yapan psikologlar var ama. Mustafa Merter bence takip edilesi ama sadece bu kadar. Tek tük.
Ve görülen rüyaların bir çogu önemsenmediğinde bana göre daha saglıklı sonuçlar doguyor.
En rahat hayatı ise mantıklı insanlar yaşıyor. Çünkü sebep-sonuç ritüelini en çok bu insanlar güdüyor.: ))
Rüyalar ise hülyalı insanların ardından koştugu birer atlı prens..: ))
Ve benden tavsiye: Hayatın içindeki ipuçları rüyadakinden daha isabetli sonuçlar verir. ; )
Tabi senin düşüncen rüyalar ın insanın hayatında yer kaplaması demek rüyalarla bu kadar içli dışlı olan insanların hülyalı olduğunu gösterebilir ama mantık çerçevesinde hareket edip etmediğini attığı tek cümle yazı 'dan anlamak mümkün değil. Atfettiginiz şey sizce doğru bence değil

Impulse

Kayıtlı Üye
Konu ile uzaktan alakalı güzel bir söz bırakayım mı?

Mana alemindeki bir şeyin, madde alemindeki yansıması ile karșılaștığımızda, madde alemindekinin, mana alemindekine göre 40 kat perdeli olduğunu görürüz.

Alıntı
Kimdendi çıkaramadım.
Şifre çözücü yoksa mana aleminde kiyle uğraşmak madde alemindekiyle ugraşmaktan daha afaki oluyor.
O yüzden madde alemine yönelmek en isabetli olanı.
Üç günlük ömrünü iki rüyayı anlamlandırmak için çar çur etmek ne kadar hesaplı?

parodihayller

Kayıtlı Üye
Şifre çözücü yoksa mana aleminde kiyle uğraşmak madde alemindekiyle ugraşmaktan daha afaki oluyor.
O yüzden madde alemine yönelmek en isabetli olanı.
Üç günlük ömrünü iki rüyayı anlamlandırmak için çar çur etmek ne kadar hesaplı?
Aslolan mana alemi olduğu içindir belki de tüm bu uğraşlar
Hem kendin söylüyorsun üç günlük ömür diye
O üç günlük ömrün mana alemi ile taclanamasi kadar mükemmel birşey yok sadece rüya için demiyorum ama kast ettiğim asıl alem
Mana alemi
geldiğimiz ve gideceğimiz yer

Ü

Üye silindi 58480

3 günlük ömür dabbe hayatı yaşayanlar için geçerli bir tabir. Ye, iç, az, açık büfede tabağı doldur. Çünkü bitecek!

Halbuki sonsuzluk başlamış durumda.

O halde gölgesine göre kimin geldiğini bir karartı isaretinden anladığımız gibi, tefekkür boyutundaki iseretler de daha büyük ve kapsamlı bir hakikatin isaretleridir.

Allah herseyi ilimle yarattım diyor. Her-şeyi.
O halde herşey, birșeylerin ya ispatı, ya uzantısı, ya nedenselligi, ya da antisidir. Yoksa ilim olmaz.

Impulse

Kayıtlı Üye
Aslolan mana alemi olduğu içindir belki de tüm bu uğraşlar
Hem kendin söylüyorsun üç günlük ömür diye
O üç günlük ömrün mana alemi ile taclanamasi kadar mükemmel birşey yok sadece rüya için demiyorum ama kast ettiğim asıl alem
Mana alemi
geldiğimiz ve gideceğimiz yer
Kesinlikle haklısınız. Dünya hayatı ahiret hayatı için bir hazırlık yeri esasında o farklı bir konu.

Ü

Üye silindi 58480

Kısacası herşey birbiri ile bağlantılıdır. Matematik düzlemde herseyin kodu var. Frekans duzleminde kokuların, seslerin, tatların, duyguların, hareketlerin ve uzaklıkların, yıldızların eterik bedenin VS herseyin kodu en baştan algoritmaya girdilenmiștir. Buna kader yani ölçü diyoruz. Tanıtıldık biz bu sisteme bir fifa 19 oyunundaki Ronaldo gibi. Poligon olarak yaşıyoruz. Ama uzantımız programcının imzasını taşıyor diye kaile alınıyoruz.

Impulse

Kayıtlı Üye
3 günlük ömür dabbe hayatı yaşayanlar için geçerli bir tabir. Ye, iç, az, açık büfede tabağı doldur. Çünkü bitecek!

