ruhunuzu nasıl dinlendiriyorsunuz?

Impulse

Kayıtlı Üye
Katılım
25 Tem 2019
Mesajlar
325
Tepkime puanı
335
Bedenimi hissetmediğim sadece ruhumla yaradana yöneldiğim anlar.
Yaratıcıyla konştugum onun adını sürekli olarak dillendirdigim zaman ruhum hapsolduğu beden zindanında kurtuluyor. Dondurucu sogukta üşüyen bedenim bir anda kalpte başlayan içten bir ısınmayla üşüdüğünü bile hissetmez hale geliyor. Ölü bir kuşun cesedi gibi kaskatı kesiliyor. Elim kolum kıpırdamıyor.
Bu duyguyu yaşamasaydım eger hobilerimi icra ederken ki açık havada yürürken ki yalancı baharları, yalancı rahatlamaları gerçek sanırdım.
 

Aisling

Tecrübeli Üye
Katılım
31 Tem 2016
Mesajlar
636
Tepkime puanı
981
Konum
Delilik diyarında.
Bir şeyler karalarım. Başka yerlerdede yayımladığım hikayeler yahut kısa yazılar var. Aslında birazda ego tatmini. Kendi yarattığım dünyada, kaderleri ellerimde olan katakterler ile tanrıcılık oynuyorum. Yapıyorum ve bozuyorum. Yazıyor, çiziyorum.
 

alexisis

Kayıtlı Üye
Katılım
28 Kas 2016
Mesajlar
131
Tepkime puanı
151
Duzenli olarak gittiim hayvan barinagi var. Oradaki kopek ve kedilere bol bol sariliyorum, besliyorum. Kendi kopeklerimle de bahcemde oyun oynadigim zamanlar en mutlu ve huzurlu oldugum anlar. Bu ikisi yetiyor.
 

dem0n

Kayıtlı Üye
Katılım
14 Eyl 2017
Mesajlar
41
Tepkime puanı
43
Doğayla iç içe olarak, müzik dinleyerek, meditasyon, hayvanlarla ilgilenerek. İslamla iç içe olarak
 

ela.nass

Kayıtlı Üye
Katılım
15 Tem 2019
Mesajlar
213
Tepkime puanı
461
Konum
Bosphorus ?
İş
İntelligence
Lunaparka giderim genelde, gondol, ranger tarzı şeylere yönelip korku ve adrenalin eşliğinde bas bas bağırınca tamamen rahatlamış, bomboş hissediyorum. Bir de güzel uyutuyor... Efsane ?
 

ayikizleri

Kayıtlı Üye
Katılım
10 Eyl 2018
Mesajlar
95
Tepkime puanı
308
Ruh dinlenir mi bilemem ama herkes gibi benim de çok güzel vakit geçirdiğim ve sonucunda mutlu olduğum aktiviteler var.
Anlatmaya başlarsam balık tutmayı ilk sıraya yazarım. Yanında hafif bir müzik ve bir tane bira çok iyi gider.
Tuttuğum balığı da geri salarım zaten. Heyecanı yeterlidir. Sakinlik, huzur ve heyecanı bir günde yaşarsınız. Yanınızda herhangi bir dostunuz da varsa keyif katlanır.

Bir diğerine geçersek, genelde insanın içini karartsada haber dinlemeyi, gazete okumayı vs ikinci sıraya yazarım. Bilemiyorum ama gündemi takip etmek, yaşananlardan haberdar olmak ve bu konular üzerine düşünmek, sonra da gidip birine detaylıca anlatmak hoşuma gider.

Şu sıralar pek sık oynayamasam da bilgisayar oyunlarını fena halde severim. Özellikle grand strategy denilen, harita üzerinden oynanan detaylı oyunlara bayılırım.
Stellaris var örneğin. Galaktik bir ırk yaratıp evrende koloniler kurmak veya barışçıl bir ırk olarak diğer ırklara yardım etmek çok zevklidir. Keşke uzay gemim olsada aralarına karışsam dedirtir insana.

Astronomi de var tabi.
Şehirde olmazsam eğer karanlık bir yer bulup gökyüzünü izlerim (balığa gece gidersem bu da cepte) her kafamı kaldırışımda tarifi imkansız bir duygu durumuna girerim. Ruhum özlemle dolup yıldızlara çekilir sanki o an. Şehirdeysem de yine bilgisayar başında astronomi programıyla kafayı bozarım. Kendimi sürekli astronomide geliştirmeye çalışırım.
Genelde bilgi açlığımı gidermek ve hayal gücümü beslemek bana iyi gelir.

Aslında en güzeli; tabi pek yapamasamda flört etmek. Bunun anlamlı olanı ve tadında bırakılanı her iki cinsede iyi gelir.
Ruhu karşılıklı olumlu bir paylaşımdan daha çok ne dinlendirebilir ?
Hem flört etmek vücuda ciddi anlamda serotonin salgılatır.
Şartlar yerindeyse neyi seviyorsam onu yaparım işte. Bu kadar yazmaya gerek yoktu aslında.
 

Chantal

Kayıtlı Üye
Katılım
28 Ocak 2018
Mesajlar
21
Tepkime puanı
119
Konum
Bescos Köyü
Yalnız, evden uzak akşam saatlerinde kulaklıkla müzik dinlemek en iyi gelen şey bu fakat yetmiyor daha uzak olmalı, çok uzak.
 
  • Beğendim
Tepkiler: Mya

Chantal

Kayıtlı Üye
Katılım
28 Ocak 2018
Mesajlar
21
Tepkime puanı
119
Konum
Bescos Köyü
Bunlar dışında sanat konusunda herhangi bir şey yapmak çizim veya heykel, şiir yazmak çok güzel oluyor, yağmurda ıslanmak , şimdi meditasyon başladı henüz yeni başladım fakat muazzam hissettiriyor.
 
Üst