Ruhsal Yol Pratikleri

logii

Kayıtlı Üye
Katılım
17 May 2009
Mesajlar
1,044
Tepkime puanı
270
RUHSAL YOL PRATİKLERİ

Ruhsallığın ve ruhsal bilgilerin günlük yaşamımızda kullanılır halde olması, bu çağın yeni aktive olmakta olan kristal ve ince enerjilerinin yeryüzünde kendine mekan tutması ve bize yeni kapılar açılması anlamına gelir.
Astrolojik veriler ve gezegen enerjileri açısından yeni yaşam deneyimlerine açılacağımız özel bir döneme girdik, bu yeniliklere adapte olmak için yeni pencere, yeni bakış ve özellikle de yeni uygulamalara ihtiyacımız var.
Bu dönemde kullanılan ince tertipteki süptil enerjiler nedeniyle karşılaşacağımız sarsıcı ve farklı olaylara eski kalıplarımıza göre vereceğimiz her yanıt bize geri dönecek ve çözüm üretmeyecektir. Hatta eski tip yanıt vermeye ve eski alışkanlıkları sürdürmeye devam edersek, bizi uyandırmak için mini şoklara bile dönüşebileceklerdir.
Eski uygulamalar günümüzde kullanılmaya başlanan kristal enerjilerin gelişimi ve yayılımı açısından yetersiz kalmakta. İçinde yaşamaya başladığımız çağ ve devre sonunun yaklaşması nedeniyle bu enerjiler, sarsıcı veya şaşırtıcı olaylar halinde karşımıza çıkıyor ve günlük yaşamda pratikler yapmayı gerektiriyor. Derin anlamda insanlığa yardım, sosyal vicdan, insanların yüksek ideallerini harekete geçiren yüksek farkındalıklar içeriyor. Aynı zamanda, dünya işlerinin illüzyonuna kapılmadan, kendi içsel deneyimlerimizin alanına bağlı kalmayı gerektiriyor. Karşımıza çıkan şaşırtıcı ve bugüne kadar deneyimlemediğimiz olaylar (Toplumsal anlamda İstanbul’daki Sel Felaketi gibi) bu süreç içinde gerekli uygulamalara başlarsak ve tedbirler alırsak, yolumuza çıkabilecek ve çabamızı engelleyebilecek koşulları ortadan kaldırabileceğimizi işaret ediyor.


Özellikle spiritüel öğretilerle uzun yıllardır uğraşanlar için tam anlamıyla bir uygulama ve pratik yapma dönemi başladı. Ya da isterseniz buna aydınlanmaya giden yolda kanatlarını açma deneyimi adını verebilirsiniz. Gökyüzünün tüm kuşları, gökkuşağının altından geçerek bir bir hareketlenmeye başladılar. Kuş ve kanat; yüksek enerjiler kullanma, yüksek seviyeli bilgi alma-yayma, ruhsallık ve semavi düşünceyle ilişkilendirilen bir semboldür. Hareketlenmeleri de spiritüel bir dönemin başlamakta olduğunu işaret etmektedir. İniş ve düşüşün sonuna yaklaşıyoruz, altın çağ olarak adlandırılan yeni dönem, bireylerin kendi öz varlıkları ve evrensel yasalarla gönüllü olarak daha uyumlu olacakları, uygulama yapmak isteyecekleri bir dönem… Yaşayacağımız sarsıcı olaylar nedeniyle de pek çoğumuzun yasaları uygulamak konusunda istekli ve gönüllü olacağımız günler içindeyiz, daha da şaşırtıcı olaylar kapıda… Işık işçileri olarak adlandırılan bir grup ise bu uygulamaları şimdiden yapmaya ve kristal enerjilerin yeryüzüne inmesine önayak olmaya başladılar bile…
Gezegensel Kalkınma Projesi olarak adlandırılan ve tüm gezegeni ilgilendiren genel bir proje üzerinde isteyerek, severek, hissederek çalışanlar kanatlarını şimdiden çırpmaya başlayanlardır…
Gökyüzünde bir özgürlük sembolü olarak uçmakta olan kuşların ve rüzgarın itme gücünden de yararlandığı, yaşamla birlikte akmayı doğallıkla başardığı için kolaylıkla açılıp kapanan kuş kanatlarının her zaman doğru kişinin zihnini aydınlatan adalet güneşinin ışığı olduğu söylenir. Kanatlar aynı zamanda hareketi de ifade ettiklerinden bu anlam ruhsal evrimleşmede sürekliliği ifade etmek için aydınlanma kavramı ile birleşir. Gökyüzü kuşlarının kanatlarını açmaya başlaması Adalet Güneşinin Işığının yayılmaya başlayacağını, aydınlanma dönemini ve yeni kapılar açıldığını işaret eder.
Hergün karşılaşmaya başladığımız bu yeni enerjiler yani yeni olaylar içsel gücümüzü arttırabilmemiz, ayağımıza pranga olan zincirlerden kurtulmamız, özgür olabilmemiz, hafifleyebilmemiz, yüksek farkındalık haline ulaşmamız için bize verilmiş fırsatlardır.
Bu yapamadıklarımızın hepsi bizim yüksek farkındalığımızı, duyarlı olmamızı, herkesi kardeş ve aynı özden yaratılmış görmemizi engelleyen unsurlardır. Merhametle bezenmiş sevecen bir yürek olmak isteyen, kendini ve başkalarını affeden, kin tutmayan, duyarlı, özü-sözü bir, özgüvenli insanların kullandıkları enerjiler ve yaptıkları pratikler de kendileri gibi nazik ve ince olacak, bu hal başkalarına da örnek teşkil edecektir.