Halbuki sonsuzluk başlamış durumda.

O halde gölgesine göre kimin geldiğini bir karartı isaretinden anladığımız gibi, tefekkür boyutundaki iseretler de daha büyük ve kapsamlı bir hakikatin isaretleridir.

Allah herseyi ilimle yarattım diyor. Her-şeyi.
O halde herşey, birșeylerin ya ispatı, ya uzantısı, ya nedenselligi, ya da antisidir. Yoksa ilim olmaz.
Bilmeyen için o bahsettiğiniz her şey hiçlikten ibaret değil midir?
Oku emrine mahatap olup gerekliliğini yerine getirmeyen bir kimse ilimden kendine pay biçemez. Bu haddi aşmak olur. Haddi aşanlarsa cezalandırılmaya mahkum olur. Cezalar silsilesi dünya ahiret uzantılı sürer gider. O yüzden bilmediğin sorunun cevabına talip olmak gibi yorumunu bilmediği rüyanın çözümüne talip olan insanda haddi aşanlardan olur.
Varsayımlar ilim değildir. Rüyalar varsayımlarla çözülmez. Şak diye şifrelerini şfre çözücüden direkt olarak alan çözer. Yusuf as gibi. Peşine düşen degil hak edene rüya yorumcusu ayağına gelir. Yaratıcı çözülmesini istediği rüyayı 25 yıl sonrada olsa çözücüsünü gönderir.
O yüzden rüyaların peşine düşmeyin. Sahibi çözülmesini istiyorsa o zamanı geldiginde çözülecektir.

Ü

Üye silindi 58480

?????

Öyle bir rüya yorumlarım ki iltifat mı ediyorum, rüya mı yorumluyorum anlamazlar.

Ben sizlere başka bişey söyleyeyim :
Rüyalar neden ulu orta anlatılmaz? Bunun hikmetli cevabını verebilecek kimse var mı? Bence birkaç kişi sadece.

Çünkü yorum almak isteyen kişi bilinç altının korumasını en kestirme yoldan düşürür. Sartlanmalara ve kötü senaryolara son derece hızlı bir yaratım gücüne frekanslanır. Şeytanın bile etki edemeyeceği şuuraltı kodlarını bile isteye yarı cahil bir yorumcuya bırakır. Kendine karşı savunmasız olabileceği bir kehanet koridoru oluşturur.

O halde rüya yorumlamak her hal ve şartta pozitif bir mimari mühendisliği ile olmalıdır. Çünkü rüyalar korkutucu olabilir ve kişi çözümü basit olan bir şeyi illa sorun haline getirir. Düşmeyen direnci bir ruya ile düşer. Malının canının derdi yokken bu dertle dertlenmeye başlar. Çok tehlikeli.

Ruyalarinizi anlatın ama sadık olanları kendinize saklayın. Çünkü yorumcu zaten dünya hayatını bir ruya olarak yaşadığı için ruyanizin yorumunu çalabilir. Rüya hırsızlığı yapabilir yani.

Impulse

Kayıtlı Üye
Yorumlarına ek yapacagım @dennise
Rüyaların varlıgıyla yokluguyla bu kadar ilgilenmemek lazım. Ne sakmakla ne saklamamakla yani.
Soranlar saklasınlar evet ama @dennise gibilerde saklamak adına özel bir çaba harcamasınlar.
Çünkü gün gelir o rüya yağ gibi agzınızdan çıkıverir. Şak diye aklınıza geliverirde kendinizi tane tane ilim sahibine anlatıyor halde bulursunuz. : )
Yaradanın hikmeti işte.

Eirone

Kayıtlı Üye
Rüyada gördüklerimi gerçek hayatta da yaşıyorum yada aslında yapmam gerekenleri yada yapmamam gerekenleri rüyam da görüyorum yada birini düşününce o kişi hemen arıyor yada benzeri şeyler oluyor...
Yaşadığım Şeyler normal mi
Düşündüğüm şeyler sadece tek birine etki etmiyor farklı bir nedeni olabilir mi?
bende de oluyor sanırım enerji yüksekliğinden bayadır bende böyle yani insanlar şaşırıyor bazen nerden biliyorsn ya da aklımdan geçiyor dediğin gibi yahut aynı anda gelmemiz gibi falan