Işığı Yeni Bir Ruhla Taşımak

Yeni çağın temel uygulamalarındaki asıl önemli nokta, aydınlanırken aydınlatmak ilkesinin kesin geçerliliğidir. Bu yeni uygulama döneminde eğitim ve eğitmenlik iç içe, ikisi de aynı anda devam eden süreçleri izliyor. Hem eğitilmemiz öğrenci olmamız hem de eğitmemiz, kendimizin dışındakileri de bu bilgiler ışığında aydınlatmamız, paylaşmamız sonucunda bir değişim ve sıçrama yaşayacağız.
Günlük yaşamda ruhsallık uygulamak, farklı olaylara karşı esneklik ve uyum göstermek,yeni bilgiler ışığında yeni tesirler ve enerjilerle bir başkalaşım içine girmek, değişmek, dönüşmek; ışığı, meşaleyi yeni bir ruhla tutmak, evrensel enerjilerin ve iyiliğin yayılması için sürekli olarak kendimizi ve başkalarını aydınlatma çabası içinde olmak şeklinde de anlaşılabilir…
Bilgiler aynı imiş gibi gözükse de, dönemsel olarak bir takım tesir ve uygulama farklılıkları söz konusudur. Zaten önemli olan bilginin nasıl uygulandığı ve günlük yaşama nasıl alındığıdır. Bilginin dönemsel olarak uygulanışında tabii ki, farklılıklar, ince ayarlar, ince noktalar söz konusu olmaktadır. Buna daha ciddi ve disiplinli eğitimler demek daha doğru ve anlaşılır olacaktır.
Dışarıdan bakınca bilgilerde büyük farklılıklar varmış gibi gözükmeyebilir fakat bizlerin uygulamalarında günlük yaşantımızdaki tesirlere adapte olmak ve tesirleri uygulamak açısından ince, naif farklılıklar söz konusudur. Özellikle daha bütüne değen, farklılıkları ve yargıları ortadan kaldıran bütünsel bir anlayış, günlük yaşamımızda daha fazla yer almaya başlıyor. İkiye bölerek düşünmek, iyi ve kötü, siyah-beyaz gibi çok katı ayırımlar içine girmek yerine; herkesin kendi ihtiyacını yaşadığını düşünmek ve katılıp katılmamakta özgür olduğumuzu bilmek daha yararlı bir uygulama olacaktır. Bize uygun gelmeyen eylemlere katılmamakla bir örnek teşkil ettiğimizi, atom altı parçacık yani kuantum düzeyde de bir başka insana doğru örnek olduğumuzu, bu etkinin doğru uygulamalar ile görünmeyendeki zincirleri harekete geçirdiğini bilmek günlük yaşamımıza yeterince anlam katan zengin bir deneyimdir.

Asıl Farklılık Uygulamalarda

Günlük Yaşamda aydınlanma ve farkındalığın yükselmesi, kristal enerjileri kullanma pratikleri açısından büyük bir önem kazanıyor. Atom altı düzeyde düşünce enerjisi aracılığıyla birbirimize çok rahat ulaştığımızı ve etkilediğimizi düşünecek olursak rahatlıkla asıl farklılık uygulamada diyebiliriz. Yani ruhsallığı, yüksek farkındalığı, şuurlu ve uyanık bir duruşu günlük yaşamımıza mutlaka indirmemiz gerekiyor. Gün içindeki karmaşık olaylarda ne kadar kendi kendimizin sahibi olabilirsek, o kadar çok o yüksek tesirlerle hemhal olur, yüksek tesirleri daha çok bünyemize alırız ve o tesirler günlük yaşamımızda daha farklı bir yer tutmaya başlar, uygulamalarla daha görünür hale gelir. Tabii uygulama yapılırsa gerçekleşecek bir halden, bir pratikten söz ediyoruz. Ayrıca bu uygulamaları yapmamız demek yasaların ve ilkelerin de günlük yaşamda uygulanması demek anlamına geldiği için her uygulama ile bütünsel şuura katkıda bulunmuş olur, gezegenin değişimi için büyük önem taşıyan kritik nokta etkisini arttırmış oluruz.


Astroset
 

Mermaid

Kayıtlı Üye
Katılım
23 Eki 2009
Mesajlar
258
Tepkime puanı
26
Teşekkürler, gerçekten çok teşekkürler, emeğinize sağlık
 

[XTR] Similar Threads

C
Cevaplar
16
Görüntüleme
220
cortana
C
C
Cevaplar
20
Görüntüleme
461
cortana
C
Cevaplar
2
Görüntüleme
297
Üst